Keresés

Részletes keresés

ABBA234 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1366
Tudod, én csak arra akartam rámutatni, hogy érdekes módon amikor kereszténységről van szó, akkor hemzsegnek az önjelölt "hittudósok", nomeg a mindent tagadók....:)
Amikor kiderülne, hogy valaki ismeri-e egy kicsit is a vallásokat, akkor mély csend van.
Körülbelül ennyire ismerik a kereszténységet is, dehát azt olyan jó fumegálni...:)
Előzmény: Törölt nick (1365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1365
Talán taoisták nem fórumoznak:)
Előzmény: ABBA234 (1363)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1364
Úgylátszik mindenki vallási "érdeklődése" csak addig terjedt, amíg a kereszténységet próbálták ízekre szedni.Itt meg is állt a "vallásismeret".
Előzmény: ABBA234 (1363)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1363
Egyébként már sok szó esett a kereszténységről.Kinek mi a véleménye a taoizmusról?
Előzmény: ABBA234 (1362)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1362
Szerintem sok ember azért nem hisz, mert képtelen észlelni ezeket a dolgokat.pedig csak egy kicsit oda kell figyelni és az ember látja, hogy működik egyfajta gondviselés.
Előzmény: Törölt nick (1361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1361
Igen:) Nekem is vannak ilyen megérzéseim a múlttal kapcsolatban, bár nem ilyen élesen, mint neked.
Előzmény: ABBA234 (1360)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1360
És volt még ilyen-amikor Isten megmutatta nekem több évtizeddel egy nagy bánatom után, hogy mi lett volna, ha akkor "megment" attól a bánattól.Még nagyobb, lehet, hogy végzetes bánat ért volna.És csak akkor értettem meg, hogy idő kellett, hogy ezt nekem "megmutassa", mégpedig hosszú idő.De megláthattam egy be nem következett életemet és csak hálát adhatok Istennek, hogy nem hagyta azt élni!
Előzmény: Törölt nick (1359)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1359
nem véletlen sztem se:)
Előzmény: ABBA234 (1358)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1358
Hát nekem az ima nem először "jelez" vissza.Az első házasságomban a gyerek sehogysem akart jönni.Aztán miután minden egyébként rendben volt, elkezdtem este imádkozni.Az első imám utáni héten szólt az akkori párom, hogy nincs meg, aminek kellene.Erre is mondhatja valaki, hogy véletlen.Bennem nem úgy él.
Előzmény: Törölt nick (1357)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1357
Az biztos, legalábbis szerintem, hogy már "valami van", a hited éledezik:) De még azért az Istennel való kapcsolatod elején vagy. Ne sértődj meg, nem ítélgetlek, és nem kárhoztatlak!!! Valahogy így kezdődik:) Az ima meg sosem hiába való, bár erről is akkorákat lehet vitázni:)
Előzmény: ABBA234 (1356)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1356
Tudod, azon is elgondolkoztam, hogy néhány (sok) "hozzászólást" olvasva "segítve" érzem magam.Mintha Isten meg akarna kérdezni:Hová akarsz tartozni?És a válaszom egyértelmű.És kapok erősítéseket.Egy nagyon rendes, 51 éves szomszédunk volt itthon Dániából.Nem olyan régen kapott mű szívbillentyűt.Amikor visszautazott, Koppenhágában, a reptéren leállt a szíve.Reanimálták, de a kórházban 20 fokra esett vissza a testhőmérséklete.Aznap este imádkoztam érte.Másodnap jött a telefon, hogy már 33 fokra felment, tehát mégsem károsodott visszafordíthatatlanul az agyi hőközpontja.Nem állítom, hogy az én imám segített.De én is tettem egy kicsit-legalábbis úgy éreztem.És ez jó érzés volt.Lehet, hogy már rég visszatért a hitem.Különben miért bántana, ha egy vallásost "cincálnak" itt a fórumon??
Előzmény: Törölt nick (1355)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1355
Azt hiszem, ez az elszántságod, makacsságod, erős akaratod nem hátrány, inkább nagy előny:) Kicsit én is ilyen vagyok. Ne is azért dönts, mert valaki azt mondja, így jó vagy úgy jó:) Ha Isten érdekel, akkor meg fogod Őt találni, mert Ő közeledik azokhoz, akik közelednek Őhozzá. Ez is Biblia meg teológia mentes tapasztalatom:) Aztán jé, benne van a Bibliában, utólag olvastam, miután átéltem:) Csak rágj nyugodtan végig mindent, nem kerget a tatár.
Előzmény: ABBA234 (1353)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1353
Ebben és hasonló kérdésekben egy ember lelkülete úgyis eldönti, amit kell."Beleszólni" meg hiába próbál valaki, mert az csak gyenge akaratú embereket befolyásol.Nem vagyok az.Egyszer egy igazgatóm, miután fél órája vitatkoztam vele (még jó, hogy olyan természetű volt, hogy lehetett vele) azt mondta, hogy."Na jó, úgy csinálom ahogy elgondoltad, de beraklak a "piócáriumba" ".
Gondolom, mert piócatermészetűnek nyilvánított.Egyébként tényleg jellemző rám, hogy amire rászállok, mert érzem, hogy igazam van, arról nem szállok le.Ez néha jó, néha hátrányos dolog.Az említett esetben jó volt, mert volt annyi a diri pucájában később, mikor igazolódott, amiről győzködtem, hogy annyit mondott:"Igazad volt".Az ilyen ember is ritka.
Ha valamit megígérek, akkor azt teljesítem.Pláne, ha olyan körülmények között ígérek valamit, ami ....egyszeri alkalom az életben...lehet, hogy ebből megérted, mi történt, ami után én elkezdtem keresni a gyerekkori önmagamat a vallásos hittel együtt.
Előzmény: Törölt nick (1352)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1352
Nekem nem ilyenfajta volt a tépelődő időszakom, mint neked, semmilyen egyházi és vallásos példa nem volt előttem, csak két nagyi, akik példája Isten ügyben inkább taszított már ovis koromban is. Aztán mikor Isten belépett az életembe, nem volt kérdés, hogy a Biblia úgy ahogy van az Ő beszéde, mert mindenhonnan kaptam belőle kijelentéseket, az Ószövből is, az Újszövből is. Sztem nagy szerencsém volt, hogy semmi előtanulmányom nem volt, így tisztán csak a Bibliából "eszegettem". Meg aztán, és ez is csak a magánvéleményem, elméletben ugyan talán lehet gyanús Pál, hiszen elég kemény dolgokat ír. De az élethelyzetekben mindig igaz volt, amit az ő leveleiből megértettem azokra a helyzetekre. Aztán néhány ilyen bizonyosság után már nem kételkedtem, és azóta is így van ez. Persze, kockázatos volt időnként, mert vagy az igaz, ami ott írva volt, vagy az, amit láttam. És egyszer sem kerültem olyan necces helyzetbe, hogy a Bibliában írtak hamisnak bizonyultak volna.

De ezt a magad számára neked kell végig gyötrődnöd. Én ezért javaslom, hogy ne zárkózz el előre mások véleménye, vagy más írások miatt, ha olvasod a Bibliát, el fogod tudni dönteni, jó-e.
Előzmény: ABBA234 (1351)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1351
Én megértelek...)
Azért, mert ahogy írod egyrészt megérted a kételyemet (ez a dolgok logikai része), másrészt nem azonosulsz vele, hiszen Te másként értékeled Pál szerepét.(Ezt viszont én értem meg, hiszen nem teszel semmi ellentmondásost azzal, ha a Bibliát egy egészként kezeled - hiszen már "stabil" hívő vagy.Ez alatt azt értem, hogy túl vagy a kétkedések időszakán.(Ha egyáltalán volt olyan Nálad).
Az én átfogó értelmezésem még közel sem áll olyan szinten, mint a Tiéd.Azt is mondhatom, hogy még sokat kell tanulnom a Biblia értelmezését.

(Annyit látok, hogy más hívő is van, aki "megküzd" Pál elfogadásával és biztos, hogy nálam jobban érti már, amit érteni kell!)
Előzmény: Törölt nick (1350)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1350
Megértem, meg nem is értem egészen. A smileykat meg általában szórom, nem megmosolygásként, hanem csak annyit jelent, nem baj, ha nem egyformán gondolkodunk:)
Sztem, ha nyitott szívvel olvasod a teljes Bibliát, előbb-utóbb meg fogod érteni. Tehát nem azokat a könyveket, amik erről szólnak, hanem magát a Bibliát, saját magadnak, magyarázatok nélkül. Beszél, nekem legalábbis mindig mindenre van benne válasz, ha nem is mindig azonnal. Páltól is:)
Előzmény: ABBA234 (1349)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1349
Ezt most tényleg nem tudom, hogy megérted-e a kételyemet, vagy csak mosolyogsz rajta...) (?)
Előzmény: Törölt nick (1348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1348
Jó:)
Előzmény: ABBA234 (1347)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1347
Aki valaha is kapcsolatban állhatott Jézussal, azokat el tudom fogadni hitelesnek, hiszen az evangéliumok is Jézus leírt szavai.
Előzmény: Törölt nick (1346)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1346
OK:) És a többi levelet, például Jánoséit hitelesnek tartod?
Előzmény: ABBA234 (1345)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1345
Én úgy gondolom - és emellett tartottam ki ebben a kérdésben - hogy amennyiben Pál nem tesz mást, mint Jézust "magyarázza", akkor nem tett semmit.Jézus tanítása külön magyarázat nélkül is Isten akaratának minősül.
Ha hozzátesz, vagy elvesz Jézus tanításaiból, akkor azokat meghamisítja.
Ezért Pál-t, akár mint kiemelt teológust "nem tudom hová elhelyezni", hiába tartalmazza a Biblia a leveleit.Egyébként én nem gúnyolódtam rajta, csak ez az érzésem vele kapcsolatban.Nem tehetek róla....)
Előzmény: Törölt nick (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1344
Nem:)
Előzmény: Paleokrites (1343)
Paleokrites Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1343
Érdekes, ez olyan mintha Molnár Ferenc Pál utcai Fiúkkal találkoztál volna, nem? :))
Előzmény: Törölt nick (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1342
Igen ott van Bibliában, mert az az Ő kijelentése. De én enélkül találkoztam Vele:)
Előzmény: Paleokrites (1340)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1341
Isten nem halhat meg. Jézus halála nem így értendő szvsz.
Én előbb tudtam meg, hogy Isten létezik, tényleg, mint hogy egyházzal találkoztam volna, vagy vallással. Ettől vagyok rendíthetetlen, a személyes, négyszemközti találkozásoktól.
Előzmény: Paleokrites (1337)
Paleokrites Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1340
Ja a biblia istene adott, ott van a bibliába, úgy ahogyan lennie kell egy szótamagucsinak, csak ajnározni, életre kelteni és etetni kell, semmi több! :))))
Előzmény: Törölt nick (1338)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1339
Érdekes, de ezt nem gúnyként mondom, hanem tényleg furának találom, hogy ti itt többen ennyire másnak látjátok Pál leveleit. És nem értem:) Bennem tényleg csak elmélyíti azokat, amikről Jézus beszélt, nem tesz hozzá, el sem vesz belőle, hanem megmagyarázza, pontosabban érthetővé teszi. És mondom sokadszor, például a házasságos dolgok úgy vannak, ahogy Pál tanítja. Meg a bűnök mibenléte is.
Előzmény: ABBA234 (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1338
Csak a magam nevében mondom, sztem baromi frusztráló annyi isten közt dönteni, vagy akár többet megismerni. Emlékszem, mikor még csak kerestem az igazit. Ez volt az egyik legkiakasztóbb dolog benne, hogy ott állok teljesen összeomolva, és nincs egy nyavalyás isten, elmélet, módszer, technika, gondolat, rendszer, egyáltalán senki és semmi, ami választ adna mindenre. Mindenfélét összeolvastam, ki is próbáltam néhány dolgot, csak a Bibliát és Jézust nem. A Biblia meg adott, a Biblia istene meg adott. Sokat, jó választ, megelégedettséget, stb.
Előzmény: Paleokrites (1335)
Paleokrites Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1337
Szerintem meg nem!

Isten nem halt meg, ha van akkor ugyan úgy észrevehető, avagy megtalálható, mint anno, nem kellenek ide a szektás magyarázkodásos demagóg eszmei képzetek!

Vagy tudod, hogy Isten létezik, vagy hiszel egy vallásban!
Előzmény: Törölt nick (1334)
ABBA234 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1336
Igen, azokat érzem hitelesnek.
Előzmény: Törölt nick (1333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!