Keresés

Részletes keresés

A maranta Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32434

Szia!

 

Az adószámos magánszemély a legegyszerűbb megoldás ez igaz, de ha jól tudom, ott a költségelszámolás bár egyszerűbb, de nem lehet az összes költséget elszámolni, csak bizonyos %-ig, mivel itt személyi jövedelemadót fizetsz csak a nyereséged után.

 

Mivel van 36 órás munkahelyed, megoldás lehet még a kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó (azt hiszem így hívják), ez azt jelenti, hogy a vállalkozói kivéted után fizetsz minden hónapban 7%-ot, illetve személyi jövedelemadót is. Viszont itt elszámolhatod az összes felmerült anygaköltségedet.

 

De érdemes bemenni az APEH-be. és kersztkérdéseket is feléve érdeklődni a lehetőségekről, vagy egy könyvelő ismerősödet megkérdezni. Esetleg olyan valakit aki adóbevallásokkal foglalkozik.

 

Ha jár erre valaki akinek egyéni adószáma, vagy munkahely mellett vállalkozóija van, az jó lenne, ha tájékoztatná a csapatot a mostani szavályokról. A honlapunkon ugyan fent van jó sok információ, de már pár évesek. Kiindulásnak mindenképpen jók azért.

Előzmény: schmidtanita (32429)
Nemlajos Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32433

én is úgy tudom, hogy az adószámos magánszemély a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás.

Előzmény: schmidtanita (32429)
Kaoka Creative Commons License 2013.01.01 0 0 32432

Szi Anita! A meska boltot még nem nézted meg? Sokan ott árulják kézműves termékeiket és a kiváltott adószámmal, ha minden igaz tudnak kézműves vásárokba is árulni. Csak jön valaki segíteni, én nem vagyok ezekbe a dolgokba jártas. Sok sikert és légyszi mutasd meg nekünk a babáidat. ;-)

Előzmény: schmidtanita (32429)
A maranta Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32431

Sziasztok!

 

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

 

Kaoka Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32430

BUÉK mindenkinek! :-)

schmidtanita Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32429

Kedves babavarró lányok!

 

Sok-sok ideje nem írtam már ide a fórumra. Látom, hogy nem is olyan sok bejegyzés született az elmúlt 1 évben.  Remélem azért még be szoktatok nézni ide, és tudtok segíteni nekem.

 

Pont most lesz két éve, hogy az első komolyabb babát elkészítettem. Aztán még sokat, meg sok-sok állatkafigurát is. Most a nyáron valaki szerette volna megvásárolni az egyik babámat, egyből rá is vágtam, hogy nem eladó. De valójában miért ne adhatnám el? Igazából az is az egyik ok, hogy nem készültek mostanában babák, hogy már nem tudtam hova tenni őket. De ha valaki örülne egy általam készített darabnak, az biztos nagy motivációt adna.

 

Azoktól kérem a segítséget, akik maguk is eladják a varrományaikat. Ti ezt milyen formában teszitek? A neten nézelődtem, olvasgattam a témában, de csak nagyobb káosz lett a fejemben, mint volt. Már annyi mindent elolvastam, nem is tudom miért nem itt érdeklődtem először, hiszen biztos nektek van a legtöbb témába vágó tapasztalatotok. Visszaolvastam itt a fórumban is, láttam, hogy pár éve még az adószámos magánszemély formát ajánlottátok. Az valóban elég egyszerűnek tűnik. Még most is lehet ebben a formában babákat árulni? Vagy érdemesebb lenne egyéni vállalkozónak lennem? (Van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom.) Annyira szeretném magam kipróbálni. :)

 

Előre is köszönöm, ha valaki elolvassa és hasznos tanáccsal szolgál! :)

 

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

Anita

Hamu-pip Creative Commons License 2012.12.31 0 0 32428

Mindjárt vége az évnek, kivánok Mindenkinek boldog(abb) babavarrós új évet!

Nemlajos Creative Commons License 2012.12.29 0 0 32427

Köszönöm a dicséreteket!

 

somilus, a szoknya sima körszoknya, rávarrt gumiházzal, a blúz szabásmintája pedig innen van, csak kihagytam a gallért.

Előzmény: somilus (32423)
timkebimke Creative Commons License 2012.12.29 0 0 32426

Nyugodtan vágj bele azokból a szupi anyagokból. Amikor varni kezdtem én is úgy gondoltam hogy nem veszek drága anyagot és az itthon lévőkből készítettel el egy két babát többek között Tildásat is. HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁt randák lettek, azt hittem béna vagyok és egy darabig nem mertem próbálkozni. Ma már tudom milyen fontos a jó anyag. Úgyhogy hajrá! menni fog tuti és a lányaid örülni fognak.

Előzmény: zöldtengerszem (32422)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 32425

Szervusztok!

 

 

Sajnos én is ritkán tudok jönni, de akkor mutatom én is az angyalkáimat, hol trónolnak!

 

 

 

 

 

Kaoka Creative Commons License 2012.12.29 0 0 32424

Sziasztok babavarrók!

 

Ez a topic az idő múlásával lassan eltűnik. Nekem sem jött össze az ajándéknak szánt babapáros, de nem hiányzott a fa alól, mert volt más, ami pótolta. A szép babákért dícséret illik, van aki még komolyan veszi a dolgokat. :-)

 

Somilus, a zoknibaba, azért zoknibaba, mert zokiból készült. :-) A bölcsiseim kapták ajándékkiegészítőnek és néhény ment az adventi vásárba is.

 

Tengerszem, feltétlenűl mutass fotót a babacsomagról, mert máris kilukad az oldalam. Ne félj tőle, ess neki biztos megtudod varrni. :-) Ha úgy gondolod, össze is üllhetnénk és együtt megvarrhatnánk.

Aztán, ha van egy kis időd, szeretnék kötni, vagy horgolni egy stólát, valami laza és egyszerű gyors és könnyű csipkemintával. Ha tudnál mutatni mintát, nagyon megköszönném. Három hetem van rá, hogy elkészítsem. már keresgéltem a neten is és itthon a régebbi újsáaimból, de nem jártam sikerrel. 

somilus Creative Commons License 2012.12.28 0 0 32423

Sziasztok !

Kívánok én is mindenkinek sok boldogságot. örömet, egészséget és minden jót az elkövetkezendő  új esztendőre.

Nem tudok előrukkolni új alkotásokkal, de csodálom ezeket a gyönyörűségeket, asztaldíszeket, angyalkákat, amiket felraktatok.

Nemlajos, van szabásmintád erre a cuki ruhára? Nekem nagyon tetszik, szeretném majd megvarrni.

Timikebimike, az ovisok biztos nagyon örültek az babáidnak, csodálatos ajándékot adtál. Nekem is voltak hasonló elképzeléseim, de, sajnos csak a terv maradt.( majd jövőre)

Kaoka, ilyen típusú babákat még nem is láttam, egyenlőre azt sem tudom, hogy mitől zokni, de nagyon érdekelne.

Szeretettel üdvözlök Mindenkit, Ilus

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.12.28 0 0 32422

Szerbusztok Lányok !

 

Akartam jönni még Karácsony előtt boldog Karácsonyt kívánni nektek is , de sajnos nem volt időm rá , ezért most kívánok nektek vidám Szilvesztert , és Boldog Új évet !

Sajnos babát azóta sem varrtam .., hát erre mit kapok ajándéknak a lányaimtól Karácsonyra ? Tilda babaangyal varrókészletet , na nem tudom hogy én fel-e merem használni azokat a drága anyagokat ,. de talán majd egyszer .., előbb kipróbálom olcsóbb anyagból , aztán tán megvarrom majd  , talán jövő Karácsonyig , mert mégis mit szólnak ha megvették és én nem varrom meg ? Én nem vagyok még olyan profi ebben , de szép h feltételezték rólam h mégis :-))) . Az az igazság , h a legutóbbi vásárban a Pecsában vettem egy Tilda babavarrós könyvet , féláron , lehet h abból gondolták h ez jó ajándék nekem... , de mondom kicsit úgy érzem magam , mintha ötvös lennék , és egyszercsak elémraknának aranyakat, brilleket , hogy most akkor készítsek ékszereket ebből ... Hááát ! :-))))...

 

Szóval BUÉK mindenkinek , szeretettel gondolok rátok , majd igyekszem varrni babát is a jövő évben , hogy legyen mit mutatnom nektek  ... :-)))

 

 

 

 

 

Hamu-pip Creative Commons License 2012.12.24 0 0 32421

Csinos. Az pedig nagyon jó ötlet, hogy kétoldalas a szoknyácskája. :))

Előzmény: Nemlajos (32418)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.12.24 0 0 32420

Szép kis csapat. Biztos nagy sikere volt :)))

Előzmény: timkebimke (32412)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.12.24 0 0 32419

Szeretettel teli békés, boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! :-)))

Nemlajos Creative Commons License 2012.12.23 0 0 32418

Sziasztok!
Végre ma kész lett a karácsonyra rendelt (első önálló) öltöztetős babám, amit egy mesehős után kellett elkészítenem (Everything's Rosie a mese címe), íme:

         

 

Én is boldog Ünnepeket kívánok mindenkinek!

timkebimke Creative Commons License 2012.12.22 0 0 32417

Nagyon köszönöm a dícséreteket, de ez nem csak engem illet! Ezek a kis teremtmények nem születhettek volna meg az ÉPÍTŐ kritikáitok nélkül. Nem rég még azt sem tudtam melyik babához milyen anyag kell, mostanra a segítségetekkel kiművelődtem. KÖSZÖNET ÉRTE!

MINDENKINEK KÍVÁNOK NAGYON BOLDOG KARÁSCONYT SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET.

Hanna4901 Creative Commons License 2012.12.20 0 0 32416

 

 

    

 

Angyalaimmal kívánok MINDENKINEK boldog ünnepeket!

4Hópihe Creative Commons License 2012.12.18 0 0 32415

nagyon helyesek

Előzmény: timkebimke (32412)
Nemlajos Creative Commons License 2012.12.18 0 0 32414

micsoda gazdag jézuska jár felétek!:)

Szép csapat!

Előzmény: timkebimke (32412)
A maranta Creative Commons License 2012.12.18 0 0 32413

Ez igen! Nem unatkoztál te sem az utóbbi időben! Szép karácsonyuk lesz majd a gyerekekenek, az biztos!

Előzmény: timkebimke (32412)
timkebimke Creative Commons License 2012.12.18 0 0 32412

Hoztam mutizni egy pár babát. Egy közeli ovinak vitte ma a Jézuska.

A maranta Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32411

Nekem is az amelyik szimpatikusabb!

Előzmény: Kaoka (32409)
A maranta Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32410

Ne is legyen időd rá! Inkább varrj jó sokat! Majd mutasd a babákat, ha már nem titkosak!

Előzmény: Kaoka (32408)
Kaoka Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32409

Így megvalósítható, ebben a formában. Ez a felső egész kis helyeske.

Előzmény: A maranta (32407)
Kaoka Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32408

Köszönöm, csak meghalni nincs éppen időm. Igaz, még nem is készülök rá. :-D Mellékesen, ott van két félig kész igazi babavarrótopikoshoz illő baba. :-) Karácsonyi ajcsi lesz, úgyhogy bele kell húzni... :-D

Előzmény: A maranta (32406)
A maranta Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32407

Sikerült végül venned? A Meská-n volt fent egy, de már azt írta ki, hogy  eladva. Igaz, ma néztem. Elég félelmetes.

 

nekem max ez tetszene:

 

 

Vagy még ez, mondjuk azt nem tudtam megállapítani, hogy pontosan, hogy is készült a feje...

 

Előzmény: Hypusz (32403)
A maranta Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32406

Szuperek elttek Kao! Már csodáltam a blogodon is, csak bevallom nem volt időm kommentelni. Olyan szép dolgokat varrtál mostanában!

Előzmény: Kaoka (32405)
Kaoka Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32405

Egész éves babavarrásom a zoknibaba varrással ki is merült. :-D Még ezt sem engedte feltenni az Index, csak egy részét a baba csapatból. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!