Keresés

Részletes keresés

gabeki72 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1040

Szia !

 

Összehangoljuk erőinket ?

 

Privátban ?

 

Címem a nevem szám nélkül + freemail.

 

üdv.

Előzmény: Andibandi75 (1039)
Andibandi75 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1039

Szia Gabeki72!

Vendéglátás,illetve szállodai részre keresek munkát,egyedülálló vagyok!:))

Szia!!

Előzmény: gabeki72 (1038)
gabeki72 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1038

Szia Andibandi75 !

 

:)

Rendben, feltétlenül viszlek és nem hagylak itthon.... :)

Egyébként milyen területre keresel munkát ? (vendéglátás, szálloda,stb)

Egyedülálló vagy ?

 

Üdv.

Gabeki

Előzmény: Andibandi75 (1035)
somogyics Creative Commons License 2011.08.13 0 0 1037

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, ezért engedjétek meg, hogy kicsit bemutatkozzak. 24 éves vagyok, 2009-ben végeztem a Szegedi Tudományegyetem földrajz szakán, mint terület-és településfejlesztő geográfus, mellyel az új, bolognai rendszer szerinti Bsc diplomát kaptam, jelenleg levelezőn csinálom a Geográfus MSc-t. Középfokú C német nyelvvizsgával rendelkezem, alapszinten tudok olaszul és angolul. Jelenleg a közigazgatásban dolgozok, 2 éves szakmai tapasztalattal rendelkezek a projektmenedzsment, pályázatírás, és egyáltalán a területfejlesztés szakterületen. Sajnos, mint mostanában rengeteg magyar fiatalnak, nekem sem jók a kilátásaim az ország, illetve saját magam jövőjét tekintve, így egyre inkább azon töröm a fejem, hogy érdemes lenne külföldön tovább alakítani életemet. Szeretnék tőletek segítséget kérni, természetesen azoktól, akik már hosszabb ideje kint vannak, hogy milyen esélyei vannak egy magyar fiatalnak Olaszországban, illetve melyek azok a területek, ahol leginkább el lehet helyezkedni, milyen képzettségek kellenek hozzá. Tisztában vagyok vele, hogy kint nem a diplomámmal kell próbálkoznom, de eddigi tapasztalataim alapján diploma nélkül is fényesebb élet várhat esetlegesen rám kint, mint itthon diplomával. Elég rugalmas tipusnak érzem magam, a munkák többségét szerintem vállalni tudnám. Elsősorban Piemontba, Torino környékére szeretnék menni, a Juventus, illetve az "italiano calcio" a mindenem.:) Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok!

 

Forza Italia! :)

Üdv.

Csabi

L-D Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1036

Sziasztok!Olyan problémán lenne,hogy vasárnap este,vagy hétfő hajnalba szeretnék Genova környékére menni,és már 1 héttel ezelőtt elfogyott a buszjegy.Repülő csak Mlánóba megy,nem tudom onnan hogy tudnék átjutni Genovába..jó persze vonattal,csak keveset beszélek,tájékozodni meg még a lakhelyemen se tudok:)

Esetleg ha tudtok valakit aki kocsival megy arra,nagyon szívesen beszállnék a költségekbe.

Köszönöm a segítségeteket.

Andibandi75 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1035

Szia Gabeki72!

Engem is vigyél magaddal,ha mész,léééééééééégyszi!!!!Én is ugyan ebben a cipőben járok,munkát keresek észak Oo-ban.Sok sikert neked,és nekem is!!!Szia

 

Előzmény: gabeki72 (1034)
gabeki72 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1034

Sziasztok, üdvözlök mindenkit !

 

A segítségeteket szeretném kérni.

Munkát, munka helyet szeretnék keresni az Észak - olaszországi régióban.

Merre keresgéljek, hogy érdemes neki indulni.

Idegenforgalmi szakember vagyok, több mint 20 éves szállodai tapasztalattal, jelenleg rendezvény szervezőként.

Több nyelvet beszélek, jogosítvány, stb.

Ettől függetlenül természetesen más egyéb lehetőségek is érdekelnek, nyitott vagyok több mindenre.

 

Előre is köszönöm.

 

Üdv.

Huszas Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1033

Ok, köszi majd ha Bolzano felé jársz egy jó vörösbornak ritkán állok ellen... :)

Azt még elfelejtettem megírni, hogy valamiféle lakhely igazolás mindenképp kell az comune-nek és személyit sem egyből kapsz, előbb leellenőrzik , hogy tényleg ott laksz-e, ahová be szeretnéd magad jelentetni.

Ez úgy néz ki, hogy kijön a városi rendőr és becsenget hozzád, magyarul leellenőriz, majd kb egy hét múlva jön egy levél amiben leírják mennyi fényképet, stb vigyél majd magaddal a személyihez.

És itt javítanám magam a nem szócska nélkül helyes a mondat:

Amennyiben residence-vel (nem) rendelkezel, elballagsz a lakhelyedhez illetékes comune-hez.

Lakhellyel, albérlettel, lényeg, hogy legyen róla papírod.

Csinál a cég is ha munkásszálláson laksz, ill ha albérlet akkor a főbérlőd.

Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

 

Előzmény: bodo72 (1032)
bodo72 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1032

kössz szépen huszas! sokat segitettel!!ha esetleg a jövöben tehetek erted valamit,akkor kerlek jelezz!!szia es kössz megegyszer!!

Előzmény: Huszas (1031)
Huszas Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1031

Oké, kezdjük a legelején:

Ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak vele:

1. kell egy residence, vagyis állandó lakhely.

2. munkaszerződés

3. Amennyiben residence-vel nem rendelkezel, elballagsz a lakhelyedhez illetékes comune-hez (

http://www.comune.roncadelle.bs.it/ufficio.php?idarea=4&idufficio=11

)

és igényelsz személyi igazolványt.

4. szükséged lesz a gyermekek születési anyakönyvi kivonat hiv. fordítására, mikor keresel egy óvodát és egy iskolát a lakhelyedhez közel.

5. befáradsz a titkárságra és beíratod őket. szeptember 12-án kezdődik az iskola idény de a titkárság dolgozik már Augusztus 15-től, bár a Roncadelle-i viszonyokat nem ismerem.

6. ha ez mind megvan, ugyanez a tánc előlről a gyerekekkel és az asszonnyal (Olaszországban a gyerekek is kapnak személyi igazolványt)

Ilyen egyszerű.

 

 

Előzmény: bodo72 (1030)
bodo72 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1030

szia!jelenleg bresciaban dolgozom!es ide vagyis erre a környekre szeret

nenk kiköltözni.joltudom ezis lombardia?ugye?na mindeggy az a hejzet hogy nemigazan van idöm utanna jarni a dolgoknak!mert szinte mindennap melozom,es holnap este indulok  franciaba! lessz eggy haromhetes munkam!megkösszönnem ha tudnal segiteni abban,hogy mivel is kezdjem!?lakast azt tudok intezni ugynezki.roncadelle környeken,de nemvagyok meg tisztaba azzal ha kihozom a csaladot hova is menjek hogy ök hivatalosan itt tudjanak tartozkodni!!nameg aztan a suli ovoda meg ijenek!ha tudsz valamit akkor kerlek ird le nekem elöre is köszönöm!feri,

Előzmény: Huszas (1028)
Andibandi75 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1029

Szia Babi!

Én is Brixen felé mennék,vendéglátóiparba..Van ott ismerősöm,de az a tapasztalatom,ha valaki kijut,nem segit annak aki ki szeretne menni..tisztelet a kivételnek!Amúgy a vendéglátáson belül mit dolgozol?Milyenek a tapasztalataid,milyen ott élni,milyenek az emberek,kollégák,mennyit lehet keresni stb...Bocs,hogy ennyit kérdezek,de teljesen tanácstalan vagyokk.Kellett fizetni a munkaközvetitőnek?Csak azt tudom,hogy menni szeretnék,akarok!!!!!!Várom válaszod!További sok sikert!

                                                                                               Andi

Előzmény: Babi6 (1019)
Huszas Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1028

Szia!

Jelenleg melyik tartományban élsz, ill. melyik tartományba szeretnéd kihozni a családodat?

 

Előzmény: bodo72 (1027)
bodo72 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1027

sziasztok!mindeninek.en mar negy eve kint dolgozom olszba mint heggesztö!bejartam egéssz olaszorszagot!de sajna a törvénnyekkel meg mindig nemvagyok tiszában!most jutottam el arra az elhatározásra hogy kihozzam a családomat is és itt éljünk!ha valaki tudna nekem segiteni abban hogy hová is forduljak abban az esetbe ha itt szeretnem iskolába iratni a gyerekeket,és mivel nembeszélik meg a nyelvet van-e ojan iskola ahol ez nem gond!de van eggy pici lány is harom eves,öneki pedig az ovodai elhejezése jelenthet problemat!en eleg jolbeszelem anyelvet de mindhiaba,ha eggyszerüen nemtudom hogy hova forduljak ezzel kapcsolatban!!elöre is köszönom a segitseget ha esetleg van aki tud segiteni!sziasztok!

Babi6 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1026

Szia Huszas!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a válaszod!

Írtam neked e-mailt! Ott folytatjuk.

Előzmény: Huszas (1025)
Huszas Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1025

Szia Babi!

Vendégmunkás vagy, nem rabszolga!

A kollektív szerződésben nincs ilyen tétel(nem is lehet), hogy nem mondhatsz fel idő előtt, illetve viszont.

Általában célt szokott érni munkaügyi viták esetén, ha finoman megemlítésre kerül, hogy a szindikátushoz fordulsz, ha nincs szerinted megfelelően lezárva egy munkahelyi vita.

(Sajnos nekem két munkaügyi perem is volt ugyanazon munkáltatóval, de bátran kijelenthetem, hogy itt jobban képviselve van a dolgozó, mint otthon MO-n.)

Amennyiben mégis gondod akad megadom egy munkaügyi jogász telefonszámát, igaz nem olcsó, de ráérsz akkor fizetni, ha megnyerte és kifizettette a volt munkáltatóddal a vita tárgyát képező pénzt.

Tehát felmondasz, letöltöd a felmondási időd és ennyi.

Üdv: Huszas.

 

 

Előzmény: Babi6 (1024)
Babi6 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1024

Szia Huszas!

 

Imádlak:) Bíztam benne, hogy kapok tőled választ, mert te mindig mindenben tudsz nekem segíteni!:) Most kicsit megnyugodtam. De akkor sincs probléma, ha ez a szerződés pl. 06.10-től szől jan 10-ig, és ez egy kollektívszerződés? Én is így gondoltam, hogy ez így van, hogy letöltök egy felmondási időt, és kész. De egyik ismerősöm szerint, ha én mondok fel(mivel ez egy ilyen meghatározott időponttól-időpontig szerződés, akkor nekem ki kell fizetnem azokat a hónapokat amelyeket nem dolgozok le). Ez valóban így lenne?? Vagy úgy van, ahogyan te mondod, hogy felmondok, letöltöm a felmondási időt és ennyi.

 

Várom a válaszod!

Előzmény: Huszas (1023)
Huszas Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1023

Szia!

Fizetned nem kell, csak bizonyos juttatásoktól esel el, mint például 13, 14. fizetés ill. abfertigung (végkielégítés).

A szerződésedben le kell, hogy legyen írva mennyi a felmondási időd, ha azt letöltöd jár minden kialkudott bér.

Remélem tudtam segíteni!

 

Előzmény: Babi6 (1022)
Babi6 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1022

Sziasztok!

 

Kérdeznék:

 

Ha én most dolgozok egy helyen és a szerződésem napra kötötten szól, akkor ha én felmondok akkor nekem fizetnem kell a munkaadómnak? Vagy hogy működik ez? És mi alapján számolják ezt ki, mennyit kell fizetnem?

Ha meg tudok vele állapodni és ő is benne van abban hogy én szeretnék elmenni, akkor nincs probléma, és nem kell kírtértenem?

Ebben nem vagyok otthon, ezért kédeznék olyat aki ért hozzá, illetve volt már ebben tapasztalata.

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Juditke Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1021

Sziasztok!

 

Olaszországba szeretnék ki jutni almaszedés és szőlő szüretelési munkára .

Ha valaki tud segítséget nyujtani meg köszöném!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4!

Babi6 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1020

Helo Mindenki:)!

 

Brixenben keresek albérletet, kicsit (szoba-konyha, +fürdő), bútorozottat, kb  havi 500 euroért. Ha valaki tud, vagy hall valamit, várom a jelzéseket! Előre is köszönöm!

 

Üdv: Babi6

 

Babi6 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1019

Szia Andibandi 75!

 

Húúú.. hol kezdjem:) Én szétbombáztam Brixent és környékét életrajzokkal. Minden szerdán és szombaton hajnal fél kettőig fent voltam (akkor kerültek fel az aznapi hirdetések) és néztem a hirdetéseket a stol.it/kleinanzeiger oldalon(ugyanazok a hirdetések kerülnek fel, amik a Dolomiten újságba kerülnek bele). Amúgy érdemes minden nap megnézni az oldalt. 

Ahonnan hívtak, oda rögtön kellett volna menni, és mivel Mo-n voltam így rögtön kiestem.....

Végül Agentur Luise , egy brixeni állásközvetítő segítségével lett munkahelyem Bolzano mellett egy étteremben. Neki leadtam az adataim még hónapokkal ezelőtt, csak én mindenképp Brixenben akartam dolgozni, de ott nem volt úgy lehetőség, hogy szállással. Aztán később úgy voltam vele, jó akkor távolabb, majd később lépek. Aztán így lett meló, és szállásom is van. 

Nyelvtudás: németet jól beszélem, itt kint semmi problémám nincs vele. Olaszt nem tudom, persze amik az étteremben használatos szavak(kenyér, pohár bla-bla-...) ezeket tudom mindet, meg problémám még nem volt belőle, általában az olaszokkal is minig megértem valahogy magam itt az étteremben:)

Te merre szeretnél menni? És milyen irnyban(vendéglátó úgyszint?)?

Előzmény: Andibandi75 (997)
Zizibizi04 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 1018

Sziasztok!

 

Barátommal szeretnénk Olaszországba költözni, de előtte érdekelne minket pár dolog. Először is, hogy kb. mennyi a bérezés különböző szakmákban: autószerelő, karosszérialaktos, recepciós, idegenforgalmi szakmák (ilyen végzettségeink vannak)....... próbáltam erre rákeresni, de semmi hasznosat nem találtam :(

 

tommaso75 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1017

Salve !

 

Meg szeretném kérdezni a nagyérdeműtől, hogy Milano-ban és vagy környékén tud-e valaki Magyar-Olasz hivatalos forditást???

A papírjainkat kellene lefordittatnunk a helyi hatóságok felé...

Esetleg csak a Milánoi Magyar konzulátuson lehetséges ez ???

 

köszönettel előre is a válaszokért.                                                    tommaso

melypont2011 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 1015

Sajnos ma nem sikerult megoldani minden problemat es meg egy napot kell maradjak. Nem szeretnek meg egy ejszakat a szabad eg alatt eltolteni. Igazan nem vagyok igenyes. Tenyleg nem tud senki egy ejszakara befogadni Bolognaban.

melypont2011 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 1011

Nevem Lajos a bolgnai szallassal kapcsolatosan nem vagyok igenyes, a foldon is elalszom.

melypont2011 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 1010

Nevem Lajos pllanatnyilag Bolognaban vagyok es ma estere surgosen szallasra lenne szuksegem.

Huszas Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1009

Mail címem publikus, írj oda nem akarok ezen a fórumon reklámozni.

Előzmény: Huszas (1007)
napoli008 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1008

Na ennek örülök és akkor várom a további diskurzust és ötleteket:)

Előzmény: Huszas (1007)
Huszas Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1007

Dehogy, ma kötözöm egy nagyobb lakésba!

Időm és erőm sem volt netezni ma...

Előzmény: napoli008 (1006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!