Keresés

Részletes keresés

fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.08.06 0 0 3516

Tisztelt Komfort!

 

verseny"-t hiányolnak. Igen ideje már, drágább lehet minden, tavalyi ár miért nem jó az idén!

A tavalyi árral kapcsolatban már akkor is voltak krtitikus véleményeink, és ez most se változott. Szép és nemes gesztus volt A-fm részéről békén hagyni minket, és változatlanul meghagyniuk a szolgáltatókkal önmaguk közt kialkudott , titkos szerződésben rögzített árakat. Magánvéleményem szerint ezzel inkább elejét akarták venni egy jogos felháborodásnak, így is sikerült 7%-kal feljebb srófolni a kk-t. Volt tartalék, és a szolgáltatónak így is megéri, hiszen nem kell félnie hogy elveszti a biztosra vehető megbízását.

Csatlakozok Elviszhez: mi érdeked fűződik hozzá, hogy a versenyt - mint az üzleti világ egyetlen egészséges önkontrolláló gyakorlatát - gúnnyal és megvetéssel, fölényesen leszólod?

"Fizetési morál"?? Képzeld el kedves Komfort, mi becsületes lakók eddig is fizettünk mint katonatiszt az ultiban. És becsületes lakóként úgy fizetek, hogy nem látok bele a saját kártyámba, mivel a pertnerem titokzatoskodik. Sőt, a partner ügyesen blöfföl is olykor (bizony, közösköltség..."finoman szólva is félretájékoztatás!!!").

Te is friss paklival szeretsz játszani, ugye? Te is szeretsz belelátni a saját kártyádba, igaz? Te is szereted látni az osztó kezét, igaz? Te se szereted a hamiskártyásokat, a cinkelt lapokat, igaz? Te is szeretsz beleszólni tétemelésnél, hogy tartod...és nem szereted ha nem is tudod hogy a tét miről is szól....igaz...?

Csak azért említem a kártyát, mivel szeretnék egyszer egy jót kártyázni veled, biztos jól osztod a lapokat is, nem csak az igazadat.

Te olyan "bennfentes"nek tűnsz (most tettetem a hülyé(bbe)t mintha nem tudnám), mégsem veszel részt a konstruktív vitában. Ehelyett néha kinyilvánítasz mint őszentsége János Pál. Sejtetsz, semmint mondasz. Fennttartod magadnak ezt a különbejáratú fórumot, miért nem veszel részt a ház saját fórumán? Nagyobb rálátásoddal és nagy szakmai tapasztalattal a hátad mögött miért nem támogatsz meg minket? Ki vagy mi akadályoz meg benne (miközben tudom, hogy igenis segítőkész vagy...)?

Megértelek másrészről, nehéz a két front közt.

"Egyesek" és mások...."most  ketten vannak"...Köszönöm másod/harmadmagam nevében ezeket a kedves megnevezéseket.

Én továbbra is tisztelettel maradok jószomszédi felebarátod...

 

Előzmény: komfort (3514)
qwaevisz Creative Commons License 2008.08.06 0 0 3515

Szerintem én vagyok a harmadik :) bár lehet beleszámoltál engem is. Miért baj az, hogyha versenyt szeretnénk? Talán én vagyok hülye, de nekem jobb érzésem volna ha ugyanezt az összeget kifizetnénk úgy, hogy előtte pl. 5 különböző beérkezett pályázatból döntött az A-FM a mi érdekeinket figyelembevéve )(ami szerintem ár-érték arányú, bár ez már lehet hogy eléggé az A-FM dolga). De valahogy a nagy információhiányban ha van is ilyen 5 beérkezett pályázat (ami persze csak akkor fair, ha bármely lakó utánajárhat annak az 5 cégnek, tényleg léteznek, és tényleg egy hivatalos pályázatra pályáztak, nem fantom cég, és nincs köze az AL Holdinghoz), akkor sem tudunk erről. az áremelkedés az "nem baj", talán egyszer a mi fizetésünk is követi :D , de félek nincs garantálva, hogy minden évben csak az inflációval fognak emelni, ha a lakókat "nem érdekli" hogy mire fizetnek

 

A közös költésget fizeti az AL, én úgy vettem észre hogy ezt a közgyűlésen is tisztáztuk (meg ott is valaki feltette a kérdést), nem tudom miért jött ez elő (talán SZB tagok láttak valami hiányt)

komfort Creative Commons License 2008.08.06 0 0 3514

Egyesek ( akik most ketten vannak) "verseny"-t hiányolnak. Igen ideje már, drágább lehet minden, tavalyi ár miért nem jó az idén!

A "verseny" mint olyan szép gondolat!, -jól is hangzik- lehet ilyen szép gondolat a "fizetési morál" is!?

Miért vetődik fel azonnal az a kérdés elsőre, hogy AL fizet vajon közösköltséget?

Azonnal észre fogjuk venni, ha nem fizet! ( Nem fenyegetés, -tapasztalat)

 

encic Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3513
hálásan köszi =)
Előzmény: Törölt nick (3512)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3512
http://mandalakert.fw.hu/muszaki_atvetel_szempontjai.xls
Előzmény: encic (3511)
encic Creative Commons License 2008.07.29 0 0 3511
Szia 2meg2!

én nem találom át tudnád küldeni ha te már megtaláltad? Vagy esetleg egy linket hol van?

Előre is köszi a segítséget.
Előzmény: 2meg2 (3492)
csrene Creative Commons License 2008.07.28 0 0 3510

Kedves Komfort!

 

Ezer köszönet a felrakott fotóért!

A fényképen ugyanis nagy-nagy meglepetésünkre saját konyhánkra ismertünk rá! (Azt nem nagyon tartom valószínűnek, hogy más is pont ugyanazt a csempét és járólapot kérte volna és az egyéb változtatások is teljesen megegyezenek)

Nagyon örülünk, hogy ilyen szép lett a konyhánk burkolása!

 

Kérlek, ha nem nagy gond írd meg az e-mailcímedet, hogy privátban is írhassak Neked!

 

Még egyszer köszönet a képért!

 

Előzmény: komfort (3506)
-sanci- Creative Commons License 2008.07.26 0 0 3509
Igen, elég sok esett az elmúlt napokban, ennek ellenére nem fedeztem fel, hogy állna a víz a növénykéim alatt. Majd figyelek azért a lefolyóra.
Előzmény: komfort (3502)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3508
Köszi így már tökéletes! (bennfentesnek hívok mindenkit aki ott lakik, vagy a kerten belül tartózkodik - de ha zavar elhagyom)
Előzmény: komfort (3507)
komfort Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3507
szeretném ha sikerülne ( hagyjuk ezt "benfentességet" ), újra átszerkesztem
komfort Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3506
Előzmény: Törölt nick (3505)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3505
Ez a kép telefonnal készült... az igaz h leveszi 640*480-ra a méretét, de még éles marad. (úgy látszik ha sokat teszel fel 1 hozzászólásba, iszonyatosan lerontja)
Előzmény: Törölt nick (3504)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3504
Próba:

Próba 500kb
komfort Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3503
sajnos, 500 kb-nál nagyobbat nem lehetha többet teszek fel, akkor ilyen kicsi 
Előzmény: Törölt nick (3501)
komfort Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3502

arról nem tudok, hogy a réteg ilyen helyen hogyan készül, az biztos, hogy alóla, csak a víz jöhet át a lefolyóhoz, szerintem még azt a technológiát nem kezdték, kell, hogy legyen valamilyen szűrés, régen geotextíliának nevezték az ilyen anyagot, nem tudom létezik-e, vagy már mást használnak? ...

A ép teraszára most kezdték felrakni a lapokat raklapokon, szerintem azt lerakni, csak később kezdik majd,

nem magyarázkodom, de ehhez nem igazán értek, akkor tudom megérteni a szigetelést, ha látom, hogyan rakják le a szerkezetre...

nálunk garázsfödém nem ázik a tetőkertektől, de ha eldugul egy terasz lefolyó, mint múlt héten, a sok víz vissza torlódott, és a lefolyócső oldalán lejött a garázs szintre, ...persze még mindig jobb, hogy le tudott folyni, ( szétnyomta a tokos kötést), mert ha fennt áll meg a teraszon, akkor a lakásba is befolyt volna ( szerintem elég sok esett egyszerre, és ilyen szélsőséges eset esetén bemehet a víz, ha a lefolyón nem tud lefolyni)

lényeg, hogy zöldtető kialakítást nem ismerem

Előzmény: -sanci- (3500)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3501
Köszönjük szépen a képeket, főleg az igazán "bennfenteseket" :)
(jaj most látom h nagyon picik a képek, kinagyítva egy bűnügyi "kikockázott" képnek tűnik :) Legközelebb tudsz nagyobb felbontásban feltenni? - vagy akár ezt még 1*? köszi)
Előzmény: komfort (3499)
-sanci- Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3500

Hello Komfort!

Azt szeretném kérdezni, hogy a zöld tetős teraszokon a földdel feltöltött rész alatt esetleg van vízelvezetés? Vagy az ott összegyűlt esővíz csak párologni tud? Úgy vettem észre van egy vastag rücskös műanyag+filc réteg bélésként a támfalak és a földréteg között, gondolom azért, hogy ne mosódjon ki a föld a kövek között.

Előzmény: komfort (3499)
komfort Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3499
 következtetések levonására nem alkalmasak, időjárás függő az egész
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 3498
Örülök :)
Előzmény: t.lantos (3497)
t.lantos Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3497

eszembe sem jutna. (amennyit a mostani lakasomert kapnek jo esetben, 30%-al kisebb lakast tudnek itt venni belole, az eletkorulmenyek pedig rosszabbak lennenek).

ugyhogy megnyugodhatsz, nem leszunk szomszedok :)

 

egy ismeros tervezte, de vegul nem tudom, hogy mi lett a dontese.

Előzmény: Törölt nick (3496)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3496
Végül nem fogsz itt lakni, ugye?
Előzmény: t.lantos (3495)
t.lantos Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3495

a klimaszerelo is azt mondta, hogy identol nem kell ra engedely.

amugy se kertem volna mondjuk :)

 

Előzmény: komfort (3482)
t.lantos Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3494

melyoblitesu (seggmosos :)

a masik a laposoblitesu.

a harmadik, ami atmenet, meg mostanaban nemigen kaphato (30 eve meg volt :)

 

Előzmény: dvera (3456)
t.lantos Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3493

azert kell teblaboln iegy felkesz hazban, mert akkor felfedhetsz olyan hibat, amit ha nem csinalnak meg, akkor az atvetelnel nem fogod eszrevenni, de kesobb szivni fogsz vele.

az elkepzeleshez amugy nem kell, en a komplett konyhamat, a dekorok elhelyezesevel egyutt itthon terveztem szamitogepen sajat magamnak.

elsore mutattak a bemutatoterem jobb oldalan 4 rem ronda furdoszobacsempet, hogy nesze alaparas. a normalisabban kinezo csempek mar 4000/ m2 artol indulnak. ennyiert meg sokkal jobbat is lehet venni (nem kell hasraesni attol, hogy olasz vagy spanyol lapok. szar ott is van)

 

Előzmény: Törölt nick (3451)
2meg2 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 3492
Köszi, már megtaláltam.
Előzmény: 2meg2 (3491)
2meg2 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 3491
Sziasztok,
Én csak néha nézek át hozzátok, mert Dagály Sétányos vagyok. Mi még csak azt találgatjuk hogy mikor lesz a beköltözés, de a műszaki átadás közeleg.

Ha jól emlékszem nálatok megfordult egy lista (valami doc vagy xls volt) arról hogy lépésről-lépésre mit kell ellenőrizni ilyenkor.

Örülnék ha ki tudnátok segíteni vele.
Előre is köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.16 0 0 3490
Szuper! Köszi a választ
Előzmény: komfort (3489)
komfort Creative Commons License 2008.07.16 0 0 3489
épületalapban Geberit, kert alatt PVC-KG (ő a sárga)....ja, és szakági-terv szerint készül, mielőtt bárkinek egyéb "víziója" támadna...természetesen ezzel együtt előfordulhat dugulás, mint ahogy előző ütemben is volt, de nagynyomással ki lehet nyomni a vezetékből a dugulást okozó anyagokat
komfort Creative Commons License 2008.07.16 0 0 3488

szia,

víz-, és szennycsatorna hálózatot raktunk még az alapozás idején a talajba, természetesen figyelembe véve, hogy a terület végleges szintje majd csak később kerül kialakításra ( mostanában csinálják a gépek)

a csatornákat aknákkal kötjük össze, (tisztításra, ellenőrzésre), addig ezeket az aknákat nem vágjuk vissza, hanem kiállnak a talajból, és ha kész lesz a 0,0 szint ott visszavágják és kap egy öntvény aknatetőt (fedlapot)

Előzmény: Törölt nick (3487)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.15 0 0 3487
komfort, nem tudod mik azok a kiálló narancssárga csövek a M2 kertjében?
Előzmény: komfort (3486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!