Keresés

Részletes keresés

okinayab Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15106

Küldtem mailt a megadott címedre,de rögtön visszadobta. Dobnál egy sort nekem az okinayabkukacgmailpontcomra?

Előzmény: fruschka (15103)
Rubóczki Béla Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15105

nekem is küldjétek el a progit info@nyirdigit.hu , bár én kézzel imádok tervezni nem bízom rá a gépre a "buta" dolgot

Előzmény: Kanbéka (15104)
Kanbéka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15104

Arról van vmi információ, hogy hány gépre lehet feltelepíteni a programot? Vagy mi van akkor, ha azzal a géppel, amire felrakom, történik valami?

Előzmény: fruschka (15103)
fruschka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15103

Szívesen segítek amiben tudok, keress nyugodtan. Egyébként nagyon egyszerű a használata, ezt is szeretem benne, hogy jól átlátható, könnyen kezelhető.

Előzmény: Kanbéka (15100)
Kanbéka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15102

Egyébként meg tök boldog vagyok, hogy végre megint van élet a topikon:)

Kanbéka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15101

Én azért kezdtem el tiffanyzni, mert a sokadik születésnapomra kapott lámpát nézve eldöntöttem, hogy ilyet nekem is kell tudni csinálni. És amikor felmerült a lehetőség, hogy talán ólomüvegezés is, akkor végiggondoltam, hogy ha én ebből szeretnék élni - és az álmom ez -, valószínűleg sokkal több megrendelést lehet szerezni tiffanyra, mint ólomüvegre. Ritkán jön szembe templomüvegezés vagy bejárati ajtóbetét készítés. Elvégeztem három tanfolyamot, de sose éreztem szükségét, hogy erről papírom is legyen. Úgy vagyok vele, hogy ha egy panelt meg tudok csinálni úgy, hogy az szép legyen, pontos, és ne essen szét fél év múlva, akkor fölösleges a papír. Ha meg szarul dolgozom és a megrendelő elégedetlen, lehet ezer papírom is, akkor is lúzer vagyok:)

Előzmény: fruschka (15085)
Kanbéka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15100

Én egy hete vagyok boldog tulajdonosa a programnak, csak még nem volt érkezésem feltelepíteni a gépre. Úgyhogy nem elképzelhetetlen, hogy megkeresem fruschkát egy kis segítségért majd:)

Előzmény: okinayab (15097)
Kanbéka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15099

A francokat vagyok kedves! Ordítok a tanítványokkal, az egyiket anno meg is ríkattam és hazaküldtem, amikor egy órát késett a tanfolyamról, és inkorrektnek nevezett, amikor ezt szóvá tettem:))))))))))))))))) Viszont nálam megtanulnak üveget vágni, csiszolni, fóliázni és forrasztani is, és nem ígérek nekik semmit:))

Előzmény: okinayab (15093)
fruschka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 15098

Aki komolyabban érdekel a program, keressen meg mailben az alábbi elérhetőségen: ludvigl2000@yahoo.com - és hátha tudok segíteni.

Előzmény: okinayab (15097)
okinayab Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15097

Nincs ebben semmi megdöbbentő,nem egy olcsó progi.Már vagy 9 éve letöltöttem az egy hónapos próba verziót,de olyan computeralfabéta vagyok /hát még akkor milyen voltam../,hogy letelt az egy hónap mire valamire jutottam volna.

De mintha ismernék valakit, akinek vagy megvan már,vagy meglesz mostanában...valahol olvastam vmit,csak nem volt érkezésem őszinte irigykedésemet tolmácsolni neki.Most megteszem,hátha benéz ide néha:)))

Előzmény: fruschka (15096)
fruschka Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15096

Ezek abszolút saját ötletek - szeretném magamból előszedni a saját képeimet :).

Van egy kimondottan ólomüvegeseknek, illetve tiffanysoknak létrehozott software, a Glass Eye 2000 program, hihetetlen jó, én csak azzal tervezek. Kiszámolja az anyagköltséget, be van tárazva több száz fajta üveg, és mondanom sem kell, hogy mind a mértani pontosságú, mint a szabadkézi rajzot tudja. Amit különösen szeretek benne még az az, hogy be lehet vele állítani az ólomszálak vastagságát, attól függően, hogy 4-eset, 5-öset, vagy 6-osat használok, és aránytartó, tehát mielőtt nekiállok összerakni, csak ki kell nyomtatnom a kész tervet.

 

Egyébként az a megdöbbentő, hogy eddig még egy üveges se használta, akit ismerek, pedig hihetetlenül megkönnyíti az ember dolgát, és annyi színváltozatot próbálhatsz ki rövid időn belül, amennyit csak akarsz, nem kell újrafesteni/rajzolni a tervet.

Előzmény: rpanni (15095)
rpanni Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15095

azt szeretném kérdezni, hogy amiket felteszel mint tervek, azok saját ötletek? milyen programmal hozod létre a képeket?

(mint ötletek is tetszenek, de néha kitör belőlem az informatikus :-))

Előzmény: fruschka (15094)
fruschka Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15094

Kanbéka kolléganő :D... ez jó.

 

Igen, tudom, hogy könnyebb lenne csiszológéppel, de valahogy idegenkedem tőle, meg így talán jobban is figyelek vágásnál, hogy pontos legyen a darab, szóval rákényszerülök arra, hogy stimmeljen.

Előzmény: okinayab (15093)
okinayab Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15093

Kanbéka kolleganő is tart tanfolyamokat,ő sem drága,és biztos nagyon kedves is:)

 

Én az ólmozásnál is használom a csiszológépet,mert nagyon zavar ha nem tuti pontos a darab.

De az is lehet,hogy bénán vágok:) Szal még nem próbáltam csiszolás nélkül ólmozni.Ha lehet,az erősen megkönnyíti a dolgok menetét:)

Előzmény: fruschka (15092)
fruschka Creative Commons License 2010.11.23 0 0 15092

Azt tudom, hogy elméletben hogyan kell tiffanyzni, van is rézfóliám :), viszont még nem próbáltam. Egyrészt azért, mert nincs csiszológépem (eddig nem akartam erre költeni), és ólmozni anélkül is lehet, viszont úgy tudom, a tiffanyhoz már kell.

 

Tulajdonképp nekem is voltak rossz tapasztalataim a műhelyben, ahol tanultam az ólmozást, de inkább nem nevezném meg, kiről van szó. Ezért is döntöttem úgy, hogy egyedül folytatom. 

Azt látom, hogy sokan akarják kihasználni a friss embereket, akik még nem látják át annyira a dolgokat. Méregdrága videókat adnak el, ingyen tanfolyamokat hirdetnek, ahol tulajdonképpen dolgozni kell napi 8 órában, és még sorolhatnám. 

Egyébként ami nem olyan drága tanfolyam, és talán megbízható, az a GM üvegezők boltja által szervezett, mert az ott dolgozó hölgyek igazán kedvesek, és értenek is a szakmához.

Előzmény: okinayab (15091)
okinayab Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15091

Szia!

Nem tudom tudsz-e tiffanyzni,de sokkal könnyebb mint ólomüvegezni.Tanfolyam is sokkal több van tiffanys,mint ólmos.Szerencsére nem mind a lent említett fajtából.

Megnéztem a honlapodat,komoly! Gratula!

Előzmény: fruschka (15085)
okinayab Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15090

Nem tudom mit érdemelne aki ilyen tanfolyamokat tart,és ilyeneket igértget,de nem tarthatna ha nem lennének olyan jelentkezők akik el is hiszik amit hirdet.

Komolyan gondoltad,hogy 35.000 ft befektetésével,rendszeresen munkához fog juttatni? A fél ország tiffanyzna már akkor.Igaz,megmutatta hogy lehet könnyen pénzhez jutni,tartani kell ilyesmi tanfolyamokat,nagy munka igéretekkel.

Kicsit jobban körbe kellett volna járnod a dolgot mielőtt belevágsz.

Még most sem merted leírni a nevét,ezt sem értem miért.Még mindig vársz tőle munkát,vagy félsz hogy feljelent mert átvert benneteket?

 

Előzmény: Télielefánt (15088)
rpanni Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15089

köszönöm, ez jól esik :-)

idea festékkel szoktam festeni, de előfordul, hogy valamelyik színhez mást használok - és nem, nem égettem ki

Előzmény: fruschka (15087)
Télielefánt Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15088

Sziasztok!

Régebben írtam itt,hogy jártam egy tiffany tanfolyamnak nem nevezhető akármire,35.000 forintért.

A hírdetésben az is benne volt,hogy munkalehetőséget is biztosítanak a tanfolyam után.

Csomó pénzt,energiát,időt fordítottam a gyakorlásra,de mostanra kiderült,hogy az egész egy nagy átverés.

Úgyhogy kérlek benneteket,hogy ha ismertek bárkit aki tiffany tanfolyamra akar menni,mondjátok el neki,hogy

ha B. Mária ikonfestő tartja Budapesten a Pusztaszeri úton,messziről kerüljék el!(Úgy tudom Dabason,Gyálon

és a Csiliben is tart tanfolyamot.)

Legalább más már ne járjon így.

fruschka Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15087

Panni, ezt nem hiszem el :D - még pár hónapja nézegettem ólomüveg/tiffany lámpákat a neten, és a nekem legjobban tetszőket kiválasztottam és kinyomtattam, és most látom, hogy az egyik a te art-deco mintás lámpád volt :)...

 

Az üvegképeid közül a két tájkép különösen tetszik, azokat milyen festékkel csináltad? És ki kellett égetni?

Előzmény: rpanni (15086)
rpanni Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15086

nekem is tetszik a honlapod is, meg ez a kép itt alább, nagyon tetszik!

 

(ami engem illet, véletlenül keveredtem egy tiffany tanfolyamra, így választottam :-))

Előzmény: fruschka (15085)
fruschka Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15085

Köszönöm!

 

Egyébként hadd kérdezzem már meg, hogy ti miért épp a tiffany-technikát választottátok? Érdekelne, mert én inkább csak ólomüvegeseket ismerek, és kíváncsi vagyok, ki miért dönt az egyik, vagy a másik technika mellett.

Előzmény: Kanbéka (15084)
Kanbéka Creative Commons License 2010.11.22 0 0 15084

Szia, nagyon kedves vagy, szerintem azok közül, akik ide járnak, mindenkit érdekel az ólomüvegezés és a tiffany technika. Megnéztem a honlapodat, nagyon színvonalas, gratulálok!

Előzmény: fruschka (15082)
fruschka Creative Commons License 2010.11.21 0 0 15083

Az előbb nem ment el a kép, de azt hiszem, így már jó lesz :). 

 

. 

 

 

fruschka Creative Commons License 2010.11.21 0 0 15082

Ha valakit esetleg érdekel az ólomüvegezés, ami végülis szintén a díszüvegezés egy fajtája, akkor neki ajánlom az ólomüvegezéssel kapcsolatos facebook-oldalt, amit a héten hoztam létre. Bár a saját munkáim is megtalálhatók ott, csináltam egy fórumot is, ahol beszélgetni lehet mindenről, ami az ólomüvegezéssel kapcsolatos. Ezenkívül rendszeresen megosztok érdekességeket, információkat a díszüvegezésről.

 

Szóval ha valakit érdekel, látogassa meg az oldalt: http://www.facebook.com/olomuvegezes

 

Azért egy ólomüveg-képemet feltöltöm ide, hogy egy kicsit én is hozzájáruljak a fórum színességéhez :).

Kanbéka Creative Commons License 2010.11.16 0 0 15081

Ügyesek vagytok mindketten!:)

okinayab Creative Commons License 2010.11.14 0 0 15080

Ez is szép.

Rubóczki Béla Creative Commons License 2010.11.14 0 0 15079

szép! na én is próbálkozom akkor

Előzmény: okinayab (15078)
okinayab Creative Commons License 2010.11.12 0 0 15078

Próbálkozom ezzel az új dologgal,hogy megy vele a képfeltöltés.

mannika3 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 15077

Köszi a segítséget. Így hogy nem nyomom annyira, már sokkal jobban megy, de azt hiszem mégis szükségem lesz egy normálisra :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!