Keresés

Részletes keresés

higagyu Creative Commons License 2008.07.06 0 0 804
Hú, én már a szereplők nevére sem emlékszem, olyan régen láttam, vagy 10 éve.
Előzmény: N_J (803)
N_J Creative Commons License 2008.07.06 0 0 803
Közelítünk... Na de ki ez, és mit csinál?
Előzmény: higagyu (802)
higagyu Creative Commons License 2008.07.06 0 0 802
De szégyellem, fogalmam sincs. Talán a faházban?
Előzmény: N_J (801)
N_J Creative Commons License 2008.07.06 0 0 801
Oké, de melyik jelenet?
Előzmény: Monty78 (800)
Monty78 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 800
akkor biztosan a Jízda :)
Előzmény: N_J (799)
N_J Creative Commons License 2008.07.05 0 0 799
Annyit segítek, hogy ez is egy Svěrák filmből van...
Előzmény: Monty78 (798)
Monty78 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 798
na ilyenkor van az, hogy passzolok... (nem ismerem fel az embert)
Előzmény: N_J (797)
N_J Creative Commons License 2008.07.05 0 0 797
Ki tudja, hogy melyik filmből van ez a kép, és mi az érdekessége?
???
Monty78 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 796
Én se lepődök meg, sajnos... de azért magánvéleménynek még megengedett, h "nem értem" :)

Péntek este 8-kor ha jól számoltam, 14-en voltunk egy 54 férőhelyes teremben. Azért ezt talán otthon is lehetne hozni...
Bár hozzá kell tennem, talán nyáron nem ez a legnépszerűbb időpont egy mozizáshoz. Film után kijőve is még világos van :) (10 után kezd sötétedni)
Előzmény: N_J (795)
N_J Creative Commons License 2008.07.03 0 0 795
Én ezen sajnos már egyáltalán nem lepődök meg. Szerintem az Őfelsége mozi-szereplése is botrányos volt, pedig Menzel azért lényegesen ismertebb itthon, mint Svěrák, de nem akarom magam ismételni...
Előzmény: Monty78 (793)
N_J Creative Commons License 2008.07.03 0 0 794
Először azt hittem, a 781-es hozzászólásra reagálsz:-)
Előzmény: Monty78 (792)
Monty78 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 793
Vannak dolgok, amiket nem értek. Most konkrétan arra gondolok, amit már tavaly se értettem... hogy Sverákék filmje miért nem kerül a magyar mozikba??

Csehországban több mint 1 millió néző látta moziban (abból 1 én voltam :) ), hozzánk meg még filmhétvégére se jutott el.
Nem mondom, h tuti rekordot lehetne vele dönteni, és nálunk is lesz 1 millió nézője, de talán megérné... echte cseh film, de a magyar egész jól érti/értékeli a cseh néplelket :) és a történet játszódhatna akár nálunk is.
De ti itt ezt úgyis mind tudjátok :)

Ma van ugye csütörtök, az új mozihét kezdete. Nézem az itteni moziműsort, aszongya "Empties". Hát az meg vajon miféle film lehet? Nicsak, ismerős nevek :) hát ez a Vratné lahve!

Azt magyarázza meg nekem valaki, h miért érdemes Belgiumban bemutatni, és Magyarországon miért nem?
Előzmény: Monty78 (792)
Monty78 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 792
Empties
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.29 0 0 791
Jó kis erős összeállítás:-)
Előzmény: N_J (789)
higagyu Creative Commons License 2008.06.29 0 0 790
Nincs lábuk. Az nem kell a focihoz? (Ahhoz sem értek, nem csak a sörhöz.)
Előzmény: N_J (789)
N_J Creative Commons License 2008.06.29 0 0 789
Egy komplett focicsapat:-)
Előzmény: Lituk Ili (788)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.29 0 0 788
egy méter sör egy méter sör
CsFeco Creative Commons License 2008.06.27 0 0 787

No az már jó. De ezért több évet kellett várni a megjelenéstől számítva.

Nekem ennyi a lélektani határ, úgyhogy ennyiért megveszem.

Előzmény: zmrzlina (786)
zmrzlina Creative Commons License 2008.06.27 0 0 786

1000Ft sok pénz. Én a Fekete Pétert, a Szöszi szerelmeit és a Tuz van babám filmekért kemény 299 forintot perkáltam le a Tesco-ban darabonként.

Előzmény: N_J (783)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.26 0 0 785
Igazán nincs mit:-)
Előzmény: vjano (784)
vjano Creative Commons License 2008.06.26 0 0 784

Köszönöm a "mítoszokat"...

 

.Bohemia Regent

Előzmény: Lituk Ili (779)
N_J Creative Commons License 2008.06.26 0 0 783
A Sörgyári capriccio már 1000 forintért kapható itt.
Előzmény: CsFeco (725)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.21 0 0 782
A sör mellé:a sör mellé
Előzmény: N_J (781)
N_J Creative Commons License 2008.06.21 0 0 781
Köszi a fordításokat! Nagyon is sok közük van a cseh filmekhez!
Sörök a 7. lépcsőről
Mint a torma...
Előzmény: Lituk Ili (778)
Monty78 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 780
Köszi! én ugyan tudtam, h mi a fok, de elég nehéz %-ra átszámolni :) így összeszedve még nem találkoztam vele (tán mert nem is kerestem?)
Én mostanság olyan söröket szoktam inni, amik nem tartoznak a topikba, de elég nehéz összehasonlítgatni, mert egyik helyen fokoznak, másik helyen százalékoznak (illetve itt is használnak olyasmit, mint a fokokban a 10-es, 12-es, csak épp az alkoholtartalom %-jából kiindulva)
Előzmény: Lituk Ili (768)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.20 0 0 779

Az 5. mítosz
A sör legyen csípős, mint a torma, legyen éle. Ezt az erjedéskor keletkező széndioxid okozza. Ha az emberek a legcsípősebb sört keresnék, akkor azonnal, felbontás után, egyhajtásra, az üvegből innák a sört. Vannak olyanok, akik képesek két üveget is így egymás után elpusztítani. Ennek következtében szervezetüknek 2,5l gázt kell feldolgoznia. Ha valaki ilyen tempóban folytatná, rövödesen léghajónak képzelhetné magát. Ha a csapolt sörnek is ilyen "éle" lenne, nem csábítana minden korty egy továbbira. Csapolás közben megközelítőleg a széndioxid fele elvész. Ezért lehet a csapolt sör mellett kényelmesen elüldögélni. Néha azonban előfordul, hogy a csapolt sörnek és feltűnő éle van. Ennek az az oka, hogy a csapos mesterséges széndioxiddal nyomja ki a sört a hordóból, a cső túl hosszú , (a hordó és a csap között nagy a távolság), valamint arra is utalhat, hogy nem túl gyakran csapolnak ott sört. Az ilyen sör inkább felfúj, mint ízlik.

 

u.i. bocs a nem túl tökéletes stílusért, az itt-ott előforduló hibákért. Mentségemre szóljon, hogy már 20 éve külföldre szakadt hazánk lánya vagyok:-)

Előzmény: vjano (772)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.20 0 0 778
A 4. mítosz: a hőmérséklet.
Miért a hetedik lépcső az ideális hely a sör tárolásához?
A feleletek erre a szuggesztív kérdésre is mutatják, hogy Zdenek Sveraknak az Én kis falum című filmjével mekkora mértékben sikerült magávalragadnia a sörösivók seregét. A fogyasztók 56 %-a gondolja azt, hogy pont a pince hetedik lépcsője az a hely, ahol a sör eléri az ideális hőmérsékletet. Ennek a szállóigévé váló mondásnak viszont csak abban azt időszakban volt reális alapja, amikor a parasztházak pincelépcsőit általában egyforma magasra építették. A később kialakított pincék lépcsőfokai már nem ilyen magasak. Ennek ellenére a hetes szám beleillik a sör hőmésékletének szentelt bekezdésbe, mert a a Plzensky Prazdroj szervírozáshoz ezt a hőmérsekletet, vagyis a 7 C fokot ajánlja. Más sörfőzdék a 9 fokos hőmérsékletet említik. De itt ismét helyénvaló egy hrabali POZOR (vigyázz)! Hét fokos lehet az a sör is, melyet a rekkenő hőségben, a lábánál heverő hordóból csapolt ki a standos. Léteznek ugyanis olyan berendezések, melyek a csapolást megelőző utolsó pillanatban hűtik le a sört. Az ilyen sör igaz, hogy hideg, de "prerazene" - átrakott - áttört lesz. A telt, kenyér íz a hőmérsékletsokk következtében elvész.

Előzmény: vjano (772)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.20 0 0 777
A 3. mítosz
A sör habja: meggyőződése, hogy minél tartósabb a sör habja, annál jobb a sör is? Nem feltétlenül.
Igen, legjobb, ha a csapolt sört már a Hrabal által is dicsőített hab koronázza. De az Arany Tigrisben sörözgető Hrabal is, ugyanúgy mint a többi valódi sörszakértő figyelmeztetően ujját emelhetné. A sörfőzdék mesterei is igazolhatják, hogy a hosszú ideig megmaradó hab nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden rendben, ugyanis egyes gyártók pont a tudatlan sörkedvelők elkáptráztatása céljából habstabilizálót tesznek a sörbe. A valódi, természetes sörhab is végtelen életű. Ha egy tízfokos sörnek a csapolást követő 15 perc után is olyan a habja, mintha a pincér épp most állította volna elénk a korsót, az bizony gyanús.
Még egy fontos kiegészítés: a legtöbb sörsajtkedvelő amikor a tányéron lévő sörsajtot a többi ingredienciával keveri, az előtte álló korsóbol löttyint egy keveset a masszához. Mint ahogy a legendás Arany Tigris főnöke, Karel Hulata is állítja, ilyenkor legjobb, ha a kedves vendég egy nagy kupica sörhabot kér ki a pincértől, ezzel keveri el a sajtot.
Előzmény: vjano (772)
Lituk Ili Creative Commons License 2008.06.20 0 0 776

A 2. mítosz

A sör színe:
A kérdezettek 30%-a gondolja, hogy minél világosabb a sör annál üresebb a íze.
Ez is tévedés, bár egyes sörfőzdék kihasználják ezt a tévhitet és reklámjaikban gyakran hangsúlyozzák a teltebb színt - gazdagabb ízt. Semmiféle ilyen egyenes arányú összefüggés azonban nem létezik. Csak a finoman aranyárnyalatú sör íze is lehet telt és gazdag. Az íz a receptúrától függ. A mélyebb árnyalatú szín sok márka esetében valóban helyén való, de gyakran előfordul, hogy ezt az árnyalatot mesterséges színezőanyagokkal érik el, az ilyennek egy cseh söben nincs keresni valója.


Előzmény: N_J (770)
higagyu Creative Commons License 2008.06.20 0 0 775
Nem, azt neked ajánlottam. :)
Előzmény: N_J (774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!