Keresés

Részletes keresés

yogibear Creative Commons License 2004.10.01 0 0 1373
Előzmény: silenthill (1371)
profika Creative Commons License 2004.09.30 0 0 1372

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem teljesen vág ide a problémám, de eléggé mezei felhasználó vagyok.

Szóval: egy mkv kiterjesztésű fájlt szeretnék lejátszani, de nem megy az XP-ben meglévő Media Playerrel, meg QuickTime Playerrel sem. Mi kell hozzá?

Előre is kösz!

silenthill Creative Commons License 2004.09.30 0 0 1371
Lehet hülye kérdés, de egy pl 1 .srt kiterjesztésű felirat fájlnak az FPS-e meg van határozva? Meg lehet tudni valahonnan ezt az értéket?
Van valami megoldás arra, hogy bonyolult szerkesztgetés nélkül egy feliratot szinkonba hozzak egy filmmel? ugyan is a felirat 'siet' a szöveghez képest.
Van erre valami megoldás?
Nikon24 Creative Commons License 2004.09.17 0 0 1370

Sziasztok!

 

Videótömörítés közben sokszor hibásan működött a DivX kodekem (VirtualDub+DivX Pro 5.1.1). Uninsntall, majd az újratelepítés óta nem tudok vele tömöríteni a fenti programmal (nem jelenik meg  a videókóderek között). A Windows nyilvántartja a divx.dll-t (elvileg ez az encoder fájl), valamint a Dr. DivX programmal minden gond nélkül tudok tömöríteni (ez telepíti a DivX Pro kodeket). Próbáltam külön feltenni újabb és régebbi kodekeket is, az eredmény ugyanaz. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

 

Üdv: Nikon24

Vincent007 Creative Commons License 2004.09.16 0 0 1369

 

 Köszi a segítséget srácok, amint lesz időm kipróbálom a dolgot, s visszajelzek h sikerült-e...

tündérlala Creative Commons License 2004.09.16 0 0 1368
(A "gyárilag beépített funkció" alatt a képlopó szolgáltatást értettem.)
Előzmény: tündérlala (1366)
mEdvE Creative Commons License 2004.09.16 0 0 1367
A probléma háttere az, hogy ha egy program nem az overlay-re teszi ki a képet, hanem simán GDI-vel jeleníti meg, akkor egy sor gyorsító funkciót nem tud kihasználni, amit a video kártya (és az ő drivere) felajánl. A legtipikusabb ilyen funkció a színtér-konverzió (YUV -> RGB), de manapság már akár a DCT-t is elvégzik a processzor helyett. Alapállapotban a tévé kimenet is az overlay-t használja...
Előzmény: tündérlala (1366)
tündérlala Creative Commons License 2004.09.16 0 0 1366

Jaja, ez igaz!

Bevallom, ezt az egészet egyetlen egyszer próbáltam életemben, akkor működött, de már fogalmam sincs, milyen lejátszóval. :)

Azt látom, hogy a BSPlayer, WindDVD, stb. lejátszókba mindbe "gyárilag" beépített funkció - így biztos van ember, aki használja! :)

 

lala

Előzmény: mEdvE (1365)
mEdvE Creative Commons License 2004.09.16 0 0 1365
Csakhogy ez filmek lejátszásánál általában nem működik, mivel a lejátszók általában az overlay-re teszik a képet, így egy nagy fekete téglalapot fogsz elmenteni.
Előzmény: tündérlala (1364)
tündérlala Creative Commons License 2004.09.15 0 0 1364

A legegyszerűbb, mondhatni "primitív" módja a dolognak, hogy a kedvenc lejátszódat teljes képernyősre állítod, aztán a lejátszót megfelelő billentyűzet kombinációval pause-re állítod, majd nyomsz egy együttes Alt-PrintScr -t.

Ez a Windowsban kinyomja az aktuális képernyő képét a vágólapra, amit aztán bármelyik grafikus/képkezelő programodba beilleszthetsz a Crt-V bill. kombinációval.

 

lala

Előzmény: Vincent007 (1362)
mEdvE Creative Commons License 2004.09.15 0 0 1363

MV2Player: http://mv2.czweb.org

Nem csak egy képet tud elmenteni, hanem képsorozatot is a videóból.

A kép mérete nyilván akkora lesz, mint a film felbontása, utána te kézzel átméretezheted.

Előzmény: Vincent007 (1362)
Vincent007 Creative Commons License 2004.09.15 0 0 1362

  Sziasztok !

 

Lehet h kicsit off, de tudna nekem valaki segíteni abban hogyan lehet mondjuk filmből avi-ból, vagy mpeg-ből teljes képernyő méretű képet "lopni", és elmenteni mondjuk jpeg formátumba ? Elvileg erre is lehet használni a VirtualDub-ot, csak nem jöttem még rá h hogyan.. Vagy tudtok egyszerűbb megoldást is.. ?

 

 Előre is köszi !

BZoltan Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1361
Szevasztok,

Lehet, hogy rossz topikban érdeklődök. De keresen az olimpiai vizilabdadöntő (esetleg más meccseket is) divx formátumban.

Ha valaki tud segíteni az frankó lenne.

z
victorpictor Creative Commons License 2004.07.15 0 0 1360

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne. Van egy fimem, amin lejátszás alatt mind az angol, mind a magyar hang egyszerre hallatszik. Lehet ezt valahogy orvosolni?

RTH41 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1359

Hát a VirtualDubMod-nak tudni kellene.

A Streams - Streams list-ben benne kell lennie mindkét hangsávnak.

Előzmény: Ladiladida (1358)
Ladiladida Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1358
Most szokatlan feladatot kaptam. Valakinek divxet kellene dvdre alakítanom. A minőséggel tisztában van, nem ez a gond, hanem hogy a divx két hangsávos, s nem tudom, hogy lehet ezt leszedni valamivel? Mondjuk vdub tudja? Előre is köszi a segítséget.
p.norbert Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1357

Szia

 

Megkaptam köszönöm, és semmit nem tudtam vele kezdeni :(

 

exe kiterjesztésben küld át újra ha lehetséges. Nem tudtam módosítani....

 

 

Köszi

 

 

Norbi

 

partinorbert@freemail.hu

Előzmény: RTH41 (1353)
Cocogány Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1356
Sikerült megtalálnom a probléma okát. Először is felraktam a windows mellé a linuxot s mivel ott minden film működött ezért a hardveres hiba ki volt lőve. Úgy döntöttem végig nézem mi az ami esetleg megfogja a gépet és végül észrevettem, hogy a SpySweeper-nél be van kapcsolva a folyamatos memória ellenőrzés. Miután ezt kikapcsoltam minden akadozás megszünt. Még jó hogy először a vírusírtóknál kezdtem az ellenőrzést, már elhatároztam, hogy addig törlöm a programokat amíg megnem találom a ptobléma okát.
Előzmény: Cocogány (1355)
Cocogány Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1355
Sziasztok, akadt egy kis gondom. Egy ideje elkezdtek akadozni a filmek a gépen, gondoltam kodekpak az oka, mert volt rajta egy pár. Újra telepítettem a windowst és gondoltam nem rakom tele mindenféle kodekpakokkal a gépet, nehogy megint gond legyen, csak a Divx5.11, Xvid, Ace3filter, ffdshow, DvixG400 2.8 és a windows media player 9 kodekje van fent. A filmek azonban ugyanúgy akadoznak mint újratelepítés előtt, tehát felesleges volt az egész cécó. Elővettem a régi filmjeim is amik régebben mentek simán, most azok is akadoznak. Már kezdek attól félni, hogy komolyabb probléma van a géppel.

--------------------------------------
oprendszer: WinXP SP1
processzor: AthlonXP 1700
VGA: Geforce 2Ti
meória: 386Mb DDR
DeStiNo Creative Commons License 2004.07.08 0 0 1354

Üdv mindenkinek!

 

Ha jól tudom, nem volt még hasonló kérdés a fórumon:

 

Laptoppal összekötött projektorral akarok levetíteni avi, mpg formátumú filmeket.

A laptopon minden tökéletesen megy, a projektor által kivetített kép is megegyezik a laptopon látottal kivéve, hogy a lejátszó program ablaka sötét marad, hiába megy mellette a laptop képernyőjén a film.

A lejátszáshoz több programot is kipróbáltam, azzal nem lehet baj. Codec probléma sem lehet. Segítsetek!

A projektor típusa Hp vp6120.

Előre is thanx!

 

DeStiNo

RTH41 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 1353

Norbi:

elment:-)

Előzmény: p.norbert (1349)
yogibear Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1352
C:Program FilesElecard

Vagy

C:Program FilesAkárháváahováakarod

:O)

Ja és érdemes az mlcom.ax és a windivx.ax-et az install.bat inditása előtt törölni, a többi kell. Nem kellenek ezek az mp3-as és divx-es kodekek. Már ha van már fenn más.
Előzmény: p.norbert (1349)
yogibear Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1351
De inkább csak ezt:

Moonlight-Elecard MPEG2 Video Decoder v. 2.0 build 2510 (779,210 bytes, ZIP)

Ez elég.
És a csomagban a Readme.txt-t elolvasni:

IMPORTANT!
For registration all included filters in the Elecard MPEG-2 Decoder package please run register.bat, and to do unregistration all included and the registered filters run unregister.bat
Előzmény: yogibear (1350)
yogibear Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1350
Moonlight-Elecard MPEG2 Video Decoder v. 2.0 build 3611 (1,484,676 bytes, ZIP)

http://www.elecard.net.ru/download/

http://www.elecard.com/download/
Előzmény: p.norbert (1349)
p.norbert Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1349

Rth el tudnád nekem küldeni azt az exe file-t?

 

partinorbert@freemail.hu

 

Ja igen. És melyik könyvtárba tegyem a kis gépemen? :-)

 

Köszi

csumbragambra Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1348
Köszönet.
SuMMeR Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1347
Van már beta3 a GSpot-ból: >>katt<<
csumbragambra Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1346
Az új GSpot 2.51b1 már a codecek unregisztrálását is lehetővé teszi. Jól jöhet a meggondolatlanul felrakott codec-packok uninstall után is megmaradt részeinek eltüntetésére. Meg egyébként is.
RTH41 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1345

Nem bizti:-)

A W98SE alatt én is beleszaladtam ebben, hogy egyes mpg file-kat nem tudtam lejátszani - lefagyott, WMP9+ffdshow  alatt is, no codec pack.

 

p.norbert

Próbáld megszrezni a EMpgDec20.exe file-t és feltelepíteni (ezzel minden gondom megoldódott).

Előzmény: mEdvE (1344)
mEdvE Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1344
ad1. Nimo es minden szar pakk leszed, ffdshow felrak.
ad2. az mpg lejátszás nem kodekkel megy, hanem minden alkalmazás saját maga implementálja. A Media Playernek Windows98 alatt már bőven tudnia kéne (és egyébként elég stabil lejátszó), ezért azt gyanítom, a fájllal nincsen minden rendben. Próbáld meg pl. VirtualDub-ba betölteni, az mit mond rá. Bár a fagyások simán lehetnek a nimo miatt is szerintem.
Előzmény: p.norbert (1343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!