Keresés

Részletes keresés

Sweeney Todd Creative Commons License 2008.09.09 0 0 37156
döme új sebe már ok, most a régi gennyedzik újra. még mindig vissza kell hurcibálnom heti 2x. berci meg magányosan sóhajzótozik mióta döme a betegketrecben van.
kobe_92 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 37155
Nem tudom pontosan mert kaptam... de kb most olyan max 2-3 hónapos lehet. Sajna nem tudom pontosan. Azt a "Sós dolgot" megpróbáltam... hát bele nyalt egyet-kettőt azt már nem érdekelte, de attól függetlenül továbbra is nyalogat:)
Előzmény: neverhood (37151)
neverhood Creative Commons License 2008.09.09 0 0 37154

Ugralni igy is ugralhat, mert pl Benji tok jatekos velem is. Kergeti a kezem, en meg viszont kergetem, leteperem, raugrik, harapdal, stb. Pedig ott van mellette a masik ketto is, de az egyik hisztis (mert o az omega him), a masik meg klimaxol (csak ferfi modra), meg 'oregek' is, igy veluk nem tud ugy bunyozni, stb, mint a fiatalabbakkal tenne. Szoval vele tok jol el lehet jatszani.

Előzmény: Zeus SH (37153)
Zeus SH Creative Commons License 2008.09.09 0 0 37153
Nos, így más a helyzet, hogy nem szeretnél tovább patkányt tartani.

Igazából nem tudok jó módszert mondani. Próbálj meg minél több időt Lilivel tölteni, hisz a patkány eléggé társaságkedvelő állat. Mi naponta kb egy órát "futtatjuk" a jószágainkat a szobában. Gondolom egyedül már nem lesz kedve ugrálni szegénykének, de próbáld meg magadnál tartani legalább ennyi időt. Tévézés, netezés, akármi közben próbálj meg foglalkozni vele, hogy ne érezze magát annyira magányosan.

De tényleg nem tudom, mit lehetne igazából tenni. Eddig szerencsére nekem csak a másik véglettel volt dogom, mikor annak idején rájöttünk, hogy Mazsolánk mellé nem ártana még valaki.
Előzmény: Törölt nick (37152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 37152

Értem én, hogy teljesen csak egy másik patitól lenne boldog. A problémám csak az, hogy ha kerítek neki egy társat, akkor értelemszerűen egy fiatal egyedet választanék, aki mindenképp túlélné őt, és akkor meg neki is kéne egy újabb társ. És akkor ez így folytatódna tovább az idők végezetéig. Én viszont már "le szeretnék állni" a patkánytartással, mert hihetetlen aranyosak, okosak, kedvesek, játékosak, viszont épp mire az ember szívéhez nőnek, már mennek is el. Nekem meg a szívem szakad meg ilyenkor. Ha élne vagy 20 évet, sosem kéne más állat.

A másik problémám, hogy jövőre egyetem (jobb esetben :D ), a kóterben meg nem hiszem, hogy örülnének, ha patkányokat vinnék. Édesanyám itthon meg nem tudna velük annyit foglalkozni, mint amennyit igényelnének.

 

Amikor Timi elment, nagy dilemma volt, hogy most hogy legyen tovább a patkánytartással. Gondoltam olyat is, hogy veszek két ugyanolyan korú kicsit mellé, és akkor ők kb egy időben mennek el, de hát arra sem lehet "számítani"(most ez kicsit lehet durván hangzott).

 

Szóval én szeretnék minden jót megadni neki, de egy új társ esetén az új társnak lenne később rossz.

 

Egyébként én úgy vettem észre, engem már eléggé bevett a patkányok társadalmába :D Múltkor már szabályosan kurkászta a kezemet (ne szőrös de ez őt nem zavarta..), meg gyengén rágcsálta, mint ahogy régen a Timivel csinálta, csak ő akkor sípolt rendesen. Meg ő is nyalis nagyon, ezt a sótesztet majd kipróbálom. Bár ő akkkor is nyal, ha épp most mostam meg a kezemet...

Előzmény: Zeus SH (37149)
neverhood Creative Commons License 2008.09.08 0 0 37151

A nyalogatas azert is lehet, mert szeret, az enyem is csinalta, illetve lehet sohiany miatt is.

Nekem azt tanacsoltak, mikor en felvetettem ezt, hogy rakjak egy keves sot a tenyerembe, es mutassam meg neki. Ha nyalja, akkor sohiany. Ha nem erdekli, akkor csak szeret (=

Az hogy hullik a szore, teljesen rendben van, addig amig marad is neki. Valtja a szoret.

Mennyi idos?

Előzmény: kobe_92 (37150)
kobe_92 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 37150
Hello!


Most egy eléggé hülye kérdésem lesz de mostanság, kb 1 hete nyalogat a patim... ez mos olyan mint a kutyáknál?? Szeretetét mutatja ki? Vagy valami más?
Meg észrevettem, a ruhámon, hogy hullik a szöre. Ez mért van, ez a normális?

Köszi.
Zeus SH Creative Commons License 2008.09.08 0 0 37149
Szia!

Szerintem mégis keríts neki társat. Két állat soha nem fog ugyanannyi ideig élni, mindig lesz olyan, hogy valaki egyedül marad. De olyankor legjobb neki ami érheti, hogy kerül mellé olyankor egy új társ, akivel lehet "verekedni", akit lehet bolházni, és egymás hegyén-hátán aludni vele.
Patkánynak csak egy másik patkány a társa, ha végtelen sok időd lenne, akkor sem tudnád ezt pótolni.
Egyedül be fog fordulni, bármennyire is igyekszel felvidítani. Szomorú lesz, passzív, kedvetlen.
De ha gondolod, a ratmania-n (link lentebb) kérdezd meg a többieket. Ott megtalálsz mindenkit, aki számít.
Előzmény: Törölt nick (37148)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 37148

Sziasztok!

Ti mivel szoktátok feldobni a patijatok szürke hétköznapjait?  Lili drágám egyedül maradt, új társat pedig már nem szeretnék neki, mert akkor meg előbb-utóbb az új maradna egyedül, és így tovább. Sajnos nem tudok fojton vele lenni, de nem akarom, hogy unatkozzon. Minden ötletnek örülök.

Dömi* Creative Commons License 2008.09.06 0 0 37147
Hát vissza már nem nagyon lehet nevelni őket, szagot úgy tudsz csökkenteni, hogy a fa cuccokat kirakod, és helyettesíted pl. műanyaggal, vagy kerámiával... függőágyat pedig cserélgeted gyakrabban. Ez van, a tunyaság a korral jár. :P Amúgy ha jól emlékszem, 2 csajról van szó. :)
Előzmény: C9H13NO3 (37145)
neverhood Creative Commons License 2008.09.05 0 0 37146

Sehogy.

Arra kovetkeztetek, hogy himpatijaid vannak. Azokat szerintem sehogy (=

Előzmény: C9H13NO3 (37145)
C9H13NO3 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 37145
Sziasztok! Volna egy kis gondom a két porontyommal. Mostanában az lett a szokásuk, hogy egyszerűen lusták lemenni az emeletről, ha rájuk jön a kis szükség és ott helyben kezdenek el khm... csurgatni. Magyarul, ha éppen fekszenek valahol, akkor csak felállnak és csipp csöpp, ami a gravitációnak köszönhetően végigfolyik mindenen (fekvőalkalmatosság, ketrecrács, függőágy, miegymás). Ezek után még vissza is fekszenek a benedvesített ágyikóba (ami hiába van fából, az is átveszi a szagot) :-/ Baromi dühítő, hogy ennyire - már bocsánat - de igénytelenül lusták lettek. Jó egy éves korukig, mint a pedáns kis patkányok, volt egy wc sarkuk, de most eltunyultak (pedig nem öregek, mert ugyanúgy ficánkolnak, mint pár hónaposan)... Ami azt illeti én is lusta vagyok naponta kisúrolni a vackukat, hogy ne ájuldozzak a szagtól, szóval valami tanácsra lenne szükségem, hogy neveljem vissza őket a szobatisztaságra :-))
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.09.01 0 0 37144
döm is pont ezt csinálja. mármint általában, most még külön vannak az ecsetelés miatt.
Előzmény: neverhood (37143)
neverhood Creative Commons License 2008.08.31 0 0 37143
És működik. Hihetetlen.

Más, ha már itt vagyok, legyen egy kis ON is.
Tegnap este lefekvés után aszittem nemtudommitcsinalokvelederosszlesz KiCsiporinak, aki átvedlett talicskává. Kb két órán keresztül nyekergett, mig -gondolom Benji- kurkászta. Nem bántja, nem zaklatja, egyszeruen kitakaritja a szőrét. Még igy, hogy ejszakara a folyoson vannak is lehet hallani, aszittem megőrülök.
De komolyan, mint egy talicska, amit be kellene olajozni. Szerintetek megpróbáljam? =DD
Előzmény: neverhood (37142)
neverhood Creative Commons License 2008.08.31 0 0 37142
Bocsi, de kell egy próbát csinálnom. Vipmailre siman bejelentkezem, viszont a forumoknál kiirja, hogy hibas fhnév vagy jelszó. Miaf... Szoval most megprobalom, hogy hsz irasal enged-e bejelentkezni.
Mrs.Totti-Lotty Creative Commons License 2008.08.29 0 0 37141
S.o.s segítségeteket szeretném kérni. Sajnos párom most már egyáltalán nem tűri meg a patijaimat, időközben két fiamat is visszahozták. 2 lányomnak és 2 fiamanak keresnék szerető otthont. szept. 6-án fel tudnám őket küldeni pestre, de ezt még le kell egyeztetni. 2008/03/18-án születtek.

Szívesen fogadok minden megoldást.

Tottit és Lencsit engedi, de sajna a többieket már nem.

Köszike
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 37140
ja, akkor bocsi!
Előzmény: Dömi* (37138)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 37139
hatalmas!
Előzmény: girandulo (37136)
Dömi* Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37138
Picúr fiú ;)
Előzmény: Sweeney Todd (37132)
girandulo Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37137
Ennyire nem kövér, a kép csalóka... de tényleg :D
Előzmény: girandulo (37136)
girandulo Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37136

Szegénykém... :(

Mielőbbi jobbulást kívánok Dömének!

Remélem soha nem lesz arra szükség, hogy Lucával ilyen tortúrán essünk át. Amikor begyulladt a szeme, akkor is tiszta betegek voltunk, olyan kis esetlenek bírnak lenni...

 

Luca most így néz ki, szép darab lett :)

Luca
Előzmény: Sweeney Todd (37134)
neverhood Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37135

Jo, de neki nem nostenye van, hanem himpatija, az mas, ha jol tudom.

Persze ettol meg nem vagyok amellett, hogy parztassunk, mert cukik a kicsik, mert olyan szep, de ha tenyeszto viszont mondjuk pont keres himet, akkor tok rendben is lehet a dolog.

 

De nem KELL paroztatni csak mert.

Előzmény: Sweeney Todd (37132)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37134

kösz kérdésed, naponta járunk vissza ecsetelésre. :(

gézt is szoktak beletömni, és még ma is volt a sebben trutyi. annyira boldog lennék, ha soha többet nem kéne vele visszamenni. a szívem szakad meg, ahogy sír a pucolás közben szegénykém, még akkor is, ha tudom, h egy kis százaléka hiszti, ugyanis a múlt heti műtét előtti borotválkozás közben is jajjgatott.

Előzmény: girandulo (37133)
girandulo Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37133
Sweney! Hogy van Döme?
Előzmény: Sweeney Todd (37132)
Sweeney Todd Creative Commons License 2008.08.26 0 0 37132
két évesen ne pároztasd! ez olyan, mintha téged 60 évesen termékenyítenének meg.
Előzmény: Marcsenyka88 (37125)
Dömi* Creative Commons License 2008.08.25 0 0 37131
:)
Előzmény: MINIOR (37130)
MINIOR Creative Commons License 2008.08.25 0 0 37130

Köszi az infót, de ha minden kívánságom ilyen gyorsan teljesülne!...

   tudniillik a Prim-A-Vet nagykerbe, a Vetri DMG forgalmazójához éppen ma érkezett be az új szállítmány és percekkel ezelőtt egy állatorvos kollégám már vásárolt is nekem:)

 

Üröm, az örömben, hogy állítólag nincsenek rendben a papírjai, így t.képp még illegális a kiskeresk.forgalom (mondjuk ez engem a legkevésbé zavar, az anyag legyen tiszta és nem zavaros...), tehát nem biztos, hogy minden állatpatikában lesz.

Előzmény: Dömi* (37129)
Dömi* Creative Commons License 2008.08.25 0 0 37129
Nekem sajnos nincsen, de megkérdezheted még itt: http://www.ratmania.hu/phpbb3 vagy itt, csinesek is sokan használják: http://www.csincsilla.info/forum
Előzmény: MINIOR (37128)
MINIOR Creative Commons License 2008.08.25 0 0 37128

S E G Í T S É G    kérés !!!

 

   A Vetri DMG-liquid, amit Polka degum napról napra kap éppen elfogy, már csak egyetlen napi adagom van. Mint kiderítettem a gyógyszer sajnos országos hiánycikk, ráadásul nincs más alternativája!

 

   Tájékoztatásomra elmondták, hogy a legutóbbi két szállítmány gyári hibás volt, mert a folyadék megzavarosodott és bebarnult, (ami amúgy átlátszó, víztiszta folyadék, aki ismeri) ezért leálltak a további behozatallal.

 

   A hír letaglózott, miután az amúgy sem olcsó lötyi az egyetlen csodaszer (valóban az!), ami még tartja nagybeteg Polkámban a lelket...

 

   Nagyon kérem azt az állatbarátot, akinek véletlenül van a birtokában felesleges elfekvő Vetri DMG-je, bármilyen kevés maradék anyag, és meg tudna válni tőle, az jelentkezzen, legmagasabb áron arányítva átvenném tőle. (6000 HUF/30 ml). minden csepp számít, minden csepp számít !...

Mikk :-((((

 

(Úgy tudom, hogy ti patkányosok is használtátok sikerrel ezt az anyagot, ha jól emlékszem Dorinesz, én deguimnak már többször adtam, és valóban jó. Polka 5 és fél éves degu, amúgy nagyon szívós, de benne van a korban és néhány hónapja daganatos ...)

Dömi* Creative Commons License 2008.08.24 0 0 37127
Szia!
Örülök, hogy jól van Picúr, rég jártál erre. :)
A zsírdaganat pontos oka nem ismert, de valószínű, hogy örökletes, ezért nem biztos, hogy jó ötlet szaporítani. A másik dolog, hogy Picúr a sziámin kívül jó eséllyel nem hordoz semmilyen más színt, így ha rárakod egy akármilyen más színűre, lehet, hogy lesz egy alomnyi fekete és vadas, amiknek elég nehéz gazdit találni.
Egyébként "átköltözött" a banda egy másik, jobb fórumra, ha gondolod, nézz be:) :

RatMania Fórum
Előzmény: Marcsenyka88 (37125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!