Keresés

Részletes keresés

remenyvsvalosag Creative Commons License 2016.08.01 0 0 19000

Köszönöm szépen a válaszodat ! 

Nem otthon akarom tartani a gyereket, azért is kérem a segítséget, hanem azt szeretném ha az itthon Magyarországon megkezdett 4.osztályról legyen meg a bizonyítványa, és emiatt gondoltam, hogy magántanulóként azt befejezi. Ez nem jelenti azt, hogy Hollandiában ne járjon iskolába, sőt mihamarabb jó lenne szerintem is.

Köszönöm a felajánlott segítséget, élni fogok vele. 

Előzmény: Black Tulip (18999)
Black Tulip Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18999

Szia Remény!

Nem értem, miért akarod a gyermekedet otthon tartani. Utána szeptembertől már jobb esélyekkel indulna a holland iskolában?

A legjobban nyelvi közegben, közösségben fogja megtanulni a holland nyelvet, elsődlegesen ez a cél.

Ki fogja otthon tanítani, és mire?

Javaslom, a helyi önkormányzattal (gemeente) felvenni a kapcsolatot, az iskolák most zárva vannak. Nem a ti gyereketek lesz az első, aki nyelvi segítséget kap. Most sok migráns/menekült is érkezik az országba, a gyerekeiket oktatni kell.

A ti pozíciótok más, mint EU-országból érkező, de az iskolában együtt tanulhat a többi külföldi gyerekkel, nem?

 

Ha nyelvi segítség kell az érdeklődéshez, írj a következő mailcímre:

holland.via.skype@gmail.com

Előzmény: remenyvsvalosag (18997)
rencsibarack Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18998

Sziasztok!!! :) Kérlek segítsetek nekem! Keresek valakit aki segítene nekem adóvisszatéritésben több telefon számot kaptam de sajnos semmi válasz, honlapokat is kerestem de sajnos azokon sincs semmi válasz. Köszönök minden segítséget. szép napot Mindenkinek :)

remenyvsvalosag Creative Commons License 2016.07.31 0 0 18997

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek. 2017 januárjában szeretnék kiköltözni a páromhoz, aki Middenmeerben dolgozik. Magyar munkaközvetítővel van kint, így az ügyintézésben teljesen járatlan, tőle segítséget nem tudok kérni. 

A problémám a kisfiam beiskolázásával van, aki most 10 éves, nem tudom milyen iratok, engedélyek szükségesek hozzá. Állandó lakcímünk lesz, a párom közel 2 éve kint dolgozik a magyar közvetítő hollandiai bejelentéssel rendelkezik. Olvastam sok mindent a neten, de nem igazán van válasz. Az első évben mindenképp magántanuló lesz itthon .Aki ezt a problémát már megoldotta ha tudna nekem segíteni, nagyon szépen megköszönném.

 

Előre is köszönöm a segítséget. :)

d0nmicha3l Creative Commons License 2016.07.13 0 0 18996

Köszi a segítséget:)

Előzmény: RodeTulp (18995)
RodeTulp Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18995

http://9292.nl/reisadvies/station-eindhoven/hilvarenbeek_dierentuin-safaripark-beekse-bergen/vertrek/2016-07-17T1833

http://9292.nl

 

Ezen a fenti linken minden tömegközlekedést tervezni tudsz. Értelemszerűen kitöltöd a rubrikákat, dátum is fontos!

van=honnan naar= hová

vertrek=indulás  aankomst=érkezés

 

A többi logikus, németül vagy angolul biztos tudsz, ha világgá indulsz:), egyébként is kikövetkeztethető.

Vigyázzatok az oroszlánok harapnak!:) Egyébként szép utat és élményeket!

Előzmény: d0nmicha3l (18994)
d0nmicha3l Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18994

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem Hollandia belföldi utazással kapcsolatban: Budapest-Eindhoven útvonalat repülnénk, majd onnan a Beekse Bergen Safari Park-ba szeretnénk eljutni. Tudtok abban segíteni, hogyan, mivel, utazzunk?

 

Előre is köszönöm!

noordbrabander Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18993

Szia!

 

Nekem személyes tapasztalatom nincsen abban, hogy Magyarországon behajtják-e ezt az összeget rajtad. Ha igen, akkor még kamatra is számíthatsz:( 5 évre visszamenőleg módosíthatják a kivetett adót vagy te is kérhetsz módosítást. Azt azért megkérdezném, talán van akit még érinthet a dolog, hogy szerinted jogos, hogy azt állítják, hogy 2013-ban nem fizettél be elég jövedelemadót Hollandiában?

Ha itt munkaviszonyban dolgoztál legalább egy munkaadónál, akkor az egyik eleve levonja a jövedelemadót és a társadalombiztosítást a brutó fizetésedből és átutalja az adóhivatalnak. Ha otthon is volt jövedelmed vagy vagyonod 2013-ban, akkor azt be kell vallanod Hollandiában, de a kettős adózás kizárása miatt, csak ez egyik országban fizetsz adót utána. Az adóbevallási nyomtatványban ezt külön kérdezik.

Itt legális munkáról beszélek. Ha a munkaadód feketén alkalmazott és nem fizette be a fizetésed után az adójárulékot az adóhivatalnak, akkor jogos, hogy a holland adóhivatal ezt utólag be akarja rajtad hajtani. Ha magyarországi közvetítő iroda segítségével végeztél Hollandiában munkát, akkor azokkal kéne beszélned. Mint írtad 2013-ban adóbevallást készített számodra a könyvelőd. Jó lenne a másolatát megnézni, abból és a munkaadótól kapott éves fizetési elszámolásból egyértelműen kiderül, hogy ki a hunyó.

Sok szerencsét!

Előzmény: trk andrea (18992)
trk andrea Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18992

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem,a Belastingdienst kiküldött egy levelet a magyarországi címemre, amiben 1.200 € jövedelemadó tartozást kell visszafizetnem, a 2013-as évre visszamenőleg. Több mint két éve itthon dolgozok,nincs kinti bejelentett munkahelyem.Felkerestem a könyvelőt,aki csinálta a holland adóbevallást,azt írta sokan kaptak ilyen levelet,nem tudja megmondani,ilyenkor utánna járnak-e Magyarországon.Itthoni fizetésből nem tudjuk kifizetni egyik hónapról a másokra. Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben? Előre is köszönöm a válaszokat!

segítökéz Creative Commons License 2016.06.27 0 0 18991

Graag gedaan! :)

 

P.S. Ha sokáig elhúzódik a Követséggel való levelezésed, telefonon hívd fel öket!

Előzmény: HUBbAsztikus (18989)
Hazatero2016 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 18990

Kedves Fórumozók!

 

Augusztus 15. és 20. között a százhalombattai Hamvas Béla Városi Könyvtár ad otthont a Hazatérő mesetábornak, melynek célkitűzése, hogy a határon túl élő magyar gyermekekkel, az ő korosztályukra (8-12 év közöttiek) hangolva, a népmesék keretébe foglalva ismertesse meg a magyar hagyományokat.


Amennyiben érdekli Önöket a lehetőség, további információkat a hazatero2016@gmail.com e-mail.címen, vagy a +3623355727 telefonszámon kérhetnek.

HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.06.27 0 0 18989

koszi szepen, ez igen hasznos oldal mentem is a kedvencekbe

bedankt!!

Előzmény: segítökéz (18988)
segítökéz Creative Commons License 2016.06.27 0 0 18988

Szia!

 

Itt mindent megtalálsz, plusz ha a jobboldalon beírod a rendszámodat, kidobja mikor kell legközelebb müszakivizsgáztatni.

 

https://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/APK.aspx

 

Remélem segítettem!

Előzmény: HUBbAsztikus (18987)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.06.27 0 0 18987

koszi , irtam nekik. remelem nem egy atlag magyarorszagi hivatal atfutasi ideje alatt fognak valaszolni -) amugy az hogy a muszaki -apk- meddig ervenyes benne van forgalmiban -kentekenbewijs-? vagy csak vmi kozponti rendszerben van rogzitve

Előzmény: segítökéz (18986)
segítökéz Creative Commons License 2016.06.25 0 0 18986

Szia!

 

Amennyiben itt nem kapsz információt, ajánlom vedd fel a kapcsolatot a hágai Magyar Nagykövetséggel, talán ök tudnak segíteni.

Előzmény: HUBbAsztikus (18984)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.06.25 0 0 18985

igazsag szerint nem sok informaciom van errol. pl. ha kereskedesben veszemvan ra garancia? pl3 napon belul visszavihetem?torok/marokkoi kereskedoket erdemes elkerulni? minden hasznos informaciot orommel olvasok

jo napot mindenkinek

HUBbAsztikus Creative Commons License 2016.06.25 0 0 18984

sziasztok! lassan vege az egyetemi kurzusomnak es haza fogok menni. az lenne a kerdesem, hogyha vennek itt egy autot, milyen dokumentumokat kell kapnom, hogy otthon tudjam regisztralni? tehat ha itt megveszem rogton kivonom a forgalombol, majd otthon regisztralom. az otthoni regisztraciorol talaltam informaciot, de azt nem tudom hogy itt hogy/mi modon vehetek autot?mik a feltetelek? ill a forgalombol kivonashoz mi kell

Sethi Creative Commons License 2016.06.24 0 0 18983

Nos, tekintve, hogy az ország lakosságának közel 22%-a nem holland számazású, viszont ezen lakosok egy része rendelkezik állampolgársággal, tehát szavazóképes, kissé mások az arányok, mint anglia esetében (ott ugyanez az arány 6%).

A népsűrűségről nem is beszélve.

Előzmény: 54homer__ (18981)
jewel1979 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 18982

Szerintem Hollandiában többen vannak, akik bent maradnának. De én nem tartom ördögtől valónak időnként a népet is megkérdezni ilyen kérdésekről. A britek 73-ban léptek be, bő 40 évvel később szavaztak. Nem mondhatjuk, hogy kapkodtak vele...

Én úgy gondolom, hogy az EU-nak általában, de a nemzeti kormányoknak is nem ártana azzal is foglalkozni, ami az embereket zavarja, amit sokak szerint máshogy kellene csinálni. Én pl nem tartanám  borzasztónak, ha azt mondanák, ha itt akarsz dolgozni, x időn belül szerezz nyelvvizsgát, és azt sem, ha az ideköltözés után csak x ledolgozott év után járna segély. Pedig én is csak egy bevándorló vagyok. 

Előzmény: 54homer__ (18981)
54homer__ Creative Commons License 2016.06.24 0 0 18981
RodeTulp Creative Commons License 2016.06.11 0 0 18980

THomes,

ha beírod a keresőbe, hogy "vleesverwerking" Tilburg, kijön egy csomó találat. Hogy melyik cég dolgozik munkaerőközvetítővel, azt meg tőlük kéne megkérdezni...

Nekem dolgozik távoli ismerősöm egy Rotterdam melletti húsfeldolgozóban... Robotmunka, hajnali 5-től (!!!) 4 fokban egész nap döglött állatokat vágnak, nyesnek, szortíroznak, mérnek, csomagolnak, pufajkában, állva a szalag mellett... Minden elismerésem, aki ezt sokáig bírja! Persze, műszakok vannak, néha sok a munka, akkor 12-16 óráznak, néha semmi...

Előzmény: THomes (18975)
RodeTulp Creative Commons License 2016.06.11 0 0 18979

Tamás, az ötletedet nem minősítem... Ki így, ki úgy gyűjti a pénzt!:D

Csak egy észrevétel:

A mailcímed nem publikus, a megadott név és cím pedig elég kevésnek tűnik... Mégis, hogy szeretnéd, hogy elérjen hozzád az a sok érme??? A fórumon keresztül?!?!

Előzmény: Fazekas Tamás (18974)
RodeTulp Creative Commons License 2016.06.11 0 0 18978

Sajnálom, hogy így jártál... Pedig az én tapasztalatom szerint a magyar fogorvosok klasszisokkal jobbak, mint a hollandok. Persze, nem Mátészalkán!:)) Elnézést, lehet, hogy ott is vannak, de én a lézeres+mikroszkópos technológiájú rendelőkre gondoltam...

Ismerek én is olyat egyébként, akinek itt hozták helyre a fogát a magyar pancsermunka helyett, de fordítva is! Ez is szerencse dolga..:(

 

Legutóbb a fogkőeltávolításnál én berágtam a holland szájhigiénikusra, mert néhány helyen felsértette a fogínyemet és fájt is rendesen... Na, akkor még nem tudtam, hogy milyen lesz a magyar!!! Őskőkori ultrahangos gép, olyan rezgésszámmal, azt hittem, kiveri a fogaimat is... Legalábbis olyan érzés volt... A fogközöket nem tisztította, nem tanították neki vagy túl sok macera volt... A sópolírozástól majdnem hánytam, annyit a számba ömlesztett, és mindennek tetejébe lehorzsolta az ínyemet egy nagy helyen, amire felületi fertőzést kaptam, jó egy hétig nagyon fájt egy nagy helyen...

Szóval, a fogászat mindig lutri... és kellemetlen...

Előzmény: 54homer__ (18973)
segítökéz Creative Commons License 2016.06.10 0 0 18977

Szia!

Elég udvariatlan a bejelentkezésed.

Tulajdonképpen mit vársz az itt élö magyaroktól?

Sétáljatok el a Munkaközvetítöhöz (Uitzendbureau), ott tudnak segíteni.

Sok sikert!

Előzmény: Vivienn9 (18976)
Vivienn9 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 18976

Sziasztok!

 

A parommal munkat keresunk Hollandiaban Den Haagban elunk . Minden papirunk meg van a munka kezdeshez. 

 

Elerhetosegem: szaviv09@gmail.com

THomes Creative Commons License 2016.06.10 0 0 18975

Sziasztok!

 

Milyen a húsipari munka Hollandiában? Tilburg-ban vagy annak közelében milyen húsüzem található?

Fazekas Tamás Creative Commons License 2016.06.06 0 0 18974

Üdvözöllek. Szeretném összegyűjteni az ország pénzérméit .1,2,5,10,20,50 cent, és 1,2 euró.Szeretném megkérdezni, hogy tudna nekem segíteni ebben valaki?Ha tudsz küldeni bármilyen érmét, amit Hollandia  bocsátott ki, azt megköszönném.Minden országból szeretném összegyűjteni a sorozatokat.Mivel nincs sok pénzem, hogy megvegyem a sorozatokat, ezért kérek segítséget.Ha az emberek jólelkűek akkor talán segítenek nekem ebben.Remélem sikerrel járok.
Várom válaszodat.
Tisztelettel,Tamas Fazekas Magyarország

54homer__ Creative Commons License 2016.06.03 0 0 18973

en igaz Majusban voltam otthon de az 1-es ponthoz anniy tudok hozzeteni hogy nalum ahol laktam (BP agglomeracio) tudtam BKV automatabol jegyet venni, ugy hogy a holland bank kartyamat hasznaltam. total meglepodtem.

ill a hatoshoz hogy en is voltam fogorvosnal, de olyan feluletes munkat vegzett a doktor ur, hogy itt hollandiaba is igenybe kellett vennem eggy fogdoki-t aki tolem kerdezte meg hogy miert nem szedtek le belul 2 fogamnal a fogkovet. ergo felmarkolta  a magyar doki a lovet, a munkat meg felig vegezte el..(

Előzmény: RodeTulp (18967)
54homer__ Creative Commons License 2016.06.03 0 0 18972

az expat group den haag-ban pl. minden heten belefutok egy ilyen keresesbe

Előzmény: Barbika28 (18971)
Barbika28 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 18971

Nem igazàn talàlok senkit facebookon. Gondoltam itt nagyobb sikerrel jàrok. :-) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!