Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2009.05.16 0 0 2522
szia,
megakadt a szemem ezen a hozzászóláson :D
a trágyalébe akkor a tényleg zöld hulladékot beletehetem, és szűrés-ázás után mehet a komposztba?
tehát pl. gyomok zöld részei, tyúkhúr és tsai is? vagy az nem jó?

(közben rájöttem, hogy amit én rengetegnek gondoltam csalánom, az nagyon is kevés :D most egy 10 l-es vödörrel kb eltűnt mind, pedig olyan soknak tűnt :D meg ázik már a csalánlé a holnapi tetűírtáshoz)
Előzmény: il1321 (2415)
il1321 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 2521

Rá is van írva:)

Igen, ez is az, gyártótól és forgalmazótól függ a kiszerelés, csomagolás. kenőszappan, káliszappan néveb kerül forgalomba. (háztartási bolt, festékbolt...stb) Amit én használok, és a korábbi képen is látható volt, 1 kg-os, kb 300 Ft.

Előzmény: VKOrsi (2520)
VKOrsi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2520
ez a kenőszappan? pl.
http://www.szerelveny-aruhaz.hu/php/wtermresz.php?tid=438
Előzmény: VKOrsi (2519)
VKOrsi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2519
Köszönöm :) :)

(a padlizsános résznek különösen örültem, mert tegnap átolvastam a netet, és mindenhol majdnem azt írták, hogy mennyire kényes, meg mennyire nehéz nevelni, meg ez meg az, kicsit kétségbeestem, hogy mi is lesz velünk :D de remélhetőleg szépen megnőnek majd)
Előzmény: il1321 (2518)
il1321 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2518

A paprikának, paradicsom, uborkának, de általában mindennek jó a csalánlé trágya. Csak ne legyen tömény. hetente egyszer elég használni. Legjobb a tövére önteni, én egy 10 literes locsolóval 4 tőre osztom el, amikor már nagyok. Kisebb korban természetesen kevesebb kell.

Padlizsánnal nem sok gond van. Figyelni kell, hogy megkapja a vizet, ha kell akár naponta, és a krumplibogár.

Nekem tavaly két tő kimaradt, 3 literes cserépbe ültettem őket, és abban nőttek. Kaptak naponta vizet, hetente tápoldatot, és szépen termtek.

Most ki vannak már ültetve, virágzanak. Én kétnaponta locsolom. A növényi ázaléklevekkel lehet permetezni is hígítás után. A csalánon kívül hagyma és fokhagymaszárat, cékla levelet is szoktam beletenni. A hagymaféléknek gomba ellen hatásos a leve. A céklalevél nitrogéntartalmú.

 

 

A kenőszappanról egy korábbi Hsz.
Előzmény: VKOrsi (2517)
VKOrsi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2517
na, de ha megválaszolod a kérdésem, akkor az nekem tök jó :) :) :)
már 1 órája padlizsánt olvasok, és annyi rémséget írnak, hogy ihajj.
(összesen 2 palántáról beszélünk ám :D :D)

akkor próbálkozom ezzel a hagyományosnak számító bordói lé+csalán és tsaival, ha bármi nyűge lenne.
Csalánt most mentettem épp 5 tövet mielőtt még legyomírtózták volna :) és ment a sövény mögé. (ha meg a gyerek oda bemászik és megcsípi, akkor megérdemli :D)

na de akkor segíts még :D
paradicsomot ha higított trágyalével okosítom majd, akkor az jó lesz neki?
ill. milyen sűrűn kapja ezt?
paprikának is kell?

másom nincs :D vagyis vannak még vetett cuccok, azokkal majd lesz valami :D
Előzmény: Sárgarózsa71 (2516)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2516

Jövök utánad.:)))  Nekem volt már három évig, soha semmi baja nem volt, és én is csak IL féle bio-csalán-bordóilé-és egyébbel kezelem(na nemsokszor).

amit tapasztaltam,hogy amikor nagyon meleg nyár volt akkor hiába ment a csöpögtetőn a kútvíz nem termett semmit, és ahogy augusztus végén hűvös lett azonnal tele lett kis termésekkel. Üdv.

Előzmény: VKOrsi (2515)
VKOrsi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2515
padlizsán bio termesztésével van valakinek tapasztalata?
Vezso Creative Commons License 2009.05.04 0 0 2514

Szia!

Örülnék ha a fórum akadozása nem szegné kedved, mert nagyon érdekes és hasznos dolgokat írtál le, ha van még ilyen a tarsolyodban szívesen látnám! :)

Előzmény: outdownS (2512)
4125 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 2513
Akadozik az egész fórum, van amikor egyátalán nem működik, szerintem tedd fel a képet máskor.
outdownS Creative Commons License 2009.05.02 0 0 2512
Egek, mi van ezzel a fórummal? Már háromszor próbáltam meg képet betenni a nadálytőről, de nem sikerül (pedig lekicsinyítettem), egy jó hozzászólásom is elveszett miatta.

Most nincs lelkierőm újra írni, a lényeg, hogy érdemes nadálytövet telepíteni a kertünkbe, csak számítsunk rá, hogy ha megeredt, onnan már nem irtjuk ki.

outdownS Creative Commons License 2009.05.02 0 0 2511
Üdv a biokertészeknek! Rég jártam erre, de most érkezett hozzám egy kérdés, ezért a választ (részben) ide írom.

OFF: Orsi, mail ment! ON

A két leghasznosabb gaz a csalán és a nadálytő. Mindkettő értékes ásványi anyagokat húz fel a talajból, ezért marad utánuk jó humusz. (Jó, ha a veteményes előzőleg csalános volt!)

A csalán kálciumot, rezet, vasat, nitrogént, szilíciumot, a nadálytő káliumot, kalciumot, foszfort, kobaltot, vasat, mangánt, nitrogént tartalmaz.

Érdemes még tudni, hogy a cickafark ásványianyagtartalma réz, magnézium, nitrogén, foszfor és kálium, a pitypangé pedig kálcium réz, vas és nitrogén. (A pitypangnak csakis a levelét, mert a gyökérdarabjaival szaporítod!)

Ezért mindegyik növény jó a komposztba, meg trágylének is. (A mikroelem-trágyázást is megoldod velük.) Veteményesben a tápanyagigényes növényeknek, elsősorban a paradicsomnak és a paprikának kell adni, ezen kívül a nagyméretű dézsásoknak, amiket nem ütetsz át minden évben (pl. leander, klivia, agapantusz).

Trágyalevezésnél 1:20 arányt ír a szakirodalom, nadálytőnél 1:10-et is olvastam. Nem követhetszel nagy hibát, ha eső – vagy egy jó locsolás – után alkalmazod őket.

(Folyt. köv.)
4125 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2510
4125 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2509

Sziasztok!

 

Hátha érdekel vkit:

 

A Magyar Ökolóiai Gazdálkodásért Egyesület e-learning kurzusokat indít a következő témákban:

 

Ökológiai tejelő szarvasmarha tartás

Ökológiai húsmarha tartás

Ökológiai sertéstartás

Ökológiai gabonatermesztés

Ökológiai szőlőtermesztés

Ökológiai szaktanácsadó képzés kurzusok

 

Jelentkezni rövid életrajzzal,(iskolai végzettség bemutatásával), kurzus megjelölésével (max 2 kurzus).

 

A kurzusok ingyenesek,   zárás konferencia keretében, tapasztalatok megvitatásával augusztus körül.

 

Feltétel technikai : internet, PC, word, pdf ismeret.

Jelentkezni lehet e- mailben Dr Szalai Zita egyetemi docensnél:

magdolnazita.szalai@uni-corvinus.hu

 

Csak bizonyos létszám után indítják a kuruzoskat.

 

il1321 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 2508

1 vödör 1 hétig érett csalánléhez 100 liter víz kell. 1-10 az arány.

A pünkösdi rózsa szírmainak kinyílásához a hangyák "munkája" szükséges. a sziromvonalak mentén, az édes levet begyüjtve, mintegy "csiklandozva" segítik a nyílást.

Én a komposztot nem rostálom. a durvább részeit fák, bogyosóok tövére teszem.

Előzmény: VKOrsi (2506)
VKOrsi Creative Commons License 2009.04.25 0 0 2507
ill. még egy olyan kérdésem van, hogy a komposztot milyen rostán érdemes átrostálni? (mekkora legyen a lyukméret?)
Előzmény: VKOrsi (2506)
VKOrsi Creative Commons License 2009.04.25 0 0 2506
sziasztok,
a csalánlevet milyen arányban kell higítanom, ha trágyázni szeretnék vele???
ill. a pünkösdi rózsán lévő hangyák ártalmasak, vagy semmi gond nincs velük?
vica46 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 2505
Édesburgonyát én is ültettem tavaj szép bordó levelü, sajnos nem vittem be időben a fagyok elől .majd idén.
Előzmény: vica46 (2504)
vica46 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 2504
A keletinél abban a nagy magboltban a felüljárórol ahogy lemegyünk jobbra ,elég sokmindenük szokott lenni ,címet nem tudom csak oödatalálok.
Előzmény: Törölt nick (2499)
chirimoya Creative Commons License 2009.04.14 0 0 2503
Én egyszer ültettem. Nagyon szép lett, megnőtt a gumó, de nem lettek "gyerekei". Mintha olvastam volna is később ilyesmit. Nem tudom, hogy lehet rávenni, hogy szaporodjon is. Egyébként azt mondják, nem mind hajt ki, mert vmivel bevonják, de én boltban vettem és kihajtott, úgyhogy meg lehet próbálni. A növény szerintem szép.
Előzmény: fügés (2502)
fügés Creative Commons License 2009.04.14 0 0 2502
Hi! van valakinek tapasztalata édesburgony (batáta) termesztéséről?
DorkaDorka Creative Commons License 2009.04.12 0 0 2501
Lehet kapni biorozs magot néhány bioboltban is.
Előzmény: Törölt nick (2499)
chirimoya Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2500
Köszönöm! Rozs ugyan nincs, de a többi igen, meg még sok jó mag.
Előzmény: Törölt nick (2499)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2499
"Tudja valaki, hogy hol lehet kapni rozs-, facélia- (mézontófű) és mustármagot közepes kiszerelésben, ami nem 5 dkg és nem is 50 kg? Mondjuk fél vagy 1 kilós."

http://www.kertimag.hu/

webshop
Előzmény: chirimoya (2498)
chirimoya Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2498

Nekünk gyerekkoromban olyan telkünk volt, ahol nem volt víz, és minden megtermett. Még sok uborka és paradicsom is. A környéken majdnem minden telek ilyen. Esővizet gyűjtöttünk, ha nagy szárazság volt kannában hordtunk ki annyi vizet, amennyi feltétlenül szükséges volt a legkényesebb növényeknek (nem hektoliterszám). A mulcsozás szerintem is sokat segít, és a talajon kívül gondolom a fekvés is számít. A miénk agyagos és északi volt, egy homokosabb déli biztos gyorsabban kiszárad.

 

Tudja valaki, hogy hol lehet kapni rozs-, facélia- (mézontófű) és mustármagot közepes kiszerelésben, ami nem 5 dkg és nem is 50 kg? Mondjuk fél vagy 1 kilós.

Előzmény: Tobias+ (2491)
Len Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2497
Méhek mindenfelé:

Oyabun Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2496
Szalmás talajtakarás segít távoltartani a gyomokat, nedvesen a talajt és egészségesen az epret. A mellé tűzdelt fokhagyma pedig a gombakártevők ellen jó - nekem ennyi idáig az epres tapasztalat.
Előzmény: Aminah (2495)
Aminah Creative Commons License 2009.04.07 0 0 2495
Sziasztok!

Idén rengeteg eprem lesz. Ha tudok hozzá valami bio trükköt, azt szívesen veszem! :-)
Vezso Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2494
Persze talajfüggő is a dolog :)
Előzmény: Vezso (2493)
Vezso Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2493

Nem tudsz mindent termeszteni, de jópár dolog elvan öntözés nélkül, főleg ha esős a nyár. Bab, krumpli, borsó, srépa, hagyma, petrezselyem kukorica. Ezeket a szüleim öntözés nélkül termesztik váltakozó sikerrel. Megvan az esővel is, ha nem túl száraz a nyár. paradicsom paprika uborka egy pár szál lehet, annyi vizet csak összegyűjtesz, lehetőleg ne sokat ültess, mert akkor egyiknek sem jut elég.

Próbáld az ágyásokat úgy kialakítani, hogy ne follyon át rajtuk a víz, hanem fogják fel a domboldalon lefolyó vizet.

Mulcsozz sokat, amit nem mulcsozod azt eső után lazítsd fel, ezzel a hajszálereket eltöröd és nem párologtat annyit a föld.

Előzmény: Tobias+ (2491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!