Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11148

Meg a gyónás :D

Előzmény: Carina_S (11147)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11147

Másik nagy "durranás" benne, amikor az étteremben a palacsintát hirtelensült módon szeszes meglángolással sütik meg nekik, és amikor a ráöntött whiskyt begyújtják, akkor az illető pincér kap egy hatalmas "sallert". ---> Erre az étteremben eszegető maffiafőnökök megállapítják, hogy "vigyázni kell velük, ezek veszélyes fickók".

 

Előtte meg az evésüket nézve megszólal egy úrinő mivoltára kényes anyuka: "Ne nézz oda kislányom!! A disznók szebben esznek!! :-O"

Előzmény: Carina_S (11146)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11146

Ha már erről a filmről is szót ejtettünk, akkor megjegyzem, hogy ebbe is oltári poénokat tettek bele. Pl. a szekerezős házaspár picike csecsemő fia bélszeles ("aerofóbiás"), és Bumburnyák erre pálinkát ajánl gyógymódul, majd mikor meg majdnem komolyan veszik, akkor alig tudja lebeszélni őket erről... ..

Előzmény: Inner Circle (11144)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.06 0 0 11145

Nem, nem egészen. Figyeld meg az előzményeket is!

 

1./ Mantis Screamer (11135)--> ebben beszél Ő az Ördög jobb és bal keze 2-ről, meg hogy milyen jó poénokat tettek (ebbe is) bele;

2./ Carina_S (11137)--> erre ebben én válaszként a poénokra, én is felhozok pár poént, de az Ezer pofon Ajándékba c. filmből (tehát nem az Ördög jobb és bal keze 2-ből!!);

3./ Mantis Screamer (11138)--> ebben a kommentjében viszont a "Carina_S (11137)"-es van megelőzményezve, tehát itt erre(!!) válaszol nekem;. <---Vagyis ebben már nem lehet szó az Ördög jobb és bal keze 2-ről, mert erről a filmről a "Carina_S (11137)"-es kommentben már nincsen több szó, csak a poénokról, meg a két másik filmről (Ezer pofon Ajándékba, Piedone Afrikában).

 

Te ui. Mantis Screamer két kommentje közül a (11138)-ról beszélsz. Az pedig egy olyan kommentemre válasz, amelyikben az Ördög jobb és bal keze 2 már nincsen benne... .

 

De ha kiderülne hogy mégis arról beszélt, akkor azzal kapcsolatban osztom Mantis Screamer azon véleményét, hogy abban a filmben tényleg nem voltak hullahegyek. <---(Szemben az Ezer pofon Ajándékba c. filmről, amely javarészt igazságosztásról szól... !!!)

Előzmény: Inner Circle (11144)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.06 0 0 11144

Na mert ő Az ördög jobb és bal keze 2-ről beszél ;)

Előzmény: Carina_S (11143)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11143

Persze hogy ugyanarról. A (11137)-ben ui. csak két filmről beszéltünk.

 

Az egyik -- hogy a jobb érthetőség kedvéért a végéről kezdjem -- a Piedone Afrikában volt, de ebben nem voltak hullahegyek, csak az elején 1 halott néger nyomozótiszt a kikötőben (Dimpo).

A másik film az Ezer pofon ajándékba, és abban mint írtam, kb. 69 hullát számoltam össze... . Le is írtam, hogy milyen bontásban, és hogy kik hol végezték be.

Vagy hogy érted??:---> Az Ezer pofon ajándékba c. filmből tudtommal csak egyetlenegy filmváltozatot készítettetek!

Előzmény: Inner Circle (11142)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11142

Ugyanarról a filmről beszéltek?

Előzmény: Carina_S (11140)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11141

Szóval az előbbi 67-tel együtt ez a +2 már összesen 69 hulla! :-)))

a 67 helyett 6z ment be :(

Előzmény: Carina_S (11140)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11140

+Még elfelejtettem hozzátenni azt a 2 banditát, akik a film legelején patkolnak el akkor, amikor Bill Kayoa a fegyverbolt ajtajában lelövi őket önvédelemből, mert mint mondták neki, "Egy barátod üzenetét hoztuk! :)))))", de tüzelni már nem maradt idejük. Meg is jegyzi a boltos a fegyverre a "mutatvány" láttán: "Kittűnő ez a pisztoly! ;-) Feltétlenül rendelnem kell még belőle! ;-)!!"

 

Szóval az előbbi 6z-tel együtt ez a +2 már összesen 69 hulla! :-)))

Előzmény: Carina_S (11139)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.04 0 0 11139

"Ebben a filmben azért nem voltak hullahegyek."

 

Dehogynem! Na de nézzük csak: amikor Francis Colt Morren hamiskártyás és mesterlövész életét megmentik, akkor 12 rémalak rúgja el a patkót; utána amikor Jimmi Elfegot embereivel végeznek az első menetben a kis házban, akkor 5 bandita megyen a másvilágra; aztán a végén Jimmi Elfego 30 fős bandájával mind egy szálig végeznek, kiegyelik őket, akkor természetesen 30 hulla "készül el"; végül ne felejtsük el hozzávenni azokat a katonákat és civileket, akik kb. 20-an vannak, és akiket Jimmi Elfego emberei ölnek halomra a postakocsi üldözésénél a film közepén, ami tehát: 20 halott.

 

Magyarul:

   12

     5

   30

   20

+     

= 67 hulla. De ez azért nem a hullahegyek fogalma, igaz?? :)) :-D

Előzmény: Mantis Screamer (11138)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11138

Ebben a filmben azért nem voltak hullahegyek.

 

De Bud leüt néhány ártatlant is.

"Ez mondta ennek a hülyének hogy gyújtsa fel, láttam !"

 

Előzmény: Carina_S (11137)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11137

Tudom, és még legalább  kétszer annyit fog is lelni, mint amennyit eddig találtál... . Budék ui. ezeket a "lőporszagú" western-filmeket direkt úgy rakták össze, hogy amikor a hullahegyeket csinálják a coltokkal, akkor aközben valamiféle akasztófahumor oldja is a hangulatot.

 

Az általam idézett jelenetben például a seriffek 12 hullát láthattak abban a kártyabarlangban; megszámoltam! ;-) ! Persze hogy hamukázott az öreg hogy azt se tudta hogyan kezdődött, mert túl hirtelen történt, ha már a lövöldözést élve megúszta, nem akart bosszú áldozata lenni... . Sőt még méltatta is őket az "úri bemutatással"!! ;-D Négy olyat, akiknek a kezében egy tized másodperc alatt még a kapanyél is elsül... !

 

De van benne más humoros rész is: a börtönőr-seriff nem akarja elengedni a kártyást, de amikor lepénzelik, rögtön megjegyzi a dutyiról, hogy borzasztó technikai állapotban van, a lakatok is rozsdásak már, stb., és sajnos könnyű belőle megszökni... :-))))))))) Aztán elengedi a hamiskártyás Francis Colt Morren-t... .. .

 

A másik seriff meg a tízezerért otthagyja a seriffi állást, de előbb a fogolyként bent tartott hétpróbás gazfickót nevezi ki és esketi fel új seriffnek( :-D!), mert éppen nem akadt más... .. Az meg örömmel mondja: "Mindig is seriff akartam lenni! ;-)" <-- :-D

 

A Bud-os filmeknek mindig is az efféle ellenpontozás adta meg a jó hangulatát. És az efféle poénokból van belőlük még bőven... . Piedone Afrikában: Amikor monoklit csinál Rizzo a felügyelőnek, akkor gúnyosan megjegyzi: "Az ilyen monoklikra nagyanyám mindig is kamillás borogatást készített; ---> áldott keze volt!"

Előzmény: Mantis Screamer (11135)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11136

Az a vigyor a végén, bakker, mint negyven éve! Hangosan felröhögtem! Kezet foghat Harrison Forddal :D

Előzmény: gto (11134)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11135

Tegnap Ördög jobb és bal keze 2.

 

Az első talán még jobb, de ebben is találtam még eddig észre nem vett poén beszólalásokat.

gto Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11134
gto Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11133

Nemcsak pofoztak, autóztak is

Bud Spencer és Terence Hill egészen különleges gépeket is nyúzott a filmvásznon. Megmutatjuk a legérdekesebbeket. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Carina_S Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11132

A Bud-os filmek közül az egyik legjobban nekem az "Ezer pofon ajándékba" tetszik. Nagy kár, hogy a TV-ben sosem adják... .. .  :(

 

Van benne a közepe felé egy nagyon de nagyon komikus jelenet: amikor a kártyást mennek négyen megmenteni hogy bevehessék az ötfősre tervezett csapatukba, akkor a halomra lövöldözés hangzavarára -- már csak kíváncsiságból is :) -- beállít a két seriff, kérdezik az öregurat hogy mondja meg mit látott, de Ő kitérő választ ad, nehogy magára haragítsa a mesterlövészeket:

 

-- Hogy kezdődött???! Magának látnia kellett... ! -- És a két seriff egyike az öregúr felé fordul.

Az öreg félve előoldalog, majd elkezd hamukázni: -- Kutya legyek, ha meg tudom mondani. Olyan hirtelen történt... . :-O -- Aztán felsorolja a négy mesterlövész nevét, aminek hallatán a két seriff inkább jobbnak látja lelépni: -- Gyere, menjünk... . Miránk itt nincs szükség... !

 

stevebi Creative Commons License 2016.10.05 0 0 11131
Carina_S Creative Commons License 2016.10.02 0 0 11130

Igen, megpróbálták a technika újdonságainak veszélyeit előre megjósolni, arra az esetre, ha őrültek vagy örült politikusok visszaél(né)nek vele. Sajnos jól láttak előre sok mindent: Észak-Koreában most is a gombnyomással fenyegetőznek; amit viszont a technikai és az atomtechnikai fejlődés nélkül nem volna lehetséges. Ilyen értelemben rávilágít a film arra is, hogy egy felelős tudósnak mit szabad a tudományos felfedezéseiből a nyilvánosság és a politikusok kezébe tovább örökítenie, és mi az amit jobb, ha a fokozott veszélyei miatt élete végéig titokban tart... .. -- Olyan film, ami az emberek figyelmét az ilyen veszélyekre -- ha vicces, és groteszk formában is, de ráirányítja!

Előzmény: Inner Circle (11129)
Inner Circle Creative Commons License 2016.10.02 0 0 11129

A hatvanas-hetvenes években a döbbenetes műszaki fejlődést rengeteg film lovagolta meg mindenféle bigyók szerepeltetésével, pl. a Fantomasban is egy csomó ilyen van. Ahogy mondod, a teleportáló WC egyfelől K1 "komolyságát" mutatja, másfelől a lehető leggroteszkebben.

Előzmény: Quantumleap (11120)
Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11128

Az olyan filmeket pedig, amelyek egy hihetetlen, nem létező világba vezetnek, nem szeretem megnézni. Eszement utópiák... ! :-O :-D :)))

 

Ami viszont hihető és hiteles, jóra tanít, és még szórakoztató is, azt szívesen megnézem. Például a Piedone Afrikában van egy kis jelenet a végén, amikor Rizzo így tanítgatja a néger kisfiút: "Bodo, a Papád elment egy olyan világba, amely jobb, mint ez az itteni... ." És ezzel arra célzott, hogy ő egy olyan világot szeretne látni ezen a bolygón, amelyik jobb mint ez az itteni és mostani, bűnözőkkel teli világ. ---> Egyszóval: a jó filmeknek mindig van tanulságuk is!

Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11127

lezuhan repülő

 

jav.:

lezuhant repülő

Előzmény: Carina_S (11126)
Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11126

Ennek az egész beszélgetéssorozatnak a veleje tkp. a A BS-TH Fanok Fanja (11091)-es, és a Carina_S (11111)-es kommentek, mert az arról szóló eszmecsere, hogy hogyan lesz a szinkronrendező, a dramaturg, és a forgatókönyvíró munkája által tökéletesen hihető remekmű, vagy éppen egy nagyon elrontott filmszemét egy teljes egész filmből, tkp. ebből a két kommentből indult ki.

A K1 marhaságairól szóló filmkritika egy ilyen téma tetején már csak hab a tortán... . Mert lehet akármilyen tökéletes egy-egy jelenet kidolgozása, ha összességében nem áll össze kerek egésszé a film által elmondott történet, vagy ha hihetetlen elemek ((összekevert korok, időutazás, nem létező rémlények, fizikailag lehetetlen "jelenségek" <--(láttam ui. már olyan őrültséget is, amikor a lezuhan repülő utasai egy elvarázsolt világba keveredtek a Bermuda-háromszögön keresztül eltűnve, ahol nyugaton[!!] kelt fel a nap), stb. ...)) miatt kizártnak tartjuk hogy ilyesmi megtörténhet, akkor jó jelenetek ide vagy oda, emiatt az egész film hihetőségének és a hitelességének is lőttek.

Előzmény: Quantumleap (11121)
Quantumleap Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11125

Na igen. Amerikában ugyan az a törvény, hogy nem lehet kibontott pia a kocsiban sehol, még a csomagtartóban sem, de azt nem büntetik, ha egy utas szimplán ittas.

Előzmény: F1 Hierro (11124)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11124

Ha már logikai bakikról van szó, a Bűnvadászokban nekem a következő tűnt fel: amikor a két nagy kutyát lekapcsolják, elsőként a kormányzót kezdik el cseszegetni, hogy bűzlik a piától. Pedig ő csak a "mitfahrer" volt, az autót az államügyész vezette, szóval elsősorban ő volt a sáros az ittas vezetésben, a kormányzónál leginkább abba köthettek bele, hogy beült mellé, az már másodlagos, hogy ő is ivott.

Quantumleap Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11123

Én csak a jelenetről beszéltem, nem az egész filmről. De amit leírtál, az lényegében ugyanaz, mint amit én, csak más szavakkal. :)

Más: A film elején Terence-t majdnem elcsapja egy kamion, majd utána láthatjuk, ahogy a bisztróban próbálja kitalálni, hogy ki lehet a sofőr. Erre a kérdésre végül nem kapunk választ. Szerintem ez az egész egy nagy utalás Spielberg Párbaj c. filmjére. Szerintetek?

Előzmény: Carina_S (11122)
Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11122

Szerintem ennek a filmnek inkább az volt a célja, hogy megértesse velünk, hogy mivé tehetik egyes őrültek a világunkat, ha idejében nem állítjuk le őket. Magyarán szólva a film segít belelátni a normális emberek számára az őrültek "gondolkodásmódjába", hogy vajon milyen állatságok mehetnek végbe a fejükben. Bár... .. egy őrült gondolkodásmódjába néha még a szakképzett elmeorvosoknak sem mindig sikerül teljesen belelátni... .. . Nem irigylem a munkájukat...

 

Persze a legrosszabb változat az, amikor egy őrültnek valódi hatalom, vagy politikai hatalom kerül a kezébe, amire éppen elég sajnálatos példa volt (Néró, Sztálin, Hitler, Napóleon, stb. ... De innentől kezdve ez már egy másik téma lenne... .. .). K1 személyében is az ilyen világot fenyegető, hatalommal bíró őrültek veszélyeire hívja fel ez a film is, meg arra, hogy miért fontos hogy leállítsuk őket.

Előzmény: Quantumleap (11120)
Quantumleap Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11121

De még így is marad bennem kérdés, bár ez inkább pusztán logikai baki.  Miután lerendezték a dolgot, és K1 kemény csaja felpakolta az embereket, mit csináltak? Megkérték őket, hogy "Na most szépen mindenki befele a vécébe, átteleportálunk a kajáldába, ahol már vár rátok a rendőrség?". :O :)

Előzmény: Quantumleap (11120)
Quantumleap Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11120

Inkább a fantasztikus vagy szuperhősös filmek irányába. A sci-finek ugyanis magán kell viselnie valamiféle logikát. De oké, a sci-fiben is működik, ha valami teleportálós masináról van szó. De végülis lehet így nézni: A film nagy része egy maga módján reális, a mi világunkban játszódó sztori. Aztán a végén hirtelen befurakodik a sci-fi. És erre a világról a számok eltörlésének terve is ráerősít. Végülis az étteremből hajóra teleportáltatásnak szerintem ez volt a célja, hogy mi nézők, elhiggyük, hogy a számeltörlős dolog tényleg megvalósul, ha nem akadályozzák meg, elvégre K1 feltalált egy teleportos klozetot is. :)

Előzmény: Carina_S (11118)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11119

A másik nagy kérdés, hogy K1 hogyan biztosította be magát a saját bombája hatása ellen? Mert ha az ő agyából is kitörölte volna a számokat, akkor sokra nem ment volna vele. :)

Előzmény: Carina_S (11118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!