Keresés

Részletes keresés

Fred76 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 9517

Annyira jó, hogy ez nem egyértelmű... Azt is írják, hogy családonként egy, és azt is, hogy mindenkinek egy. Mindezt egy bekezdésen belül. Nagyon szeretem Görögországot, és a görögöket, de azért értem, hogy miért nem tartoznak Európa vezető gazdaságai közé...

Előzmény: Törölt nick (9516)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.31 0 0 9516

Szia. 

Nem jól gondold. Mindenkinek a részére ki kell tölteni és a 18év alatti gyermekek számát és nevét minden 18év feletti családtag adatlapján meg kell adni. A 18 év alattiaknak is kell külön adatlap! 

🤣

Előzmény: Fred76 (9515)
Fred76 Creative Commons License 2020.07.30 0 0 9515

Sziasztok,

Egy kérdés erről a PLF-formról és a QR kódról: többen mondták, hogy ezt minden utasra ki kell tölteni, de a honlapon elég egyértelmű volt, hogy családonként kell egy. Tehát ha kitöltök egy formot a saját nevemmel és adataimmal, hozzáadom a feleségem és a lányom, az elég. Jól értelmezem, hogy nekik nem kell külön formot indítani, elég hármunknak egy?

Katana750 Creative Commons License 2020.07.30 0 0 9514

Eszemben sincs bírálni bárki ízlését, főleg úgy, hogy világ életemben boros voltam és a sörnek a szagát is utálom. Így elég nehéz a kamionparkolók magányát társaságra váltani, de néha sikerült. Görög kollégáktól hallottam a retsina történetét. Ők nagyon szemérmesen 400 év együttélésnek nevezik(gondolják) azt amit mi 150 év török hódoltságnak hívunk. Szóval, hogy a borukat adó gyanánt ne vigyék el az adószedők, szándékosan túlgyantázták. Aztán így maradt. Természetesen jéghidegen, bubis vízzel én is megiszom de ritkán. Amúgy is inkább a vöröset szeretem. Mavrodafne pl. mindig van itthon. Nem ide tartozik de leírom, hogy a bolgár kollégák teljesen másképpen 500 év harcnak fogják fel az ő hódoltságukat. Az igen, nem fordítva használata fejjel bólintásilag is onnan származik. Mivel igazmondásra voltak nevelve(ez igazán nevetséges kicsit ismerve őket) valamilyen módon igazat is mondtak és közben a fejükkel bólintva hazudtak a törököknek. És fordítva. Így mondták nekem. A világbéke az nagyon pc. A "beépített szépség"jut eszembe egyből.

Előzmény: Never Man (9513)
Never Man Creative Commons License 2020.07.30 0 1 9513

Amikor 10 évvel ezelőtt először megkóstoltam a retsinát, első gondolatom az volt hogy egy életre felhagyok mindenféle alkohol fogyasztásával és elmegyek a Himalájába szerzetesnek, aztán töb hétnyi és pár üvegnyi tétova gyötrődés után kezdett megjönni a fíligje -  hűtve, egy kis ásványvízzel, éjfélkor a teraszon üldögélve a nagy  görög 30 fokos éjszakában hallgatva a kabócák fülsüketítő ciripelését ... a tenger zúgását csak azé nem mert 20 perc járásra van, de hozzá lehet gondolni meg oda is lehet menni. Néha egy kis földrengéssel.  Természetesen vannak emberek akik soha az életben meg nem tudják kedvelni, pedig csak 99 cent egy félliteres üveggel a Lidl-ben. Végigpróbáltam mindenféle márkát, de a Lidli verziója jött be a legjobban, gondolom német minőség :-))   Ebből is látszik hogy az emberek végletes módon különbözőek és így muszáj békében élnünk egymás mellett. Ha a retsina kérdésében nem tudnák megegyezésre jutni, hogyan tudnánk a világbékében? 

 

Mindenki kóstolja meg a retsinát és attól kezdve forduljon megértő szeretettel azok felé akiknek minden este azt kell innia!

 

Előzmény: Katana750 (9512)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.30 0 0 9512

A retsina oly bűntett az emberiség ellen, hogy arra nem is tudtam reagálni. Még gondolkozom.

Előzmény: Never Man (9510)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.30 0 0 9511

Én aztán tudom! 2 éve LON-MIA American Airlines okádék, vissza MIA-LON British Aírways öröm boldogság. De bármennyire is, 2 hét múlva Korfura, Budapestről közvetlennel megyek és nem Wizz. De minden relatív. Az egyik unokanővérem a 80-as évek elején Angliába ment férjhez és a nacionalista, royalista férje parancsára csakis a BA.-járatával jöttek haza rokonlátogatásra. Addig a napig amíg egyszer valami járattörlés miatt nem kellett kényszerből Malév géppel hazarepülniük. Utána szóba nem került többet a nemzeti érzés a repjegy vásárlásakor. Amikor a Jaguar XJ is BMW-re lett cserélve majd' összeomlottam:-)

Előzmény: Never Man (9510)
Never Man Creative Commons License 2020.07.30 0 0 9510

Az azért nagyon hasznos számomra hogy ide bekukkantottam, mert a köztudás az nem az én tudásom és itt tudtam meg hogy adott esetben a görögök fizetik és nem a magyar TB, de mindkettő esetben az a nagyszerű hogy nem én,  mert biztos sokba kerülne egy lélegeztető gép többnapos használata és most a retsináról nem is beszéltem 14 napra.  (a BA-val repülni mindig élmény!:-)

Előzmény: Katana750 (9509)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.30 -1 0 9509

Tök buli lehet a BA.-val elrepülni Londonba és onnan Görögországba! Ezt azért elég kevés magyar nyaralni vágyó választja szerintem. A kint élőknél lehet általános. A karantén költségeit a görög állam állja ez köztudott az első pillanattól fogva. 

Előzmény: Never Man (9504)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9508

Eszemben sincs módosítani, de jó tudni, hogy te is mint én így tudod.

Előzmény: barbon1 (9507)
barbon1 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9507

Módosítható,csak általában többe szokott kerülni mint,ha új jegyet vennél. Ha jól emlékszem 60 euró.

Előzmény: Katana750 (9502)
Al Neri Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9506

Köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9505

A görög külügyminisztérium honlapja szerint a kórházi és karantén költségeket a görög állam állja.

A görög kormány arra kéri az utazási irodákat, szállodákat és a  légitársaságokat hogy ilyen esetekben legyenek maximálisan rugalmasak.

 

Előzmény: Al Neri (9501)
Never Man Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9504

Ha a British Airways-el repülsz akkor bármikor módosíthatod az időpontot plusz költség nélkül -  persze csak ha van akkor járat és van rá szabad hely, ezt az idén már kipróbáltam sajnos. Természetesen így is te fizeted, csak ingyen módosíthasz, más légitársaságot pedig meg kell kérdezni, a Wizz-nél is lehet flex jegyet venni.   Az is érdekes kérdés, hogy a karatén költségeit ki állja - gondolom kórházi ellátásnak minősül hiszen víruspozitívak kerülnek oda, és rendezhető az EU egészségbiztosítási kék kártyával amit amúgy is célszerű vinni magunkkal. Egy ilyen tulajdonképpen kórházban élelmezés is jár a biztosítás terhére, de a sört tuti pénzért kell hozatni a személyzettel.  Ha én így járok, azért karantén után biztos ottmaradok még a tervezett időre, Magyarországon úgyis sok a szúnyog.  Visszatérni (szvsz) általában egyszerűbb történet mint kifele, hiszen már megkaptuk az élményeket ami kellett (és most nem a vírusra gondolok, bár azt is felfoghatjuk két hét ingyen görögországi nyaralásnak, amit a magyar TB fizet, persze az is az általad befizetett járulékból teszi, csak visszakapod:))   De az ilyen élményekre legfeljebb  0.001% esélyed van, ha nagyobb lenne oda se engednének.

Előzmény: Al Neri (9501)
bazidzsó Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9503

Sok helyen elfogadják. Kis üzletekben jó pár évvel ezelőtt ha 20€ alatt vásároltál, akkor nem szerették a jutalékok miatt.

 

Ha nincs kint a logo, akkor is kérdezz rá, hogy tudsz-e bankkártyával fizetni. Szerintem a legtöbb helyen tudod használni.

Előzmény: Idi67 (9497)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9502

Csak a pozitív megy karanténba. A repjegyen  a hazautazási dátum nem módosítható? Szerintem igen. Főleg ilyen erősen indokolt esetben nem tagadhatja meg a légitársaság! Ha vállaltad ilyen körülmények ellenére szerintem a költségek is téged(engem) terhelnek.

Előzmény: Al Neri (9501)
Al Neri Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9501

Mi aug. 4-én repülünk Szalonkibe, 11-én haza. Ha történetesen nekem mondjuk pozitív lesz a tesztem a reptéri vizsgálaton, akkor a feleségem és a fiam is karanténba kényszerül, vagy csak én?  És hogy megy ilyenkor a hazaút, ugye két hét a kinti karantén, hogy jutok, jutunk haza, ki állja a költséget?

kakula z. Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9500
Idi67 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9499

Köszönöm!

Előzmény: Katana750 (9498)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.29 -1 0 9498

A "rodosz szigeti nyaralás" topikon van Souzi Mou aki ott lakik. Szerintem ő autentikus válaszadó a kérdésedre.

Előzmény: Idi67 (9497)
Idi67 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 9497

Ha esetleg mostanában járt valaki Rodoszon az érdekelne, hogy mennyire lehet a bankkártyát használni? Nem akarnék feleslegesen sok kp.-t magammal vinni. 

Cliff8 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9496

Előző nap 23:00-kor kaptuk meg a kódot. Semmi gond nem volt érkezéskor, kb. 10 embert teszteltek a gépről.

Előzmény: beeex (9493)
Never Man Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9495

Neked legkésőbb szerda 23:00 

Előzmény: beeex (9493)
Idi67 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9494

Valószinüleg szerda éjfél körül.Wizzaires forumon többen irták, hogy indulás előtti nap küldik a görögök.

Előzmény: beeex (9493)
beeex Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9493

Érdeklődnék, tudja valaki, aQR kódos emailt mikor küldik meg? Csütörtökön repülnénk Athénba, pénteken töltöttem ki az online nyomtatványt.

Katana750 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9492

Március közepén én is 2 napot, aztán jöttek a rendőrök, hogy pártunk és kormányunk úgy döntött, a kamionosok nem kapják el a vírust. Menjek dolgozni!

Előzmény: Never Man (9491)
Never Man Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9491

Igen, ez egyéni szituáció kérdése is - én az unokáimhoz megyek Krétára ami simán megérne nekem 2 hét karantént meg még 5-öt is, de nyilván nem mindenki van ezzel így ha csak némi napfürdőzés és lazítás a cél.  Áprilisban már lehúztam két hetet karanténban, ami egy vidéki családi házban elviselhetőbb mint egy panelban, van is mit csinálni bőven.

Előzmény: Katana750 (9490)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 9490

Azért GR.-se legyen piros mert akkor a hazajövés után lenne karantén.

Előzmény: Never Man (9489)
Never Man Creative Commons License 2020.07.27 -1 0 9489

Nem az veszélyezteti a  görögországi nyaralást ha Görögország válik pirossá, hanem ha Magyarország, mert akkor érkezés után 2 hét karantén Görögországban, amit remélhetőleg a tengerparton rendeztek be kétszemélyes apartmanokban és hűsítő italokkal, táncosnőkkel, retsinával.  Ebből a szempontból nem voltam előrelátó, mert elmenne a repülőm mire kiengednek, de ha kedvezőtlenek lesznek a körülmények majd rögtönzök valamit.  Azt gondolom, hogy kicsit több pénzt érdemes vinni a szokásostól, de nem feltétlenül elkölteni.  Azt gondolom, hogy szeptember végéig Görögország mindenképpen zöld marad, csak menjenek a látogatók és vigyék a minél több pénzt, pénzt és még egy kis pénzt.

Előzmény: Szabolcs Széll (9487)
Katana750 Creative Commons License 2020.07.25 -1 0 9488

Azért mert tök lutri és a te sajtod. Ne foglalj mert a szállások 60 van ahol 90%-a üres. Ha sikeresen le tudsz menni, szállásfoglalási problémád nem lesz az biztos. Ha autóval mész ugye tudod a rendet? Ha nem, gyere át az "autóval Görögországba" topikra! Olvass vissza kb. 1 hónapot és ha van kérdés akkor ne kímélj! Én 19.-én jövök majd haza, de repülővel megyünk véletlenül. 

Előzmény: Szabolcs Széll (9487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!