Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gylab2 Creative Commons License 2020.07.17 0 0 35617

Sziasztok!

Zafira B tulajdonos lettem, és lenne egy-két kérdésem. A komputere franciául beszél, és az pont egy olyan nyelv, amin egy szót sem tudok. Lehet azt valahogy állítani? Az egyszerű komputer van benne, a kevés soros mono kijelzős. BC gomb, meg hasonlók nincsenek. Nekem jó lenne, angol, magyar, német, vagy akár orosz is.

Más. Van check engine lámpám, ki kellene ovasni. Van valami olyan progi, ami használható erre? Jó lenne, ha nem csak a szabvány OBDII DTC-ket tudná, hanem Opel specifikus dolgokat is. Persze szintén nem lenne baj, ha valami emberi nyelven beszélne, nem pl. finnül.. Kérdés még az is, hogy a progihoz milyen HW kell? A sima 327-es CAN BT illesztővel elmegy?

 

gaborozzo Creative Commons License 2020.07.16 0 0 35616

Ok, köszönöm! Ahogy nézem mostanában 102 fokon áll fixen. Akkor megnyugodtam, hogy a benzines termosztát 105 fokon nyit. Mondjuk így télen legalább jó a fűtés :)

Előzmény: OPC-007 (35611)
VImi-opel Creative Commons License 2020.07.14 0 0 35615

Az magasnak tűnik, mert a termosztát nyitási hőmérséklete elvileg 88°C az 1.9 cdti motoroknál (mindegy hány lóerős), úgyhogy ennek közelében szerintem a normális (90-95). Viszont az 1.8 és 1.6 benzineseknek 105 °C a nyitási hőmérséklete. Úgyhogy azoknál nem vész a 102 °C szerintem.

Előzmény: cd930 (35614)
cd930 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 35614

Dízelnél (2008-as Zafira B 1.9 cdti) milyen hőfok még a normális?

Néha előfordult már, hogy 100 fok fölé ment és nagyon frusztrált. Elkezdtem fűteni, pedig nem fáztam odabenn..

Előzmény: OPC-007 (35611)
cd930 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 35613

Én is imádom a comfort modult, évek óta áldom a sorsom, hogy szembejött velem Pitecus példánya!

Egy pillanatig sem bántam meg a beszerzését, megérte az árát.

 

Előzmény: kocolaci (35608)
Rosep Creative Commons License 2020.07.14 0 0 35612

Sziasztok!

2 éve van nálam egy 2011-es Zafira B 1.7 CDTI (110LE), most 180.000 km van benne. A váltóval van egy kis gondom.

Ha olyanja van, középállásból csak "nyúlósan" tudom szélső állásba vinni a kart és nem akar visszarugózni középre sem magától. Aztán pár napig meg tökéletesen működik.

Egy ismerős megnézte, el is magyarázta, hogy valami négyszögletes persely (vagy mi) van kikopva (típushiba?), ami úgy van rárakva a váltóra, hogy nem lehet cserélni, csak kompletten a váltót.

Tényleg nincs erre valami bevett javítási módszer? A váltó típusát nem tudom, de megmondjátok hogy deríthetem ki, akkor talán meg tudom mondani.

OPC-007 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 35611

Vegyél egy olyan ventillátor hőmérséklet kapcsolót ami hamarabb kapcsol ,és akkor nem tud felmenni eddig a hőmérséklet ........

Előzmény: gaborozzo (35610)
gaborozzo Creative Commons License 2020.07.13 -1 0 35610

Sziasztok!

 

2006 Zafira B 1.8 benzniesnél már egy ideje tapasztalom, hogy a vízhőfok (amit a szervíz menüben lehet látni az 5. oldalon) 102 C fok fölé emelkedik. Sőt többször 107, 108 fokig is felmegy ha araszolok és mintha ott kapcsolna be a hűtőventillátor, aztán visszahűti.

Évekkel ezelőtt is néztem és akkor 102 fok fölé soha nem ment. Aztán volt termosztátcsere, hőérzékelő csere, egy műanyag vÍzcső repedés és csere. Azóta ezt csinálja. És ma elrepedt egy gumicső az ékszíj környékén. Habár 14 éves az autó, lehetséges hogy a nagy nyomás okozta most a repedést...

 

Szerintetek a 102 fok fölötti hőmérséklet mire utalhat?

 

köszi,

Gábor

 

kocolaci Creative Commons License 2020.07.12 0 1 35609

Szia!

 

Szerintem nekem van ilyen saruval vezetékem. Gurulj át valamelyik délután (ha még a XX. kerületben laksz).

Előzmény: cd930 (35606)
kocolaci Creative Commons License 2020.07.12 0 0 35608

Szia!

 

Én azóta is használom, és nagyon sok Opel tulajdonosnak segítettem a beszerzésben. Keress meg email-en vagy a Facebook-on és meg tudjuk beszélni a részleteket.

 

Üdv

Előzmény: Griii (35607)
Griii Creative Commons License 2020.07.07 0 0 35607

Szia,

Láttam ezt a régi (2012-es) írást és csak kíváncsi lennék, hogy esetleg lenne e lehetőségem ezt a “kütyüt” beszereznem? Nagyon köszönöm a választ előre is!

Előzmény: kocolaci (20577)
cd930 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 35606

Sziasztok!

 

Zafira B hátsó ajtó átvezető kábel reparálás közben elhalálozott az egyik vastag vezeték csatlakozója (teljesen a csatlakozó tövénél volt eltörve a kábel és nem tudtam a fejből kipattintani, hiába szenvedtem vele addig, míg széttört a csatlakozósaru).

A többi kábel már volt javítva, de azok működnek. Most csak az ablakemelő nem használható, a központi zár hálistennek dolgozik.

Egyelőre ezt az egyetlen csatlakozót cserélném, ha sikerül a maradék csonkot valahogy kiszednem...

A valószínű méretei egy youtube videóból kivágva:

Hol lehet ilyenhez hozzájutni?

 

Előre is köszönöm!

 

TOMcat Creative Commons License 2020.07.02 0 1 35605

Szia!

Sziasztok!

 

Üdv újra mindenkinek. Régen írtam (10 éve :) ). Azóta cseréltem a zafirát egy zafirára :)

 

Egy éve vettem ilyen motorral, kb 12e -et mentem vele (2015-ös 150e volt az órájában). Nagyon féltem tőle, hogy kicsi a lökettérfogata a dízelnek.

Tapasztalat - Zafira A 2.0 DTH után:

- Egyes, kettesben úgy kell vezetni mint a benzinest. 1500 alatt gyakorlatilag nincs semmi. 2-3 hét kellett, hogy ne fulladjak le vele (vissza kellett tanulnom a kuplung csúsztatást).

- 1800 fölött viszont nagyon megy. Nyomaték is van és az erő is érezhető. 6.-ban a 140-et kétezer fölött picivel simán tartja (kb 5-5,5-öt mutat a fogyasztás).

- Baromi nehéz ez az autó (1750 az önsúlya) - ez érezhető a városi vezetésben és fogyasztásban is. Országúton viszont semmi nem jön le ebből.

- Fogyasztásom olyan 6,5-7 között van (több a város mint az országút). Ez nagyon meglepett, ekkora autónál.

Nekem kellemes csalódás volt (igazi nagy köbcentis dízeles párti voltam). Olajat 10e alatt még nem kellett pótolnom. Gyakorlatilag mióta megvettem csak tankoltam - teszi a dolgát. Ha kell tud menni kicsit dinamikusabban is de persze utcai gyorsulási versenyre csak nézőnek mennék. :)

Szerviz: Nem tudom pontosan mi az OPEL elvárás - én négy évesen vettem.

- A motor láncos, úgyhogy vezérlés csere nem jön szóba (ZafiraA Y20DTH is láncos volt - soha nem nyúlt hozzá senki. Szervizes azt mondta, ha más miatt kell bontani a motort akkor majd megnézik. Nem kellett 200e km-en). Többi ékszíjat majd akkor ha elhasználódik.

- Olajcserének 30e-et ír. Én 15-nél cserélni fogom levegőszűrővel (arra 60-at ír). Üzemanyag szűrőre is 60-at ír, ezt én minden második olajcserénél szoktam. Pollen az használat függő.

Összességében az autóval és a kis dízel motorral is meg vagyok elégedve. Az 1.6 kis motor pozitív csalódás - nagyon viszi ezt a nagy dögöt ha kell. Probléma szerencsére nem volt még.

 

Üdv:

 

TOMcat

Előzmény: zfarkas81 (35604)
zfarkas81 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 35604

Sziasztok!

 

Zafira Tourer 1.6 CDTI 136LE motorral kapcsolatban mik a tapasztalatok? Megbízható? Mikor vannak a nagyobb szerviz tételek, és mik lennének azok?

Előre is köszi, üdv,

 

Zoli

zsoltiszebeny Creative Commons License 2020.06.29 0 0 35603

Sziasztok. 1.7cdti magas nyomású szivattyút javíttatott már valaki? Milyen árban mozog? Köszönöm

meriva260 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 35602

Ha Meriva B-ről van szó, akkor tudok küldeni felszereltség listát. Abból ki tudod nézni mi van benne az autóban. De van az "A" Merivához is

A Merivásoknak is van fóruma:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9103725

 

Üdv: Zsolt

Előzmény: Törölt nick (35600)
OPC-007 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 35601

A felszereltség nem minden,azt nézesd meg hogy volt-e törve,valós-e a km ,Magyarországi vagy kintről behozott és hogy klímás-e és működjön rendesen !
Ha neked még se kell ,üzenj rám mert engem lehet hogy érdekelne,hova valósi vagy ?


opcgyuszi@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (35600)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.28 0 0 35600

Sziasztok.
Nem találtam külön merivás topicot, ezért itt tenném fel a kérdésemet.

Ismeretségi körben van egy eladó meriva viszonylag kevés km.rel.
Opel meriva 1,4 Fantasy. Menniyre ritka autó?
Mi nincs menne ami pl egy Enjoyba vagy Cosmo.ba van?
Nem kevés a 66Kw. 90LE?

 

Köszönöm.

Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.27 0 0 35599

Igaz, hogy vauxhall meg angol, de itt vannak a meretek. Remelem tudok segiteni masnak is ezzel.

https://vauxhall.7zap.com/cs/car/a05/g/1/16-1/

Előzmény: Fünfkirchen (35598)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.26 0 0 35598

Tudja valaki a katalizator utani de meg a masodik lambda elotti  kipufogocso,haromszog alaku tomitest milyen meretu 3db csavarral es anyaval lehet osszekotni? Szet van sajnos rohadva mind. Koszi elore is. 1.6 z16xep

pane Creative Commons License 2020.06.25 0 0 35597

Sziasztok

Talán van aki tud segíteni a problémámban.

Bi-xenon  Zafira B Z18XER (2008) van szó.

A nyűgöm azzal kezdődött hogy bal xenon lámpám beadta az unalmast. Persze mind ez úton történt és eléggé aggályos mutatványokat produkált. Először jelentette hogy nem világít a ball fényszóró, majd nemsokára utána kigyulladt ESP icon. Ezek után rövid időre leesett majd ujrra indult  a fordulat és km mérő, majd random módra villogtatta a hiba iconokat a műszerfalon. Megállás után stabilizálódott a helyzet majd folytattam az utat.

Másnap szereztem egy csere xenon izzót de mint kiderült nem csak az a baj. Így hát leszeletelem a xenon vezérlőt és kinyitottam. Azonnal kiderült a hiba forrása, beázott. 

Kínkeservesen sikerült beszereznem egy bontott vezérlőt azonos sorszámmal majd beszereltem. Első reakcióm az öröm volt hiszen minden renden, xenon világít, adaptív része is működik.

Viszont a műszerfalon egy új ikon éledt fel villogva, narancssárga színű és adaptív fényszóróra utal.

Mondom, semmi baj már csak ez maradt. Előkapom a kici kínai "OPCOW" vizsgáló eszközt majd lefuttatom.

Végeztem egy nagy takarítást, hiszen csomó hibát generált a beázott vezérlő ami nem valódi, de a jelenlegi hiba megmaradt és nem törölhető. Arra jutottam hogy programozni kell az új vezérlőt, talán.

Jelenlegi hiba kódok:

2008 (8)|Zafira-B|Body|AHL/AFL (Headlamp Levelling)

Identifier: 0x0310
System name: AFL_A3370
Part Number:13153357
Software version number: 1037373470
Manufacturing date: 20071130
Software Freeze Date: 19.05.2006
Code Index and version: 000 00


Total number of fault codes:  2

B1001 - <Unknown DTC>
(46)  - Present

U2101 - <Unknown DTC>
(00)  - Present

 

 

 

Ha van aki jártas ebben a témában kérem segítsen mitévő legyek.

 

gaborozzo Creative Commons License 2020.06.24 0 0 35596

Sziasztok!

 

Tud valaki nekem karosszéria lakatost ajánlani XI. kerület, Budaörs vonzáskörzetében?

 

Opel Zafira B 2006 rohadnak a küszöbök a két hátsó ajtónál...

 

Köszönöm!

Gábor

Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.21 0 0 35595

Köszönöm a hasznos és új információt a rádióval kapcsolatban.

 

Eddig úgy tudtam, a Life felszereltség nem tartalmazza a tükör fűtést és ezt is tapasztaltam, mert télen csak a hátsó ablak fűtése müködött, a tükröké nem.

Nem is gyanakodtam pl. biztosíték hibára, mert  a biztpsíték adattábla szerint egy kör(?) a hátsó ablak fűtéssel.

 

No, majd a rádióval együtt ezt is szétkapom és megnézem mi a helyzet. Lehet az előző tulaj csinálhatott valamit.

 

Előzmény: kocolaci (35594)
kocolaci Creative Commons License 2020.06.20 0 0 35594

A gyári Tech2-vel vagy a nem gyári Opcom-mal programozni kell a rádiót. Ha jól emlékszem, akkor a Variant Config-ban, Rear Audio-t kell present-re állítani. A rádión semmi változást nem észlelsz, azonban ha bekapcsolják hátul a twinaudiot, akkor elnémul a két hátsó hangszóró és működni fog a rendszer. Hátulról azt a forrást lehet irányítani amit elöl nem hallgatnak, de hallgatni bármelyiket lehet hátul is.

A rádiót szükség esetén akár négy darab 60-as vagy 100-as szöggel lehet kihúzni (de óvatosan, hogy egyik szög se csússzon ki, nehogy összekarcolja az előlapot).

 

Tükör: úgy tudom, hogy mindegyik elektromosan állítható tükör fűthető is. Piktogram nincs a tükörlapon, de ha bekapcsolod a hátsó ablak fűtést, akkor azzal együtt kapcsol a tükör fűtése is.

Előzmény: Fünfkirchen (35593)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.19 0 0 35593

Hello,

koszonom a segítséget. Tudtam rendelni német bontóból, meg beépítőkeretet is. Rádiót sajnos nem tudom kiszedni, hogy megnézzem az adattábláját, de a kabelezés ki van építve pedig csak Life felszereltség. :-)

 

Az alatt mit értesz, hogy "meg kell mondani a rádiónak"? Valami kombináció, programozás? Vagy ez csak kábelezés kiépítése esetén kell? Kicsit összezavarodtam....

Köszi előre is!

 

(következő projekt valszeg a tükrök fűtése lesz)

Előzmény: kocolaci (35592)
kocolaci Creative Commons License 2020.06.19 0 0 35592

Szia!

Jellemzően a CD70, DVD90 rádiók tudják a twin audio vezérlést. CD30, CDC40 esetében van amelyik tudja, ennek az adattábláján rajta van a lábkiosztás (RSA L, RSA R, RSA GND, RSA SVC lábak). Ha a csatlakozót megtaláltad hátul, akkor ki van építve végig, ellenkező esetben neked kell megcsinálni, ami szerencsére nem nehéz feladat. A végén a rádiónak meg kell mondani, hogy beköltözött a twinaudió és készen is van.

Előzmény: Fünfkirchen (35591)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.18 0 0 35591

Találtam egy részletes angol forumot, azt írja csak cd30mp3-al megy, kabelezés kiépítve. Szivargyújtót már bekötöttem. :-)

https://www.vxronline.co.uk/forum/chat-about-vxr-s/chat-about-zafira-vxr-b/how-to-zafira-vxr/124971-how-to-rear-twin-audio-extra-power-port

 

Előzmény: Fünfkirchen (35590)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.18 0 0 35590

Bocsanat, nem hatso, hanem kozepso ulessor.

Előzmény: Fünfkirchen (35589)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.06.18 0 0 35589

Hello, 

Zafira B life upgardhez, a hatso ulessor elotti szellozorostely alatti kabelekhez keresek radiovezerlo es fejhallgato egyseget, cikkszam youtube video barmi segitseg erdekel, koszonom.

Z2-1.7DTR Creative Commons License 2020.06.17 0 0 35588

Azt hiszem, a zafíra topik végérvényesen kimúlt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!