Keresés

Részletes keresés

Galahed_ Creative Commons License 2017.12.13 0 0 2784

Én ezek közül az LG-t választottam, 2+3 év garanciával. LG mellett az ára(hasonló tudásuak közül) , valamint a gőz -baby care funkció és a WIFI :)  :)  :) funkció szólt... A 6 féle dobmozgásról mit sem tudok, de állitólag az is jó valamire... :)

 

(tulajdonképpen a wifi nem volt fontos, de a szeretágazó kis családunkban jól tud jönni, mikor értesít a mosógép hogy befejezte, vagy mikor távolról el tudom inditani a mosást, hogy mire hazaérek pont készen legyen... (a letölthető mosási programokról nem beszélek, mert lehet valakinek jól jön, mi általáan 2-3 beépítettet használunk...)

Előzmény: zsigmond1974 (2776)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.13 0 1 2783

"a tengelye mágnesezett"

Ez azt jelenti, hogy sík hülyének nézett, vagy ő sík hülye hozzá. Ilyen érdekesség nincs.

Előzmény: zsigmond1974 (2782)
zsigmond1974 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2782

Köszönöm a választ.

 

Még egy kérdés ha lehetne: AEG márkának van 1600 fordulatos centrifugával rendelkező gépe. 2 fajta közül lehet választani, az egyik inverteres de hagyományosabb gép (az eladó szerint "kék" cimkés) a másik "zöld címkés" aminek az eladó szerint korszerűbb mert "a tengelye mágnesezett".

Ez mit jelent a gyakorlatban? Árban +40e Ft a különbség.

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2777)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2781

Húsz- harminc ciklus után csökken valamelyest...

Előzmény: Éva 1 (2778)
sanyooo1 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2780

Sok az egy-két, három hozzászólású nick.

Előzmény: Edit 38 (2779)
Edit 38 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2779

Tiszta röhej, hogy van aki szinte óránként változtatja a nick nevét. Csak azt is figyelni kéne, hogy ugyanazt ne írja már le minkét név alatt. Aztán meg van aki eltűnik, de más nick néven meg feltűnik, és, hogy ezt miből lehet észrevenni? hogy ugyanúgy okoskodik mindegyik név alatt. Mire jó ez??

Éva 1 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2778

"fordulat emelkedésével erősödő sivítás" Az új gépnél a centrifugálásnál hallom ezt, a réginél nem tapasztaltam. Társasházban lakunk és a régi gépet akár este 11-kor is elindítottam, mert nem hallatszott le.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2777)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2777

Nincs olyan, hogy általánosan "érdemes".

Az igényeidnek megfelelőt válassz, azt érdemes. Persze, azért öt évnél hosszabb hibamentes üzemelést ne nagyon várj el...

Azért jó az inverterres motor, mert nincsen un. kefehang. Ez a fordulat emelkedésével erősödő sivítás, aminek a végén az az érzésed, hogy fel akar szállni a mosógép.Meg azért jó, hogyha meghibásodik, akkor ne penészedjen a lóvéd a szekrényben...

Előzmény: zsigmond1974 (2776)
zsigmond1974 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2776

Sziasztok!

 

Ismét megpróbálkozom a kérdéseimmel:

 

Ha ti választanátok akkor AEG vagy LG márkák között melyiket érdemes?

Miért jó ha a motor inverteres?

 

Köszönöm!

 

 

falum Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2775

Ezt  a mosógépet vettük végül is:

 

https://edigital.hu/felultoltos-mosogep/electrolux-ewt1274elw-felultoltos-mosogep-7kg-kapacitas-p514081

 

Ma kihozták,bekötöttem,úgyhogy hajrá!

 

Üdv,falum

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2774

Nem kimondottan neked, mert te azért nagyjából képben vagy. Csak az általános tendencia kezd feltűnni, miszerint mindenki mosógépszerelőnek született, csak van, aki továbbtanult...

Előzmény: farkas-j (2765)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2773

Mindegyik elöltöltősnek le lehet venni a tetejét... némelyiken még magasságot is lehet állítani - természetesen határok között (± pár centi)

Előzmény: Éva 1 (2772)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 2772

A lehetőségek tárháza lecsökkent, mivel a régi gép be van építve a konyhában a pult alá. Az indesitnek és a whirlpoolnal lehet levenni úgy a tetejét, hogy beférjen a régi helyére, így e kettő közül kell választani.

bevallalo Creative Commons License 2017.12.10 0 0 2771

Nos, nekünk is volt egy Indesit mosó-szárítógépünk anno... A nejem nem szerette. Amikor kimúlt, Miele mosógépet majd külön szárítógépet vettünk, az itteni fórum bejegyzéseinek elolvasása után. A Miele tipusa T8813C-s, kb. 5 éve is 300000 Ft alatt volt, kondenzációs...

A mosógép kb. 7 éves lehet, de még egyiknek sem volt semmi baja. A nejem mindkettőt imádja, különösen a szárítógépet. (A törölközők olyanok, mintha mindig újak lennének...puhák.)

 

Előzmény: zsigmond1974 (2770)
zsigmond1974 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2770

Sziasztok!

 

Sajnos úgy néz ki, hogy haldoklik a mosógép:( Úgy látszik december 9 nem a szerencsenapja mert 2 éve is ilyenkor állt meg, akkor még javíttattam.

Egy Indesit WIDL 126 típusú mosó-szárítógép. Szerettem.

 

13 éve ez egy korszerű kis darab volt, most már annyira nem...

 

Szeretnék kérni javaslatokat (nem az ár alapján fogok dönteni, de 500eFt sincs rá) és információkat, ha lehetséges:

  • miért fontos, hogy inverter/nem inverter? 
  • érdemes-e ismét ilyen kombi-ban gondolkodni, vagy már a centrifugák hatékonyabbak mint 13 éve.?(A szárító rész csak télen volt használva, néhány takaró, ágytakaró, és néha törülköző szárításra, mivel nincs elég hely ilyen nagy dolgok napokon át való szárítgatására) 
  • néztem a garanciákat az AEG-ra adnak 1+3 évet a többi 2 év gyári garis, no meg a Miele. Ez alapján AEG és Miele
  • Miele 3 fajta 300e Ft alatti gépében érdemes-e gondolkodni?
  • Vagy LG, Samsung, Bosch?
  • Az Indesittel általában heti 4-8 mosás ment, legfőképp 1 órás 40fokos mosások.
  • Ja és kerestem W12....Matic tag leírását erről a gőzölős funkcióról de nem találtam, mit kell tudni erről? Ugyanolyan parasztvakítás mint az Ezüstionos mosógép?

A segítséget előre is köszönöm!

 

 

 

 

sanyooo1 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2769

Vegyél BEKO-t, 5 év gyári garanciával! Nincs versenytársa kategóriájában! 

Előzmény: Éva 1 (2768)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2768

Egyik hozzászólásodban írtad, hogy -vegyél hozzá egy kapcsolós dugaljt pl. egy ilyet. Az elektronikák meghálálják. Ez biztosan így van, mert ha kihúzom a konnektorból, és egy darabig úgy van a gép, akkor szokott újra elindulni. Az egyik szerelő mondta, hogyha épp működik a gép amikor kijön, akkor nem tud vele mit kezdeni. Nos ha ki van húzva a konnektorból és úgy van egy ideig, akkor képes újra elindulni. De viszont évekig be volt dugva, a probléma mostanában jött elő.

Előzmény: farkas-j (2721)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2767

Belefáradtam a keresésbe. Összesen három szerelőt hívtam fel. A gépet egyik sem látta, az alapján mondták a véleményüket, amiket én elmondtam nekik. Mint írtam, az első azt mondta, nem javítható, a második, hogy 35-40 ezerbe kerül, a harmadik megkérdezte, mit mutatott a gép, az alapján megnézte itt az interneten a hibakódját, majd közölte, hogy nem is tudja mikor vinné el, mert rossz az autója, de a panelt tovább adná egyik ismerősének aki ért hozzá, de ez kb 3-4 hét. Az ismerőse tel számát kértem, de mindenre hivatkozott, csak, hogy ne kelljen megadnia, na itt már azt sem hittem el amit addig mondott. Persze, erre rá lehet vágni, hogy akkor vegyél új gépet. 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2763)
Edit 38 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2766

Ahol lakunk, az előző tulajnak felültöltős gépe volt. A zuhanykabin mellett annyi helyet hagytak, hogy az a gép befért. A mi elöltöltős gépünknél nincs keskenyebb, és mégsem fért be. Tehát az nem igaz, hogy ahol egy felültöltős elfér, ott elfér egy keskeny elöltöltős is. 

Előzmény: iatsti (2736)
farkas-j Creative Commons License 2017.12.08 0 1 2765

Ha ezt a "Az a baj, hogy laikusok osztják az észt ezerrel..." nekem szántad, akkor lehet mellélőttél. Én a szüleim Indesit gépét javítottam, ami hasonló hibát produkált mint a kérdezőé.  Kicseréltem a kondikat és azóta is tökéletesen működik (bár azóta már eltelt több mint két év és van egy enyhe csapágyhangja). Egyébként ESR mérővel mértem rájuk, ami egyértelműen kimutatta a hibát. A normál érték 5-20-szorosát mértem rajtuk a normál értékekhez képest. Ezzel hogyan lehet mellélőni? Az, hogy esetleg a kondik mellett még van egyéb elektronikai (félvezető) hibája kissé furcsállnám, mert én úgy vettem ki az írásából, hogy időnként megfelelően működik a gép. Ilyet félvezető nem igazán csinál.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (2764)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.08 0 0 2764

Az a baj, hogy laikusok osztják az észt ezerrel...

Neki indesitt gépe van, amiben nem feszültségejtő, hanem fázishasító táp van, és egész más a javítás, mint kicseréljük azt a nagy kockát...

Szóval tippnek tipp, csak rossz...

Előzmény: farkas-j (2761)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2017.12.08 0 0 2763

Egyszerű: keress olyan szerelőt, aki javít, és nem panelcserél...

Előzmény: Éva 1 (2762)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 2762

"Egy elektronikában kicsit jártas személynek gyerekjáték lenne a kondicsere. Ezt olcsón meglehetne oldani. Az a baj, hogy a mosógépszerelők zöme nem ért az elektronikához, csak komplett panelcserét vállal horror árért." Én is úgy gondolom, hogy kevesebb pénzből is meglehetne oldani a javítást. De akkor kit keressek, milyen szakembert? Mert ha elkérnének kb 10 ezret a javításért, talán még akkor is megérné neki, de nem tudom, hogy kit keressek, kihez forduljak, segítségül, milyen szakemberhez.

Előzmény: farkas-j (2761)
farkas-j Creative Commons License 2017.12.04 0 0 2761

Én így tápegység hibára gyanakszom. Valószínűleg itt is a kondenzátorok mentek tönkre. Egy elektronikában kicsit jártas személynek gyerekjáték lenne a kondicsere. Ezt olcsón meglehetne oldani. Az a baj, hogy a mosógépszerelők zöme nem ért az elektronikához, csak komplett panelcserét vállal horror árért. Szüleim is 35eFt körüli ajánlatot kaptak anno. A javítás nekem kb. 600Ft-nyi alkatrészbe (kondenzátorba) került.

Előzmény: Éva 1 (2760)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 2760

Úgy kezdődött, hogy mintha nem kapott volna áramot, nem lehetett bekapcsolni. Először csak 10 perc kiesés volt, vagyis kb 10 percig nem engedte magát bekapcsolni, majd két napig, de legutóbb már egy hétig. Akkor ijedtem meg, amikor egyszer éjszaka kimentem és a gép kijelzője villogott és a kis piros pont is megjelent, ami csak akkor világít, ha üzemel a gép. Volt, hogy mosás közben nullát mutatott, egyszer egy kilenceset. Ma mikor hazajöttem, ugyancsak világított egy szám. Két szerelőt felhívtam telefonon, az egyik azt mondta, ezt nem lehet megjavítani, a másik 30-40 ezret mondott a javításért. A gépet nem látták, amit ide leírtam, azt mondtam el nekik, és ez alapján mondták, hogy kezd tönkremenni az elektronika.

Előzmény: farkas-j (2759)
farkas-j Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2759

"Az elektronika kezd tönkremenni" mit jelent? Egyébként én javítottam már Indesit mosógép elektronikát (szüleimét). 3db kondenzátort kellett benne cserélni (kb. 600Ft) és azóta kifogástalanul működik. Egy próbát neked is megérne ha más baja nincs.
Ha mégis újat szeretnél esetleg nézz rá a Beko WMY81483 LMB2-re. 54cm mélység mellett 8kg ruhakapacitás, inverteres nagyon halk motor, majdnem 180°-ban nyíló nagy ajtó, digitális kijelző ami mutatja a visszalévő mosási időt, 24 órás időzítő, nagyon jó programkiosztás, vannak rövid programja is, van automata súlyérzékelős programja is, 5 év teljes körű gyári garanciás. A+++ besorolású, ennek ellenére nem két pohár vízben mos, hanem normális vízmennyiséggel. Nekünk ilyen van, nagyon bevált, a párom nagyon szereti! Van viszont egy típushibája. Sok felhasználó elfelejti kivenni az üst alól a szállítási hungarocell alátámasztást, így nyekereg centrifugáláskor :-)))))

Előzmény: Éva 1 (2756)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2758

Csak szólok, hogy ennek az alján NINCS görgő! A helye megvan természetesen, de nincs az a kifordítható kar és nincs hátul görgő. Csak ha tologatósok vagytok, vagy bármi okból odébb kéne tenni. :) De kibírható a dolog, tudod ez egy Fitcsőr a gyár részéről, még véletlenül sem bug, vagy spórolás miatt van így eladva. ilyet ne is feltételezz róluk, nem és nem!

Előzmény: falum (2751)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2757

Az hát, mégis mit gondoltál mi az? Egy sima öntapadó, ha nem tetszik le is szedheted, a gép ugyanaz marad csak nem fog hivalkodni a vendégek előtt.

Előzmény: falum (2755)
Éva 1 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2756

Mindenkit üdvözlök! Tanácsot szeretnék kérni. Van egy indesit gépem, aminek az elektronikája kezd tönkremenni. Új gépet szeretnék, de nem tudom, hogy milyet is vegyek. Nagyon lényeg a teljes körű gyári garancia, csendes legyen, szépen mosson, stb. Milyen márkát ajánlanátok? 

 

falum Creative Commons License 2017.11.30 0 0 2755

A Woolmark minősítés az Electroluxnál valami reklámfogás vagy van valami alapja? A mostani Electroluxnál nem volt az biztos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!