Keresés

Részletes keresés

_cvisoma_ Creative Commons License 2023.09.20 0 0 237608

A nyitott kerékpársávnak csak gyér forgalmú utakon van értelme, ahol jó eséllyel nem alakulhat ki dugó miatt ilyen anomália.

Előzmény: smogger (237607)
smogger Creative Commons License 2023.09.20 0 0 237607

 Ma reggel (valamivel 8 óra után) jártam a Gázgyár utcának a cikkbeli képen látható részén. Csillaghegy felé háborítatlanul tekertünk néhányan a szaggatott vonal jobb oldalán. A centrum felé tartó (tehát nekünk szembe jövő) autók araszolgattak jobbra tartva, tehát a kerékpárosoknak kijelölt részen, míg a kerékpárosok az út közepén előzték meg őket, hiszen ők tudtak haladni.

Előzmény: NAR (237603)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 237606

Nem sok értelmét látom a bringás reggeliknek. Bringás fogmosást mikor szerveznek hozzá? Szerencsére csak egy helyen állták el egy kissé az utam, így csak egy lámpaváltásnyit késleltettek.

Előzmény: Vilard1 (237605)
Vilard1 Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237605

Bringás reggeli


Hát igen ez is ma volt és sajnos kicsit rossz tapasztalatokkal lettem gazdagabb...


Füstölgés ON
Szóval a legtöbb helyen itt a Pesti oldalon reggeli volt hírdetve (volt budán több helyen uzsonna). Ennek örömére mondom menjünk tandemmal oviba. Az első etető pontra a 16.kerületi Jókai utcai CBA Primánál kellett volna sort keríteni... Pontban 8ra értünk oda és már messziről gyanús volt, hogy nem, hogy kaja nincs de már a padok, asztalok is el vannak pakolva.... Hogy tessék?Próbálták viccesre venni a még ott levők, hogy ez most egy villám reggeli volt... de őszintén nem értem... Ha eleve 9ig tervezték 7 órától a reggeli osztást, miként tudott az már 8ra elfogyni... Az elmúlt bringás reggeliken simán volt később is még étel, ital. Ennyivel többen mentek volna kora reggel? Vagy már ez is inflációs reggeli lett?Kissé csalódottan gurultunk az Örs fele. És bár összel az IKEA szervezett még reggelit, a hivatalos térképen nem voltak fent most. Azért elgurultunk arra, de semmi.Hát tovább mentünk a Liget tér fele. Éééés ott legalább a sátorka még állt... Pár darab szivószálas üdcsi maradt még és ilyen vicces bringás ajcsik, villogók, csengők, kulacstartó, matrica ilyesmik.Na szóval éhesen értünk az oviba. :- ((Ja és hazefele meg sikerült jól elázni is.Vidám reggel volt.

Füstölgés OFF.


Azért köszönet a szervezőknek az erőfeszítésért! Remélem mások szerencsésebbek voltak!


Üdv: Vil

xrami Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237604

Ha ezt kutyariasztónak hívják és a gyalogosriasztó csengő mellé kerül, akkor minden szép és jó kreszileg.

 

Kérdés, hogy a kutyát riasztja-e, elriasztja-e vagy felhergeli-e vagy leszarják-e. NO és milyen hangos ugye.

https://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/kresz-kiegeszitok/duda/137701_noname-fekete-feher-elektromos-duda/

NAR Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237603

Azért nem mindegy, hogy alapértelmezetten az út szélén vagy a közepén mennek az autók...

Előzmény: SzeZo (237600)
rezgaras Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237602

Erről már volt szó, szerintem egy pofon a sz..nak. Annak nincs semmi jelentősége, hogy "kivétel nélkül minden esetben a kerékpárral közlekedőknek van elsőbbségük a kerékpársávon.". Miért, ahol nincs ilyen, ott szabad elgázolni a bicikliket? (20 évvel ezelőtt láttam először ilyet külföldön és már akkor is ez volt a véleményem)

Előzmény: SzeZo (237600)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237601

Ahogy írtad, ez arra jó, hogy lehessen mondani, hogy újabb X méter kerékpáros infrastruktúra létesült.

 

Maga a megoldás nem új, Újpest vasúti megállóhely és Angyalföld állomás közötti vonaltól délre fekvő úton már nagyon régóta ilyen nyitott kerékpársáv van.

Előzmény: SzeZo (237600)
SzeZo Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237600

https://www.vezess.hu/vezetunk/2023/09/18/uj-helyen-felbukkano-bringasokra-kell-figyelni-az-autosoknak/

Gondolom, ilyesmi olyan utcákban található, mint a Gázgyár u. Keskeny, nincs mellette hely bringasávnak.

Statisztikát javítani jó, talán figyelemfelhívásra is, bár eddig sem mentek át a bringásokon az autósok, ha szemből jött valami.

Az út közepén úgysem fognak tudni folyamatosan közlekedni, mert ahhoz elég nagy forgalmú ez az utca. Tehát, marad minden a régiben, csak ezután ráhajtanak - mert rá kell hajtaniuk - a kerékpársávra.

Nemo Creative Commons License 2023.09.18 0 2 237599

Kedves emberek!

 

Technikai okokból csak most tudom folytatni a nyári észak-erdélyi kerékpártúránk beszámolóját.

http://orszagcsavargo.hu/2307ERD5.HTM

 

E napon jutottunk a legmagasabbra, mert megmásztuk a Radnai-havasok legjelesebb csúcsát, a 2303 méteres Nagy-Pietroszt. A biciklik és a sátrak a hegy lábánál, egy kempingben maradtak.

 

A hátralévő két napot kb. két hét múlva tudom közölni; ezek a Marosvásárhelyre való visszatekerésről szólnak.

Fishtax Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237598

A Panaracer egy neves gumimárka (is), csak itthon valóban kevésbé van a köztudatban, és a defektvédelemben is eléggé otthon vannak. Nekem ugyan nem ez a típus, de ez a márka van a trekkingemen évek óta (RiBMo PT), eddig talán csak két defektem volt vele, mikor már nagyon kopottan használtam.

 

robi

Előzmény: ronya1 (237575)
ronya1 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237597

végülis ha nagyon puha akkor lehet powertape szalaggal keményíteni rajta :))

akúgy a bubisok lehet sokat mentek, mert az endúrómotorokon is van ilyen szivacs belső az is elpuhul egy idő után, akkor szokták tekergetni szalaggal

Előzmény: dhpage (237592)
fragrance bellini Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237596

Van, ott azt mondták, csak ott vásárolt kerékpárokat üzemelnek be és javítanak garanciálisan, időszakosan.

Előzmény: NAR (237595)
NAR Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237595

Nincs Decathlon Egerben? Ott szokott lenni szerviz...

Előzmény: fragrance bellini (237594)
fragrance bellini Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237594

Keresek egy szerelőt Eger és környékén

 

12-es gyerekkerékpár, első fék villa ás fék javítás,

 

Eger 3 kerékpár szervíz van. Az egyik nem vállal ilyen kis munkát, meg kitudja milyen Teszkós bicikli, más baja is lehet. A másik azt mondta látatlanba, hogy 15 ezer, de majd csak októberben ér rá. A harmadik meg csak ott vásárol kerékpárokat javít, meg régi ügyfeleknek, ahogy fogalmazott  "igazi bicajosnak".

Mivel pénzem egyiknek sem kell, keresek Egerben vagy környékén olyan kedves embert aki megjavítaná a kisfiam bicójának első fékjét. Természetesen nem ingyen kérem. Ha lenne ilyen jófej ember aki segítene egy egyedülálló és műszakilag analfabéla anyukának, ide írjon: tachristanna kukac gmail.com

Köszönöm!

Nemo Creative Commons License 2023.09.17 0 0 237593

Nagyon régen én is kipróbáltam a defektes külső kitömését mindenféle zöld dudva szárával. Az eredmény lehangoló volt: http://orszagcsavargo.hu/0809ZOLD.HTM

Előzmény: b_zsiga (237583)
dhpage Creative Commons License 2023.09.17 0 0 237592

télen lett úgy ahogy használható, viszont cserébe mindenen csúszott.
nyáron szétpuhult a hab és egy halál volt tekerni. én a margit hídon 1es fokozatban leizzadtam, mire a közepére felértem. pedig én azért edzett vagyok.

Előzmény: ronya1 (237589)
xrami Creative Commons License 2023.09.17 0 0 237591

Azt kényes seggűeknek akarják eladni, kénytelenek voltak.

Előzmény: dhpage (237586)
xrami Creative Commons License 2023.09.17 0 0 237590

Mondom, hogy olyan kell neki. Észre se veszi, csak azt, hogy mindig fel van fújva azért olyan kemény mint a jó kolbász. Így kell neki beadni és megszabadulsz tőle. Direkt földútra, erdőkerülőre lett kifejlesztve.

Előzmény: ronya1 (237589)
ronya1 Creative Commons License 2023.09.17 0 0 237589

anyós ha még 100 évig él akkor sem fog 20 ezret biciklizni, ellenben szereti a gazos terepet

a tömör gumis bubi annyira gáz volt? mert már kicsit hajlottam arra hogy veszek olyat neki

ha nem rosszabb mint a csepel budapest két bárral akkor észre sem venné

Előzmény: dhpage (237588)
dhpage Creative Commons License 2023.09.16 0 0 237588

nekem 20-25e ment a maxxis gypsy nevű külső, ez idő alatt talán 3-4x volt defekt.

most egyet lecseréltem Continental Contact Urban-ra.

 

sajnos a kitámasztó beleért a gumiba és szépen lassan kidörzsölte. azóta már másik kitámasztóm van, de a gumit kénytelen voltam cserélni.
most az első gumi hátra került, előre meg ment a conti.

Előzmény: ronya1 (237575)
dhpage Creative Commons License 2023.09.16 0 0 237587

ismerős mudit és agarat tenyészt. az agarakat néha elengedi sétán, aztán levideózza, ahogy sebességben megeszik reggelire a leggyorsabb mudikat is. :)

Előzmény: xrami (237580)
dhpage Creative Commons License 2023.09.16 0 1 237586

bubin már kibszták a kukába a tömört. azóta tekerhetőek végre és nem iszapban szenvedsz.

Előzmény: xrami (237578)
főgóré Creative Commons License 2023.09.16 0 0 237585

a nem kell megijedni, beszarni, elvet követem 

persze, amikor váratlanul rád ront egy , vagy akár több is , ugató vicsorgó dög, kell hozzá lélekjelenlét .

főgóré Creative Commons License 2023.09.16 0 0 237584

madarasteszkóban láttam ilyen dögriasztót

  ki tudja mennyire hatásos..

 

igazából olyan lenne jó , amely folyamatosan bekapcsolva ad ki hangot , és így a dögnek eszébe se jusson 

támadni

b_zsiga Creative Commons License 2023.09.16 0 0 237583

Én próbáltam egyszer. Kaptam egy felütéses defektet. Volt nálam másik belső, kicseréltem.

Egy új pumpa volt nálam, aminek a rögtítő mechanizmusa fordítva működött, mint a korábbiak.

Emiatt eltörtem a presta szelepet. Az olcsó belsőkben nem cserélhatő a szelep.

 

Én is hallottam korábban a módszert. Szerencsére volt is pont ott lekaszált, megszáradt fű.

Kitömtem vele a kereket. Kb. 10 km-t tartott ki. Menet közben a száraz fű porrá őrlődött és kihullott.

Hazáig még 2x meg kellett ismételni a füvezést.

Nyilván nem olyan, mint belsővel, de kb 15 km/h sebességel óvatosan hazaértem és a felni sem sérült.

 

 

 

Előzmény: főgóré (237582)
főgóré Creative Commons License 2023.09.15 0 0 237582

cigán, az állítása xerint amikor defektet kapott szénával-szalmával tömte tele a külsőt

de út menti gazt is volt , hogy marokkal tépte összecsavarta és azt alkalmazta

purdé dumát fenntartásokkal kell kezelni, főleg mivel fele sem igaz..

jómagam sosem próbáltam ki, mindig megoldottam belsőkkel.

ronya1 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 237581

nem rázza ki a csontot belőle az a tömör gumi?

nem vagyok ellene a tömör belsőnek, csak ha olyan mint a kisgyerekek biciklijében akkor nem sok rezgés csillapítás lehet benne

Előzmény: xrami (237578)
xrami Creative Commons License 2023.09.15 0 0 237580

Dobermanom válogatott átkokat szórt a magyar agárra, mert sehogyse bírta utolérni. Na az lenne még szép, ha valakit egy olyan vesz üldözőbe. Hiába a legdögebb kanapékutya, az agárversenyt nem véletlenül találták fel, a végén szarrá tépik a műrókát. Könyörtelen, ugatásmentes! vadászkutyák ezek, de a kistesója a whippet se semmi.

 

Én mégis a koromfekete tacskótól tartok a legjobban. Éjszaka valami  nagyon ugat, de hogy hol és merre az eleje? Csak az a biztos, hogy túl gyorsan közelít...

Előzmény: dhpage (237565)
SzeZo Creative Commons License 2023.09.15 0 0 237579

El kell költözni az ilyen helyekről. El kellene, ha lehetne...

 

Szerencsémre ritkán találkozom velük útvonalaimon, de akkor a Conti sem véd meg.

Mi lenne, ha a dinnyeárusok Lőrinc nap (nem AZalőrinc) után a királydinnyét árulnák? Még lékelniök sem kéne.

Előzmény: ronya1 (237575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!