Keresés

Részletes keresés

Tapivara Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 55263

Te az NO2-re gondolsz, az NO3 pont a baktériumok hatására keletkezik, és a vízcserék elhanyagolása

okozza a felszaporodását.

Előzmény: Őszinte Ököl (55261)
hellsing Creative Commons License 2020.12.03 0 0 55262

Sziasztok, az akvarisztika topikban van egy eladó 360l-es tankom Eheim cuccokkal. Ha érdekel valakit, keressen az ottani számon.

 

Link: https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156671476&t=9003655

 

Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 55261

Az NO3-mat önmagában csak vízcserével nem lehet rendbe tenni. Ahhoz pont a nitrifikáló szűrő baktérium is kell. A gyári biológiai szűrő anyagot mint pl: kerámia gyűrű azt szedd ki és vegyél helyette minőségi szűrőanyagot, mint pl: Seachem Matrix, Sera Siporax, Eheim Substrat Pro vagy ADA Bio Rio. Aztán kell indító baktérium kultúra. 

 

Aktív szenet pedig ne használj, mert akkor semmi értelme tápozni a növényeket, ugyanis az aktív szén, fontos ásványi anyagokat kivon a vízből, ami kellene a növényeknek, például a vasat. Az aktív szén amúgy is maximum 4-5 hétig használható! Utána kuka, különben a kiszűrt káros anyagokat visszabocsátja a vízbe. 

 

Amennyiben szeretnél az aktív szén helyett növénytáp-barát és többször is újraregenerálható kémiai szűrő anyagot, akkor használj Seachem Purigen-t.

Előzmény: -carcass- (55259)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.02 -1 0 55260

Nyilván. :-)

Onnan indultam, hogy nem kezdek el felvásárolni mindent, hanem teszek egy próbát, hogy merre kell elindulni. Ez most már látszik. Előzetesen megnéztem NO2 NO3 stb teszteket és bár nem tesz padlóra az ára, nem akartam ész nélkül felvásárolni mindent, elkezdem amivel kell és majd szépen sorban.

Köszi a tippeket, most van kis időm és megnézem a felhozatalt.

Előzmény: Őszinte Ököl (55258)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.02 -1 0 55259

Igazából az NO2 nem olyan gáz. Eltelt pár perc mire értelmezni tudtam bizonyos értékeket. :-)

Mert a színe igazából a skála szerinti színek között volt, de inkább fehér.

OK, értem én, hogy ott a 0 a jó, de inkább ahhoz van közelebb mint a 0,5-höz.

Szűrőbaktérium hogyan produkálható?

NO3-t rendbe rakom cserével.

GH-ra azt néztem, hogy a trópusi halak elvileg szeretik...

Előzmény: Tapivara (55257)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.02 -1 0 55258

Jó tanács, JBL Aquatest-et azt hagyd mert kicsit sem pontos. Gondolom ilyen papírcsíkteszt. Felejtős. Csepptesztet vegyél. Igen tudom, egyenként kell megvenni és darabja 4000-5000 Ft. Viszont sokkal pontosabb. Ezt csak azért mondom, mert mikor anno laborvezető voltam nekem sokszor kellett élelmiszeriparban vizet bevizsgálnom. Gáz- és folyadékkromatográfiás gépekkel (ezek ilyen 40-50 millió forintos gépek voltak). Sokszor vittem be dugiban saját akváriumvizet bevizsgálni. Ezért is tudom biztosan, hogy a a csíktesztek szarok (és tökmindegy melyik a gyártó). Egy ilyen tesztcsík 4-5-6-7 különféle dolgot (foszfát, nitrit, nitrát, ammónia, kH, pH...stb.) mér egyszerre. Aha..holott a 20 milliós colorimetriás gépek is csak egy reagenssel max egyféle anyagot képesek mérni. Gondolhatod, hogy mennyit ér.... talán a nitrátot mutatja kicsit pontosabban. Ellenben egy cseppteszt, ami kimondottan csak egy dolgot mér, például NO-teszt, az pontosabb és a mellékelt reagensanyagok pontosabb kimutatásra képesek. Nem mondom, hogy a cseppteszt tökéletes, de jócskán pontosabb egy tesztcsíknál. A Salifert-et ajánlom, az egyik legjobb, de a JBL és a Sera csepptesztek sem rosszak. 

 

Előzmény: -carcass- (55256)
Tapivara Creative Commons License 2020.12.02 -1 0 55257

Az NO2 is sok, annak 0-nak kell lenni, szűrőbaktérium hiányra utal, nem beállt akváriumok betegsége.

Az NO3 is sok, 50% vízcsere.       Heti vízcserékkel ez megoldható.                                                    Ph rendben.

GH kicsit sok, de még nem vészes.

 

Előzmény: -carcass- (55256)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.01 0 0 55256

Eldöntöttem krokodil lesz vagy űrhajós. :-D

Szóval, ahogy említettem, rendeltem szűrőt, növénytápot és tesztet. Forrás: petnet.hu.

Nem reklámként írom, mert gyanús, hogy nem olyan szűrőt küldtek,mint kértem vagy a képek voltak megtévesztők (Hydor egyébként, de kb mindegy is). Filóztam, hogy kezdjek e balhézni miatta, de végül is talán annyi lesz, hogy holnap jelzem nekik. Nem küldöm vissza, mert mire jön egy másik, addig gázabb lesz a helyzet.

A növénytápot nem ragozom, Tetra PlantaMin. Nem ismerem, egy próbát megér.

Sokkal érdekesebb a teszt eredménye. JBL Aquatest, elég tág határok között mér, de valamennyire irányadó. Bitang régen nem foglalkoztam a vízzel és végül is talán nem olyan gáz a helyzet. Mondjuk lehetne jobb:

Cl 0

pH 6,8

KH 6-10 között

NO2 0-0,5 között

ami viszont durván magas

NO100 felett (ezért is olyan vidámak az algák az anubias levelein és kb előjönnek majd máshol is)

GH 14 felett

Szóval a nitrátot és a keménységet is csökkenteni kellene.

Nitrátra:

https://abc-zoo.hu/1021-tetraaqua-nitrateminus-250-ml.html

vagy inkább:

https://www.petnet.hu/termek/JBL_BioNitrat_EX_szuroanyag-151-318?gclid=CjwKCAiA8Jf-BRB-EiwAWDtEGkPF1PZj07vQy1_rQu9RFLT0Wnn5dX4Cy29wATfz2SLaWWlWlgbwNBoC4VMQAvD_BwE

keménységre:

https://www.aquanet.hu/tetra_phkh_minus_vizlagyito_250_ml?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Szerintetek? Nekem gyanús, hogy a lágyítás megborít majd egyéb értékeket. 

A jelenlegi vízminőséghez még annyi hozzátartozik, hogy a hétvégén volt egy részleges vízcsere, de a szűrő elég vacak volt, szóval adok az újnak egy hetet és meglátjuk mi lesz. 

Ahogy írtam, Hydor adtak hozzá akítv szenet, ami most beraktam, de ha van jobb ötlet a helyére, akkor benne vagyok. Már csak azért is, mert most, hogy a nagyobb parkoló pályára került, ezt meg a helyén hagyom, így jobb ha rendbe rakom.

Előre is köszi a válasz(oka)t. :-)

Előzmény: Tapivara (55255)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 55255

Ez a kissé asszimetrikus búvár tényleg jó ötlet, de ha rám hallgatsz, beszerezhetnél hozzá 

egy Fehércápát mellékalakként, ez már így egy önálló kis drámai történetet jelenítene meg.  :))

Ja a talaj? Nem szoktam nagyon zargatni, ez aprószemű folyami homok, nemigen veszi fel a mulmot.

Sajnos az ilyen fontolva növekedő növények előbb vagy utóbb hajlamosak bealgásodni, talán némi

árnyékolás segítene a bajon, jól tűrik a fényszegény állapotot, mint tudjuk.

Meg lehet próbálkozni folyékony szén fecskendővel való levélre juttatásával is.

Előbb egy levélen kipróbálni, hogy maga a növény mennyire bírja.

Ha pár nap múlva sem sárgul, jöhet a többi.

Előzmény: -carcass- (55253)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 55254

Tapasztalatom szerint odavannak a békalencséért.

Előzmény: lunaj (55252)
-carcass- Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 55253

Lehet hülye a kérdés - a talajt szoktad valahogy takarítani? Vagy a vízcsere megoldja?

Nem szoktam hetente cserélni, bár lehet, hogy kellene, de a víz szuper tiszta (ránézésre). Holnap jön az új szűrő, plusz rendeltem növénytápot és tesztet is.

Tegnap egyébként nagytakarítást tartottam, az ismeretlen növényt szétültettem, mert túl sűrű volt és eldobálta pár levelét (bár ennek más oka lehet) a cryptocoryne pedig miután eddig nagyon el volt nyomva, kísérleti jelleggel külön helyet kapott.

Azon gondolkoztam, hogy szereznem kellene még valami sárga tengeralattjárót vagy elvarázsolt kastélyt (esetleg egylábú búvárt), amire az anubiast rögzíteni tudom. 

Jut eszembe, az anubias leveleiről az algát meg lehet valahogy szüntetni? Az egyetlen algás növény és nagyon zavar, de mivel évek óta megvan, előjogai vannak. :-)

Előzmény: Tapivara (55247)
lunaj Creative Commons License 2020.11.30 0 0 55252

Szép jó napot!

Valaki segítene: milyen növényeket tehetnék a kerti aranyhalas medencémbe? Egyelőre csak  tavirózsa van benne, de kellene valami zöldség a halaknak is. 3 db közönséges aranyhalam van, több, mint 10 évesek, tavaly "osztódtak" :-), így 11 fővel nőtt a létszám.

 

Tapivara Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 55251

Hát így érthető, de azért a meglévő akvárium is érdeklődést kelthet...

Előzmény: -carcass- (55249)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 55250

Hát nem lenne rossz, de ezek mindegyike külön-külön is egész embert kíván, és akkor mi lenne a Guppik-kal... :)    Amúgy pedig már azt hiszem túl vagyok az extrém halazáson, amióta 6 Piranha-t tartottam, azóta jobban vonzódom a szürke átlaghoz.   :))

Előzmény: Őszinte Ököl (55248)
-carcass- Creative Commons License 2020.11.28 -1 0 55249

Ááááá, egyelőre áll a projekt. És az is lehet, hogy csak jövőre fogok foglalkozni vele. Felmerült a költözés gondolata...

Előzmény: Tapivara (55247)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.11.28 -1 0 55248

Csinálj belőle brakkvízit.

Darázsgébbel, zöld gömbhallal (vagy törpe gömbhallal), yucatan molly, remete rákkal, pinokkió garnélával. :)

 

Vagy kezdj el tengerizni. :D 

 

Előzmény: Tapivara (55247)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.27 -1 0 55247

Hát senki nem rak fel képet?

Akkor jöjjenek a Guppik.  :))

Kéne indítanom egy újabb akváriumot, az a 240-es nagyon pedzi a csőrömet, itt áll üresen és...

Tapivara Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 55246

Kb. ezt próbáljuk veled megértetni már egy napja.

Előzmény: agiplusz (55244)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 55245

Valami melegvizű tóból származhatnak azok a növények, ászka és pióca, egy kicsit gyanús.

Nem ártana egy előzetes vegyi kezelés, mielőtt továbblépnél.

Javaslom pl. a SERA oldalának gyógyszeres ismertetőjét tanulmányozásra.

Előzmény: agiplusz (55244)
agiplusz Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 55244

Sikerült egy kicsit jobban szemügyre venni ászkarák szerintem. Ahogy olvastam elvileg nem lehet semmi probléma vele.

Tapivara Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 55243

Ja még annyit, hogy a rovarok és álcák 3 pár lábbal, a pókok és a rákok általában 4, ezek az ászkák meg a jó ég tudja mennyi, de nagyon sok pár lábbal rohangálnak.  :)

Előzmény: Tapivara (55242)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 55242

Vízben előforduló bogarak: a Csíbor vagy a Csíkbogarak stb, ezek fedelesszárnyúak.

Ez a képen látható valami, esetleg egy rovarféle lehetne, de az sem, mert szárnyatlan, stb.

Akkor végülis mi marad: ... ászkák, -rákok, vagy valamilyen álca.

Az egyetlen "bogár" a lótücsök (lótetű) ami nem fedelesszárnyú, viszont ez csak a horgász szlengben

bogár, amúgy helyesen: rovar. (bocs az egyetemi székfoglalóért)   :)))

 

 

Előzmény: agiplusz (55239)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 55241

Nem valami ászka-féle ?

Előzmény: Őszinte Ököl (55240)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.11.24 -1 0 55240

Szerintem az kagylósrák. Nem ártalmas tudtommal.

 

Előzmény: agiplusz (55239)
agiplusz Creative Commons License 2020.11.24 -1 0 55239

Sziasztok!

 

Ma vásároltam jávai mohát és 2 nem várt lakó érkezett vele az egyik szerintem pióca volt azt elfogtam de a másik az valamilyen bogár elég fürge és nem tudtam értelmesen lefényképezni. kb 2cm nagy lapos van egy csomó lába ilyen szürkés színű van 2 nagy csápja. Na most a kérdésem az lenne hogy garnélás akváriumba szerintetek fog nekem kárt okozni meg hogy egyáltalán mi lehet ez?

A válaszokat előre is köszönöm

Tapivara Creative Commons License 2020.11.24 -1 0 55238

Jelentős csalódás, már teljesen elképzeltem anyahajóval, napalm-os bombavetőkkel, stb...   :)))

Előzmény: Őszinte Ököl (55237)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 55237

Nekem csak II. világháborús német tengeralattjáró roncs, akváriumi díszem van. :D

Előzmény: Tapivara (55236)
Tapivara Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 55236

Na jó, most sem az igazi, így meg nemkissé kőmosott színe lett. :)

Most kéne az az elsüllyedt repülőgépanyahajó (hordozó) roncs, egy, a vietnami háborús korszakból,

Intruder-ekkel és a légcsavaros Skyraider-ekkel.

Felrázná ezt a kissé álmatag, nyárdélután jellegű békességet.  :)))

Tapivara Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 55235

A vevő szava parancs...  :))

Előzmény: Őszinte Ököl (55234)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 55234

Ez nem zöld.... ez már kib*sz*ttul szuperzöld. :)

Előzmény: Tapivara (55233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!