Keresés

Részletes keresés

dhcodoki_ Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42517

Jah, még az előzőhöz.. vannak kopasz foltok, amit szeretnék felülvetni.. nem tudom ez hogy befolyásolja a műtrágyázást.. ami ugye beállt gyepre van..  

dhcodoki_ Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42516

Segtség!

 

Sziasztok! Sokat morfondírozom milyen scotts műtrágyát vegyek, de nem jutok dűlőre. Szeptemberben vetettem, és idén max. 30ezret áldoznék össz-vissz a trágyára. (180m2) Kissé gazos, ezért első körben arra gondoltam:

-Scotts gyomírtós NPK 22-5-5+2,4-D+dicamba.. ez kétszeri alkalmazásra elég.. áprilisban ill. szeptemberben szórnám ki.

-Scotts őszi téli NPK 14-5-21+2 MgO.. októberi szórás

vagy:

-Scotts hosszú hatástartalmú NPK 27+5+5+2MgO.. márciusi szórás

-Scotts őszi téli NPK 14-5-21+2 MgO.. november eleji szórás

-a gyomokra meg van itthon gyom-stop

 

Melyik a jobb.. esetleg más ötlet??

 

 

(fűnyíró tényleg könnyen összeszedi a bogyókat?? valahol olvastam.. főleg a hosszú hatástartalmúnál érdekes..)

 

  

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42515

Szép napot!

Talán emlékeztek rá, ősszel füvesítettünk (Nehéz volt kivárni, mert februárban költöztünk, de kivártuk!!!!). Most lefényképeztem, hogyan vészelte át a telet. Szerintem ahhoz képest nem is olyan rosszul! (Az összes szomszédé sokkal sárgább).

Sajnos előbb szórtam, mint olvastam, így múlt kedden ráment egy kis hosszú hatású tavaszi műtrágya, másnap pedig egy jó kis egésznapos eső - de baja már csak nem lesz tőle... Remélem. Nem akartam nagyon tovább várni, mert egy-két helyen egy hónapja rámosott az özönvíz egy kis betonzúzalékot (!) az útról, és azokon a foltokon kizöldült :-o Eléggé tápanyaghiányos lehet :-)

Tulajdonképpen nincs is kérdésem egyelőre, csak jöttem beköszönni!

 

 

Zolee_28 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42514

Sziasztok. Engedjétek meg, hogy én is OFF-oljak egy picit fűnyíró ügyben.

Most költözök családi házba, és készülök füvesíteni kb 6-700m2 területet. (Ezzel kapcsolatban még biztosan jöni fogok ide kérdezni :D)

A legfőbb kérdésem ami az árat igencsak befolyásolja, hogy mennyire tartjátok fontosnak ekkora területre az önjáró gépet?

A másik kérdésemre a fórumot olvasgatva már megkaptam a választ, hogy MTD-t ne nagyon tervezzek hosszú távra.

ha önjáró akkor ezeket nézegettem:

http://barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=570

http://webshop.agrokeraruhaz.hu/termek/funyiro_husqvarna_r52s_briggs_190ccm_onjaro

 

Érdemes ennyi pénzt adni ezekért  a gépekért? Meghálálják magukat hosszú távon, vagy vegyek egy nem önjáró kevésbé márkás gépet 50-60eFt-ért és az is ezt tudja?

Vagy érdemes beruházni egyszer rá ennyit és ezek működnek hosszú ideig? Mi a tapasztalat?

 

Nagyon köszönöm aki válaszol.

Egyéb javaslatokat is szívesen fogadok.

-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42513

Szia!

 

Csináld nyugodtan, ha most érsz rá.

Előzmény: Tomo75 (42511)
Catman Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42512

OK, koszi.

Előzmény: sz_attila (42510)
Tomo75 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42511

Szia!

 

Ha a most következő 4 napos hétvégén szellőztetünk, az gondot okozhat? Jövő héten szombat is munkanap, nincs idő kertészkedni.  :)

Előzmény: -Tsunami- (42499)
sz_attila Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42510

Azt még nem kell szellőztetni, átgereblyézni lazán lehet.

Columbusban nem utazom.

Előzmény: Catman (42509)
Catman Creative Commons License 2012.03.13 0 0 42509

Sziasztok, erre esetleg tudna valaki mondani valamit?

-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42508

Nincs értelme a késes előtt a drótost használni.

Ezek a késes gépek nem is tudnak mélyen belevágni, alkalmatlanok rá.

Ha késest fogsz kölcsönözni, akkor mielőtt elhoznád, nézd meg hogy nincs e nagyon elkopva a kés alatta.

Mehet rá a 26-5-11, kb 2 hónapot bír ki.

Az egész gyepápolásra értem a nehezét, vízhiány, túlöntözés, tápanyaghiány, egy és kétszikű gyomok, gyepbetegségek felismerése,ideális vágásmagasság,stb.

Ezeket megtalálod itt a fórumon, ha használod majd a keresőt.

 

Előzmény: celebra (42507)
celebra Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42507

Veszek én rá Scotts Sportmaster 26-5-11 trágyát, ha az megfelel mert az pont elég az 1000 nm fûre ami van. Vagy erre már felesleges? Mire gondolsz "a nehezére" nagyon nô tôle sokat kell nyírni vagy miért? Elôször a drótos Black and Decker-rel gondoltam szétszedni az összefeküdt fûvet és utána a késes. Az a bajom hogy a nagy benzinmotoros késes nem vág bele eléggé, mint szeretném.

Előzmény: -Tsunami- (42505)
celebra Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42506

Nem szertnék golf pályát, de ahogy síkba ránézek legálább zöldeljen. Nem baj ha közelebbrôl is zöldnek tûnik! :)

Előzmény: apci500 (42504)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42505

Egy késes "Honda" lazítót áttolhatsz a területen, ahol ritka a fű oda rászórhatsz egy kis fűmagot.

Ha végeztél, mehet rá a műtrágya.

A Bigés műtrágyából 5-6kg/100m2

Ezzel 1-1,5 havonta lehet ismételni a műtrágyázást őszig.

Kezdésnek elég.

A "neheze", az majd év közben fog jönni.

 

 

Előzmény: celebra (42488)
apci500 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42504

Szerintem lehet vele még pár évig küzdeni, meg költeni rá, de a vége uaz. lesz: Glialka és őszi vetés. Egyébként mi a célod? Milyen szintre szeretnél eljutni?

Előzmény: celebra (42502)
FantasyLandia Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42503

Az én kertem hasonlóan mutat sajnos...
Igaz 3 éves a gyep, de még ilyen állapotot nem tapasztaltam! Kapott augusztus végén Scotts Pre-Winter-t, és ugyanúgy néz ki a gyepem, mint a te fotóidon!
Nálunk télen voltak több napos -26 fokos éjszakák, és a nappalok is -20 fokot ütögették kemény 1 héten át! Attól tartok ez is rátett egy lapáttal, de ezt majd a szakik megválaszolják...

 

Előzmény: celebra (42488)
celebra Creative Commons License 2012.03.12 0 0 42502

Nagyon elhaladt a (42488) számú kommentem. Azért fog valaki válaszolni rá, vagy ennyi volt hiába törtem magam? Nagyon köszi elôre is, ha valaki segítene!

apci500 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42501

A Mikramid nem igazán olyan műtrágya mint mondjuk a Sportmaster. Ez a nyomelemek pótlására szolgál, a 45% N azért van hogy felszívódjon a benne lévő sokféle nyomelem. Tehát egy rendes NPK cuccot nem tudsz ezzel kiváltani. Szerintem ...

Előzmény: Khaosz5 (42478)
mceely Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42500

Kicsit beleolvastam a fórumba, rég jártam itt, hát látom néhányan már erősen belevágtak... Ráér a meló március végéig sztem is, még meg se rezzen a fű (felénk legalábbis), nem kell azt elkapkodni... Egy dologra rájöttem a fűvel kapcsolatban: amilyen gyorsan tönkremehet, olyan gyorsan rendbe is lehet hozni, manapság már megvannak hozzá a segédanyagok (műtrágya), a gépek, mag meg pótlásnak mindig van otthon .)

 

Jó kertészkedést mindenkinek!

Előzmény: -Tsunami- (42499)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42499

Ránéztek az időkép előrejelzésére és az alapján írták ezt a dátumot.

Sok kertben még fagyos az árnyékos részeken a talaj, a fű is láthatóan még jól pihikél.

Kapkodni sincs értelme.

Nézegettem a régi képeimen hogy az előző években mikor sikerült az első fűnyírást és gyepszellőztetést elvégezni, márc 29 volt a képeken:-))

 

Előzmény: Fázisceruza (42497)
tipcsibácsi Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42498

Kölcsönözhető gyepfelszedő gépet keresnék, ha tud valaki segítsen.

Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42497

Szerintem ezek már a tavasz első napjai, és ezért kitűnő alakalom volt kimenni a kertbe.

A talajfelszín szépen kiszáradt, -már nem volt tocsogós- így aztán semmi nem szólt a melett, hogy tovább halogassam a kertimunkát.

 

Persze, akik fázósabbak és inkább a kandalló mellett pálinkáznak márc.26-ig, azok nyugodtan tegyék.

Azért az egy vicc lenne, ha valaki kijelentené, hogy márc.26-án kell gyepszellőztetni. :D 

Előzmény: -Tsunami- (42496)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42496

Amíg szemmel láthatóan nem indul be a fű, addíg én nem szoktam hozzá kezdeni.:-)

Más is így van ezzel úgy látszik.

Örömmel köszöntelek a tél utolsó napjain!
"Az elmúlt héten remek verőfényes napsütéses időnk volt, ami akaratlanul is szabadba csábít mindenkit. Ilyenkor szembesülünk először a tél kertünkre mért könyörtelen csapásaival. Bármilyen elkeserítő a látvány, ne aggódj, ne kapkodj! Mi időben szólunk, hogy mit mikor kell tenned a gyeppel! Egyenlőre türelemre intenélek, mert a fű 10C˚ alatti napi átlag hőmérsékletnél még téli álmot alszik, nem indult meg a talajélet, így bármilyen beavatkozás nem csak felesleges, de még káros is lehet! Ha egy pillantást vetünk az alábbi időjárás előrejelzésre (amit köszönünk az idokep.hu munkatársainak) láthatjuk, hogy az első ideális nap, amikor már a gyepápolást megkezdheted, március 26.

Ugyan a gyephez még nem érdemes nyúlnunk, de szezon előkészítéséhez hozzátartozik néhány elengedhetetlen feladat:
Helyezd üzembe a fűnyíród! (Olaj csere vagy olajozás, késélezés, magasság állítás)
Ha szükséges, nyírd le a füvet!
Tervezd a tavaszi kerttakarítást!

Március végén ellenőrizd az automataöntöző berendezést!"

Előzmény: Fázisceruza (42495)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42495

Szellőztetéssel hogy álltok?

Én már kész vagy vele :)

Igaz, akkora szélvihar volt, hogy fejemet majdnem levitte a szél, de azért nem adtam fel.

Jó sok szemét kijött a fű közül. Majdnem 4 zsák lett a 150m2-en.

Gondolkoztam rajta, hogy kiszórjam-e a tápanyagot is, de azt elhalasztottam a szélvihar miatt.

 

              

celebra Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42494

Kölcsönzôs gép volt és HONDA volt ráírva. Nekem innentôl HONDA! :)

Előzmény: -Tsunami- (42493)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42493

Érdekes, mert kíváncsi lettem volna arra a gépre, ha tényleg Honda lett volna.

 

Előzmény: celebra (42491)
celebra Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42492

Igen van egy kis öleb aki jobbára az utcára WC-zik, de elôfordul, hogy bent is.

Általában vízzel öntözök! :D Egyébként automata öntözô van.

A képeket ma fotóztam.

Előzmény: bord30 (42490)
celebra Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42491

Igen lehet, hogy csak a motorja HONDA ez lényeges a kérdéssel kapcsolatban?

Előzmény: -Tsunami- (42489)
bord30 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42490

Kutya van?Mivel öntözöd?Mikoriak a képek?

Előzmény: celebra (42488)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42489

"HONDA késes mélyszellôztetôvel"

Erre kíváncsi lennék, mert én még nem láttam Honda gyeplazítót.

Max Honda motoros gépet.

 

Előzmény: celebra (42488)
celebra Creative Commons License 2012.03.11 0 0 42488

Sziasztok füves emberek! Segítségre lenne szükségem tanácsok formájában a mellékelt képeken lévô mezô rendbetételére. Idén 8. éves az a valami amit már nem lejhet fûnek nevezni és igaz ami igaz sokat halogattam a dolgot, hogy egy átfogó hadmûveletet hajtsak végre azért hogy újra gyep legyen. Eddig trágyázásra auchan-os "gyep mûtrágyát" használtam nem túl nagy rendszerességgel és nem is az egész területen (a képek között, hogy mos milyenem van) kérdés hogy tudom ezt most használni vagy vegyek inkább valami jobbat Sportmaster vagy hasonló. Ezen kívül minden tavasszal egy Bleki drótos szellôztetôvel szoktam keresztbe hosszába végigmenni, ezen kívül egy HONDA késes mélyszellôztetôvel volt már 3x volt rajta végigmenve a 8 év alatt. Ezek alaján a hanyag gyeptulajok között vagyok én is tudom, de most elhatároztam, hogy mindent megteszek a lehetô legjobb eredményért. Újratelepíteni nem szeretném, ha valkinek ez lenne a tanácsa, bár tudom lehet ez lenne a legjobb megoldás. Tudom azt is, hogy sovány a talaj és ha megmondjátok mikor és mit csináljak vele (trágya, öntözés, szellôztetés stb.) remélem jobb lesz. Az eredményrôl köszönetképpen küldök képetl! :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!