Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137787

Az alszeszt kettévenni, az egyiknél 40 foknál vágni, a másiknál, 75 foknál vágni. Utána a kettőt összevegyíteni. Talán így több hely marad az illatosságot adó aromáknak.

Előzmény: kupeci (137742)
mili70 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137786

Ne negatívkodjadok mán' :)

Túl nagyok az elvárásaitok, illetve túl komolyan veszitek. Pedig ez csak egy " játék " :)

Szóval csak lazán. Örüljetek annak ami van, és sokkal jobban fogjátok magatokat érezni.

Előzmény: Csikky (137783)
mili70 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137785

Ezt értsük úgy, hogy küldtél 2X3 db azonos mintát a közös főzésből? Kíváncsi vagyok a végeredményre...

Előzmény: kivimánia (137784)
kivimánia Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137784

Pálinkás szép napot!

Többen tettek fel megmérettetésről hírt,nos a Zalaegerszegi VI. Mangalica és Pálinka Fesztiválra én is küldtem 2x3 mintát magam és a főző társam nevében /3-at lehetett személyenként/az enyém 1 arany /eper/ 2 ezüst /mézes meggy, naspolya/. a társamét nem tudom majd csak pénteken kapjuk meg.Sajnos sok mindent nem lehet tudni a bírálókról és az egész folyamatról,de mégis kíváncsi voltam más véleményére is a haverokon kívül.Talán lesz alkalmam színvonalasabb bírálaton is részt vennem.

Csikky Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137783

Tavaly mèg nyakbavalót sem kaptunk.... :(

Előzmény: foxrudi (137771)
pacsepa Creative Commons License 2017.05.02 0 3 137782

Én megértem a pánikot és nem haragszom érte.

De remélem már nem ezeket a sorokat olvassa, hanem issza a páleszt számolatlanul, a környékén meg valaki hívta a mentőt! Ez nem játék!

Most beszéltem a lányommal, a mentőben is itatnák a kórházig, nem baj ha mattrészeg lesz, sőt az a jó! Ott infúzió és gyomormosás, utána pedig csoda várás. Ha órák teltek el, akkor már minden perc számít!

Előzmény: rézműves1 (137781)
rézműves1 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137781

..."Az van, hogy ittam valamit és kétséges, hogy mit"...

 

Én egészen másképpen látom kedves barátom...először is az van, hogy a topikunkon "berúgtad az ajtót" és köszönés nélkül, megszólítás nélkül, elkezdtél hablatyolni valamiről, amit állítólag ittál, de nem tudod, az mi...

Így hát ne is nagyon csodálkozzál, hogy ilyen válaszokat kaptál...vagy inkább örüljél, hogy válaszoltak...

Szerintem fuss neki mégegyszer, mert ha segítséget kérünk, azt legalábbis nálunk nem így szokás...DD...

Megsértődni pedig nem kellene, mert azt a legkönnyebb...

Előzmény: Dez Orient (137751)
obsitos3 Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137780

Sok tanácsot,véleményt kaptál,ilyet is,olyat is,remélhetőleg nem metil volt abban az üvegben,de azért egyet megtehetnél,nem kerül semmibe:igyál meg gyors egymásutánban öt-hat féldecit,közben írd le a a nap történéseit a kóstolástól mostanáig,hogy az esetleg érkező orvosnak is legyen támpontja.

Előzmény: Dez Orient (137768)
körte51 Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137779

 Én is gratulálok gyönyörű ! 

Előzmény: foxrudi (137771)
pacsepa Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137778

Lehet, hogy akitől örökölte, birkamód pálinkásüvegben eltette az előpárlatot takarításhoz?

Előzmény: kupeci (137773)
körte51 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137777

Persze az emléklap azoknak jár, akik semmi eredményt nem értek el ,de ők is kapnak egy gesztus értékű elismerést az indulásért! Az oklevél  jár az eredményes mintákért, nem tudom hol járt az esze, aki igy elhibázta!  A megyei versenyűnk így zajlott! Egy laminálást is megérdemelt volna, 150 ft/db és már jobban is néz ki! Ráadásul ez nemzetközi is ,még jobban oda kellet volna figyelni!

Előzmény: foxrudi (137771)
pacsepa Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137776

Érthető, pánik van.

Ha metilt ittál, akkor életveszélyben vagy. Még nem tudhatod, mi pedig pláne nem!

Írták, hogy a tünetek jelentkezése már annak a jele, hogy a máj küszködik a metillel.

Itt nem tudunk segíteni. A metilalkoholnak a szakkönyvek szerint jó íze van. Ízlelésre kellemesebb sokkal, mint az etilalkoholnak. Éppen a hétvégén elmélkedett rajta a lányom (orvostanhallgató), amikor egy finomítás végeredményét teszteltük.

A metilalkohol egyáltalán nem tűnik méregnek. Az hogy amit ittál elég szar volt az nem menti a helyzetet, ki tudja mi volt még hozzákeveredve. Sőt az is lehet, hogy növényvédőszer volt benne, vannak alkoholos hígítású szerek. Vagy denaturált szesz, ez utóbbi esetben nincs nagy gáz...

Én azt gondolom, hogy ilyen esetben a sürgősségi akár a mentő (feleslegesen is) jobb megoldás, mint a fehér bot, vagy a hullaház.

Előzmény: Dez Orient (137768)
obsitos3 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137775

Gondolom,hogy az 1 kg/1L tapasztalati úton meghatározott érték,nincs kőbe vésve.Te ezzel szemben kb. háromszor ennyi vizet engedtél le,de ettől még a végeredmény nem tűnhet el.Továbbra is az a véleményem,hogy ha a hűtés hatására nem csapódik ki,a rendszer megette.Sok olaj össze tud gyűlni a páracsőben,a hűtő spirálban is.Egyébként az átlagos kihozatali adatok szerint várható mennyiség kedvezőtlen esetben akár 3g is lehet.Az,hogy a már lefölözött vizet újra desztilláld,értelmetlen,mert az olaj a növényi részekben van,a maradék víz,ha jól fölözted le,már nem tartalmazhat olajat,talán csak nyomokban.Azok a tanácsok pedig,amik a melegítésre,hűtésre vonatkoznak,háziasszonyoknak szóló jótanácsok.A pálinkafőzéstől csak néhány ponton tér el lényegesen,pl. a gyógynövényt nem érheti el a víz szintje,lévén hogy ez gőzdesztilláció, magasabb hőfokon zajlik,más a gyüjtés módja.

Előzmény: c_babbage (137769)
kupeci Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137774

De színezni bármit lehet.

Előzmény: kupeci (137773)
kupeci Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137773

Az etil is és a metil is szintelen.

Előzmény: Dez Orient (137768)
foxrudi Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137772

Gratulálok az eredményedhez egyébként.

  Remélem küldik,igen.

Előzmény: körte51 (137747)
foxrudi Creative Commons License 2017.05.02 0 4 137771

9-ből 8 lett érmes,4 ezüst, 4 bronz .

  Viszont a díjátadó egy katasztrófa volt.Aki ott volt tudhatja,hogy egy "Gyulai verseny"több tiszteletet érdemelne,és nem lehet csodálkozni azon ha egyre kevesebben lesznek,és fényét vesztve  elszürkül az egész.

 Ugye emléklapot résztvevők,oklevelet díjazottak kapnak.

 Bár ez lenne a legnagyobb gond,de sajnos nem így van. Ez csak a jéghegy csúcsa.

Előzmény: körte51 (137745)
csalántea Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137770

1. A ki nem hajtott és kiásott csemetének a gyökerét alaposan meg kell tisztogatni, minden oda nem való dolgot eltávolítani kézzel, fogkefével stb.

2. A megtisztított csemetéket vízzel teli hordóba tenni két napra, amíg alaposan megszívja magát.

3. A csemeték gyökerét egy-két centivel (fehér metszlapig) visszavágni.

4. A csemetéket gondosan újraültetni, a gyökerek között ne maradjon levegő.

5. Az elültetett fát alaposan beiszapolni több 3-4 vödörnyi vízzel.

6. Reménykedni, hogy kihajt ...

 

Nekem ez így már többször sikerült, június elejéig van remény, ha a törzsét kicsit óvatosan megkaparva a héj alatt zöld a kaparás helye.

 

Előzmény: Szkajvolker Lajos (137681)
c_babbage Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137769

A pálinkafőző rendesen össze volt illesztve.


A csövek teflonszalaggal voltak szigetelve. (A csöveket össze kell csavarni, és a menet köré tekertem a szalagot.) Igaz, a sisak és aromatorony között nem szigeteltem. De ha már feljött, azt mivel szokás szigetelni? Rozslisztes cuccal, vagy azt is teflonszalaggal tekerjem körbe?

 

De a lényeg: A bemásolt blog egy másik bejegyzésében említi, hogy vissza kell venni a gázt, mikor elkezd forrni, és csak annyira melegíteni, hogy forrásban maradjon. Valamint 1 kg növényre 1 liter hidrolátomot kell szánni.

https://palinkaust.hu/palinka-blog/bevezetes-az-illoolajok-kinyeresebe/kakukkfu-illoolaj-kinyerese-otthon

Szóval túl nagy lángon végeztem a lepárlást, így túl sok gőz ment át rajta, emiatt híg lett a hidrolátum, és nem csapódott ki az olaj. Kihozatal alapján 13g illóolajam lett volna. Amúgy a hidrolátumot újra le lehet párolni, és ezáltal még olajat kinyerni belőle, csak az már egy másodrendű olaj lenne, amely nem olyan értékes mint az első. Aromaterápiás kezelésekhez szokták árulni ezt az elsőrendű olajat, amely kifejezetten drága.


Hűtős tippet kipróbálom! A birses dolog kifejezettten tetszik! Nagyon király módszer az aromaanyagok növelésére!
Köszönöm az eddigi válaszokat, de jöhetnek még! :)

Előzmény: kopasz szuzukis (137755)
Dez Orient Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137768

Nem távgyógyítást keresek. Lehet-e bármilyen körülmények között metiles italnak az említett színe? Nem érkezett válasz. A hozzáállásod meg minősíthetetlen, mert hiába rejtesz el pár érdemi infót a magas ló és a pökhendiség mögé, még ha barom is vagyok, ez nem járja. Nem is szeretem egyébként a töményet. El tudok képzelni olyan forgatókönyvet is, amikor nincs savazva a kérdező meg a szükségesnél hülyébbnek beállítva, hanem érdemiek vannak kizárólag felsorolva. De hát megy ez neked. Add ki az összes bánatod a beírón. A kérdést továbbra sem tartom idiótának.

 

-------------

Úgy 2.5 órája ittam, az említett korty mennyiség. Toxikológia.. olyan itt nincs is.

Előzmény: kopasz szuzukis (137766)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137767

Csak írsz ész nélkül, nem olvasol!!!

Minden használható infót megadtam. De úgy látszik más is volt abban a tütüben, amitől ...

Előzmény: Dez Orient (137765)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 2 137766

Akkor rakd össze az infókat, és NORMÁLIS infókkal lásd el a fórumot:

Mikor ittad, mennyit ittál? satöbbi. 

Mindenesetre, ha teli a nadrág, akkor jobban járnál, ha az itteni hőzöngés helyett elballagnál a toxikológiára, és ott érdeklődnél. Még jobb lenne, ha azt az ominózus löttyöt is vinnéd. 

Távgyógyítást itt ne nagyon keress.

Előzmény: Dez Orient (137764)
Dez Orient Creative Commons License 2017.05.02 -1 0 137765

Visszafordíthatatlan, aminek halál a vége? Vagy erős látásromlás? Vagy mi? Ez így félig rébuszokban való beszéd. Még mindig nem tudom értelmezni a gramomot, de 1 korty olyan 0.1-0.2dl lehetett

Előzmény: kopasz szuzukis (137763)
Dez Orient Creative Commons License 2017.05.02 -1 0 137764

Olyannak gondolsz amilyennek akarsz, ha neked ettől könnyebb. A színes kérdésre és a legutolsóra nem válaszoltál. Az érdemi segítséget természetesen köszönöm, de nagyon nem kellene az esetbe és belémprojektálni a prekoncepcióidat. Nem visz előbbre. A kérdés pedig nem idióta, próbálok informálódni, tenni magamért, ha már egyszer barom és kíváncsi voltam. Bizonyára ez sokkal szarabb, mintha homokba dugnám a fejem..

Előzmény: kopasz szuzukis (137762)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137763

Amikor a metanolmérgezés másodlagos tünetei jelentkeznek: látásromlás, rángógörcsök, fulladás, a folyamat már visszafordíthatatlan. 

Egy korty lehet 20-25 gramm, de lehet akár 50 gramm is. Pofaméret függő. Vízzel meg hígíthatod, akkor is felszívódik, ha egész vödörrel döntesz le.

Előzmény: Dez Orient (137761)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 1 137762

Ha valaki feltesz egy idióta kérdést, ne csodálkozon, ha lecseszik. Ide olyan emberek járnak eszmecserélni, akik tisztelik az alkoholos italokat. És nem isznak meg minden sz.rt.

Olyan helyen dolgozom, ahol száz köbméterszámra van gyógyszerkönyvi tisztaságú 96%-os alkohol. Mégsem jut eszébe senkinek, hogy "megcsapolja".

Előzmény: Dez Orient (137759)
Dez Orient Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137761

Mit értesz későn alatt? Halált? Nem tudom értelmezni a grammot. Egy közepes korty volt, utána sok vízivás.

Előzmény: kopasz szuzukis (137760)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 0 137760

12-24 óra a lappangási idő, de lehet akár 2 nap is. Akkor viszont már késő!

 

Metanolból már egy tiszta feles (50ml) is elegendő a 4 szál deszkához. 10-12 gramm pedig tartós károsodást okozhat (májkárosodás, látáscsökkenés, idegrendszeri károsodás)

Előzmény: Dez Orient (137756)
Dez Orient Creative Commons License 2017.05.02 -2 0 137759

A színes kérdésre reflektálj már, ha megkérhetlek, korholás helyett. Nem véletlen kérdezem. Nem tudod az előzményeket, körülményeket.

 

Köszi, ennyivel is előbbre vagyok, hogy nem alakul át. Az etil témát tudom, de nincs raktáron ilyesmi.

Előzmény: kopasz szuzukis (137758)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.05.02 0 2 137758

Igen, a metilalkohol is okoz alkoholos befolyásoltsági tüneteggyüttest.

 

Nem, sima állás hatására az etilalkohol NEM alakul át metillé!!!

 

Normális ember nem iszik bele minden ótvar régi sz.rba!!

 

Metanol mérgezés esetén azért kell etilalkoholt bevinni, mert az etilalkohol sokkal erősebben kötődik az idegi receptorokhoz, mint a metilalkohol. Így az etil a véráramban tartja a metilt, míg azt a vese ki nem választja. A máj nem képes metanol bontásra! 

Előzmény: Dez Orient (137751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!