Keresés

Részletes keresés

B.Evi Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17070

sziasztok!

szokásos kérdésem van

mit lehet tenni, ha nemjön meg a cucc  amit rendeltem?

kb 5 héttel ezelőtt kifizettem, napi kapcsolatban vagyok az eladóval, szóval érzésem szerint nem vágott át. de egyszerűen nem jön meg. postánál érdeklődtem, de értelemszerűen nem tudtak semmit mondani (csókolom, nincs itt egy csomag nekem?).

egy pár cipőről  van szó. és úgy szeretném  már hordani :/

gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17069
ui: és igy nem akarok másikra licitálni mert mivan ha még is küldi
Előzmény: gomboc-artur (17068)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17068
én inkább attól félek , hogy a 2 legfelső áru az ugyan az és véletlenül 2* rakta fel és azért nem válaszol mert nem nagyon tud mit kezdeni
Előzmény: vsiivz (17064)
optikus Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17067
De kozben nincs feedbackje. A fizetesi mod az telleg gazos, elotte kellett volna megkerdeni.
Előzmény: vsiivz (17064)
vsiivz Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17066
az viszont nagyobb baj, hogy nem jeloli meg elfogadott fizetesnek a banki atutalast
Előzmény: vsiivz (17064)
Don Jani Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17065
Mármint hol lett zárolva? A hitelkártyámon, vagy a Paypal Accounton? A Hitelkártyát elvileg terhelték, mert annak hiányzik az egyenlegéből. A Paypal-on is van zárolt összeg? Azt hol lehet megnézni? Egyébként miért kérik a Address proof-ot?
Előzmény: morbiczer (17048)
vsiivz Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17064
mi ezen a furcsa?
felrakott egy aukciot, ami lejart
itt vannak a jejart aukcioi
Előzmény: optikus (17063)
optikus Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17063
Hat ez eleg furan nez ki, nincs 1 elado tetele sem...
Előzmény: gomboc-artur (17062)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17062
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170044259224&sspagename=ADME:B:AAQ:US:1
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17061
nem tudtam egyezteteni mert a licit lezárása elött 10 percel találtam az árut éa azt irta hogy az EU-ba küldi
Előzmény: digicat (17059)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17060
elvileg egy üzlet friss regisztráciolval
http://myworld.ebay.com/ts-aquasport/
(2006 juli) 0 eladással és elég alacson áron vittem el a cuccot


ga
Előzmény: optikus (17058)
digicat Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17059
Egyeztettél vele és fogad átutalást is?
Előzmény: gomboc-artur (17057)
optikus Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17058

Tekintve, hogy meg csak nov 7 reggel vagyon igy meg olyan nagyon nem aggodnek (melyik foldreszen lakik az illeto? maganszemely vagy ceg? mennyire nagy a forgalma?), lehet hogy kicsit lassukas, sok a levelezese stb. Nekem is volt olyan emberem aki 1 nap csuszassal valaszolt a levekre.

 

Mostani holland csavokam meg teljesen be volt sozva es egyfolytaban aggodott hogy a itt a balkanon menni fog e az iban es hogy miert tart ilyen sokaig, stb-stb. (Asszem o volt az aki szerint mi csak 2007-tol leszunk eu tagok meg ilyenek...)

 

Előzmény: gomboc-artur (17057)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17057
sziasztok
megnyertem egy aukciot (nov 5.) és az eladó nem válaszol, irtam neki (2*) hogy adja meg a bank adatait hogy tudjam küldeni a pénzt mert csak postai utánvét volt megadva és nem reagál meddig várjak ???


kösz ga
vsiivz Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17056
biztos, hogy a refund a szamladra fog erkezni?
lehet, hogy csak a paypal balance-odra, es akkor mar ott is van
meg nem kaptam visszateritest sosem (szerencsere)
de elkepzelhetonek tartom, hogy mar csak a balance-ig jut, amiota a magyar account is fogadhat penzt

ha meg megkaptad a penzedet, szerintem adj neki nyugodtan pozitivat valami olyan megjegyzessel, hogy fair volt
biztos, hogy visszakapod
igy lett ingyen egy pozitivod :o)
Előzmény: SzentesBalazs (17055)
SzentesBalazs Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17055
Valószínűleg az ideg dolgozik bennem.
Köszi a nyugalomra intést!
Előzmény: cistron (17054)
cistron Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17054

ha megjön a pénz, akkor mintha nem vettél volna semmit. Örülhetsz is, mert végülis a rosszat is elküldhette volna és rádfoghatná, hogy te cseszted el, vagy postázás közben sérült meg. Vagy ne adj semmit...

persze feltétel a pénz visszaérkezése...

 

Előzmény: SzentesBalazs (17053)
SzentesBalazs Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17053
Kedves Fórumlakók!

Mit tennétek a lentebb vázolt helyzetben? Ti mit adnátok az eladónak egy ilyen kommunikáció/üzlet után?

A történet: (elnézést, ha hosszú lesz)
Szükségem van egy kijelzőre a notebookomhoz. Megleltem, licitáltam, megnyertem, fizettem az egyeztetett árat. Írtam az eladónak, hogy mi van már? Válaszolta, hogy vmi gond van az lcd-vel, amit a csomagolás előtti utolsó ellenőrzésnél vett észre, tesztelni akarja, mielőtt elküldi. Mondom frankó. Pár nap múlva megint kérdem, mi van. Erre azt írja, hogy elküldte. Megnyugvás, talán a postán sem lesz baja. Erre ma reggel kapok a Paypaltól egy levelet, hogy refund-om jött.

Lehet, hogy paranoiás vagyok, és csak feltételezem, hogy túl alacsony lett a licit vége, és ezért nem akarja elküldeni? Vagy rosszindulatú vagyok, de én minimum egy semlegesben gondolkodom, mert nem tartom túl korrektnek a kommunikációt, valamint egyéb mögöttes dolgokat sejtek a háttérben?
Ti mit tennétek?

A könnyebb érthetőség miatt álljon itt a levelezésünk (az üzeneteim rendre az ebay/paypal rendszerén keresztül mentek) is:

A Paypal tranzakció üzenetem:
"Total: $58.34 USD
Note:Thank You! Please pack it very-very carefully, because of the long yourney it has to survive. Also PLEASE write the following text with a marker on the package: "FRAGILE! TÖRÉKENY!" Thank you for your cooperation! (If the package comes in an insured way, then do it also please.) Please send me the tracking number, in order to follow my parcel. Thank You!"

Az érdeklődő levelem:
"Dear XXX!
I've won the auction for this Lcd Panel, and had already paid for it using Paypal. As the system of Paypal says, the transaction was completed on 29. October. Could you give me please some information about the postage? Could you give me the tracking number of the parcel?
Thank you for these informations!
Have a nice day!
With regards:"

A válasza:
"Hi there, sorry I did not contact you before now. I tried to test the LCD for the last time before shipping, but it did not produce any picture, I'm assuming the problem is either the LCD cable or the Inverter. I've already purchased another LCD cable and Inverter, they should arrive by tomorrow.
I will test it again to see if it works. I just have to be sure it's working perfectly before I ship it. If the problem is with the LCD Screen, then I will refund your money.
Thanks."

Az ismételt kérdésem:
"Dear XXX,
did you find the problem with the LCD?
Thank You for your answer!
Regards: "

A válasza:
"Hi,
Item has already been shipped, It should arrive in 5-7 Business days.
Thanks."

Ismét egy kérdés tőlem:
"Dear XXX,
thank you for these good news.
Could you pleas tell me what the matter was?
Could you pleas send me a tracking number in so I can follow my parcel?
Thank You!
Regards: "

Ez után jött a "hidegzuhany" (idézet a paypal refund leveléből)
"Message From Seller:
Hi,
Sorry I have to refund your money, all the test I carried out indicate that there's something wrong with the LCD, I didn't notice that before I listed it for sale, otherwise I wouldn't have done that.
Thanks."

Az eladó:
http://myworld.ebay.de/pc_parts_source

Előítéletes vagyok, paranoiás, vagy egyszerűen gonosz, ha ezek után nem akarok pozitívat adni neki? Az értékelései alapján nem erre számítottam. De lehet, hogy túl erősek, magasak az igényeim?

A refund tapasztalatok szerint mennyi idő alatt ér vissza a számlámra? A Paypal szerint megtörtént, a netbankom szerint meg nem... :( (gondolom min. 3-4 nap)

Köszönöm a válaszokat/ötleteket/véleményeket!

Üdv:
Balu
Jveres Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17052
Igen, igen. Engem is "fenyegettek", de miután elfogadtam a megváltozott szerződést, minden ment rendben tovább.
Előzmény: Maxie boy (17050)
Maxie boy Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17051

Van mar valaki aki segit? Bp-i vagy?

Előzmény: yyolii (17040)
Maxie boy Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17050
Amiota lehet itthon is penzt fogadni, valtozott a hasznalati szabalyzat. Adtak 30 napot, hogy elfogadd, mivel te nem tetted meg, nem tudjak tovabb biztositani szamodra a szolgaltatast a regi szabalyok szerint, ezert felfuggesztettek, amig nem fogadod el a valtoztatast. Ha elfogadod, hasznalhatod tovabb, megadtak a linket, hogy hova menj, ha nem fogadod el, megtalalod, hogyan tudod az egyenlegedrol levenni a penzed (mar ha van rajta valami).
Előzmény: LittleL (17049)
LittleL Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17049

Ez a levél jött a PayPal -tól.

Valaki segítene hogy mit jenet ez ?

Kösz.

 

 

 

Dear X. Y.,

We regret to inform you that your account is now limited because you failed to accept one or more PayPal updated policies. Over the past month, we have contacted you by email twice asking you to accept the updated policies within 30 days to avoid account limitation.

Because your account is limited, you cannot send or receive money. Access the link below to learn how to withdraw any remaining balances from your account should you decline PayPal's updated policies.

To restore your account status now, copy and paste this link in to your web browser:

https://www.paypal.com/hu/xxx

 

We encourage you to read the updated policies because they contain important information about your PayPal account, your rights as a PayPal user, and the ways in which PayPal will use your personal information.

To view the updated User Agreement and Privacy Policy, go to:

 

https://www.paypal.com/hu/xxx

Sincerely,

PayPal

morbiczer Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17048
"Ja és érdekes módon a fizetésnél levették az összeget a hitelkártyámról, de nem került se a PAYPAL accountomra, se nem lett kifizetve a vásárlásom. Ilyenkor ez a pénz hol van?"

Nem lehet, hogy csak zárolva lett az összeg?
Előzmény: Don Jani (17034)
tony01 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17047
még yo, h kiemelted :) csak a számokat nézem... :)
Előzmény: vsiivz (17046)
vsiivz Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17046
kiemelnem a belinkelt oldal elso 3 mondatat:
When you list an item on eBay, you're charged an Insertion Fee. If the item sells, you are also charged a Final Value Fee. The total cost of selling an item is the Insertion Fee plus the Final Value Fee.
Előzmény: tony01 (17045)
tony01 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17045

de ha nem adod el akkor nem számláz, ugyi ? :) mert nekem mégis küldött számlát..

Előzmény: digicat (17044)
digicat Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17044
eBay.com Fees

Mikor listázol valamit részletesen látod, hogy mi mennyibe kerül.
Előzmény: tony01 (17038)
Don Jani Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17043

Közben megtaláltam, kíváncsi vagyok, hogy az internetszámlát elfogadják-e.

Előzmény: Don Jani (17042)
Don Jani Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17042

Köszönöm,

 

És ez melyik topicbol van idézve?

Előzmény: digicat (17039)
t.lantos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 17041

Megjott az elso penzem a moneybookerstol.

Jogcimkod : 270

megneztem

 

270. Egyeb uzleti, professzionalis es
technikai szolgaltatasok
Jogi kepviselettel es szaktanacsadassal, reklammal es piackutatassal, kutatassal es
fejlesztessel, epiteszeti, mernoki es egyeb muszaki szolgaltatasokkal, mezogazdasagi,
banyaszati szolgaltatasokkal, valamint egyeb szemelyes, biztonsagi es nyomozasi
szolgaltatasokkal, forditassal es tolmacsolassal, tenderdijjal, vallalati kepviselet
mukodesi koltsegei es reprezentacios koltsegekkel, valamint minden, mashol nem
nevesitett szolgaltatassal (adotanacsadas, konyvvizsgalat, sirgondozas stb.) kapcsolatos fizetesek.

Igy egymas mellett erdekesen jon ki

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!