Keresés

Részletes keresés

robert tanka Creative Commons License 2015.12.22 -1 0 277

sziasztok..    segitsetek mar  a garmin nuvi 65 os navira teljes europat hogyan lehetne ratelepiteni??  kosziiii elore is

paler Creative Commons License 2015.12.09 -1 0 276

Sziasztok!

Vásárolnék egy Garmin Dakota 20-as gps-t. Ha valaki megválna egy ilyen GPS-től 20-25 000 Ft (állapottól függően) közötti áron, az jelezze nekem PÜ-ben.

alfa7312 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 275

Sziasztok!

 

Vettem egy külföldről származó autót amiben "találtam" nüvi 660-at.

Az SD kártyán nincs semmi.

Elindul és Magyarországot és Monaco-t ki lehet választani, de szerintem a térképek nem teljesek, mert nem lehet találni városokat, címeket.

 

Tudnátok segíteni honnan-hogyan tudnék hozzá friss Magyarország - Európa térképet szerezni?

 

Köszönöm.

 

GeZso007 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 274

Szerintem nézdd meg az openstreetmap.hu -n.

Előzmény: derlaci54 (263)
GeZso007 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 273

Sziasztok!

 

Szintén Gramin Nüvi 65 LM készülékem van. Két kérdésem lenne:

 

- Egyik, hogy azt nem lehet sehogy beállítani, hogy hangjelzést mekkora sebesség limitnél adjon? Most automatán jelez, de a sebesség limitet nem tudom beállítani.

 

- Másik: Saját érdekes helyekre be lehet azt állítani, hogy ne csak pittyenjen, hanem mondjon is valamit? Pl. traffipax poi-re mondja azt, hogy traffipax.

 

Köszi!

robert tanka Creative Commons License 2015.11.29 0 0 272

sziasztok. van egy garmin nuvi 65 os  Navigaciom . Hogyan lehet boviteni a terkepeket ? vagy esetleg az egesz europat feltelepiteni ra? aki jartas ebbe a dologba  hya tudna segiteni . koszii

Schmidt Robert Creative Commons License 2015.10.30 0 0 271

Sziasztok,

 

Lenne lehetőségem megvenni egy német Kollégámtól egy Garmin Streetpilot 2820 navigációt.

 

Túramotoron, főként Magyarország, Szlovákia Erdély viszonylatban használnám.

 

Tudok, ehhez a modellhez friss térképeket szerezni?

 

Megéri megvennem általános igényekre?

 

 

Tetszik benne, hogy strapabíró készülék és hogy vízálló.

 

Köszönettel:

 

 

Róbert 

reg1000 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 270

A 100 pontos gpx-et megnyitod a BC-ben. Összerakod belőle az útvonalat. Úgy a legegyszerűbb, hogy a pontokat sorszámozod. Pl: 001sorompó, 002kilátó, 003forrás stb... Aztán kijelölöd az összeset a listában, jobb gomb, "útvonal létrehozása a kijelölt útvonalpontok használatával". Mindegy, hogy milyen térkép van a BC-ben, csak legyen meg az útvonal. Az útvonalat átküldöd a gps-re. A gps a saját útvonal tervezés beállításai(és a bekapcsolt térkép) alapján fogja megrajzolni az útvonalat. Ha nem felel meg a tervezett útvonal, akkor a gps-en kell megnézni az útvonaltervezés beállításokat.

Előzmény: Soak7 (269)
Soak7 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 269

Van egy gpx, benne 100 pont, semmi más. Azt szeretném, hogy ezt a gps real time (tehát nem előre, szóval ha újra kell tervezni az menjen) navigálja végig, ha az egyik ponthoz elértem, akkor navigál tovább a következőhöz ( de legalábbis valami hasonló). Off road túrához / versenyhez kell, egyszerűbb lenne, ha a pontok között kihúzná az adott legrövidebb utat ami szerinte járható.

Előzmény: reg1000 (268)
reg1000 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 268

Annak nincs értelme, hogy a gpx-et átalakítod route-á.

A gpx egy formátum. Tartalmazhat útvonalat(route), nyomvonalat(track), útpontot. A BC át tudja alakítani az útvonalat nyomvonallá. Megtervezed a BC-ben az útvonalat, majd jobb gomb az útvonalon, és átalakítás nyomvonallá. Aztán a gps-t rádugod a gépre, és a BC-ben átküldöd rá a nyomvonalat, nem kell gpx-el foglalkozni.

Ha gps-en megvan a térkép, akkor a BC-ben is meg tud lenni. Nem?

Ha leírnád részletesen mit akarsz csinálni, akkor találnánk megoldást.

Előzmény: Soak7 (267)
Soak7 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 267

Ez meg van, de kézzel összefüzni 70-100 pontot elég szivás. BaseCamp-ben azt sikerült elérnem, hogy a gpx-et route-á alakítom, de akkor azt az épp aktuális térképen tervezi meg és ha ezt a routetot átküldöm a gps-re akkor nem tudom azt mondani, hogy navigálj ezen végig. Vagy mit nézek be?

Előzmény: reg1000 (266)
reg1000 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 266

De a gps-en is tudsz több pontos utvonalat tervezni, csak nem a navigálásnál kell kezdeni, hanem az útvonalak menüben, új létrehozása. És akkor lehet több pontot is összefűzni.

Előzmény: Soak7 (264)
reg1000 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 265

A basecamp a saját útvonal tervezés beállításai alapján tervezi az útvonalat, és a gps is a saját beállításai alapján teszi ezt. Ezért van az eltérés a basecamp és a gps útvonala alapján. Ha pont ugyan azt akarod a gps-en mint a bc-ben, akkor a bc-ben alakítsd át az útvonalat nyomvonallá, és úgy küldd át a gps-re. Úgy, ugyan az lesz.

Előzmény: Soak7 (264)
Soak7 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 264

Sziasztok!

 

Gpsmap 64st . Olyat hogy lehet (ha lehet), hogy egy gpx file tartalmát végignavigálja a gps? Probáltam BaseCamp-el, de ahhoz ott kell lennie a térképnek és előre történik a tervezés, tehát ha valami változik akkor bukta. Ha felrakom a pontokat a gps-re akkor valamelyikhez oda tudok navigálni és route-ot is tudok késziteni, de olyat nem, hogy 1.-től az utolsóig egymás után navigáljon.

 

Előre is köszi

Előzmény: derlaci54 (263)
derlaci54 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 263

Sziasztok!

Németország turistatérképet szeretnék dakota 10 re tölteni.Található valahol?ha igen akkor merre keresgéljek.Előre is köszönöm a mégegszer segitséget

Geri62 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 262

Sziasztok !
Zumo 550-hez keresek érintőpanelt. Az eredeti már eléggé "lerongyolódott"
Valami beszerzési forrás ?

marci2009 Creative Commons License 2015.10.10 0 0 261

Sziasztok ! 2016.10 es térképnél miért vannak fura karakterek a városnevek ben ? Zumo550

reg1000 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 260

Elsőre bonyolultnak tűnik de egyébként nem az. A másik módszerrel csak az a baj, hogy nem biztos, hogy pontosan rajzolod át az utakat a térképen. Meg általában csak azokat az utakat rajzolod meg, amiken a terv szerint haladni akarsz. Aztán, ha a terepen változik a terv, akkor megint térkép nélkül vagy.

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 0 0 259

Uff, nem semmi! Csak remélni tudom, hogy ezekután használható eredményekre jutunk.

 

Most is azt látom, hogy rengeteg megoldás létezik. Kis gógyi kell, de menni fog ez.

 

Én személy szerint az egyszerűsített megoldásokat keresem. Tapasztalt túrázóként nekem is csak a minimális tájékozódási pontok kellenek. Az ember ugye ha elkezd rossz irányba menni, az duplán fáj.

 

Köszi a hozzászólásokat.

reg1000 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 258

Egy kis módosítás.

A trackmaker free verziója is elég a művelethez.

http://www.trackmaker.com/downloads.php

Működik linuxon, wine kell hozzá.

Viszont nekem a Gps/Garmin interface menü nem látja a dakota gps-t.

Ha szerencséd van, neked látja.

Előzmény: reg1000 (257)
reg1000 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 257

Régen én is szórakoztam ilyen térkép megoldással egy geko 201 kütyün. A tuhu-ról le tudod tölteni a térképeket tájegységenkét txt formátumban. Ezt a trackmaker nevű program tudja kezelni. A térképhez ki tudod választani, hogy rajta legyenek a poi-k, geoládák, és az utak. Mivel az etrex10 csak 10000 trackpontot tud kezelni, ezért a teljes tájegység nem fér rá. Ki kell törölni a felesleges részeket addig amíg a 10000 track pont alá nem mész. Ez után át kell küldeni a megmaradt tracket a gps-re úgy, hogy be legyen pipálva, hogy aktiv log. Így a gps-en látod az összes utat. Navigálni nem tudsz rajta, de tájékozódáshoz tökéletes.

Innen tudod letölteni a térképet:

http://www.turistautak.hu/download.php?

A tájegység után a 3. lehetőséget válaszd. Trackmaker.

A trackmaker fizetős, de könnyen meg lehet találni a tört verziót.

Linuxon sajnos felejtős.

 

Ez az eredeti leírás:

TrackMaker

@david módszere:

  1. töltsd le a tájegység térképét .TXT formátumban
  2. nyisd meg GPSTrackMaker programmal (a fájltípusnál válaszd a .txt kiterjesztést!)
  3. a képernyő alján a Points felirat előtt látod, hogy hány trackpontból áll a térkép.
  4. a tervezett túra által biztosan nem érintett területeket töröljük: egérhúzással téglalapok kijelölése, majd Delete gomb. (a térképet jobb egérgombbal tudod mozgatni, az ikon sorban van nagyító és kicsinyítő gomb)
  5. ha a megmaradt terület még mindig nagy, akkor jelöld ki az egészet és használd a Tracklog reducert (jobbról az 5. ikon vagy Tools/Tracklogs/routes/Tracklog reducer...) Ez ugyan egyszerűsíthet a vonalakon, de még így is jó tájékozódást nyújthat. Talán a Resolution típusú "butítás" a legcélravezetőbb. A Preview gomb megmutatja, hogy hány pont lesz a vége. A "Let tracklogs selected on exit" legyen kipipálva és mehet a Reduce. Egy Delete gombbal töröljük az eredeti (kijelölve maradt) pontokat.
  6. a redukált méretű "térkép" az Interface menüből feltölthető a kütyüre és a terepen járván szépen mutatkozni fog "alattunk" a térképi vonal.

 

Előzmény: Törölt nick (255)
Doky586 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 256

Etrex10-re nem lehet 'igazi' térképet letölteni, csak útvonalpontokat vagy nyomvonalat...

 

Szerintem töltsd le PCre a magyar térképet, utána akár a turista térképet is.. 

Megrajzolod PCn (MapSourceban) merre akarsz menni és lemented GPS-re, aztán vagy követed a kijelölt útvonalpontokat a GPS-el, vagy trackback-el mész végig az előre kijelölt nyomvonalon..

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 255

Sziasztok,

 

Érdeklődök, hogy van-e aki hasonló hajóban evez, mint én. Etrex 10-es Garminra keresek img file-t, ami a Bakony pápai részét mutatja, vagy esetleg a veszprémi felét.

 

A kütyüre már próbáltuk, úgy néz ki tudjuk hogyan kell rátölteni. Egyelőre értelmezhetetlen térképet sikerült feltenni, de legalább nem zavarodott meg a gép.

 

Etrex 20/30 feltételezem ugyanúgy működik mint az Etrex 10, csak ugye ne legyen nagyobb a file, mint 7 mega (mert itt ugye nincs SD kártya).

 

Egyelőre keresem a programot ami térképeket szerkeszt (editor). Ez elég macera, hogy nekem konkétan egy linuxon működő program lenne a jobb (de ha windowsos az se baj feltétlen). Sokféle tippet olvastam már, de látom nem egyszerű a kérdés.

reg1000 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 254

Igen. Elindítod a programot, rádugod a gépre usb-vel a gps-t, és a programban bal oldalon megjelenik a gps. Rákattintasz, és látod a rajta lévő dolgokat.

Előzmény: Szmuk (253)
Szmuk Creative Commons License 2015.09.20 0 0 253

Win 7(8)-re telepített progira gondolsz?

Amivel felfrissítettem(részletesebb térkép,software...) a Zümo-t?

Előzmény: reg1000 (252)
reg1000 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 252

És, ha megnyitsz egy basecamp programot, akkor az sem látja a gps tartalmai közt?

Előzmény: Szmuk (251)
Szmuk Creative Commons License 2015.09.20 0 0 251

Sziasztok!

 

Garmin Zümo 340LM

 

Útvonal trackeket szeretném kinyerni a készülékből.

Nyomvonalakat elmentem az utazástervezőbe.

->Utazás szerkesztése->Megosztás->Memóriakártya(van benne egy 16GB-os)

de a memóriakártyán még sem látom sehol a gpx file-okat.

Hova teszi a készülék?

reg1000 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 250

Nem teszteltem, de elvileg az exe-t kellene letölteni, és a szükséges részt átküldeni base camp-el a dakotára.

http://garmin.opentopomap.org/

Előzmény: derlaci54 (249)
derlaci54 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 249

Sziasztok!

Németország turistatérképet szeretnék dakota 10 re tölteni.Található valahol?ha igen akkor merre keresgéljek.Előre is köszönöm a segitséget

ckerti Creative Commons License 2015.09.04 0 0 248

Sziasztok!

A Garmin Montana 600-al van megint egy kis gondom.

Biztos csak egy kattintás a megoldás, de én nem tudom, hogy hol.

Ha célpontot szeretnék megadni akkor nem aktiv a koordináták fül, nem tudok azzal célt meghatározni.

Hiába lépek a gombra, nem jön fel következő ablak, nem csinál semmit.

Mit kell átállítani?

 

Célt tudok megadni településnévvel, címmel, legutóbbi találattal, térképre bökve..., de így nem.

Köszönöm a tippeket előrei s!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!