Vásárolnék egy Garmin Dakota 20-as gps-t. Ha valaki megválna egy ilyen GPS-től 20-25 000 Ft (állapottól függően) közötti áron, az jelezze nekem PÜ-ben.
Szintén Gramin Nüvi 65 LM készülékem van. Két kérdésem lenne:
- Egyik, hogy azt nem lehet sehogy beállítani, hogy hangjelzést mekkora sebesség limitnél adjon? Most automatán jelez, de a sebesség limitet nem tudom beállítani.
- Másik: Saját érdekes helyekre be lehet azt állítani, hogy ne csak pittyenjen, hanem mondjon is valamit? Pl. traffipax poi-re mondja azt, hogy traffipax.
sziasztok. van egy garmin nuvi 65 os Navigaciom . Hogyan lehet boviteni a terkepeket ? vagy esetleg az egesz europat feltelepiteni ra? aki jartas ebbe a dologba hya tudna segiteni . koszii
A 100 pontos gpx-et megnyitod a BC-ben. Összerakod belőle az útvonalat. Úgy a legegyszerűbb, hogy a pontokat sorszámozod. Pl: 001sorompó, 002kilátó, 003forrás stb... Aztán kijelölöd az összeset a listában, jobb gomb, "útvonal létrehozása a kijelölt útvonalpontok használatával". Mindegy, hogy milyen térkép van a BC-ben, csak legyen meg az útvonal. Az útvonalat átküldöd a gps-re. A gps a saját útvonal tervezés beállításai(és a bekapcsolt térkép) alapján fogja megrajzolni az útvonalat. Ha nem felel meg a tervezett útvonal, akkor a gps-en kell megnézni az útvonaltervezés beállításokat.
Van egy gpx, benne 100 pont, semmi más. Azt szeretném, hogy ezt a gps real time (tehát nem előre, szóval ha újra kell tervezni az menjen) navigálja végig, ha az egyik ponthoz elértem, akkor navigál tovább a következőhöz ( de legalábbis valami hasonló). Off road túrához / versenyhez kell, egyszerűbb lenne, ha a pontok között kihúzná az adott legrövidebb utat ami szerinte járható.
Annak nincs értelme, hogy a gpx-et átalakítod route-á.
A gpx egy formátum. Tartalmazhat útvonalat(route), nyomvonalat(track), útpontot. A BC át tudja alakítani az útvonalat nyomvonallá. Megtervezed a BC-ben az útvonalat, majd jobb gomb az útvonalon, és átalakítás nyomvonallá. Aztán a gps-t rádugod a gépre, és a BC-ben átküldöd rá a nyomvonalat, nem kell gpx-el foglalkozni.
Ha gps-en megvan a térkép, akkor a BC-ben is meg tud lenni. Nem?
Ha leírnád részletesen mit akarsz csinálni, akkor találnánk megoldást.
Ez meg van, de kézzel összefüzni 70-100 pontot elég szivás. BaseCamp-ben azt sikerült elérnem, hogy a gpx-et route-á alakítom, de akkor azt az épp aktuális térképen tervezi meg és ha ezt a routetot átküldöm a gps-re akkor nem tudom azt mondani, hogy navigálj ezen végig. Vagy mit nézek be?
De a gps-en is tudsz több pontos utvonalat tervezni, csak nem a navigálásnál kell kezdeni, hanem az útvonalak menüben, új létrehozása. És akkor lehet több pontot is összefűzni.
A basecamp a saját útvonal tervezés beállításai alapján tervezi az útvonalat, és a gps is a saját beállításai alapján teszi ezt. Ezért van az eltérés a basecamp és a gps útvonala alapján. Ha pont ugyan azt akarod a gps-en mint a bc-ben, akkor a bc-ben alakítsd át az útvonalat nyomvonallá, és úgy küldd át a gps-re. Úgy, ugyan az lesz.
Gpsmap 64st . Olyat hogy lehet (ha lehet), hogy egy gpx file tartalmát végignavigálja a gps? Probáltam BaseCamp-el, de ahhoz ott kell lennie a térképnek és előre történik a tervezés, tehát ha valami változik akkor bukta. Ha felrakom a pontokat a gps-re akkor valamelyikhez oda tudok navigálni és route-ot is tudok késziteni, de olyat nem, hogy 1.-től az utolsóig egymás után navigáljon.
Elsőre bonyolultnak tűnik de egyébként nem az. A másik módszerrel csak az a baj, hogy nem biztos, hogy pontosan rajzolod át az utakat a térképen. Meg általában csak azokat az utakat rajzolod meg, amiken a terv szerint haladni akarsz. Aztán, ha a terepen változik a terv, akkor megint térkép nélkül vagy.
Uff, nem semmi! Csak remélni tudom, hogy ezekután használható eredményekre jutunk.
Most is azt látom, hogy rengeteg megoldás létezik. Kis gógyi kell, de menni fog ez.
Én személy szerint az egyszerűsített megoldásokat keresem. Tapasztalt túrázóként nekem is csak a minimális tájékozódási pontok kellenek. Az ember ugye ha elkezd rossz irányba menni, az duplán fáj.
Régen én is szórakoztam ilyen térkép megoldással egy geko 201 kütyün. A tuhu-ról le tudod tölteni a térképeket tájegységenkét txt formátumban. Ezt a trackmaker nevű program tudja kezelni. A térképhez ki tudod választani, hogy rajta legyenek a poi-k, geoládák, és az utak. Mivel az etrex10 csak 10000 trackpontot tud kezelni, ezért a teljes tájegység nem fér rá. Ki kell törölni a felesleges részeket addig amíg a 10000 track pont alá nem mész. Ez után át kell küldeni a megmaradt tracket a gps-re úgy, hogy be legyen pipálva, hogy aktiv log. Így a gps-en látod az összes utat. Navigálni nem tudsz rajta, de tájékozódáshoz tökéletes.
nyisd meg GPSTrackMaker programmal (a fájltípusnál válaszd a .txt kiterjesztést!)
a képernyő alján a Points felirat előtt látod, hogy hány trackpontból áll a térkép.
a tervezett túra által biztosan nem érintett területeket töröljük: egérhúzással téglalapok kijelölése, majd Delete gomb. (a térképet jobb egérgombbal tudod mozgatni, az ikon sorban van nagyító és kicsinyítő gomb)
ha a megmaradt terület még mindig nagy, akkor jelöld ki az egészet és használd a Tracklog reducert (jobbról az 5. ikon vagy Tools/Tracklogs/routes/Tracklog reducer...) Ez ugyan egyszerűsíthet a vonalakon, de még így is jó tájékozódást nyújthat. Talán a Resolution típusú "butítás" a legcélravezetőbb. A Preview gomb megmutatja, hogy hány pont lesz a vége. A "Let tracklogs selected on exit" legyen kipipálva és mehet a Reduce. Egy Delete gombbal töröljük az eredeti (kijelölve maradt) pontokat.
a redukált méretű "térkép" az Interface menüből feltölthető a kütyüre és a terepen járván szépen mutatkozni fog "alattunk" a térképi vonal.
Etrex10-re nem lehet 'igazi' térképet letölteni, csak útvonalpontokat vagy nyomvonalat...
Szerintem töltsd le PCre a magyar térképet, utána akár a turista térképet is..
Megrajzolod PCn (MapSourceban) merre akarsz menni és lemented GPS-re, aztán vagy követed a kijelölt útvonalpontokat a GPS-el, vagy trackback-el mész végig az előre kijelölt nyomvonalon..
Érdeklődök, hogy van-e aki hasonló hajóban evez, mint én. Etrex 10-es Garminra keresek img file-t, ami a Bakony pápai részét mutatja, vagy esetleg a veszprémi felét.
A kütyüre már próbáltuk, úgy néz ki tudjuk hogyan kell rátölteni. Egyelőre értelmezhetetlen térképet sikerült feltenni, de legalább nem zavarodott meg a gép.
Etrex 20/30 feltételezem ugyanúgy működik mint az Etrex 10, csak ugye ne legyen nagyobb a file, mint 7 mega (mert itt ugye nincs SD kártya).
Egyelőre keresem a programot ami térképeket szerkeszt (editor). Ez elég macera, hogy nekem konkétan egy linuxon működő program lenne a jobb (de ha windowsos az se baj feltétlen). Sokféle tippet olvastam már, de látom nem egyszerű a kérdés.
Igen. Elindítod a programot, rádugod a gépre usb-vel a gps-t, és a programban bal oldalon megjelenik a gps. Rákattintasz, és látod a rajta lévő dolgokat.