Keresés

Részletes keresés

malenykij polgar Creative Commons License 2002.05.02 0 0 122
Mi a párommal Ray Ban-eket gyűrűnk, én személy szerint azért, mert bármilyen modell volt, az üvege mindig nagyon jó volt a szememnek. A fazon sem volt utolsó szempont, s szerintem a Ray Ban paletta elég széles minden ízlésnek, s nem feltétlenül sportos.
Volt Folding Wayfarer-em (összehajtható, most édesanyám nyüstöli, s ez nagy szó!), volt sokkal drágább modellem is, mindegyikre ráültem legalább egyszer, leestek, elrepültek, pattantak, csúsztak, stb. A műanyag lencsések karcolódtak egy kicsit, de a látásban sosem zavart.
Az egyik szemüvegen pedig (merev tokban) átment a kollégám kocsival.
Két héttel ezelőtti kanadai utamon sajnos beszabadultam a Duty Free-be és ismét rabul ejtett egy Ray Ban. Pedig már lassan ki kellene próbálni egy másik márkát...
Egy a fontos: lehetőségeinkhez képest nem sajnálni rá a pénzt, a látás megér ennyit.
SZem Creative Commons License 2002.05.02 0 0 121
:o) te zsombi, milyen fejed van???
A lencséről: a CÉBÉ polikarbonát lencsével készül (akár az O), ami a szárazon - és porosan - való pucolást utálja. Hacsak nem használsz optikai mikroszálas törlőkendőt, ÚGYIS KARCOS LESZ. És ha beletekersz a csipkebokorba, akkor is. Na, de 6000 körül kapsz egy pár új lencsét. De új szemet???

De, hogy miért a halántékodat szorítja?... Próbáld meg fejjel lefelé :o) Egyébként az optikus hozzáállítja a fejedhez. (ehhez az kell, hogy OPTIKUSNÁL vedd meg!)

Előzmény: zsombi (120)
zsombi Creative Commons License 2002.05.02 0 0 120
Na, végül elmentem kipróbálni néhányat (mind CÉBÉ). Úgy éreztem, hogy egyáltalán nem az orrnyeregre támaszkodnak ezek a szemüvegek, hanem a halántékot szorítják. Ez normális?

A másik az, hogy egyik pajtásomnál láttam egy 2 éves darabot, hát elég karcos volt az üvege, pedig vigyázott rá. Ez kivédhetetlen?

ZooLee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 119
A másik a CÉBÉ. Magyarországon a Mountex forgalmazza. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a szemcsikkel?

A Mallory is forgalmazza, nagy választékuk van. (Király utca, vagy Duna Plaza fszt.)

ZooLee

Előzmény: zsombi (117)
ZooLee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 118
Nekem nyáron vezetéshez esetleg strandra, télen viszont sízéshez is alkalmas darab kéne. Létezik kompromisszum?

Ha vezetéshez veszel, akkor mindenképpen érdemes megvenni a jó minőségű, drágább szemüveget! Bár szerintem az ár nem mindig áll egyenes arányban a minőséggel.

Nekem CÉBÉ van, cserélhető lencsés Athlon. Széles lencseválasztékot lehet kapni a víztisztától a már vezetéshez nem használható rendkívül sötét lencséig.

http://www.cebe.com
http://www.cebe.com/boutique/produits/info/verres.htm

Szerintem nagyon jó ár/minőség arányú szemüvegei vannak.

ZooLee

Előzmény: zsombi (117)
zsombi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 117
Napszemüveg kellene, nem holmi tré, hanem használható. Most tájékozódom a piacon. Úgy látom, ebben a topicban is az Oakley a piacvezető, felteszem az ára is olyan. Plusz a szemüvegek terén kicsit olyan hangulatot áraszt, mint a kocsiknál a Merdzsó.
Szóval én a német Uvexre gondoltam. Itt van egy:


Bár tudomásom szerint ezek inkább síszemüvegeket gyártanak, talán egyéb használatra is megfelelnek.

A másik a CÉBÉ. Magyarországon a Mountex forgalmazza. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a szemcsikkel?

Nekem nyáron vezetéshez esetleg strandra, télen viszont sízéshez is alkalmas darab kéne. Létezik kompromisszum?

SZem Creative Commons License 2002.01.31 0 0 116
ZooLee: Én speciel bringázom is, úgyhogy talán elég autentikus nem csak szakmailag a véleményem. Kipróbáltam két sárgát is, az egyik citrom, a másik inkább vérnarancs. Amúgy tény, hogy élénkebbnek tűnik a kép a sárga lencsével, hiszen a szem érzékenysége abban a spektrumban a legnagyobb. A végén viszont megmaradtam esti és téli bringázásnál a színtelen (de UV szűrős) lencsénél. (az enyém is cserélhető) Valahogy egy idő után fárasztott a sárga.
Egyébként a szemben első osztályú fehérbalansz van, és úgyis "rádolgozik" a sárgára.
Előzmény: ZooLee (115)
ZooLee Creative Commons License 2002.01.30 0 0 115
Nekem cserélhető lencsés napszemüm van, és szeretnék esti bringázáshoz motorozáshoz venni bele világs (sárga v. narancs) lencsét. A hivatalos leírás szerint "segíti" a látást szürkületben. Ez hogy működik, működik-e valóban, érdemes-e beruházni ~4000 pénzt egy ilyen lencsébe?

köszi, ZooLee

SZem Creative Commons License 2002.01.10 0 0 114
20 körül kapni ilyesmit. Tényleg nagyon jók. Most egy csomó helyen árengemények vannan (tél miatt)
Előzmény: Lokator (110)
Lokator Creative Commons License 2002.01.09 0 0 113
:-)))) Sajna nem, csak egy teljesen mezei 55s. :-))
Előzmény: Fece (112)
Fece Creative Commons License 2002.01.09 0 0 112
:) Punto GT 2.0 16V Turbo?
Ahhoz csak Oakley megy... :D

Na, igen az a Xoor, az nem jutott az eszembe. Az van az inkognitókban (de nem mindegyikben). Egyébként jóval olcsóbb az Oakleynál.

Előzmény: Lokator (111)
Lokator Creative Commons License 2002.01.08 0 0 111
Ja es Fiat Punto.
Előzmény: Fece (109)
Lokator Creative Commons License 2002.01.08 0 0 110
En is kezdtem kozben arra kacsintgatni. Nagyon tetszik amit a XOOR-rol irnak. Ha levonom belole a marketinget meg akkor sem tunik rossznak, viszont fogalmam sincs, hogy mennyibe kerulhetnek. Nincs valami infotok? Es az inkognito?

Koszonom!!
L.

Előzmény: Fece (109)
Fece Creative Commons License 2002.01.08 0 0 109
Szerintem a vezetéshez inkább Polaroidot használj, ha tudsz, akkor barna lencsés Inkognito-t. Annak a lencséje is más (az optikus szerint), mint a sima Polaroidnak. Az Oakley persze igen menő. Milyen kocsid van?
Előzmény: Lokator (107)
Lokator Creative Commons License 2002.01.04 0 0 108
Ja, es BUEK, ha mar en vagyok itt az elso iden. :-)))
Lokator Creative Commons License 2002.01.04 0 0 107
Sziasztok!

Napszemuveget szeretnek venni. Korabban egy Polaroidom volt, amit nagyon szerettem, de eleg vilagos volt, aztan osszel sikerult elhagynom. :-((
Meggyoztem magamat, hogy most Oakley jon. Egy Twentyt gondoltam, black iridium lencsevel, DE... az iridium nem polar-szuros, pedig ezt szerettem leginkabb Polaroidban. A black polarized lencse meg 50-60k HUF, az kicsit sok.
Kerdesem, hogy mennyire jo a nem polaros iridium lencse? Vagy vegyek inkabb Polaroidot? Nagyreszt vezeteshez hasznalnam. Total bizonytalan vagyok.
Jo lenne olyasvalakinek a velemenye, aki mindkettot hasznalta vezeteshez.

Koszonom, udv: L.

optika.hu Creative Commons License 2001.12.22 0 0 106
Sziasztok, kellemes ünnepeket mindenkinek. Jővőre veletek ugyanitt...

SZem Creative Commons License 2001.12.22 0 0 105
Napszemüveges, kellemes ünnepeket!
nekrofil Creative Commons License 2001.12.12 0 0 104
lol:)

meg nem biztos, h ez lesz, azert elotte eloben is megnezem oket. a szin se biztos, csak egyelore ez tetszik:)))

Előzmény: Fece (103)
Fece Creative Commons License 2001.12.12 0 0 103
Na, ebben biztos, hogy megnéznek. Szörnyű....:D
Előzmény: nekrofil (102)
nekrofil Creative Commons License 2001.12.11 0 0 102
de, meg vagyok bekulve magammal.

es nyarra mar ki is neztem, h mit veszek:

áááááávadász Creative Commons License 2001.12.10 0 0 101
"(sajnos nekem szamit, hogy megneznek-e az utcan,"

Miért sajnos, a saját értékrendeddel sem vagy kibékülve???

" es ehhez az oakley alkalmas eszkoz:)"

Ugyan már, tekerd körbe a fejed wc papírral és sokkal többen fognak megnézi, garantálom.

Előzmény: nekrofil (60)
ZooLee Creative Commons License 2001.12.10 0 0 98
SZem, köszönöm a segítséget. :)))

Szóval CÉBÉ Athlon cserélhető lencsés napszemüveg. Főleg sportolásra ajánlott, de én vezetéshez, motorozáshoz is használom.

Torzításmentes, karcálló lencse, a teljesen átlátszótól a csak a magashegységekben ajánlottig nagyon sokféle változatban. Kétféle lencse forma van, már a kisebb is nagyon jó szélvédelmet biztosít.
Nagyon kényelmes, stabilan ül a fejemen.

Az ára töredéke a Oakley-nak, főleg ezért is választottam. A Mallory a forgalmazója, ott 16000 HUF volt. Van már Athlon II. is, nem tudom, hogy mi a különbség a keret formáján kívül.

ZooLee

Előzmény: SZem (97)
SZem Creative Commons License 2001.12.07 0 0 97
Lencsétől függ az ár, 14E-25E körül lehet (boltfüggő is)
Előzmény: nekrofil (96)
nekrofil Creative Commons License 2001.12.06 0 0 96
nem rossz

arfekves?

fece:
az enyem a legjobb:))))) oakley rullz:)

Előzmény: optika.hu (95)
optika.hu Creative Commons License 2001.12.06 0 0 95
Ő az.

Előzmény: Huckleberry Finn (93)
nekrofil Creative Commons License 2001.12.06 0 0 94
aggya rola kepet!
Előzmény: ZooLee (91)
Huckleberry Finn Creative Commons License 2001.12.06 0 0 93
Melyik az Athlon?
Előzmény: Fece (92)
Fece Creative Commons License 2001.12.06 0 0 92
Nem is halt ki.
Az én szemüvegemnél pedig biztos nem jobb a tiéd! ;)
Előzmény: ZooLee (91)
ZooLee Creative Commons License 2001.12.04 0 0 91
Kár, hogy kihalt ez a topic. Pedig szívesen elmeséltem volna, hogy mennyire jó a CÉBÉ Athlon napszemüm. :(

ZooLee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!