Keresés

Részletes keresés

Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1028

Eh, bocs az elütésekért.

Előzmény: Szipolyka. (1027)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1027

Az osztrák német is német, a bajorhoz meglehetősen hasonló.

Van No.-ban pár elvadult nyelvjárás, de mindent meg lehet szokni, ha van alap.

Mi nagyon kevés nyelvtudással indulrunk el - vagy inkább mondjuk úgy: németül nem tudtunk jól, az angolt igen, és a kollégák is, és mivel eléggé speckó a szakterületünk, a főnök is akart minket, ezért hajlandó volt velünk angolul beszélni. A tudomány amúgy is angolul folyik, és mi vegyészek vagyunk. Nem is a munkahelyen tanultunk meg németül, hanem a való élet többi területén, és NAGYON sokáig tartott. Akkor ívelt fel a dolog, amikor eljöttünk onnan, és az új helyen eleve csak németül beszéltünk.

 

Azért amikor már jól ment a német, átnéztem a biztosításainkat, szerződéseinket (pl. mobiltelefon, internet), ezt-azt, és ért pár meglepetés... Az titkárnő segített annak idején mindent tető alá hozni, és neki nem volt érdeke például az, hogy megtalálja a legjobbat. Némi revíziót követően több száz eurót faragtam le a kiadásokból. Amiket értelemszerűen addig fizettünk, mert nem volt más választásunk...

 

Szóval ha a német nincs is meg, de az angol igen, akkor már nem teljesen lehetetlen boldogulni, de kell hozzá a kollégák részéről segítőkészség, és hát sokat bukik rajta az ember még így is.

Előzmény: Dózerbike (1026)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1026

nem a nyelvtanulás keül sokba itthon, hanem a megélhetés...

 

Na de. Gyerekek dolgait nem én intézném elsősorban.

Nyelvet tanulni ottani nyelvsuliban gondoltam, meg hát azért a hétköznapokban is több ragad ott az emberre, mint itthon.

 

Egy másik variáció szerint, először Ausztriába mennék, minél közelebb a határhoz. És ott tanulnám a nyelvet. Ha bármi gáz van, pár óra alatt itthon vagyok. Csak azt nem tudom, az osztrák némettel, mire fogok menni Németországban.

 

Mivel először csak én megyek bárhova is, ha nem passzolnak a dolgok, akkor természetesen a család nem fog jönni. Először csak  én viszem vásárra a bőröm.

Nagy kaland kimenni, de itthon maradni is. Mint ahogy a jó öreg mondás szerint, van aki kalandvágyból ment  külföldre, és van aki ugyancsak kalandvágyból maradt itthon. Persze régen mást értettek ezalatt, de a lényeg nem sokat változott.

 

Mindenesetre köszi a figyelmeztetést, nem engedem el csak úgy a fülem mellett.

Előzmény: nosztalgika02 (1025)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1025

Szia!

 

(Azzal a tudattal írom ezt a hsz-t, hogy nem lesz semmi haszna, de meg kell nyugtatnom a lelkiismeretemet, hogy legalább én figyelmeztettelek.)

 

NE GYERE NÉMETORSZÁGBA NYELVTUDÁS NÉLKÜL, KATASZTRÓFÁBA INDULSZ!!!!!!!!

 

Még ha müncheni sógorod tud is adni szállást, másban nemigen fog tudni segíteni! Az én ismereteim szerint csakis húsfeldolgozó üzemben kaphatsz állást nyelvtudás nélkül, ott meg hogyan, kitöl tanulnál meg németül? Melletted albán, orosz, lengyel szerencsétlen robotol éhbérért, mint Te, napi 12 órában, hogyan, hol, kitöl tanulnál ott, föleg olyan szinten, hogy hivatali ügyeket tudj majd intézni, vagy az iskolás gyerekeid iskoláját tudd intézni (fogadó órák, ezer intézni való, amiröl írásban értesítenek)???????

 

Családod érdekében kérlek nagyon szépen, ne gyere még, tanulj egy kicsit még, akármilyen nehéz is összekaparni rá a pénzt. Inkább vegyél fel rá hitelt, ha még tudsz, de tanulj még nyelvet, mielött kijössz! Asztalosként jól el tudnál helyezkedni, lakatosként is, emberi munkaidöd lenne, emberi bérezéssel, amire már tényleg kijöhetne a család is, de nyelvtudás nélkül ez ÖNGYILKOS VÁLLALKOZÁS!!!!!!!!!!!

Előzmény: Dózerbike (1024)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1024

Nosztalgika, DeRosa  köszönöm a válaszaitokat!

 

Az a helyzet, hogy egy évem már nem lesz tanulni a németet.

Jó lenne, de nincs ennyi időm. Ha más nem lesz, elmegyek segédmunkára, vagy olyan helyre, ahol nem kell annyira a nyelv, és közben megtanulom annyira a németet, hogy el tudok majd helyezkedni a szakmámban. Másik szakmám lakatos, de abban nem annyira szeretnék dolgozni, de ha nincs más, jó lesz az is.

Nincs még fix helyem, az önéletrajzom most fordítják, és amint lehet, megyek. Nem fogom eltitkolni, hogy a nyelvtudásom nagyon kicsi, de bízom benne, hogy így is kelleni fogok.

Ajánlólevelet nem fogok tudni beszerezni, már sosk sok éve egyedül dolgozok, csak a saját munkáimról készült képeket tudom majd megmutatni.

 

Ez a rengeteg papír kicsit megrémiszt. Nem tudom, megvan e minden. Voltam munkanélkülin, 1993-ban. De hogy erről milyen papír van meg, azt nem tudom. És a volt munkahelyek papírjai is... nem tudom. Azt gondoltam, csak annyi kell, ami itthon is.

 

Bizonyítványok természetesen megvannak mind.

 

Lehet hogy először München környékére megyek ki, ott élnek sógoromék. Ha tudnak valamit segíteni, első lépésnek lehet az lesz a járhatóbb út.

 

Ennyire szörnyűek a német nők???  :-)

Pedig az a tervem , hogy idővel vállalkozást indítok, és akkor többnyire nőkkel kell majd egyezkednem. :-)  Dolgoztam évekkel ezelőtt jó pár németnek, itt a Balaton parton. Ők nagyon rendesek voltak, bár többnyire ők is északiak voltak.

 

A terv az, hogy a következő tanévkezdésre már a család is velem lesz.

 


Előzmény: nosztalgika02 (1000)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1023

Hopp

Akkor ez változott, mióta mi igényeltük. Bocsánat a félretájékoztatásért!

Remélem, a másik dologban sincs igazam :-)

Előzmény: Csopaki malom (1022)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1022

Egy másik fórumon pont most volt erröl szó. 

Ott azt mondják, hogy a tiedhez hasonló esetben lehet a magyar és a különbözeti német családi pótlék egyszerre.

Nekem nincs ebben tapasztalatom, úgyhogy csak linkelni tudok (1430-as hsz)

 

http://www.iranynemetorszag.com/forum/tarsalgo/milyen-az-elet-nemetorszagban/-2.html#10437

 

 

Előzmény: kofe79 (1020)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1021

Meg lehet próbálni, de kellemetlen kérdések vannak a kérdőíven. Erősen arra irányulnak, hogy hol van a gyerek :-)

Előzmény: kofe79 (1020)
kofe79 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1020

Szia.

 

Köszönöm a gyors választ.

Csak azert kérdeztem mert sok ismerösöm dolgozik ausztriaban,nem élnek kint,és mégis ausztriabol kapják a csaladi potlék különbözetét.

Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1019

Az 1. kérdésedre tudok válaszolni: A Kindergeld ott jár, ahol a Kind van :-) Magyarországon levő gyerek után nem fogsz No.-ban Kindergeldet kapni.

A második kérdés az jóval fogósabb. Szerintem nem fog menni a családi adózás, mert a párod illetősége nem német (életvitelszerűen nem No.-ban él), tehát neki Mo.-n kell adóznia, neked pedig No.-ban.

Előzmény: kofe79 (1018)
kofe79 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1018

Sziasztok.

 

Segitségeteket szeretném kérni.

Január 2-án kezdek ulm mellett dolgozni természetesen hivatalosan bejelentve.

Elolvastam itt ezt a forumot nagyjábol,sok kérdésre is választ kaptam.

De lenne még 2 kérdésem.

1.Tudom-e igényelni itt a kindergeldet anélkül,h a családom kiköltözne,és h milyen formában?

   (gondolok itt arra h teljes összeget innen,v megosztva igényelve párom    magyarországrol,én pedig a különbözetet németországból)

2. Az adózást tekintve családi adózás van németországban,de a párom magyarországi munkahelyre van bejelentve. Ilyenkor külön adózást kell kérni,illetve érdemes-e,h járnék jobban?

 

Köszönöm.

szentesi53 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1017

Köszönöm, segítettél. Megtaláltam amit kerestem.

Előzmény: DeRosa (1014)
vmarko Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1016

panerai88, DeRosa köszönöm a válaszokat, remélem nem lesz semmi gond. sajnos most nagyon nincs pénzem téli gumikra, pláne nem négyre.

 

ha valakinek van még ilyen téren tapasztalata az ne tartsa magában! köszi:)

Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1015

Megáll az eszem, tényleg nincs ár... De egy Hessentickettel úgy 25 euró körül megúszod, bár ennek olcsóbbnak illene lennie.

DeRosa Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1014

Szia,

 

ICE-re van online ar (29Euro) a www.bahn.de oldalon, RE-re sajnos nincs, mert un. Verbundtarif vonatkozik ra, amit nem a DB szabalyoz, hanem a helyi cegek...

De most hirtelen az http://www.rmv.de se mond sokat, csak menetrendet.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: szentesi53 (1013)
szentesi53 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1013

Holnap de., 2011.12.09-én.

Előzmény: szentesi53 (1012)
szentesi53 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1012

Sziasztok. Tudna valaki segíteni hogy mennyibe kerül egy 2-osztályú vonatjegy Frankfurt HBF.-Fulda ZOB között? ICE, IC árát látom, de én az RE-vel szeretnék menni. Előre is köszönöm a segítséget.

DeRosa Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1011

Nem probaltam, de egy nemet/osztrak rendor szerintem nem fog tovabb engedni.

Meg fog buntetni, de legalabbis No-ban nem a penzbeszedes a lenyeg, hanem hogy ne amokfusson valaki nyari gumikkal az autopalyan...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: vmarko (1007)
panerai88 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1010

Ausztriában például téli körülmények között (hó, jég, latyak) november 1. és április 15. között kötelező vagy a téli gumi használata mind a négy keréken vagy hólánc felszerelése a hajtott kerekekre. Hóláncot azonban csak ott használhat az autós, ahol az útfelület egybefüggően havas-jeges, tehát a lánc nem károsíthatja az aszfaltot. A szabály be nem tartását 35 eurós pénzbüntetéssel fenyegeti a jogalkotó, amennyiben másokat veszélyeztet, akkor az érintettet 5000 euróra is megbüntethetik. Négy évszakos gumi akkor minősül téli abroncsnak, ha M+S jelzés szerepel az oldalfalán. A radiál téli gumira minimum 4 mm profilmélység az előírás.

Előzmény: panerai88 (1009)
panerai88 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1009

itt pontosabb kepet kapsz a teli gumi hasznalatrol:

 

http://www.vezess.hu/hirek/kotelezo_teligumi/16665/

 

Európában nyolc országban, Szlovéniában, Litvániában, Lettországban, Észtországban, Finnországban, Németországban, Svédországban és Norvégiában kötelező a téli gumi használata, de erős havazás idején Ausztriában és Szlovákiában is szigorúan ellenőrzik a téli abroncsok használatát.

Előzmény: panerai88 (1008)
panerai88 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1008
Előzmény: vmarko (1007)
vmarko Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1007

sziasztok!

 

szeretnék kérdezni:) karácsony előtt utazok haza hollandiából, az utam nagy része németországon keresztül vezet. azt szeretném tudni mennyire figyelik azt, hogy van-e téli gumi az autón és mi történik ha esetleg a rendőr kivesz és meglátja, hogy nincsen? lehet olyan, hogy nem enged tovább? vagy csak megbüntet és mehetek a dolgomra?

 

a válaszokat előre is köszönöm:)

urjozef Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1006

Sziasztok Józsi vok! December 17 - 18 - 19-20 ra keresünk autót akinél lenne 2 szabad hely.

Cosfeldből , Budapestre ! Köszönöm!

Telefon számom : +4915143678873

Küldj SMS és én hívlak köszönöm!

DeRosa Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1005

Valoban - Jogilag el kell fogadniuk.

De vannak "nehez eset" tisztviselok, akik megnehezithetik az ember eletet. (Pl. olvashatatlan "idegen" pecset + alairas Mo-rol - "na most mit tegyunk, ezt igy nem fogadhatom el...")

Es mig szinten lehetseges elszamolni a magyar fordittatas forintos szamlajat itt is, azert nem olyan egyszeru.

 

En csak akkor fordittatnek otthon, ha tenyleg barati az ar es minosegi a munka.

 

Ugy altalaban hivatali ugyintezes kapcsan szerintem minimalizalni kell a surlodasi felutetet, azaz minel inkabb bele kell ferni az egyik ismert skatulyaba. Ha passzolsz, - amennyire lehet - konnyen mennek a dolgok. Ha nem, akkor legtobbszor elutasitas lesz az elso valasz, mert az a legbiztonsagosabb, legegyszerubb a hivatalnoknak...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: egerszegi (1004)
egerszegi Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1004

"Es majd minden papirrol kell hitelesitett forditas, amit itt kint kell csinaltatni."

 

Az eleje igaz, de nekunk mindent elfogadtak Magyarorszagon hitelesitett forditassal is...Olcsobb, foleg ha van ismeros.

Előzmény: DeRosa (1002)
DeRosa Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1003

HH kornyeket nem ismerem, de felenk minden mezon van egy lovarda. Azaz rengeteg. Es sok a kulfoldi kisegito is. Ha valoban ertesz a lovakhoz, akkor szerintem korantse lehetetlen.

De nem az en asztalom, se lovam sincs, se nem lovagolok...

Csak latom oket amikor biciklinyeregben ulok. ;-)

 

Udv,

deRosa

Előzmény: GOLAZ111 (1001)
DeRosa Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1002

Szia,

 

valoban, a nyelvtudas alapveto feltetel lesz. En nem annyira konyvek felol kozelitenek, azaz a nyelvi/nyelvtani alapokat nyilvan konyvbol+tanartol kell megtanulnod, de aztan kommunikacio + szakmai nyelv!

Mar most tessek midnen este megnezni a nemet csatornan az idojaraselorejelzest. par het utan egeszen jol fogod erteni azt a viszonylag szuk szokincset, a fuled meg ra fog allni a nyelvre. (Legjobb lenne az ARD/ZDF csatornakat nezned, de kereskedelmi is OK.)

 

A helyedben (a tanarral egyutt?) bongesznem a http://www.my-hammer.de/ oldalon az asztalos temaju hirdeteseket, innen meg fogod tanulni a szama elo nyelvi zsargonjat. Ugy vevo oldalrol, mint vallalkozoi oldalrol. (Ez egy foditott aukcios oldal, ahol munkakat lehet meghirdetni, es a vallalkozo szellemu emberek lefele licitalnak, hogy mennyiert vegeznek el az adott melot - de nem feltetlen a legolcsobb kapja a megbizast, a hirdeto barmelyiket valaszthatja, vagy egyiket se)

Nem tudom, milyen asztalos vagy (butor, epulet stb) erre neked kell majd rakeresned...

 

Fix allasra jossz ki? Azaz azt mar nem kell keresni?

 

A papirokat hozzad magaddal. Mindent, amit csak el tudsz kepzelni, talalsz. Pl. 1-2 ev mulva meg fog keresni a nemet szovetsegi nyugdijnyilvantarto, hogy a 17. eleteved es anemetorszagi munkakezdesed kozotti evekrol nyilatkozzal...

Es majd minden papirrol kell hitelesitett forditas, amit itt kint kell csinaltatni.

Mindenrol tessek megorizni a szamlakat, pl az osszes forditasi es egyeb eljarasi dij leirhato az adobol...

Es persze koltozesi szamlak, bar erre olykor jobb a "Pauchale"-t igenybe venni az adobevallaskor.

- Ha van csalad, es ok csak kesobb jonnek, akkor amig megosztva eltek, tessek utana nezni a "Doppelte Haushaltsführung" (kettos haztartas) intezmenyenek.

 

Ha fix munkahelyre jossz ki, akkor az otthoni referencia/ajanlas nem lesz annyira fontos (ezek mar elfogadtak, masoknak meg a nemetorszagi ajanlasod lesz majd a donto, ha errol a helyrol valtani fogsz) de ettol fuggetlenul kerjel csak egyet.

 

Es tessek pozitivan hozzaallni!

 

Ha te jol allsz a dolgokhoz, akkor hozzad is ugy fognak.

Az pedig valoban teny, hogy itt hiany van jo szakemberekbol akik nem felnek osszepiszkolni a kezuket munka kozben... :-(

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Dózerbike (999)
GOLAZ111 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1001

Hello mindenkinek!

 

Én is voltam Németországban egy rövid időre. Tudom, hogy mindenki maga nézzen utána, egyet is értek vele, de lenne egy kérdésem.

 

Mit tudtok a lovas munkákról? Értem ezalatt a különféle istállóban végezett munkát, kivinni, behozni az állatokat, takarítani utánuk, enni adni, stb, rengeteg feladat van. 

 

Természetesen a lovasoktatást nem sorolom ide, az egy külön szakma. 

 

Szóval mi a véleményetek, ha valaki ért a lovakhoz lesz érdemi esélye arra, hogy Németországban ezzel el tud helyezkedni?

 

Azért kérdezem csak, mert én Hamburgba mennék esetleg és az a B terv, hogy, ha Hamburg valami miatt nem jön be, akkor környező vidékeken, Schleswig - Holsteinben néznék munka után. Szerintetek ez reális? 

nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1000

Szia :)

 

Nem vagyok profi ebben a témában, így hát a teljesség igénye nélkül adok pár tippet:

 

1. NYELVTUDÁS NÉLKÜL EGY LÉPÉST SE! Asztalosként kelleni fog a német nagyon (egy informatikus elboldogul csak angollal, de asztalos nem!!!). Nagyon jól teszed, hogy tanárhoz jársz, tanulj ezerrel kb. egy fél-egy évig (de a wc-re is a német könyvvel menj!), és próbáld megbeszélni a tanároddal, hogy szakmai szókincset is vegyetek át. Utóbbit ne szótárból, ha lehet, hanem kint dolgozó kollegáktól, vagy szakmai szövegekböl, akkor lesz tuti, hogy a valóban használatos szavakat-fordulatokat tanulod.

 

2. Hozd az összes papírodat! Megint a teljesség igénye nélkül:

 - családi papírok (szül. akvi. kiv., házassági akvi. kiv., válási végzés, gyermektartási végzés, gyermek születési akvi. kiv.)

 - iskolai végzettséget igazoló összes papír

 - összes munkáltatói igazolás (ha van, jó lenne ajánlólevél)

 - utolsó három év adóbevallása

 - oep-es összes papír

 - összes munkaügyes papír, ha már voltál munkanélküli.

Már most gondoskodj fordítóról, aki online dolgozik és mindent kipostáz, hogy ezért se kelljen majd rohangálnod.

 

Lehet, hogy ez most eltúlzottnak tünik, de hidd el, itt kelleni fog (föleg, ha valaha is munkanélküli lennél, ami nem valószínü egy asztalos esetében, de lehetséges, mint minden)!!!!

 

3. Gondoskodj elöre lakásról, vagy legalább egy lyukról, ahol meghúzod magad, míg lakást találsz. Gözöm sincs, milyen a helyzet Bielefeldben, gondolom, hogy ott azért egyszerübb és olcsóbb a lakáshoz jutás, mint mondjuk Münchenben vagy Berlinben.

 

Ja, és örülj! Asztalosként leginkább német férfiakkal lesz dolgod, akik jópár klasszissal elviselhetöbbek, mint a német nök. És még egy plusz: északnyugaton leszel, ami (legalábbis statisztikai valószínüség szerint) azt jelenti, hogy laza, nyugis, kicsit csöndes, de jóindulatú emberekkel leszel körülvéve, akiknek még humoruk is van :)

 

Remélem, tudtam segíteni.

 

Kalandra fel!

 

 

 

Előzmény: Dózerbike (999)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.06 0 0 999

Sziasztok!

 

Bielefeld környékére tervezek kimenni dolgozni, mint asztalos. Németül sajnos még alig tudok, 2 hónapja járok tanárhoz. Kérdésem az lenne, hogyan induljak neki az egésznek, mire számítsak, stb? Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!