Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 3157

Azért a box használatának lehetnek előnyei is.

PL műholdas TV esetén elég mélyen zsebbe kell nyúlni egy sat tuneres PVR funkciós készülékért. Ha egyéb paraméterek alapján megfelelne egy alacsonyabb kategóriájú TV is akkor igen sok év box bérleti díjra elég a különbözet.

 

Ha van vezetékes telefon, akkor az Interaktív műholdas szolgáltatást választanám, bár az IP-TV rögzítős boxa a nézett műsor mellett tud egy másikat rögzíteni.

Ezt egy TV csak felső katagóriákban tudja nyújtani fél milla fölötti, de inkább milló közeli árkategórában és 50" vagy nagyobb méretben.

Előzmény: eMPet (3155)
eMPet Creative Commons License 2014.01.05 0 0 3156

Néztem az UPC sat csatornaválasztékát, pár dolog hiányzott belőle, ami a t-home-ban megvan. Érdekes, egy ismerősömnél meg pont fordítva. De azért utána járok ennek is.

Előzmény: zlota (3154)
eMPet Creative Commons License 2014.01.05 0 0 3155

Köszönöm a választ, vezetékes telefon van, tehát azzal tudok vacilálni, max az upc-s sattv jöhet még szóba.

Más fórumon olvastam, hogy a T-home nem támogatja a kártya máshova dugdosását, de erre holnap rákérdezek, végül is náluk is kapható PVR-es tévé. Igaz, akkor meg ki venne rögzítős beltérit...

Előzmény: Ati_66 (3153)
zlota Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3154

Lehet félreértek valamit, de UPC tányérosán is megy a PVR!Én így használom!

Tehát van lehetősége más is.De szerintem a T-Homenál is lehet igényelni nem párosított kártyát... az biztos, hogy UPC direcktnél tehát SAT TV-nél lehet.

Előzmény: Ati_66 (3153)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3153

Máshonnan azt az infót kaptam, hogy a PVR-képes tévé csak a tévén beállított programokat tudja felvenni külső tárolóra, a "kapott" jelek által sugárzottat nem. Ez így igaz? Ha igen, van rá megoldás, hogyha már PVR-képes, akkor használjam is a funkciót?

 

Ez így igaz.

Csak a saját digitális tuner adását rögzítik. Tehát ezekkel a készülékekkel csak a Mindig TV, Digi kábel, UPC digitális kábel, T-home digitális kábel TV előfizetések esetén tudnád használni a PVR-t.

 

A korábban ajánlott Mindig TV-t kilőtted, a másik három lehetőség nincs.

 

Tehát a TV PVR funkciót nem tudod használni.

 

(Ha a műholdas box miatt szabadon maradt antenna csatlkozóra kötsz egy megfelelő antennát a Mindig TV kódolatlan csatornáiről rögzíthetnél vele )

 

Az adás rögzítéshez a lehetőségeid:

 

1, Ha van a házad előtt T-Home telefon vezeték, akkor válthatsz Interaktív műholdas előfizetésre, amihez tartozik rögzítős beltéri.

2, Ha van a házad előtt T-Home telefon vezeték akkor válthatsz IP TV-re amihez lehet rögzítős boxot is előfizetni.

3, Ha nincs T-home telefon kábel a ház előtt, akkor szolgáltatót válthatsz és a UPC direct vagy a Digi TV műholdas szolgáltatásához lehet rögztős box-ot használni, akár saját boxot is vagy egy DVB-S/S2 tuneres TV-t.

 

4, Ha a másik 2 műholdas szolgáltatónál nincs meg minden csatorna amire szükséged van, akkor lemondasz a műsor rögzítés lehetőségéről vagy csatlkoztatsz a rögzítéshez egy video magnót vagy DVD felvevőt, ami ha merevlemezes akár time slip lejátszásra is használható.

 

 

Előzmény: eMPet (3152)
eMPet Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3152

Szépestét, tanácsot kérnék.

Szarakodik a jelenlegi tévém és videóm is, mindkettő múzeumi darab lehetne, így új beszerzésén gondolkodom.

 

 

Samsung tévéket (32F4500, 39F5300 32F6200) néztem ki, előtanulmányok után PVR-es, CI foglalatos példányokat.

Szerettem volna megszabadulni a beltéritől és a CI foglalatba egy kártyaolvasót tenni, így távirányítóból is elég lenne egy, de jJelenleg t-home-sat előfizetéssel jön a műsor (kábel nincs), ezzel az a bajom, hogy a kártyát nem lehet elválasztani a beltéritől, mert "hivatalból" össze vannak párosítva. Így a tévé a beltéri által előállított már kódolt jelet kapja.

 

Máshonnan azt az infót kaptam, hogy a PVR-képes tévé csak a tévén beállított programokat tudja felvenni külső tárolóra, a "kapott" jelek által sugárzottat nem. Ez így igaz? Ha igen, van rá megoldás, hogyha már PVR-képes, akkor használjam is a funkciót?

Qkorica Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3151
Előzmény: temcsaba (3149)
nicko Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3150

ezzel nem tudsz mit csinálni ez a samsung sara.

ez is egy olyan hiba a csatorna rendezés mellett amire magasról tesz a gyártó és csak a pr-t tolja a smarttal..

Előzmény: temcsaba (3149)
temcsaba Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3149

köszi

"viszont ha több csatornás frekin kerestesz megtalálja, de sajna szanaszét dobálja a már rendezett listában."

hát ez az...

Előzmény: nicko (3146)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3148

Neked is köszönöm!

 

Az előbbi válaszom óta hasonló oldalakat nézegetek, de ahogyan látom, kb. 10.000 Ft a megoldása. Egy linket én is adok, hátha érdekel még másvalakit is a dolog:

http://fiio.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

 

Ennyit viszont nem szánok rá, letettem a dologról. Ennyiből már szinte kicserélhetném magát a lejátszó részt, ami veszi a digitális jelet.

Előzmény: nicko (3147)
nicko Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3147

ennek a blognak javaslom az elolvasását. kitudja hátha ad ötletet.

Előzmény: Törölt nick (3145)
nicko Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3146

ha csak 1 csatornáról van szó akkor tudnod kellene melyik frekin adják. ezt a digi oldalán az aktuális ÁSZF melléklete "csatornakiosztás" pdf fájlban megtalálod, lakóhely szerint.

Ha megvan akkor kézi keresést válaszd és kiadja a már behangolt frekiket. Kikeresed közülük amire szükséged van és azon egy új keresést indítasz.

A másik módszer, ha egy új frekit indít a digi és nincs még a tv listájában, megadod a frekit pl. 750000khz QAM Érték mindig 256
Symbol Rate 6900 kivéve a közszolgálati adóknál ahol ez 6000 és keresés indítása.

 

viszont ha több csatornás frekin kerestesz megtalálja, de sajna szanaszét dobálja a már rendezett listában. Én ilyenkor nem szenvedek vele távkapcsolóval, hanem lemetem a listát 1-2 perc alatt samsung chanel editorral átrendezem és visszatöltöm tévére.

Előzmény: temcsaba (3144)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3145

Köszönöm a választ.

Van rajta mindkettő csatlakozó, de ennyit nem ér a dolog. "Jó lesz az úgy", youtube-ról pikkpakk letöltöm a számokat és egy pendrivon megy a moziba. Ipari mennyiségben amúgy sem a tv-n hallgat zenét az ember, szerintem.

 

Csak ez olyan amatőr hibának tűnik számomra (tényleg laikusként mondom, aki az átalakítók, csatlakozók világában nem jártas), amit egy kis odafigyeléssel kiiktathattak volna. Szerintem...

 

Bár tényleg nem korlátoznak mélyen szántó szakmai ismeretek véleményem megformálásában. :-)

Előzmény: Ati_66 (3124)
temcsaba Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3144

sziasztok,

 

6100 a gép

probléma számomra, hogy a már nagy nehezen sorrendbe rakott és sorszámozott kedvencek csatornák után a digi új csatorna esetén (m3 majd most AXN's) nem tudtam behozni és berakni a kedencek közé csak ha az egészet kezdtem előlről (automatikusan újrahangol kedencek csatornaszám szerk)

 

van arra mód hogy egy egy újabb csatornát kézi hangolással a kedencek közé rakjak az egész reboot nélkül?

 

köszi.

 

féloff

 

1. használok egy régi com3016 tvirányítót egy régi grundig tévéhez. Eddig (i)gomb majd (OK) felhozta a Főmenüt (Kép, Program, Timer func. stb). Valamire nagyon rányomtam mert most a (i)gomb majd (OK) csak a KÉP Menüt hozza fel, így nem tudom hangolni a csatornákat a tévén. Van valami gomb kombó ami előhozza nekem megint a főmenüt?

 

2. Az m3-nak mi a helye? (a hely nálam pl S12 vagy C42)

 

köszi ezt is.

 

nicko Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3143

jaaaa.

 

azt hittem a tv-ről valahogy lelehet szedni ezt és megnézni progiban, mint a csatorna listát.

Előzmény: bacus (3142)
bacus Creative Commons License 2014.01.04 0 0 3142

Ez egy USB-s DVB-C tuner, illetve annak az EPG-je. De abba ugyan az a digi antenna megy mint a tv-be.

 

A lényeg sztem látszik a képen, ott van 1 hétre előre az EPG. A két kép közül az első az aktuális állapot, mig a másik a legörgetett 1 héttel későbbi.

Ha nagyon szeretnéd az eredeti képeket, akkor még nem töröltem, meg tudok is bármelyik csatornáról feltenni EPG-t.

 

Nálam egyébként a tvn is remek az EPG, ott is megvan 1 hétre előre.

Előzmény: nicko (3140)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3141

Jogos...ezután így csinálom , de azért valóban működhetne, aminek működnie kell :)

Előzmény: zlota (3138)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3140

ez nálam sajna kicsiben jelenik meg..

milyen progival lehet ezt megnézni előre?

Előzmény: bacus (3137)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3139

de ott van nálad is?

Előzmény: robee19 (3136)
zlota Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3138

Áh,ne bánkodj addig sem nagyon amíg nem megy!

 

Hogy indul el a port. hu alkalmazás... hány lépés?

1, smart gomb

2, odalép az alkalmazásra

3, indít

4, keresgél, de egér nélkül, és nincsen alatta PIP sem, azaz közben nem nézheted a TV-t sem

 

Nézzünk egy helyettesítő megoldást...

1, smart gomb

2, odalép a butaböngészőre

3, indít

4, itt  be van állítva kezdőlapnak a port. hu azaz mehet az oldalon a full port . hu és közben megy a PIPben a TV a háttérben.A Görgős egérrel lapozgathatsz kereshetsz képeket is látsz rögtön az éppen futó müsorról, véletlen még a sample is megy a filmeknél, azaz belenézhetsz.

 

Semmivel sem több!

 

vagy

4, kedvencek

5, port. hu azaz mehet az oldalon a full port . hu és közben megy a PIPben a TV a háttérben.A Görgős egérrel lapozgathatsz kereshetsz képeket is látsz rögtön az éppen futó müsorról, véletlen még a sample is megy a filmeknél, azaz belenézhetsz.

 

Egy lépéssel több!

 

és végül méggyorsabban:

1, search gomb

2, balra ott van az előzményekben, ha már egyszer megkerested a port. hu kiválaszt előzményekből

3,  full port . hu és közben megy a PIPben a TV a háttérben.A Görgős egérrel lapozgathatsz kereshetsz képeket is látsz rögtön az éppen futó müsorról, véletlen még a sample is megy a filmeknél, azaz belenézhetsz.

 

Ez meg még egy lépéssel gyorsabb is!

 

Tv2 éppen a világhírű sakál árnyéka megy. :D

Az alkalmazásnál nem, a webes felületen simán bele lehet nézni, sőt fentebb még pillanatképet is látsz.... egyszerre 5 csatornából...

 

Előzmény: robee19 (3126)
bacus Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3137

"Na, akkor megnyugtatlak, hogy a DIGI még 24 órát SEM ad előre az EPG-jén !!!"

 

Ez vagy a tv, vagy a veszprémi digi hibája. Most kiváncsiságból ránéztem, és 1 hétre van EPG pl az m1 csatornán. Szintén digi, ugye..

 

 

 

Előzmény: GPS (3110)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3136

Őszintén (szinte) mindenhol néztem, de a terméktámogatás alatt biztosan nem kerestem volna....

Előzmény: nicko (3135)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3135

egyébként a menűben is meglehet nézni.

Terméktámogatás--Öndiagnosztika-Jelszint

legalábbis D szériánál így van nálad is ott kel lennie.

De az info hosszan nyomása egyszerübb.

Előzmény: robee19 (3133)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3134

Na, akkor megnyugtatlak, hogy a DIGI még 24 órát SEM ad előre az EPG-jén !!!

 

Délben nem tudod megnézni az aznapi esti műsorokat SEM - mert "Nincs információ" felirat van végig-zsinórban az összes csatornánál.

 

Ezt írtad, igaz nem azt nincs.

De ez akkor is valótlanság. (akire haragszom annak azt írom hazudik) :)

A többire nem kívánok reagálni.

Mert van EPG 1 hétre előre kívéve az AXN-t azon semmilyen nincs még..

Csak amikor bekapcsolod a tv-t akkor abban a pillanatban valóban nincs, de x idő alatt betöltődik. Most ez 1-5-10 perc nem tudom nem szoktam figyelni. Vagy ha azonnal kell az epg, akkor rámész arra a csatornára, előhozod az epg-t és ott van rögtön.

 

Csak tanács..hangold újra a tévét vagy ha az nem segít helyi problem.

Előzmény: GPS (3119)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3133

Köszönöm!

Előzmény: nicko (3131)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3132

és a T. szolgáltatók mikor fogják csökkenteni a boxok árait, ha már az állam csökkenti a kivetet adót...viszont így a tablettekét emeli.

Előzmény: Ati_66 (3109)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3131

nyomd hosszan az info gombot

Előzmény: robee19 (3130)
robee19 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3130

Lenne még egy kérdésem: a tv-re érkező jelszintet/jelerősséget (f6400) meg tudom valahogyan nézni? A menükben nem találtam sehol erre lehetőséget, és hétfőre mire hozom a CI+ kártyát, ha szükséges rendbetetetném a kábeelzést/splitteres elosztásokat. Most átraktam a digitális csatornákra (az m2, DTV, Alföld Tv kártya nélkül is látható) szép tiszta a kép, akkor bízhatok bene, hogy a HD-s médiacardal sem lesznek pixelesedések?

nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3129

nem tudom mit variálnak rajta mert mikor megvettem a tévét lassan 2 éve, 2 hétre előre megvolt az epg. az más kérdés, hogy ha változás állt be a műsorba az epg ezt nem követte.

legújabb epg trükk, hogy az M3-on az adás kezdés és az epg nincs szinkronban..5-10 perces csúszások vannak legalábbis nálam.

Előzmény: Nick_X14XE (3127)
nicko Creative Commons License 2014.01.03 0 0 3128

persze azt meglehet tenni, hogy kézi beállítással az adott frekin kikeresek 1 csatornát, érzékel is mondjuk 7 db-ot, majd szanaszét szórja a listában, hogy lehessen újra pakolgatni ;) Miért nem oda rakja ahol volt eleve a másik 6?

na meg a csatornaszerkesztés...

következő tévém (ha ilyen pr szarságokra gyúr rá a samsung és az alap funkciókat felejti) nem ez a márka lesz UHD-ben vagy 4K vagy ami a neve lesz.

Előzmény: zlota (3125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!