Keresés

Részletes keresés

tengerzold Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16863

Szia,

 

a foglalásnál hogyan tudod elkerülni, hogy ne éjjel érkezz a szállodába, amikor a menetrendet többször is változtatják még az indulás előtti utolsó pillanatokban is...?

Előzmény: anita222 (16857)
Csinga Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16862
Az érkezéskor szólni kell, hogy utolsó nap szeretnétek hosszabítani a szobát + 25 EUR -ért (hivatalosan, nem kenőpénz)
Előzmény: tengerzold (16861)
tengerzold Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16861
na, igen éjfélre már remélhetőleg lesz szobánk... és 29-én, amikor hazautazunk, akkor hány óráig kell vajon elhagyni a szobát és a bőröndünkön ücsörögni, amig a busz értünk nem jön?
Előzmény: Csinga (16809)
racoon81 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16860
Szia! Ahogy malazs írta a rerpülőtéren vettük, a vámmentes bolttal szemben van. Mi megjártuk egy kicsit, mert euró már korábban be volt váltva, így mi euróról váltottunk lírát, így 144 ft-tal számoltak, de ha forintról váltják, akkor 130 ft - 1 líra. Mindenképpen megéri így, mert ugye 1 euro = 2 líra, akkor 260 ft-ban van 1 euro, ami nagyon jó ár!
Előzmény: tengerzold (16801)
Csinga Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16859

Szia Anita !

 

Igen, ma jöttem erre rá én is:) Mivel elég későn indulunk, sütök rántotthusit. Így lesz rántotthusos szendvics:) A vizet (vagy 3x 1,5l ) berakom a bőröndbe. Egy a baj, hogy mi fóliáztatjuk a bőröndöt mindig  (a szokásos para ugye) remélem nem roppantják össze:)

 

Köszönöm az ötleteket, kicsit megnyugodtam:)

Előzmény: anita222 (16857)
kiváncsi 6 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16858

  Mi is voltunk májusban Törökországban ,igy elötte és azota is olvasgatom a topikot, de mostanában ugy vettem észre, hogy nem az egymás segitése és tájékoztatása a tapasztalatok megosztása, hanem egymás "piszkálása" folyik.

 

Olvasgatok több topikot is és példát lehet venni az ausztriai topikról

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038751

ott csak segitik egymást és tapasztalatból irnak véleményt / nem találkoztam "szereplési vággyal"/

anita222 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 16857
Kedves Csinga!


Én mindig szoktam a bőröndbe pakolni jó hideg dobozos üdítőket a gyereknek, hideg sört a férjemnek..Ezt,amikor kicsekkolunk és mielőtt felszállunk a buszra már elő tudjuk venni,mert még mindig szomjas volt mindegyikünk és ugye a transzfer 1-3 óra,attól függően ki hova megy.Abből szokott annyi maradni,hogy ha éjjel érkezünk(bár ezt próbálom a foglalásnál elkerülni és csak egyszer fordult elő,az sem Törökben ),akkor a gyereknek van mit inni,nem kell éjfélkor rohangálni innivaló után.Szendvics is még mindig maradt útról.Javaslom így készülj Te is és akkor nem kell parázni.Akár pizzát is csomagolhatsz alufóliában az útra.Ne idegeskedj,minden rendben lesz,majd meglátod!

Anita
Előzmény: Csinga (16851)
Replay Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16856
"Rossz a kaja? Istenem, ott ilyen a szokás"

Ez egyszerűen hülyeség. Honnan van a tapasztalat, mert ahogy olvastam Töröko-ban még nem jártál?
Előzmény: tengerlánya (16830)
párizs Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16855
Vasárnap jöttünk haza Törökországból, a May Garden Club Hotelben (Mahmutlar) töltöttünk el egy hetet.
A Karya Tour-ral utaztunk, igaz városunkban a Tui-irodában fizettük be.
Nagyon tetszett a szálloda, az AI ellátással is elégedettek voltunk. Egyetlen hátránya van, hogy szinte a legtávolabbi az Antalya-i repülőtértől, tehát elég hosszú időt vesz igénybe a transzfer. Odafelé az idegenvezető hibája miatt több mint 4 óra volt, visszafelé csak 2 és negyed.
Minden szoba a tengerre néző. Naponta takarították, ha ledobtuk a törülközőt kicserélték.
Nagy gitár formájú a medence-rendszere, a 40cm-es víztől a 190cm-es mélységűig többféle is megtalálható benne. Nagyon tiszta, minden nap többször is kitakarították, és elég meleg is a víz benne. A tengerhez egy gyalogos alagúton kell keresztül menni, mivel a szálloda előtt autóút van. A tengerpart apró kavicsos, gyorsan mélyülő, jó nagy hullámok voltak. De azért a kisgyerekesek is tudtak fürdeni, mint mi is, akik a 3 éves kis unokánkkal voltunk ott.
Nagyon jól főztek, igaz nem volt túl nagy választék húsételekből, alkalmanként 3-4, egyféle krémleves, 2-3 féle köret, de a saláták és sütemények száma meghaladta a 20-20-at. A húsostól a gombásig, a majonézesektől a zöldsalátáig, tésztasalátákat minden étkezésnél óriási választékban megtalálhattunk. Éhen senki nem maradt...
A gyümölcs alapja a görög és sárgadinnye volt, ezek mellé váltogatták a szőlőt, a ringlószilvát, az almát, és a narancsot.
Sütemények édesek, habosak, nagyon finomak voltak, és az étkezés idejének közepén is volt választék. Pudingok, torták, grízes szeletek, gyümölcs-zselék, baklava, fánkok, stb...
Inni automatákból lehetett éjjel-nappal vizet, üdítőt, kávékat, hordóból 2 féle bort, a rövidet és csapolt sört kérni kellett.(azt is éjjel-nappal lehetett)
Rengeteg orosz és ukrán nyaralt a szállodában, egyik-másik kritikán alul viselkedett (berúgtak, hangoskodtak), de azért annyira nem voltak zavaróak, hogy elriasszanak a jövő évi utazástól.
Nagyon jól éreztük magunkat, ár-érték arányban szerintem verhetetlen a szálloda.
megi63 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16854
Szia tengerlanya!

En is olvasom a forumot es ne lepj ki ,ne add meg nehany embernek ezt az oromet.
Mindenki beszamoloja ,velemenye fontos.Kinek a pap,kinek a papne.Csak sajnalni tudom ezeket az embereket ,hogy kepesek egy forumon kikesziteni valakit.Szerintem a forum celja egymas felvilagositasa ,segitese,megha az az utazasi iroda honlapjarol is van.Kulonben en sem irok ekezeteket ,nem vagyok gepiro ,es igy bizony sokszor melle utok.kitartast.szia
kékszemű Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16853
Szia!

A magam részéről sajnálnám, ha távoznál a fórumról, mindenki véleménye fontos, mindenki tud segíteni valakiknek bizonyos utazással kapcsolatos kérdésekben.

Csak az a lényeg, hogy a témára koncentrálj, se a gyereket ne akard megvédeni, se mást ne oktass ki! Ellenben viseld derűvel és méltósággal, ha valaki téged piszkál, mert az azt jelenti, hogy fontosnak tartja a véleményedet (legalábbis annyira, hogy kimutassa, hogy nem ért vele egyet). Látod, hogy mennyien bevetették a másodnickjüket is, hogy alaposan beolvassanak neked :-)) Volt olyan, aki azt vetette a szemedre, hogy 94 hozzászólással a múltadban mit akarsz itt, csak azt felejtette el, hogy a beolvasós nickjének 30 hozzászólása van csak :-))))))

Szóval javaslom, hogy gondold át dolgot! Egy kis meditáció és egy halvány elnézés-kérés csodát tud tenni!!!
Előzmény: tengerlánya (16833)
Csinga Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16852
A "nem eszik egészségtelent" úgy értettem, hogy csak tésztát és tejterméket eszik főtt kajából.... 
Csinga Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16851

Sziasztok !

 

 

Igen a 7 days croisant az egyik ötlet nekünk is:) Keksz, pilóta, ilyenek:) Csak nálunk a kicsi (6 éves) vega és nem eszik "egészségtelent" - ez nála a tejtermék és a tészta:) Prsze a töltöttkáposzta az neeeem húús:) az az egy.... szóval a múlt évben megette Törökországban a pipinuggetset :):) heuréka !!!!!!!!!!!!!!4 ezért megyünk oda idén is:):)

 

Csak 23-24 óra körül már semmi snack bár (pizza, hamburger, gyros) sincs nyitva:( Most már attól is tartok, hogy inni mit fogunk:( Mert a minibár illetékért töltődik ugye, és éjjel ha ki is fizetném, hogy első éjszaka legyen mit inni, hol találok erre ott embert?? A bárok is 24-ig vannak nyitva, ott még lehetne kérni /akár venni ásványvizet, de a supermarkert (ha van ) se hiszem, hogy még nyitva lesz.....

 

Szval nagyon komoly dilemáim vannak:):)

 

A Pegasos Club  ba megyünk, a reptérről 106 km. Ezt tudja valaki mennyi transzferben?

 

Bocsi, nagyon hülye nagyon aggódós vagyok:(

 

 

timcs69 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16850
Biztos, hogy tudtok enni, van vacsi amikor megérkeztek este.
Transzfer 50 perc az Alba resortba, titeket raknak ki elsőnek. Valaki írta, hogy kisbuszok a transzferbuszok. Minket 40 fős busz vitt a hotelig.
Előzmény: pixarfan (16848)
idna8 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16849

Szia sz75!

 

nem tudom le van e írva -leírva az van hogy 24 órán belül szólnod kell-. De kb 100 eur-ig számít "kisebb kiadásnak". Legalább is ezt tapasztaltam, meg biztosítos ismerősök is mondták. a 300-400 eur azért már mindneképen sok, nem feltélen van valakinél tartalékban ennyi pénz. De ha van és kifezit ott, akkor is visszatérítik. Csak tényleg jelentsd be!

Most nézegetek pont egy újságot, és erről van szó benne. Ott is épp ezt tanácsolják, meg a többi dolgot amit írtunk! Hogy tényleg meg kell nézni mire térítenek és menyit illetve milyen feltételekkel. Feltétlen "ki kell faggatni" a biztosítós emberkét, vagy az irodás ügyintézőt ez ügyben!

Előzmény: sz75 (16845)
pixarfan Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16848
Szia Csinga,
Nálunk is hasonló a helyzet kaja ügyben. Ez is az egyik oka annak,h all incl.-ra megyünk. Ott talál magának valami kedvére valót...
Én rakok a kézibe egy kis "madárláttát", olyat, ami nem megy tönkre, előre csomagolt, tutira megeszi és ismeri... azzal kihúzza az első evésig.
(7days croissant, Győri keksz a szendvicses vált., hááát, nem valami egészséges, de az éhes, nyűgös gyerek nem egyszerű eset)
Előzmény: Csinga (16838)
Gina61 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16847
Hát nálunk csak nagyobb gyerekek voltak, de a foglalásnál nem kérdezték a korukat, csak, hogy hány főre foglalunk. Ez egyébként nem könnyű, csak délelőtt 10 körül lehet foglalni, ha kirándulni mentek, ez a nap már kiesik. Mindig csak a következő napra lehet foglalni, több napra előre nem. Mi is a japánba akartunk volna menni, de nem volt hely ( kicsik a foglalós éttermek), így az oroszba mentünk, de nagyon megbántuk. Fix menüsor van ( azon belül 2-3-ból lehet választani), de nagyon gyenge volt a kaja és az egész valahogy erőltetett és vicces volt. Gondolkodtunk, hogy gyorsan letudjuk és lemegyünk inkább a központi étterembe, ahol viszont elképesztő a választék. Szóval egy napnak jó, de ne várjatok tőle sokat. Persze, lehet, hogy a japán jobb....,majd mesélj!
Előzmény: sz75 (16844)
Csinga Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16846

Én azt tudom, a múlt évben a társaságunkban egy srác (apuka) lett beteg.

Felhívták a biztosító call centerét.

 

Majd eljött értük egy autó, a portáról szóltak, hogy megjött, elvitték a közeli kórházba, külön szoba, infúzió, kiváltott kézbe adott bogyók, estefeé vissza aszállodába az autóval. Nekik semmit nem kellett fizetni.

 

Ja, valami hányós lázas vírus volt...

sz75 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16845

Szia idna8.

 

Én probáltam utána nézn a tájékoztatóba,hogy hogy is megy ez a kifizetés dolog ( EUB ) de nem találtam semmi informáciot. Ne tudnád véletlenűl megmondani,hogy a kisebb összeg mit takar kb. 

Előzmény: idna8 (16843)
sz75 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16844

Szia Gina61.

 

Köszönöm szépen az infót, a "fagyosat" főleg. Biztos,hogy megfogadom a tanácsod pulcsi ügyben!!!

Mé egy kérdésem lenne.Igaz,hogy a bejelentkezős éttermekbe nem mehet 12évnél fiatalabb gyerek? Egy másik forumon olvastam ezt.A lányom 8éves de a susit nagyon imádja,és bizony nagyon étvágygerjesztő képeket láttunk a neten!!

 

Andi

Előzmény: Gina61 (16842)
idna8 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16843

Sziasztok!

 

A biztosításokkal kapcsolatban nemcsak a Qbe Atlasznál, hanem az Eub-nál is be kell jelenteni 24 órán belül, hogy ellátást vettél igénybe és hazatérve viszaigényled az összeget. Ezt ált. kisebb kiadásoknál kell nekünk megelőlegezni, nagyobb kiadásokat fizetnek, persze ha hívjuk őket (küldik az orvost stb.) Tényleg le van írva, de sajnos az irodákban elég ritkán hívják fel erre a figyelmet, tájékoztatót meg hát nem mindig olvassuk el :)

Remélem hasznos!

Jó utázást én már nagyon visszavágyom!!!

Gina61 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16842
Szia Sz75,

Kb másfél óra körül lehetett, nem tűnt vészesnek. Flottul ment a buszokra osztás, mi voltunk a 3. vagy 4. lerakó hely, de egy-egy helyen csak pár percet álltunk.
Visszafelé is pontosan jöttek értünk ( hajnali fél 2-kor), nem volt semmi forgalom, így kb 70-80 perc alatt a reptérre értünk, mi voltunk ez első busz.
Bár még fél óra lett volna a Check-in kezdetéig, a karya-s fiú elintézte, hogy korábban kezdték az utasfelvételt. A reptér 24 órás, jó nagy tömeg volt hajnalban is, minden üzlet nyitva van állandóan.
Vigyetek egy meleg pulcsit, mert a reptéren max. 18 fokon ment a légkondi, megfagytunk.
Előzmény: sz75 (16816)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16841
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9201552
Itt kereshetsz utastársat.
Előzmény: sz75 (16815)
Csinga Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16840
Bocsi a hibákért, de kimerült az elem a billentyűzetben, és minden második leütés működik:)
Huditka Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16839

Ne személyeskedj,inkább tanulj meg helyesen írni. Tudod, a kozmetika csak annyit fizet,amennyit dolgozom! És én nagyon szeretek dolgozni,és így tudok utazni!  Szép estét!

Előzmény: tengerlánya (16831)
Csinga Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16838

Rengav !

 

 

Nem tudsz visszaemlékezni, úgy kb. hogy mennyi idő volt, amíg leszállt a gép és eloszottak benneteket, vízum, poggyász stb..... és elindult a transzferbusz? Elvileg minket az első között dobnak le a buszról, mert ez megy Alanyaba, de mi még előtte Avsallar Incekum környékén szállunk ki.....

 

Szerintem (pesszimista vagyok) így mindennel megvana 3 óra, nem? Tehát, ha 19.45-kor száll le a gép, 23 óra körül érünk a szállodába... Amiore szobát kapunk, mondjuk remélem nem akkor fogják takarítani...... abba bele se gondolok, ha gond van vele, nem hiszem, hogy kapunk másikat... vagy pont azért? metrt nincs ott a főnök egy kis EUR-ért... - mennyit kell adni ? - Hátha kapunk egy jobbat?

 

A múlt évben "dugtunk" 20 EUR, hogy very good family room..... és egy lift melletti erkélytelent kaptunk:(

 

Szóval kicsit aggódom a megérkezésen, + a kaján, mert éjfélkor tuti nem tudunk már enni, a repcsi kaját a kölykeim meg nem eszik:(

Előzmény: rengav (16814)
pixarfan Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16837
Köszi a gyors választ.
Előzmény: timcs69 (16835)
sophie_1 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16836
Most már én sem bírom ki, hogy ne írjak.Már nálam is kiverte a biztosítékot. Javaslom, hogy senki ne kommunikáljon vele. Egyszer csak ráun, hogy magával beszélget...
timcs69 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16835
Szia!

Egy ipari méretű légkondi zajától nem lehetett aludni, ezért volt a szobacsere, teljesen ingyen. Ablakuk mellett 5 méterre volt.

Más. Ha kávéivók vagytok, akkor expreszo kávét kérj, mert különben kapsz egy bögre kávét, ami kb 2 dl.

Mi csak eurót vittünk , nem váltottunk lírát. Mindenhol lehetett vele fizetni.
Előzmény: pixarfan (16827)
Kira277 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 16834
Szánalmas? Értjük...
Előzmény: tengerlánya (16833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!