Keresés

Részletes keresés

kmrmtms Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4428

Szia!

 

fekvőrendőr biztos vágja fejből, én is csináltam már ilyet de nem emlékszem, túl nagy gondot nem okozott, valszeg bent volt jelölés.

Ha még nem vetted meg az alkatrészeket, kérdezd meg a villamossági boltban ott fogják tudni.

 

Tamas

Előzmény: Portentum (4427)
Portentum Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4427

Szia.

Egyik kempingben egy olyan villamos szekrényt találtam, ahol a csatlakozás kizárólag kék színű u.n. ECC-aljzattal volt lehetséges. Ez állt két lábból és egy földelésből (vagy null-vezeték ?). Ilyenem nem volt, de be szeretném szerezni. Hogyan kössem be ? A 230 V. a két pólus között van, vagy az egyik pólus és a null között (így a másik pólus-null egy külön áramforrás lenne ?). Vagy az nem is null, hanem földelés, mert az egy szabadtéri felhasználásnál kötelező lenne ?

Koszönettel, Gábor

Előzmény: hogy7hogy (4426)
hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4426

Szia!

Előre is köszi!

A napokban megérkezik Fremont 6 .uk-ból, így remélem pozitív tapasztalatokat tudok majd megosztani róla és az ebay-es vásárlásról is. Úgy emléxem korábban volt ez kérdés. Szóval ha lesz sátor és ezzel tapasztalat -> megosztom.

Megnéztem a Decathlonos kínálatot matrac+hálózsák kombóból. Alapvetően szimpatikus volt, de annyira nincs tapasztalatom, hogy egy felfújható gumimatracnak tűnik ... bár ezzel nem bántanék meg senkit. Ha azt mondjátok ezzel pozitív a tapasztalat, akkor ilyet fogok venni. (Legfeljebb utána én számolok be ilyen-olyan élményekről ... ;))

Köszönet!

Gyuri

Előzmény: Csabronc (4424)
Zolak77 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 4425

Az idei év nagy akciós ajánlata!
Zárt, vízmentes, csomagszállító utánfutó            


Luxus ketten menni, de sok a csomag,
jó lenne bográcsozni, de sok a felszerelés,
technikai sport cuccai nem férnek az autóba,
csak lassan lehet menni a tető boksszal? 

 

Ha négyen mennek csak egy hétre valamerre, akkor kell;
2-3 sátor,

4 hálózsák 4 poliform, vagy felfújható,

(7 nap * 2 liter * 4 fő = 56 liter ásványvíz!)

Fejenként 2-3 váltás ruha, 7 napra, 4 főre (84 ruha, legalább négy nagybőrönd).

Ha az ételt helyben vennénk, csak a vacsora többe kerülne, mint 60 ezer.

 

Horgászok, ernyőzők, lovaglók, vízi sportok szerelmesei, fotósok, stb.

 

Az első nyaraláson megtérülhet, nem hiányzik semmi, kényelemben nincs hiány, nincs kompromisszum pakoláskor!

 

A raktér           1,18 x 1,05 x 0,95 (H x Sz x M)
Öntömeg:        150 kg
Össztömeg:     400-750 kg (igény szerint vizsgáztatva)

 

Ár:                                    250.000 Ft

További részletek:  http://riki.hu/utanfuto/zartdobozos_utanfutok_turist.htm

Elérhetőség:                   www.riki.hu  + 36 20 / 969-01-79

 

Megbizható magyar termék, több mint 35 év tapasztalat.

Csabronc Creative Commons License 2012.07.26 0 0 4424

thanksss: köszi az infót megnézem!

 

Írtam egy rohadt hosszú hozzászólást, majd kifagyott a böngészőm! vááá!

 

Na mindegy, majd leírom részletesen, most csak felsorolom:

Felfújható vendégágy, jobbfajta pletieres hűtőtáska, termosz, kemping lámpa, rezsó, lábtörlő...

 

Holnap este több időm lesz, majd részletesen leírom, meg teszek fel képet is, linket is :)

Előzmény: hogy7hogy (4422)
pisti.75 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 4423

Dunakanyari kemping ajánlatot kérnék ,ha valaki tudna jót ajánlani.

hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.25 0 0 4422

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat! Csabronc hozzászólásából ítélve a Fremont 6-tal nem lőttem mellé, 5 embernek pedig kell a hely... :)

Csabronc: min alszotok? Matrac vagy tábori ágy? Milyen egyéb hasznos felszerelést visztek magatokkal?

Előzmény: Csabronc (4420)
thanksss Creative Commons License 2012.07.25 0 0 4421

A Mecsekben nem sok kemping van, amit talán érdemes megnézni, az az orfűi. Belülről nem ismerem a kempiget, tekintve, hogy pécsiek vagyunk, így nem ide járunk sátorozni. :) Viszont Orfű környezete nagyon szép, jókat lehet innen kirándulni.

http://www.panoramacamping.hu/

Előzmény: Csabronc (4420)
Csabronc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4420

Sziasztok, idén nyáron ismét a Bükkbe vetettük magunkat jó másfél hétre. Elsőre Répáshutára szerettünk volna menni, a lebeszélt és letelefonált időpont ellenére szépen eltessékeltek minket csoport érkezés miatt (-1), így végül Hollóstetőn kötöttünk ki, amit nem bántam meg! Igaz a fürdő és wc nem a leg exklúzivabb (elmegy minőség, és tiszta), a hely ugyanakkor meseszép és a tulajdonosok is nagyon kedvesek!

 

Coleman Coastline sátrunk ismét nem hagyott cserben, megkaptai az idei nagymosást az előző héten!

Mondanám, hogy elfogult vagyok, talán még márkafüggő is (egy picit), de a sátor belül száraz, a hálózsák meleg, a párna kényelmes....

 

Mostani tapasztalatból tanulva, és látva, hogy sokan nagyon fáztak a 10 fok körüli időben éjszaka -a kempigezés nem azért van, hogy lemondjuk a kényelemről- egy megfeleő hálózsákban ez meg sem kottyan, pedig nem téli zsákunk van (Coleman Coral double) mégis egy polóban és alsónadrágban tökéletesen meleg volt. :D

 

 

Jövőre Pécs környékére szeretnénk menni, ha valaki esetleg tud jó helyet a Mecsekben írjon!

ro1123 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4419

Tábori ágy csakis! Az az X lábu.

 

Viszont kell két ágynak a 2m x 1,8m-es fülke...

 

Én ezzel oldottam meg: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/kassel/sport-camping/camping/u7696656

 

 

vonalzoo Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4418

Huhh, ez a sátor... majdnem akkora, mint a kecó, ahol lakom :)))

Én most próbáltam ki először a kempingágyat, meglepően jó volt, csak egy kicsit tűnt keskenynek.

Előtte Intex matracunk volt, a legnagyobb méret (180x200, szintén Jyskből), de elegem lett a sok defektből. A legrosszabb, amikor csak kicsit ereszt, nehéz is megtalálni a lukat, mert az ilyen nagyot nehéz víz alá nyomni. Meg hát ha 1-2 óra alatt nem ereszt, akkor "jó lesz az" felkiálltással úgy hagyom, reggel meg leszakad az ember dereka.

Gondolkodom a Sleepin' Bed-en, de egyrészt a 140-es kicsit kicsi (a gyerek egész éjjel forog, mint egy óramutató), másrészt rohadt drága. 

Meg nem ismerem a tartósságát sem.

 

Előzmény: hogy7hogy (4411)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4417

aha, ezt nem tudtam. nemrég néztem az áruház oldalán egy videót a kétmatracos változatról.

Előzmény: kmrmtms (4416)
kmrmtms Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4416

Sleep'in bedből van több féle is, a mienk egyben van és a mostani árhoz képetst egész olcsón vettük még.

Előzmény: Törölt nick (4415)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4415

Szia,

 

ez tényleg olyan, hogy ki kell próbálni. Nekünk két nagy felfújható intex matracunk van (jysk-ben kapható, 160x200-as) a gyerekek (szintén 3), ill a mi számunkra. Nekem tökéletesen kényelmes, bár három évvel még nálad is öregebb vagyok :)

 

Az előbb ajánlott sleepin' bed viszont két külön matracot tartalmaz, tehát ha az zavarna, hogy a feleséged mozgását megérzed, akkor ennél nem kell tartanod tőle. 

 

De minden teljesen egyéni, én pl azt nem tudnám elképzelni, hogy azon a keskeny kempingágyon aludjak, más meg arra esküszik.

 

szóval fekvőhely-kérdésben a legnehezebb segíteni

 

Előzmény: hogy7hogy (4414)
hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4414

Szia Tamás,

Köszönöm a gyors választ! Megtaláltam a 3271-es kommentedet. :) Valószínűleg elmegyünk és kipróbáljuk. A beszerzéseket az elkövetkezendő tavaszig gondolom megvalósítani, hogy az elkövetkezendő nyárnak már felkészülten fussunk neki. Idén egy augusztus közepi 3-4 nap vár ránk legfeljebb. Madarászunk kicsit. Ami dilemma nekem az a dupla és a szimpla kérdés. (Már ami a matracot illeti... ;) )

Ha van még 5let típusokról, örömmel veszem mindenkitől!

Nagy köszönet!

Gyuri

Előzmény: kmrmtms (4412)
kmrmtms Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4413

Tanácsok családi sátor vásárlásához: http://www.getoutwiththekids.co.uk/family-tents/

kmrmtms Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4412

Szia!

 

Én továbbra is a Sleep'in Bedet tudom ajánlani, ahhoz hogy ne gurulj le a matracokról, vízszintes talaj kell alád. Tábori ágyaknál ha külön-külön állítható a láb, akkor ez ott nem gond, viszont ágynál gondolj arra, hogy kb 30-40 cm magasságban kell hogy meglegyen a méret, nem a földön.

 

Az említett matracon én nem veszem észre feleség mozgását, nekünk 140-es dupla van.

Javaslom amúgy menjetek be egy Decathlonba és próbáljátok ki.

 

A másik nagyon fontos dolog szerintem, hogy legyen kényelmes széketek, mert én pl  a nap nagy részét ebben töltöm olvasással :)

 

Tamás

 

Előzmény: hogy7hogy (4411)
hogy7hogy Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4411

Sziasztok!

3 gyermekes édesapa vagyok (8,11,13), talán nem kezdő kempinges, de nem is nagyon gyakorlott. 2007-ben a feleségemmel jártuk és kempingeztük végig Horvátországot. Leltünk pár olcsó és szép helyre Zadartól a Krk szigetig.

Mostanra családi kempingezésben gondolkodunk, mind az 5-en szeretnénk eljutni hazai és külföldi kempingekbe egyaránt. A sátrat hosszas utána nézés után megtaláltuk (Coleman Fremont 6), most a berendezésében kérném szépen a segítségeteket, tapasztalatotokat. Sunman kérdéseit és a hozzá kapcsolódó válaszokat gondosan átolvastam. Ott kevés szó esett az alvásról.

Öreg fejjel (37) :) kulcsfontosságú számomra. Tudnátok ajánlani megbízható, kényelmes (keményre) felfújható matracokat, amiről nem gurul le az ember vagy ha az élete párja megmozdul, akkor nem ring egész éjjel? Korábban erről szóltak a topikban leírtak (ezeket találtam): Outwell ISO-Matte és a Decathlonos Sleepin' Bed. A sátor fülkéje 140x210-es. Egy személyest vagy duplát? Tábori ágy esetleg? Milyen? Mekkora fér be? Külföldi webshopok is szóba jöhetnek.

Köszönettel és tisztelettel:

Gyuri

nem gond Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4410

Mi 07.28.-tól megyünk Alsóőrsre-

ha az időjárás is úgy akarja.

Artur

Előzmény: Vilosz1985 (4409)
Vilosz1985 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4409

Sziasztok!

 

Idén rengetek újdonsággal folyamatos animációval és programmokkal vár mindenkit az Európa Kemping Alsóörsön***

A kempingben ingyenesen igénybevehető szolgáltatások: Élménymedence, Gyermekmedence (amely idén új fóliás burkolatot kapott), egy Anaconda és egy Kamikasee csúszda, Animáció (szervezett gyermekprogramok)!!!

Akciós szállásainkat kerresétek a www.balatoninyaralas.eu oldalon.

 

 

 

 

 

hiroda Creative Commons License 2012.07.15 0 0 4408

Üdv!

Én háromszor voltam a CaSavio kempingben. Magyar nyelven is elérhető a honlapjuk: http://hu.casavio.it/

Én mind a háromszor mobil home-ban voltam. Azt érdemes a kemping honlapján lefoglalni, mert pl. az Autóklubnál is lehet, de azok a mobile home-ok a legmesszebb vannak és még drágábbak is, mintha közvetlenül a kempingnél foglalnánk.

A kemping:  Hosszan a tengerparton fekszik. Tehát a kemping bármelyik pontjáról közel van a tenger. Van két medence egységük. Az egyikben egy nagy úszómedence, egy gyerekmedence kalózhajóval, két masszázsmedence. A másik egységben van egy nagy úszómedence, és egy gyerekmedence. Van minigolf, kerékpár kölcsönző, gyerekprogramok, esténként a színpadnál gyerekműsor minden nap. Étterem, önkiszolgáló étterem, több büfé a kemping területén és a parton. Az önkiszolgáló étterem meglepően olcsó volt. (2 felnőtt, 2 gyerek, ebéd üdítőkkel= 20-25 euro)

Vízesblokk van bőven, a tisztaság kifogástalan. A fürdőben tulajdonképpen fürdőszobák vannak. WC, zuhanyzó, mosdó egyben. Sok lakótelepi lakásban irigykedhetnének a méretéhez. Egyedül amit nem értettem, hogy ülőke sehol nem volt felszerelve. Ilyenel nem találkoztam máshol. Minket nem zavart, mert mobil home-ban volt saját wc. 

A tengerpartot minen nap takarítják, átgereblyézik.  A víz tiszta, de azért észrevenni, hogy Velence nagyhajóforgalma e partszakasz előtt vonul el.

  A kempingben lehet kombinált bérletet venni, ami tartalmazza a kempingtől a menetrendszerinti busszal az utat a kikötőbe, onnan a hajót Velencébe és vissza a kempingig. Mi ezt egyszer vettük igénybe. Érdemesebb kocsival elmenni a kikötőig (5-8 perc), ott pár euró az egésznapos parkolás, őrzött, többnyire árnyékos parkolóban.

  Ennyi jutott eszembe, ha kérdés van, szívesen válaszolok ha tudok.

 

Zsolt

Előzmény: NeoEx48 (4399)
buksifül Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4407

Szia! Mi tavaly nyáron itt voltunk http://www.marinadivenezia.it/ s remélem idén is eljutunk ide!

Előzmény: NeoEx48 (4399)
nem gond Creative Commons License 2012.07.11 0 0 4406

Köszi!

Mi most Akali és Alsóőrs között vacilálunk, és Alsóőrsön még nem voltunk, ezért jól jöttek a képek.

Artur

Előzmény: vonalzoo (4403)
pesta8 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4405
Előzmény: pesta8 (4404)
pesta8 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4404

Mi Cavallinoba jarunk evek ota, a Silva kempingbe es iden is ide megyunk 14-en.  A kornyeken talan a legolcsobb, kozvetlen a parton van, a tisztasaggal nekem soha nem volt gondom. A recepcion lehet venni busz-hajojegyet, kifizetheto az ara. Punta-Sabbionibol indul a hajo, nincs messze a kempingtol, talan 10-12 km, de csak fizetos parkolok vannak. 

Előzmény: NeoEx48 (4399)
vonalzoo Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4403

Szia,

mi a bejárattól balra voltunk, azok mind árnyékosak voltak. Az első kép a 10-08-as előtt készült.

Szúnyog rengeteg volt: a falon. Emberre nem szállt, nem csípett, észre sem vetted, csak látni lehetett. Talán árvaszúnyogok voltak.

A vízszint a lépcsőnél derékig ér, utána lassan mélyül (az északi parthoz képest), vagy 50 méter, mire nyakig ér.

Az előbb 2x raktam fel az egyik képet, pont a strandos maradt le. Ez szombat délután készült, sokan voltak, de azért szerencsére nem volt hering-érzés. Nagyjából látni a vízszintet.

 

Előzmény: nem gond (4402)
nem gond Creative Commons License 2012.07.10 0 0 4402

Szia!

Emlékszel még a parcella vagy utca számára?

Most mennyi a kezdő vízszint?

Szúnyogog/vendég arányszám?

Más kérdésem nincs!

Előre is köszi!

Artur

Előzmény: vonalzoo (4401)
vonalzoo Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4401

A hétvégén Révfülöpön kempingeztünk. Eredetileg megint Agárdra, a Park Strand Kempingbe akartunk menni, de ott zártkörű rendezvény volt. Erre bepánikoltam, hogy a többi kempingben biztos teltház lesz a kánikulai hétvége miatt, ezért inkább a Balaton mellett döntöttünk. Ott is inkább minél messzebb, hogy biztos legyen hely, így esett a választás Révfülöpre. Amúgy is leakartam már csekkolni, mert annyian dicsérték.

Azt kell mondjam: jogosan, az egész családnak bejött.

Pénteken fél háromra értünk le, itt ért egy kisebb pofon: 13 és 15 óra között szieszta, a kapu és a recepció zárva, csak gyalogosan lehet be-ki menni. Sebaj, térképet kaptunk, kiválasztottam a helyet, még egy korsó sör is belefért, utána fél óra sorbaállás a recepción.

Szerencsére hely volt bőven, péntek délután kb. 50%-os volt a kihasználtság, szombat estére pedig háromnegyed ház lehetett, mellettünk még volt pl. három üres, árnyékos parcella egymás mellett:

 

A kemping erőssége a gyerekbarát megoldások, mosdó, piszuár, kád,  wc is volt gyerekméretben, mindennap több program is  a kicsiknek (este felnőtteknek is)

A vizesblokkok tisztasága példaértékű volt, folyamatosan takarították, mindig csillogott.

A strandon a tömeg elviselhető volt, én rosszabbra számítottam.

 

A péntek esti óriási zivatart a quechua t4.1 sátor ismét kiválóan állta, viszont az 5ezer forintos árnyékoló az összeomlás szélén volt, 10 percenként mentem ki a szakadó esőben a tetejéről a vizet lelökdösni.  (Ez annyira nem is kellett volna itt, mert nagyon jó árnyékosak a parcellák, de Agárdra kellett volna, és ha már lecipeltem, gondoltam fel is állítom.)

 

Ja és még egy apróság: a mi parcellánknál például 4 sátorra 10 konnektor jutott, amiből viszont csak kettő volt "hagyományos" dugalj, a többi eu-szabványos. Bár lehetett kapni a kemping boltjában, de gondolom olcsóbb otthon beszerezni.

 

Két negatívum jut eszembe: nem volt lángos sehol a kempingben (bár jövő hétvégére már állítólag lesz) illetve vasárnap reggel pontban hatkor a boltba árut hozó szállító óriási ricsajjal pakolt, és mellette üvöltött az autóban a rádió. Mi ugyan korán kelők vagyunk, és már ébredeztünk lassan, de több száz embert felébreszthetett.

A bolt amúgy jól felszerelt, és nem is volt túl drága. A büfék megfelelő "balatoni-árszínvonalon" dolgoztak, korsó sör 490,-

 

 

kmrmtms Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4400

Sajnos konkrét kempinget nem tudok, de gyerekkoromban a Lido di Jesolo félszigeten voltunk és hajóval mentünk be Velencébe onnan.

 

 

Előzmény: NeoEx48 (4399)
NeoEx48 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 4399

Sziasztok!

 

Van valakinek kempinges tapasztalata Velence közelében? Olyan kempinget keresek ami egyben tengerparti (vagy tengerpart közeli), és egyben olyan helyen fekszik, hogy könnyen megközelíthető tőle Velence. Cavallino térségében vannak ilyen lehetőségek, onnan hajóval lehet eljutni Velencébe, de keresek még alternatívákat (pl. közvetlen buszjárat, vagy közeli helyi érvényességű busz sem lenne rossz). Bármilyen tapasztalat, ötlet érdekel, köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!