Keresés

Részletes keresés

mi_is Creative Commons License 2010.10.25 0 0 510
Kedves kod1111!

Az általad gondozotthoz hasonló nagyságú, teljesen zárt sövényt szeretnék kialakítani a kertemben.

A problémám csak az, hogy a kerítés mellé szeretném ültetni és nem tudom, hogy a szomszéd felöli oldalt hogyan fogom nyírni. Mivel a szomszédban egy 8 lakásos sorház van, nem szeretnék minden éveben 2x átkéredzkedni mindegyik lakás udvarára sövényt nyírni.

Te ezt hogyan oldod meg, hogyan nyírod?

Köszi előre is!
natenedu Creative Commons License 2010.10.12 0 0 509
Hopp most nézem, hogy csak a fele ment el.

Szóval, lágy részt, levelet bátran. Fást csak akkor ha bele tudsz törődni, hogy az a része nem fog ugyanúgy nőni.
Előzmény: natenedu (508)
natenedu Creative Commons License 2010.10.12 0 0 508
Ha a fás részébe belevágsz nem, vagy csak nagyon nehezen nő vissza.
Előzmény: hotibi (506)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.11 0 0 507
Miert kell megvagni festes miatt? Nem lehet korulotte maskepp mozogni?
Előzmény: hotibi (506)
hotibi Creative Commons License 2010.10.11 0 0 506
T. forumtársak, kérném szépen a tanácsotokat . Van pár (15db) 5 éves brabant tujám ami 3-3,5 méter magas, egymás mellett kb. 90 cm távolságra ültetett. Most szeretném kb. 2-2,5 méter magasságban elvágni, és az oldalát is sajnos elég drasztikusan megvágni (mögötte gázcső festése kezelése miatt) Lesz nekem ebből még szép brabantom? Nagyon köszönöm a választ.
üdvözlettel,
Horváth Tibor
ZsuR Creative Commons License 2010.09.30 0 0 505
En szeretem az atulteteseket osszel tenni. Meg van a legtobb novenynek arra ideje, hogy megszokja az uj helyet - tavasszal nincs megtorpanas, jobban nonek.
El is kezdtem az idei atulteteses jatekot :)).
Előzmény: A77 (503)
natenedu Creative Commons License 2010.09.30 0 0 504
Télen is növekszik.
Előzmény: A77 (503)
A77 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 503
Ha most összel ültetném el a növényeket akkor jövő ilyenkorra nagyobbak lennének mintha csak jövő tavasszal ültetném? Szóval fejlődés szempontjából mindegy , hogy télen nálam lennének kiültetve, vagy a faiskolában telelnének?
ZsuR Creative Commons License 2010.09.19 0 0 502
Nem permetezte le a szomszed valamivel?

Ha nem... akkor egy tipikus felkopaszodas, mert nagyon surun lett ultetve. Ha megreked a levego, elofordul...meg ha nem volt rendszeresen vagva, foleg a teteje. Eloregedett.

Mennyi idos a sovenyed?
Előzmény: Esplanade (500)
jó hír Creative Commons License 2010.09.19 0 0 501
tápanyaghiányos, és a talaj sem biztos, hogy elég savanyú...ránézésre vasgálic+ és folyékony fenyőtáp...csak esővízzel locsolni, még télen is, ha nem fagy...nem kell megrémülni, de a vezérágat viszavágva dúsabb lesz lent, és egy oldalág majd átmegy vezérágba...addig is lent dúsul....nálam bevált...( a szomszédok legnagyobb gyönyörűségére)


...és persze türelem...
Előzmény: Esplanade (500)
Esplanade Creative Commons License 2010.07.18 0 0 500
Segítségeteket szeretném kérni, van egy sor Leyland Ciprusunk a kerítés mellett, régen szép sűrű volt
pár éve a szomszéd levágta az átnyúló ágakat azóta évről évre ritkul, sárgul, szárad el
ellenben 6-7 méter magasságban szép üde zöld
mit kellene vele csinálni? levágni úgy 2-3 méteres magasságra?
azt szeretném hogy ne felfele zöldeljen hanem alul legyen jó sűrű
mit tegyek? rakok két képet



ZsuR Creative Commons License 2010.06.20 0 0 499
En is igy vagyok vele. Tudod mi a jo hinta ala? Mulch! Korbeasni, feltolteni vele, nem lesz saros, nem uti meg magat a gyerek ha elesik - es nem kopott, hanem rendezett.

Nekem fontos, hogy ami van, szep legyen ES funkcionalis. Nincs tisztaszoba, nincs "fure lepni tilos" :)).
Előzmény: kod1111 (498)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 498
Tudod ha egy kert annyira szép, hogy már rá se lehet lépni a fűre, azt már nem szeretem, lehessen használni. Tavaly ősszel volt a kicsi leányzónak a szülinapi kerti partija, hát bizony a 11 gyermek lábnyomát a hinta környéki fű már nem tudta elviselni, kikopott. A feleségem azt mondja másnap, hogy ott azon részen újra vetjük ugye, mondom azért, hogy újra kikopjon, majd egyszer kikerül a hinta onnét és majd akkor. Az idén tavasszal is jött hozzánk egy ismerős, ilyen meg olyan szép a füvünk, de erre lehet lépni, kérdezi, mondom azért van. Itt egy tavalyi és+ egy tavaszi kép.

Előzmény: ZsuR (497)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 497
:)) Meg mindig tetszik a hortenziad!!! :))

Kell, hogy a gyonyorkodtetesen kivul mast is adjon a kert... kell a funkcio is! Jo benne ide menni meg oda... :)) akkor is ha kicsike, akkor is ha nagy. Ha vannak gyerekek az akkor meghatarozza a kert funkciojat - jatek!
A nagyobbak meg ... szinten :)), csak mas jatekkal.

Persze, hogy kerdezz vissza! :))
Előzmény: kod1111 (496)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 496
Szia Zsur!
Köszönöm, az nem mi kertünk, én csak gondozom. Mit szoktunk csinálni a kertünkben, gyönyörködni és játszani(van kicsi gyermek is még a családban, meg nagy is) A miénk így néz ki és én nem érzem annak a kérdést, főleg ha szabad visszakérdezni és ti. Ja bocs az elsőt csak a vicc kedvéért raktam be.(a gyönyörködés miatt), de bő egy éve még ilyen volt, és mára már mennyit változott. Ja és tudod az utolsó kép nem maradhat el, mennyire "hasonlít" a hortenziára.









Előzmény: ZsuR (493)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 495
Meg a vegen at leszek iranyitva a HUSZ-ba :))

Komolyan erdekel, hogy ki mire hasznalja a kertjet!
Előzmény: Ladybee (494)
Ladybee Creative Commons License 2010.06.19 0 0 494
Illetlen kérdés. :-)
Előzmény: ZsuR (493)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.19 0 0 493
Szep a sovenyed is, a fuved is. Mit szoktatok a kertben csinalni?
Előzmény: kod1111 (490)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 491
Ok.
Ez tényleg szép sűrű.
Az enyém ha nem kapja össze magát nem lesz egyhamar ilyen.
De hátha más is hozzá tud szólni a "hol kell megmetszeni" témához.

Milyen széles a sövényed?

Nekem egyik oldalon csak 60 centije lesz-a kerítés mellett, a másik irányba lehetne több is, de nem tudom jót tenne-e a növénynek a féloldalasság.
Tehát alapból olyan 120 centi szélesség lenne. Ha besűrűsödik az szerintem már elég a belátás ellen.
Előzmény: kod1111 (490)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 490
Egy évben 3-szor vágom, soha nem azt nézem hogy hol kell sárga, zöld, piros, ami túllóg a képzeletbeli sikon, azt levágom mind. Ez sövény már 4. éve így néz ki, most 7. éves.

Előzmény: Vikusz1977 (489)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 489
Értem én hogy lehet vágni mindenhol, nem döglik bele (és ez már egy jó infó) de a kérdésemre választ még nem kaptam.

Mert az egy dolog hogy lehet, de ha nekem az a célom hogy minél sűrűbb legyen és átláthatatlan legyen szinte.

Tehát célszerű-e a kék vonalakkal jelzett vágásokat megejteni.
És ha igen, akkor ott mennyit érdemes -szabad azokból a kis oldalhajtásokból levágni.
Mert ágaknál a zöld résznél szabad, de itt szinte az egész kis oldalhajtás zöld.
Visszavághatom akár 5 centisre is ha akkor sűrűsödik majd jobban.

Előzmény: kod1111 (488)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 488
Képeket tudok mutatni, vágom én minden hol csak síkban maradjon. Vágtam én már 3,5m-es Smaragdot 2m-re és semmi baja nem lett, de azt már láncfűrésszel végeztem, pedig a vágási felület brutális volt. erről sajnos nincs képem, de lehet jobb is ne hogy sokkot kapjon egyik-másik topicos társ. Az Encián is ilyen volt és télire meg kellet metszeni, hogy beférjen a teletetőbe, és most gyönyörűen hajt. Ha rá mész a nevemre visszakeresheted a leylandis képeimet is.

Előzmény: Vikusz1977 (486)
Ladybee Creative Commons License 2010.06.15 0 0 487
Ha a sárgánál metszed, akkor a hozzá közelebb levő két hajtás átveszi a vezérhajtás szerepét és tovább nő. Attól sűrűsödik, hogy ahol metszed ott elágazik , majd a következő metszésnél tovább ágazik.  Ha sövénynyíróval dolgozol, az pláne nem válogat.
Előzmény: Vikusz1977 (486)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 486
Nem is az hogy baja lenne, hanem azt mondják akkor ott már nem nő tovább.
Mi erről a tapasztalatod?

És arról tudsz valamit mondani amit mondtak nekem, hogy a kékkel jelölt vágásokkal az -oldalhajtásokat vagy leveleket nem tudom mik is azok pontosan meg lehet metszeni és attól is sűrűsödik?
Mert a piros metszés az ok. na de a kék? Az nekem kicsit gyanús hogy az már maga a levél. És furcsállom hogy azt metszeni kéne- lehetne.
Én vágom szívesen ha attól is sűrűsödik, de kárt nem akarok okozni. Megkopasztom azt úgy marad:).
Előzmény: kod1111 (485)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 485
Volt, hogy 2-3 ujjnyi vastag ágakat voltam kénytelen vágni, semmi baja nem lett, de eszembe se jutott hogy baja lehet.
Előzmény: Vikusz1977 (484)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 484
Találtam egy fórumot leylandiról, ahol egy hozzáértő válaszol a kérdésekre.
Megkérdeztem hogy kell metszeni a növényt, fotón rajzoltam is neki:), és azt mondta hogy a fotón a piros vonalnál(ezt sejtettem), és a kéknél is!!! lehet metszeni. Ez engem meglep, mert bár én kérdeztem rá, de én azt hittem hogy azok már tulajdonképpen a levelek, és ha azt megmetszem, olyan mintha a levelet kettévágnám. De nem, azt mondta ott is metsszem.


A sárga vonal csak azért került a képre mert van ahol kénytelen vagyok ennyire visszavágni(kerítés mellett), de ez természetesen már nem jó mert ott már fás az ág.
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 483
:(...
Előzmény: kod1111 (481)
juliokin Creative Commons License 2010.06.09 0 0 482
Sziasztok!

A csepegtető öntözést (sövénynél) mikor célszerű indítani?
Érdemes ezt is a késő esti, illetve hajnali órákban vagy tökmindegy?

Köszi!
kod1111 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 481
Sziasztok!
Hát van egy nagyon nem jó hírem, Krampuszka1 elment, itt hagyott bennünket, sajnos többet nem ír már, nem látja el jó tanáccsal a kérdezőket, Isten veled Bea.
forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=82891490&t=9068854
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 480
Már értem miért pusztult el a szomszédban 2 példány. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!