Keresés

Részletes keresés

Nesty Creative Commons License 2005.09.28 0 0 496
Egy ismerősömnél van egy kb 40cm átmérőjű fúrt kút ahol a vízszint kb 6 méternél van. Van benne egy béléscső is nem teljes hosszában belógatva és a béléscső aljánál pedig egy rezgőmembrános szivattyú. A kutat sokáig nem használtál ezért tele lett homokkal de olyan szinten, hogy a csőnél fogva kb 5 centit lehet mozgatni a szivattyút és az valószínűleg a béléscsőnél elakad de ott a homok fogja körül.
Van-e ötletetek arra, hogy hogyan lehetne a szivattyút és a homokot kiszedni?
salget Creative Commons License 2005.09.28 0 0 495

Ááá, vagy úgy, értem, köszi.

Én ilyet még nem láttam, csak valaki mesélte, akinél ezt csinálták.

Csak a vasakkal való piszkálásra emlékszem, meg arra, hogy azt mondta, hogy a víz "szinte nyomással" jött ki a falból.

Előzmény: ati62 (494)
ati62 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 494
Nem kitisztította, hanem lyukakat üttött a kút falába és azon jött be a víz. Ez olyan, mint amikor egy autó kipufogója eldugul és a dobba belevágnak egy csavarhúzót. Ezután ott jön ki a füst. Az autó megy de ....?
Előzmény: salget (491)
ati62 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 493
Nem mindig alulról jön a víz. A gyűrük közt is jöhet. Általában egy kút aljában iszap van.
Előzmény: MILU (492)
MILU Creative Commons License 2005.09.22 0 0 492
Miért, ki volt téglázva a kút alja?
Előzmény: salget (491)
salget Creative Commons License 2005.09.22 0 0 491

Nekem olyat is meséltek, hogy a lent lévő ember egy kihegyezett betonvassal a téglák között "kitisztította a víz útját".

(Jó mélyen benyomta, kihúzta, és így, többször egymás után....)

Előzmény: MILU (489)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 490
Mikor már kb. egy gyűrűnyi földet, iszapot kitermeltek, megindultak az erek.

Na itt van a kutya elasva, erre az egyebkent trivialis helyzetre nem gondoltam. Koszi!!!

ZOH
Előzmény: MILU (489)
MILU Creative Commons License 2005.09.21 0 0 489

Elmondom hogyan csinálták.

 

Először is kell hozzá egy motoros  csiga, aminek a tartószerkezete ránézésre több tonna lehet, aztán kell egy vödör, meg egy nagyteljesítményű szivattyú, hogy a vizet meg az iszapot gyorsan tudják kiszívni.

 

Először kiszippantották a vizet az iszappal együtt, aztán az egyik lement a csigára akasztott vödörben. Kis lapátkájával ( nagy nem fér el) telerakta a vödröt, a másik beindította a motort és felhúzta, kiöntötte.

 

Pár vödör után egy szivattyúzás következett. Mikor már kb. egy gyűrűnyi földet, iszapot kitermeltek, megindultak az erek. Nálunk öt darab ér kezdett el buzogni.

A lenti ürge kiabált, hogy gyorsan küldje a vödröt, mert már a csizmáján folyik be a víz.

 

Képzeld el, hogy lent el kell férni a vödörnek, a munkásnak és még valahogy lapátolni is kell. Igaz, a mester nem volt több 40 kilónál, így meg tudta oldani a dolgot.

 

Ha te nem vagy 40 kilónál több, van megfelelő apparátusod, van megbízható segítőd, és elég gyors vagy, akkor vágj neki!

De csak akkor, ha egyedülálló vagy, se anyád se apád, se feleséged, se barátaid akik sírnának utánad. :)  

Előzmény: Törölt nick (485)
salget Creative Commons License 2005.09.20 0 0 488
Ügyesek vagytok!
Előzmény: búvárnyúl (476)
Herr X Creative Commons License 2005.09.20 0 0 487

CO2, egyéb gázok

futóhomok

Előzmény: Törölt nick (485)
Herr X Creative Commons License 2005.09.20 0 0 486

CO2, egyéb gázok

futóhomok

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 485
OK, koszi szepen, ezek szerint nem kidobott penz.

Miert eletveszelyes amugy? Nem kotekedesbol kerdezem ;-) hanem komolyan erdekel, milyen balesetek tortenhetnek ilyenkor?

Kosz,
ZOH
Előzmény: MILU (484)
MILU Creative Commons License 2005.09.20 0 0 484
Én tavaly tisztíttattam ki az 5 m-es kutamat. Előtte kb 10 percig tudtam locsolni, most meg folyamatosan.
Nem ajánlom neked, hogy lemenj a 10 m-es kutadba. Komolyan! Életveszélyes.

Láttam, hogyan csinálják, azért mondom. Keress kútásókat, és bízd rájuk.
Nekem 30 ezerért csinálták meg. Sajnos a telefonjuk és címük már nincs meg.
Előzmény: Törölt nick (474)
Laja73 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 483
Basszus ez egyre rosszabb. Felhívtam ezeket, már mind 10ezerért csinálja méterét, és most mondta a szomszéd, hogy náluk 65 méteren van...egek.
Előzmény: Laja73 (461)
ati62 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 482
35-40m 1/2collos locsoló tömlő. Ezen megy le a levegő. 35-40m 25-ös kpe cső. Ezen jön fel a víz és a levegő. A kettőt méterenként összeszig szalagozni. Alul egy U alakú átm.8.as réz,vagy vas cső. Erre kell rákötni az 1/2 collos locsoló tömlőt. A másik végét simán beledugni a 25-ös kpe csőbe és rögzíteni. Kb. 60-70cm-re nyúljon bele. Kompresszor pedig a boltokban kapható egyszerű, olcsó vagy kölcsönzött 220-380-as kompresszor.
Előzmény: kisimiska (473)
ati62 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 481
A szivattyú adatai???? Mérted a kikompresszorozott víz mennyiségét? Mert az fontos. Ha a kompresszorral 20 liter körül adott, és tiszta volt, akkor nem lehet 40-50 litert kivenni belőle szivattyúval. Kezd el szivattyúzni 10 l/p-vel. A cső végén egy csappal be tudod állítani. Utána emelheted a mennyiséget 15 vagy 20l/p-re, közben folyamatosan kell mérni a vízszintet. A szivattyút nem szabad a legfelső szűrő alá építeni. Ha pl. a szűrő 100m-ben van, akkor csak 98-87m-ig lehet beépíteni.
Előzmény: búvárnyúl (480)
búvárnyúl Creative Commons License 2005.09.19 0 0 480

Nekem egy olyan kérdésem lenne (elsősorban Ati62-höz), hogy mi lehet az oka annak, hogy a kompresszorozás a kútfenékről (140 m) egy héten keresztül teljesen tiszta vizet hozott fel, viszon, amikor beépítettük a szivattyút 100 méterre, onnan meg tejlesen koszos, sáros víz jött?

Lehetséges, hogy szűrőszintenként kell felelmelni a kompresszorcsövet?

Ráadásul 100 méternél efogy a víz! :-(

búvárnyúl Creative Commons License 2005.09.19 0 0 479

A kompresszor egy 25 méteres kút esetében szinte mindegy, hogy milyen. Az én esetemben egy bárhol kapható (Brico, obi...) kb 10-15 e forintért sima egy fázisú 8 baros kompresszor. Itt ugye a lényeg a levegőszállítási képesség lenne (tehát az, hogy hány m3/óra lavagőt tud szállítani, de hát szegény ember vízzel főz...).

Egy cső ugye nem lesz elég, mert hát valahová el kell vezetni a kútból kijövő vizedet. Itt mellékelek egy sémát a megértés végett. Kell egy vastegabb cső, amit egyik végén egy vascső, vagy valami hasonló végére rögzítesz oly módon, hogy a víz csak alul tudjon bemenni és felül kijönni. Erre a vascsőre csatlakozik be oldalról egy vékonyabb cső, amin a levegőt fújod be a kompresszorral. gyakorlatilag ennyi.

 

Az egészet lenyomod a kút aljára és elindítod.

 

A helyzetet csupán az bonyolítja, ha több szűrőd is van a kutadban, amit ugyan 25 méternél erősen kétlek.

Előzmény: kisimiska (478)
kisimiska Creative Commons License 2005.09.16 0 0 478

Nem, igazából a kompresszort is csak a kútfúrójét láttam az meg valami iszonyatos dízelmotors böhöm volt.

 

Nem tudom milyen, amit említesz kisseb kompresszor?

 

Elektromos? 3 fázisú?

Hol lehet szerezni?

 

Nekem van egy 25 méteres 1 collos KPE csövem az jó hozzá?

Előzmény: búvárnyúl (477)
búvárnyúl Creative Commons License 2005.09.14 0 0 477

Most már kompresszor expertnek tartom magam :-)

A zaj az a kompresszor zaja (ami szerintem elég zajos)

Egy kisméretű normál kompresszor elég hozzá és persze valami lefolyó, ahová a vizet engeded.

Tudod, hogy hogyan kell a csöveket összekötni?

Előzmény: kisimiska (473)
búvárnyúl Creative Commons License 2005.09.14 0 0 476

Urak!

Jó hirrel tudok szolgálni (már ami engem illet). A hét végén sikerült kihalásznunk a beszakadt csövet. És ezennel köszönöm meg Ati segítségét. Az ő technikáját egy kicsit leegyszerűsítve alkalmazván oldottuk meg a problémát.

Konkrétan először leengedtem egy ki méretű kamerát, hogy lássam, hogy mi a helyzet. Szerencsére a beszakadt cső vége 21 méteren volt. Ekkor 4 db fél colos csövet összehegeszetettünk, a végére egy kampót hegesztettünk és a kampó fölé felragasztottuk a kamerát és egy elemlámpát, majd beleengedtük a kútba. A kamera segítségével pillanatok alatt beakasztottuk a KPE toldó alá a kampót és hárman 5 perc alatt kikaptuk a beszakadt 100 méter csövet.

Persze kiderült a turpisság, ugyanis azért csúszott szét a KPE toldó, mert a tusztelt kútfúró nem szorította rendesen rá (nem lehetett látni a toldó szorításának a nyomait)

 

Ezután iskolaszerűen 1-2 méterenként összekötöttem a két csövet és visszaengedtem. Rákapcsoltam a kompresszort és láss csodát elindult a víz :-)

Az első két nap még piszkos (agyagos volt) de mára már 2 nap óta kristálytisztának tűnik.

 

A kérdésem az, hogy meddig hagyjam rajta a komresszort?

 

Én úgy gondoltam, hogy még a hétvégéig rajta hagyom, hogy dolgozzon a kompresszor és utána beépítem ismét a szivattyúmat.

 

Még egyszer köszönöm Atinak a segítséget

Előzmény: Herr X (469)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 475

Üdv mindenkinek!

 

Van egy ásott kutunk, kb 9,5 méteren van a vízszint, és most kb 70 cm vízoszlop van benne. Ha száraz idő van akkor ez kb 20 cm-esre apad.

Van-e valami módszer, hogy ezt kitisztítsam  én?

Ha nem lehetséges, tudtok-e javasolni valakit, aki kitisztítja, olyat aki korrekten dolgozik.

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.09 0 0 474
Sziasztok!

Van nekem egy asott kutam, 10m mely korulbelul. Baj, ha ezt "legmentesen" lefedem? Most ugyanis egy nagy foliadarab van radobva es az oldalain leterhelve, de kicsit aggaszt, nem poshad-e be meg ilyesmi. Miota le van eresztve a buvarszivattyu, nincs szukseg a tetejenek a rendszeres nyitogatasara es a behullo diofalevelek ellen mindenkeppen kellett valami. Jo lesz igy? (Aztan majd tavasszal dizajnolok valami rendes falusi burkolatot nekije.)

ZOH
kisimiska Creative Commons License 2005.09.09 0 0 473

Egy 30 méteres kút kompresszerozása mekkor munka és zaj?

Mekkor hely kell  hozzá?

Remélem nem kell újra egy uaz hozzá...

Előzmény: ati62 (472)
ati62 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 472
Bármikor lehet. De csak akkor érdemes, ha homokol, vagy föltelt a lábcső homokkal. Vagy egyre kevesebbet ad.
Előzmény: kisimiska (471)
kisimiska Creative Commons License 2005.09.08 0 0 471

Bocsi a hülye kérdésért, de utólag is lehet kompresszorozni a kutat?

 

Ha jó értettem az elöbbi hozzászólásokat akkor igen.

 

De erősítsetek meg benne légyszíves.

ati62 Creative Commons License 2005.09.03 -1 0 470
Kompresszorozáskor is folyamatosan kell a vízszintet mérni. Akkor kezd zavarosodni, ha a szűrőn több helyen is áramlik a víz. Ha mérik a vízszintet akkor észlelhetően feljebb jön.
Előzmény: búvárnyúl (468)
Herr X Creative Commons License 2005.09.02 0 0 469

Igazából azért kérdeztem, hogy fizetett-e, vagy sem, mert mint búvárnyúl írta, kifizette a 2.5MHUF-ot. Így már a kútfúrónak tök nem érdeke, hogy gyorsan segítsen, ha egyáltalán fog.

 

Mint aki már egy építkezésen túl van, elmondhatom, hogy soha nem szabad kifizetni olyan részmelót (persze mindig szigorúan utólag), amire nem készült el teljesen. A részmelón "értelmes" szakaszolást értek, nem pedig azt, hogy a villanyász a csövezést betette a falba és tartja a markát. Könnyen lehet, hogy a vezetéket nem lehet behúzni.

 

 

jelen példában csak a kristálytiszta víz után kellett volna fizetni, vagy legalább 1 misit visszatartani a kompresszorozás végéig.

Előzmény: Törölt nick (467)
búvárnyúl Creative Commons License 2005.09.02 0 0 468

Sajnos megint pontasítanom kell.

A kútfúrónak a fúrásért fizettem, de az tavaly történt (142 méter, lb 2,5 misi :-( ). Ugyan a víz soha nem volt igazán tiszta, de azt mondta, hogy a használattal kitisztul.

Nos mostanában akartunk kiköltözni és komolyabban kezdtem el foglalkozni a víz tisztasággal.

Ekkor hívtam vissza a kútfúrót, aki azt mondta, hogy azért ilyen a kút mert nem használtuk 6-10 hónapon keresztül, de kijön és jól megkompresszorozza.

Miután 2-3 nap múlva sem volt nagyságrendi változás, azt mondta, hogy amúgy is drága a nagy kompresszor bérlete, nekem meg úgyis van egy kicsi, az is jó lesz, nyomja vele folyamatosan, aztán majd ha legalább két hétig kristálytiszta a víz, akkor kész a tisztítás. Nos olyan már volt, egy-két napig, hogy tényleg tiszta volt a víz, aztán visszakoszolódott.

Ahogy utána érdeklődtem, ez normális, mert most képződnek ki a szűrők körül valamilyen üregek.

A kompresszorozásért még nem fizettem. A csövek a kútfúróé.

Előzmény: Törölt nick (467)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 467
Igazad van, én inkább a "remélem nem fizettél" bemondásra reagáltam. Persze hülyeség, mert tul.képpen az is segítség, hogy máskor ne fizessünk elore! :-)

ZOH
Előzmény: ati62 (466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!