Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17069
Miénk Hager...azon is van teszt gomb, szerintem a jobbakon kell lennie.
Előzmény: szucsr (17039)
Li-Em Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17068

Szia:)

zsoldosari:)))

Előzmény: tunderlala-3 (17066)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17067
true1! A légrés nagyon fontos dolog. Most, hogy a gyerek engedélyezte, hogy feltöltsem teljesen a medencét én is elfeledkeztem erről. Csak két nap múlva jutott eszembe, hogy a takarót meg kell emelni, mert így k@k@ az egész. A labdában csalódtam, igyekszik szélére menni a medencének, inkább úszógumi, vagy autóbelső stb...
Előzmény: true1 (17056)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17066

Szia!

Talált-süllyedt!:p :) Te ki vagy??:))

Előzmény: Li-Em (17063)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17065
?ost, hogy valamelyik nap "sóskalevest" főztem le sem takartam. Le is hült, meg nem is érdekelt az egész. Most hogy már tiszta, belenyúltam és kezd melegedni ismét. De nekem csak 5m3 -es a medencém, lehet ezért ilyen gyors a melegedés. Éjjelre is maradhat, nekem a gyári Intexes volt rajta, de már megette a nap első évben. Csak ez van, ezt használom mindenre. Üdv
Előzmény: true1 (17056)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17064

NÁlunk is egy van az egész házra...ÉV-relé.

A múltkor levágott, a kútban lévő szivattyúra gyanakodtunk, de aztán nem az volt, hanem vízcsepp került a hosszabbító dugójába a nagy esőkor, amibe a medence keringtetője van dugva.

Már megijedtem, hogy a mosógép miatt csapott le, mert akkor vettem észre, hogy nincs áram a házban, amikor a mosógépet kapcsoltam volna be.:O

Előzmény: Blue_Sky_007 (17053)
Li-Em Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17063

Szia Tündérlala!

Láttam a fórumon a gyerkőcről egy képet és szerintem mi máshonnan "ismerjük" egymást:))

Nem szurofka nicknéven futsz egy babás topikban?Ha nem akkor bocsi de nagyon sok a hasonlóság

LiEm

Előzmény: tunderlala-3 (16998)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17062
Joke84!
Neked is azt tudom csak mondani, hogy a tabi feloldva nem jó sokkolásra. Gyorsaklór-t vegyél 1 kg-ot és azt old fel vödörben. 14000x5= 70 gramm, ha jól számoltam.

http://www.mobilmedencek.freeweb.hu/
Itt olvasgass, nem sokat kell és elég részletes. Én amikor kezdtem, a fejlécet kinyomtattam ( ott voltak az adagok és a vegyszer nevek), és kivittem a szerszámosba, ahol a vegyszerek vannak. Azután lett rutin, és hálIstennek homokszűrőm:))

Előzmény: Joke84 (17026)
Li-Em Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17061

Szia!

Nekem lesz a jövőhéten ilyen anyagom,de úgysem kell annyi ha gondolod elboltolhatjuk:)))

Dobj egy mailt

Üdv:LiEm

Előzmény: Amira baba (16733)
Amira baba Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17060
Szió!
Az én hercegnőm a legkisebb 1,5 éves múlt, pontosan 19hós. A másik kettő már jóval nagyobbacska. Imádom mindet! ez a pici meg segít fiatalon tartani magam, mert hál isten egészséges és nagyon eleven, állandóan futhatok utána. Itt is elég hűs az idő (észak nyugat) Majd nemsoká felszereljük valahogy a solár fűtést is, csak még T elosztót kell hozzá vennem meg gégecsövet, meg eddig nem volt rá szükség, mivel mindig közel 30 fokos volt a víz.
Előzmény: true1 (17048)
lac1 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17059
Elhiheted. Nekem ma délután 29 fokos volt.
Előzmény: true1 (17056)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17058
Na végre, olyan lassú már megint a rendszer.
Szia Blue Sky!

A háznak is van egy, de kifejezetten most a konektoros vacakol, amire a medence van kötve. A szerszámoson belül van a konektorba dugva, abba dugva az időzítő, és onnan a falon keresztül megy ki vízmentes kábelen az aknáig az áram. Ott egy leszúrható cseppmentes konektor van pluszban lefedve egy 5 literes szélvédőmosós flakonnal. És néha csak leold. A ház rendben, ez kínlódik. Majd legközelebb megnézem, hogy olyankor old e le, ha megy a szűrő, vagy azon időn kívül. Eddig nem néztem meg sosem.
Üdv
Előzmény: Blue_Sky_007 (17053)
Li-Em Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17057

Sziasztok!

Szeretném Blue fórumtársnak megköszönni a múltkori segítségét,jelentem a szódabikarbóna bevált,visszaállt a TA.Igaz ezen kívül a vizemmel semmi gond nem volt,illetve a klór volt magas,de az is rendeződött.

Én multi tablettát használok,tavaly is ez volt és nem volt gond a vizemmel,de mivel csapvíz és az sem egyforma minőségű ahogy olvasom a fórumon ezért nyilván szerencsém is volt.

Előzmény: Blue_Sky_007 (17053)
true1 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17056
Hűű köszi, erre nem is gondoltam, de akkor is szenvedés volt nekem , mert nem olyan könnyű vele bánni, mint a sima takarójával. Majd lehet, teszek még eg ypróbát, de éjjelre nem hűl le, ha jönnek a hűvös éjszakák? A kép meg lemaradt...
Előzmény: nyárimádó (17052)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17055
Szia Lacee074!
Sokkolást szűz víznél, vagy nagyon koszos víznél kell, tehát sokkolás = brutál fertőtlenítés :)))
A tabletta nem jó sokkolásra, lehet venni gyors(a)klór nevű dobozos clor port. Ezt vödörben kell feloldani és zutty a vízbe. 3-5 mg/ liter a sokkolási érték.
A homokszűrő homok több évig is jó, de ősszel szedd ki, fertőtlenítsd! Ne tavasszal, mikor már tiszta penész belül a tartály:)))
Üdv
Előzmény: Lacee074 (17025)
true1 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17054
Naa hát mennyire kell ide lebutítani a képet, hogy feltöltse??? Normális programnak ezt nem kellene önműködve megcsinálni? :(
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17053

Anélkül, hogy elővennénk az évenkénti rendszeres Fi relé vitákat azt szabadjon megjegyeznem, hogy ha levagdos, ott bizony gond van.

 

Meg kell nézni mikor csinálja, mi van akkor bekapcsolva. Ha rendszertelenül teszi, akkor hütőgép és hasonszőrű társai szoktak a "bűnösök" lenni.

 

Mondjuk azt mondják (ebben megoszlanak a vélemények), hogy szakaszonként kell a Fi relé tenni, vagyis többet, a házat részekre bontva és védve. Azzal magyarázzák, hogy ha gond van, akkor ne az egész házat áramtalanítsa a Fi relé.

 

A másik vélemény, hogy egyszere kell egy relével védeni a házat (én is ezt osztom) és akkor ha az műkszik, akkor minden rendben van. Néha teszt, néha ellenőrzés (esőben fúrás a kerítésnél  :-))    ).

 

Nekem valamelyik évben azonnal jelezte, hogy az UV-C lámpám beázott.

Előzmény: nyárimádó (17049)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17052
Szia true1!
A mezgazd fólia egy dolog csak. Nagyon fontos, hogy a víz és a fólia ne érintkezzen. Ezt legtöbb ember ( én is ) úszógumival, strandlabdával oldjuk meg. Csak így tud a két felület között forró ( kb 50'C) levegő keletkezni. Íg fog melegedni a vized.
Üdv
Előzmény: true1 (17048)
index27 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17051

Kevered szezont a fazonnal. A tabletták a szinten tartásban segítenek.

Minden feltöltéskor, elalgásodáskor sokkoló klórozást kell alkalmazni az előbbiekben kiszámolt mennyiségű gyorsan oldódó klórral (pl.:gyorsaklór). Tehát vegyél egy 1kg gyorsaklórt és azt adagold a vízbe, ne a tablettákat törögesd!

lac1 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17050
Az enyémen biztos. De szerintem mindegyiken van.
Előzmény: szucsr (17039)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17049
Szia Gábor!
Az enyém is leold, ha gondolja. Eső nem ér semmit, belül van az épületben. Nem tudom miért csinálja, miatta lett sóskaleves a vízből. Most naponta ránézek, nem akarok megint így járni.
Előzmény: Gábor1979123 (17002)
true1 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17048
Sziasztok

Ma nem volt időm olvasni, meló, szőlőszedés, stb.

Nyárimádó, semmi gond nincs, nem sértődtem meg, csak a szmájli lemaradt. Szóval én szőkéztem csak le magam. Köszönöm az infokat, nagyon készségesek vagytok.

Amira, mekkora a pici babád? Nekem is van 3, de a legkisebb is már majdnem 3 éves. Úgyhogy irigy vagyok (de csak egy picit), inkább élvezem, hogy ekkorák.

Amúgy képzeljétek, már tavaly óta könyörgünk a kicsiknek, hogy ugyan vegyétek már fel azt a karúszót, de nem akarták az istenért se.... Kb. 2 hete erőszakkal rájuk húztam, volt nagy bőgés, aztán valahogy rájöttek, hogy mégse hülyeség, na azóta mint a kis pingvinek úgy nyomják... MIndjárt rakok egy képet.

A vizünk kitisztult, de hideg sajna :( MI dél dunántúl, másfelé milyen az idő?
Attól félek, hogy már fel sem fog úgy melegedni, ahogy kellene... Nálunk éjjel mindig visszahűl a medi, nem tudom, miért. Kipróbáltam a mezgazd fóliát, de nekem nem jött be. Olyan merev, nem lehetett rendesen összekötni, így maradtam a gyári fóliánál és a szolártakarónál, de ezt jó időben le szoktuk venni, mert szerintem anélkül jobban melegszik a víz. Éjjelre természetesen betakarjuk.
index27 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17047

Csak néhány mondat a neten:

 

"A szappanos víz illetve a bő szappanhab segít láttatni a láthatatlan szivárgást. Ahol ilyen lenne, ott szép buborékokat fúj majd a gáz."

 

"Szappanos oldat segítségével ellenőrizze, hogy nincs-e szivárgás a gumicső csatlakozási pontjainál."

index27 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17046
Nem tréfa, enyhén szappanos vizzel áttörölgetve az apró lyukak is észrevehetőek lesznek , mert egy kis buborék jelzi a szívárgást. A gázszerelők is így ellenőrzik a csatlakozásokat és a pb palackok használata esetén is ez az általános eljárás.
Előzmény: Fulika (16861)
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17045
Szia Natalyel!
Ha közelebb laknál megoldható lenne. Bár most már ezt is tiltani akarják, mert a feldolgozás nem mindig higiénikus. Így feketén kell majd tovább árusítani a friss húst a szomszédoknak. Eddig is csak megbízható embertől vettek az emberek:)))
nyárimádó Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17044
Szia Natalyel!
Ha közelebb laknál megoldható lenne. Bár most már ezt is tiltani akarják, mert a feldolgozás nem mindig higénikus. Íg feketén kell majd tovább csinálni.
Előzmény: natalyel (16950)
index27 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17043

Kevered szezont a fazonnal. A tabletták a szinten tartásban segítenek.  

Minden feltöltéskor, elalgásodáskor sokkoló klórozást kell alkalmazni az előbbiekben kiszámolt mennyiségű gyorsan oldódó klórral (pl.:gyorsaklór). Tehát vegyél egy 1kg gyorsaklórt és azt adagold a vízbe, ne a tablettákat törögesd!

Előzmény: Joke84 (17040)
Joke84 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17042
Bocsi, de a forum kifagyott mikor elküldtem az első üzit, majd mikor megnéztem akko meg nem írta, ezért írtam újat.
Előzmény: Joke84 (17040)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17041

Miközben virágot locsoltam még egy dolog jutott eszembe.

 

A bevitt és felszabadult klór mennyisége is sok mindentől függ. Vagyis hiába számoljuk ki az 56, vagy akárhány %-ra a mennyiséget, ha a víz Cyanur acid tartalma nagy, akkor nem tud felszabadulni a klór.

 

Az egyszerű klór teszterek (pl: DPD-1 indikátor tabletta) a klór mennyiségét az izocianursavakban tárolt mennyiséggel együtt jelzik. Például 40mg/l cianursav koncentráció esetén 1,0 mg/l a mért klórtartalom, valójában pedig a szabad aktív (hatásos) klór mennyisége csak 0,4mg/l. Ha csak 15mg/l a cianursav koncentráció, már 0,65 mg/l az aktív klór. Látható tehát, hogy a cianursavak koncentrációját csökkenteni célszerű. Ezt úgy érhetjük el, ha bő friss víz utánpótlást biztosítunk, vagy a klórtabletták mellett egyéb fertőtlenítő eljárásokat is (pl: UV-fény) alkalmazunk. Kerex

 

Vagyis kell a vízutánpótlás, ellenben hiába klórozzuk a vizet, nem szabadul fel a klór.

Előzmény: szucsr (17032)
Joke84 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 17040
Ez így igen logikus, bocsi és kössz. Egyébként ha 100%-al számolunk, akkor nekem ebből a kis fehér klórtablettából ami van kéne 4db. Az a baj, hogy nem tudom pontosan hány százalékos, nem boltba vettem, nincs meg a doboza, de megpróbálom kideríteni. A legútóbb beleraktam 1,5-tablettát, akkor valószínűleg kevés volt, ezért nem ért el megfelelő hatást.
Előzmény: Blue_Sky_007 (17028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!