Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2127
Köszönöm. Este megtaláltam én is. A problémám ezzel, hogy nincs meg minden kitöltésfajta (de kiindulásnak jó). A programról is csak 1-2 szó van...
A különböző fajtákat (guipure-típusú?) nem ismerem. Annyira nem ástam bele magam.
Előzmény: Rece-fice (2125)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2126
Hát ez valami fantasztikus, még látványnak is. De lehet, hogy szivesen megtanulnám még ezt. Gyönyörű, és a néni is gyönyörű rajta, de komolyan.
Előzmény: Rece-fice (2111)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2125
Laci!

Nagyon jó honlapjuk van: ami Téged érdekel, az A csipkeöltések szimbólumai Sehol nem találkoztam még ilyen alapos műhellyel, pedig mindent összeolvastam már... Ez félig-meddig központilag támogatott, ezért nem annyira pénzszagú, mint a magánfenntartású nyugati műhelyek-iskolák-boltok-múzeumok. Általában ilyen formában folyik komolyabb csipkeoktatás...
Az oroszoknál nagy múltja van a recézésnek, a csipkeöltéses, un. guipure-típusú változatát űzik, és Samarában(valahol az Ural mellett) felkarolták, és alkalmazzák ünnepi és népi viseleteken is...
Előzmény: Törölt nick (2123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2124
Öööö

A CapsLock, NumLock, ScrollLock az úgy működik. Megnyomod, és úgy marad amíg nem nyomod meg újra. Ezt a LED-ek jelzik is. (de lehet hogy nálad effektív a hardware hibás, és mindezt tudtad, ez esetben bocsánat)
Előzmény: veramami1 (2119)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2123
Ahogy láttam kisebb mintáknál gyakorlatilag csak a beszövést és üresen hagyottat váltogatják. Nem lenne akadálya a többi mintának sem, csak az kimarad.

A programmal még nem sokat foglalkoztam. Arra jutottam, hogy egy sima JavaScript alapút készítek. Sándor3-al majd váltok néhány levelet, hogy milyen minták vannak (esetleg fotót is kérek ha van)
Az adott oldalt nem ismerem, és most be sem jön.
Előzmény: Rece-fice (2120)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2122
Igen érdekel, bár jelenleg nincs időm rá. (jogviszony tisztázása tovább tart int megrajzolni). De végülis a wincsin elfér. Köszönöm.
Előzmény: veramami1 (2119)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2121
Lliann?

Egyáltalán élnek még, akik készítettek valaha recét? Hol élnek(tűvé teszem értük e hazát)!

Alulsó képen nem a virág a lényeg! Hanem a RECE:-)
Előzmény: lliann (2113)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2120
Laci! Kössz, hogy válaszoltál helyettem!

De ezt nem értem: A kisebb mintáknál gyakorlatilag csak a széleket kell elkészíteni, és "beszőni" a mintának szánt négyzeteket. ???

Jellemzően a Te szemszögedből tekinted a kérdést: a mintakészítő program oldaláról... Eszerint Te ennyire foglalkoztál vele? Mert én csak egy orosz mintakészítő programra akadtam. Egyéb szimbólumokat nem ismerek....
A Samara-i goldenlada.ru oldalon látható guipure-mintás rece-iskolára gondolok... Azt ismered Te is?
Előzmény: Törölt nick (2117)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2119
Laci!Köszönöm a választ. Igyekszem csendes lenni, de sajnos ugy beragad, hogy nem akar átváltani. Nem tudom érdekel-e még minta mert találtam egyet,a cime"Mintagyüjtemény---szőttesek és himzésektTolna megyei székely szőttesek és himzésekLörincz Aladárné
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2118
A CapsLock feliratú gombbal tudod kikapcsolni a csupa nagybetűt.
(a fórumokon a nagybetűs szöveg kiabálásnak számít)
Előzmény: veramami1 (2116)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2117
Megpróbálok egyben válaszolni a recés kérdésekre.

Egy hálóra készül az egész (ugyanolyan háló mint amilyet a halászok, madarászok is készítettek), tehát elöször a hálót kell elkészíteni. Ezután kerülhet bele a minta. Igen van leszámolható minta hozzá.
A kisebb mintáknál gyakorlatilag csak a széleket kell elkészíteni, és "beszőni" a mintának szánt négyzeteket. A nagyobb minták esetén már bonyolultabb (is lehet), ugyanis 6-8 féle mintával lehet kitölteni a négyzeteket... A boszorkány nevezetű kitöltésre még emlékszem :-))
Így gyakorlatilag 6-8 árnyalatból álló képek készülhetnek, aminél csak közelről derülnek ki a részletek.
A minták cseréje viszont körülményes, ugyanis országonként változik a jelölés és az elnevezés is.
veramami1 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2116
LEHET HOGY TUDATLAN VAGYOK DE ENNEK A MUNKÁNAK IS VAN ALAPJA, VALAMI VÉKONY ANYAGBÓL? mÉG ILYET NEM IS LÁTTAM,. MESE SZÉP eZT IS VARRNI KELL,?
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2115

Gratulálok lliann!

 

Ez nagyon nagy munka lehetett, nagyon szép!

 

Rece-fice!

 

Szépek a minták és a csengőhúzód is, amiket feltettél!

Előzmény: lliann (2107)
lliann Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2114
Kösz Ildikó.
Előzmény: szaboildiko (2110)
lliann Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2113
Már két éve varrtuk ezt a SALt, érdemes végig nézni sokféle szín kombináció van.
Én ismerem a rece csipkét láttam már és a kezembe is fogtam, sőt beszéltem emberkékkel akik valamikor varrták e recét. Ennek is van leszámolható mintalapja jól tudom? Sajnos nincs ilyen terítőm a mi családunkban nem művelték ezt fajta kézimunkát.
Szép a terítőd és a a virágjaid is!
Előzmény: Rece-fice (2111)
grea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2112
Az RR-ről itt olvashattok részletesen:
http://www.xszemes.hu/e107_plugins/content/content.php?content.34
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2111
Lliann!
Nagyon szép ez a visszafogott színezésű munkád!

Sajnos én is inkább terv-ember vagyok, hanem kíváncsi: mindennek szeretnék utánajárni. Kézimunkám alig van... Inkább álmaim....
Valójában csodabogár vagyok: én neccelni, rececsipkézni kezdtem, mert ezt már szinte senki nem űzi! Szeretném feléleszteni ezt a réges-régi technikát...
Eddig két kész munkám van csupán:-(( Ismeri közületek valaki? vagy van otthon esetleg régi terítőtök ilyen technikával?

Érdemes az ilyen dolgokat kiérlelni - igazad van! A csengőhúzó ötletét is egy évig dédelgettem...

Mivel a keresztszemeseket meg lehet valósítani rece-technikával is - ezért érdekel a Xszemes!R
A rececsipkét így csinálják:
Előzmény: lliann (2109)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2110
Iliann ez gyönyörű!
Előzmény: lliann (2107)
lliann Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2109
Rece-fice, te a tettek embere vagy azonnal utána jársz és kikeresed a szóban forgó dolgokat.
A magam részéről én kissé elodázóbb vagyok ,de sort kerítek mindenre, csak kicsit később:-) Sokszor érlelődni kell az ötleteimnek abból aztán van rengeteg azért várok a megvalósítással le kell tisztulnia a gondolatnak.
Előzmény: Rece-fice (2105)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2108
eZ IS GYÜGYÖRŰ, ÉN NEM NÉZTEM HOGY KI RAKTA FEL, A MÁSIK MUNKA UGY TÜNT MINTHA MELIROZOTT FONALLAL LETT VOLNA VARRVA. éN MINDIG A MUNKÁT NÉZEM, SOKSZOR NEM IS TUDOM KI RAKTA FEL. NEKEM MINDEGYIK TETSZIK, AZÉRT NÉZEGETEM
lliann Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2107
Veramami ez az enyém, nem szeretnék más valaki hímzésével villogni.
Előzmény: veramami1 (2106)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2106
HU DE SZÉP! mELIROZOTT FONALLAL VARTAD?
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2105
Előzmény: lliann (2102)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2104
Előzmény: lliann (2102)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2103
Llian
Ezt már népszerűsítettem a Kézimunka fórumon... onnan ismerheted pl.:-)

A képtáramból vannak, FU-ból és Receminták Xszemesből v. hasonló című albumban...

A körbeküldözgetést fölösleges haccacárénak vélem - a SAL tetszik! Én is beszállnék...

Kössz _tyúkanyó a felhomályosításért!
lliann Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2102
Az első minta nagyon ismerős, nekem nincs meg de biztosan láttam már valahol, talán gyerekkoromban és fehérrel hímezve, még arra is gondoltam nem is xszemes volt. A képtáradban fent van ez is?
A csipkére én is beindultam szerintem is ez a Sal .Én már hímeztem SALban a Hungarian Sampler SALt majd keresek képet róla, de nagyon rossz a fotóm még a régi géppel készült.
Az RR azt szerintem havonta vagy két havonta küldik a következő hímzőnek én még nem vettem részt ilyen közös varrásban . Mindenki varr egy mintát attól függ hány személy csinálja annyi minta kell szerintem akár már ketten is varrhatják ez közös megegyezés persze akár tizenketten is bökhetik akor havonta máshoz keröl az anyg és értelem szerűen tizenkét minta kendő van. Engem ez kicsit elrettent mert olyan kötelezőnek tűnik és én rettegek attól ami muszáj.
Előzmény: Rece-fice (2100)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2101
Sziasztok!
RR=Round Robin
fpárduc pedig azt írta valahol, h. hasonló a SAL is, csak ott a mintát kapja meg részletekben az ember, a munka végig nála van. Nincs időm megkeresni, hirtelen nem találtam.. :(
Előzmény: Rece-fice (2100)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2100
lliann!

Talán ez is tetszeni fog: reneszánsz minta egy régi Fürge Ujjakból. Nagy kedvenc nálam... egészen magyarosch:-)
A másik is reneszánsz, de kevésbé van megszelídítve - olyan középkori benyomást kelt

No, a SAL alighanem éppen ez: "a csipkesálra összpontosítok: a a csipkés fórumon nagyon beindultunk"...
Amikor többen párhuzamosan ugyanazt a mintát készítik - ezt hámoztam ki az összefüggésekből... De az RR-t végképp nem tudom... Xszemes blogon mennek ilyen játékok, azt hiszem.
Talán én is beszállnék ilyesmibe...
Előzmény: lliann (2099)
lliann Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2099
Igen van, az almás mintakendőre gondoltam csak még nem állt össze a teljes kép. Különben most a csipkesálra összpontosítok a a csipkés fórumon nagyon beindultunk rá.
A leveles biztosan szép lenne vele lehetne zöldből, barnából a leveleket és évszakos hangulata lenne tavaszi, őszi, nyári, még jó, hogy nem írtam telet is :-)
Előzmény: maria.vargane (2098)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.11 0 0 2098

Szeretnék majd én is melírozott fonalból hímezni, csomó leveles mintám van elmentve, zöldek, barnák.

Nagyon szépek lennének melíros fonallal. 

 

Neked van már valami konkrét elképzelésed, mit szeretnél belőle készíteni?

Előzmény: lliann (2097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!