Keresés

Részletes keresés

Árpi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 23654
"ne suhintaná meg a szabálysértőket.."
Válogatás nélkül? Hááát... Úgy legyen!
Előzmény: Törölt nick (23653)
Árpi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 23652
A fotó szerintem jó ötlet, és javaslom az Érdi autós szégyentábla topikot.
Előzmény: andzsin (23651)
andzsin Creative Commons License 2006.02.08 0 0 23651
Rendőrség! Ébresztő!!!

Több autót is látok a városban erre arra, rendőrségit, mégsem csinálnak semmit az abszolút szabálysértő autósok ellen, akik ukmukfukk az út közepén hagyják autójukat. Ilyen pl. a Folyondár utcában a két furgon: az egyik állandóan belelóg az egyik sáv közepéig , a másik meg egyszerűen a sávban áll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ráadásul a kanyar előtt, abszolút életveszélyesen, egyszer úgyis meghal miattuk valaki, de miért kell ezt megvárni? Vagy csináljak fotót? Vagy nyújtsak be kérvényt??? A fene vigye már el, hogy erre nem képesek a rendőrök. Ezért kár adót fizetnünk!
Előzmény: patrol27 (23647)
kiscowboy Creative Commons License 2006.02.08 0 0 23650
szoktál járni néha az Emma utcában?

tiszta véletlenül nem láttál két-hátom kiskamiont tilosban parkolni? csak úgy kérdem... :))
Előzmény: patrol27 (23647)
kígyószisz Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23648
Oszinak szeretettel, mert ma (is) szerda van:
patrol27 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23647
Ezt majd beszéljük meg akkor, amikor a 4 nyelven beszélő rendőr felsegíti a villamosra a munkában megfáradt cigányt.
Előzmény: Törölt nick (23645)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23646
fléig=félig
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23645

Hello!

Szerintetek tekinthető-e kisebbséginek valaki, ha apja nem a szoliban barnult idén, anyja félig nílusi székely, fléig tót?

Árpi Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23644
Na de most akkor mi is a feladat? .o)
Előzmény: kiscowboy (23638)
Árpi Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23643
Ha nem volt elég üres a tank, akkor javaslom a következő tankolást is ott ejteni meg, és az alapján mérni.
Előzmény: babydevil (23634)
andzsin Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23641
Belső embertől tudom, hogy áprilisig meg se érdemes mozdulni, mert besült a központ annyi a megrendelés, újakat fogadni nem tudnak, régiekkel csinálni sem tudnak semmit, ergo tavaszig kussban kell maradni-ezt tanácsolták nekem és nem ugrálni.
Előzmény: Törölt nick (23626)
Fricy Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23640
Írj e-mailt!
Nekem egyszer 75 000 Ft-os számlát küldtek a 9900 Ft-os helyett. Naná hogy nem fizettem be. 2 hét múlva jött válasz. De legalább elnézést kértek. :)
Előzmény: Törölt nick (23626)
florg Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23639
Nem mindent, csak az mbr-t írja fölül. Ha ezután beteszed a pingvined telepítőjét, helyreállítással rendbeteszi a betöltőt, és minden megmarad. Arra kell vigyázni, hogy ne formázd meg a winnel a swapot, meg a linux partícióját
Előzmény: kiscowboy (23638)
kiscowboy Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23638
persze, simán mennek egymás mellett, ha a linux telepedik rá utoljára (ő a toleránsabb). Épp az a baj, hogy ha újra akarom telepíteni, akkor a Windows legyilkol mindent.
Előzmény: florg (23637)
florg Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23637
Nekem simán megy két rendszerrel a gépem (meg az a néhány, amivel foglalkozom), nincs azzal semmi gond. Az xp telepítője általában legyilkol mindent, ezért azzal kell kezdeni. Az általam ismert linuxok meg barátságosan feltelepednek mellé (a múltkor a suse 10 még röptében meg is partícionálta a vinyót, mert egyben volt 40 giga, és úgy telepedett grubostúl a win mellé, minden nagyon jól meg azóta is.).
Előzmény: kiscowboy (23636)
kiscowboy Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23636
lassan egy éve filózok ugyanis több gépem van, amelyen párhuzamosan mindkettőt használom, végignyaltam egy pár topikot imitt-amott és a jótanácsok abban merülnek ki, hogy tegyek csak Linuxot vagy csak Windowsot és mindent hagyjak veszni

egy másik gépnél végül a teljes gyalu mellett döntöttem, no, ott meg az volt, hogy miután feltettem az új Windowsot, többet nem indult el. Itt segitett Árpi, valamit buherált és megtalálta az elző szektort, amitől el tud indulni a Windows.
Előzmény: florg (23635)
florg Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23635
Szia, belebeszélek én is. :)

A lilo-t mindenképpen legyalulja a win, de utána vagy a linuxod telepítőjével, vagy egy live cd-vel simán helyre lehet állítani. Van a zindexen egy csomó linuxos topik, azokban is le van írva, ez sajnos egy gyakori gond.

Ha nem vagy nagy buher, a legegyszerűbb mindent menteni, aztán újrarakni mindkét rendszert, a wint előbb.

Előzmény: kiscowboy (23620)
babydevil Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23634

Szia Árpi!

Tegnap azon a MOL kúton tankoltunk este.

Majd megnézem, hogy jobb-e a fogyasztásunk.

 

Előzmény: Árpi (23617)
Árpi Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23633
Kérdés: a LILO-t meg akarod hagyni, vagy le akarod gyalulni, és csak Windows legyen rajta majd? (Ha gondolod, nyugodtan rám is csöröghetsz!)
Előzmény: kiscowboy (23620)
Ertet Lenke Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23632
> van egy LILO rajta, ha elkezdek Windowsot telepiteni rá, megint elszáll,
> mit tegyek előtte?

nem engem kérdeztél, és nem is vagyok a téma tudora, de mielőtt wingyalut beindítod, nézd meg egy linuxos fórumon, hogyan kell a LILO-t helyreállítani.

Én nem tudom leírni, mert nekem nem is olyanom van, de ha jól rémlik, akkor pontosan tudnod kell, hogy melyik partíció melyik könyvtárában kell lennie, meg valami konzolos parancsot is ismerned kell amit a linux telepítő CD-n kell kiadni ...

Ne haragudj, ennél pontosabban nem tudom. www.linuxforum.hu talán segít.

Előzmény: kiscowboy (23620)
cs_geza Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23630
Pont a minap olvastam h karbantartás, bővítés várható, asszem feb 15-től. Lehet h nálunk már hamarabb elkezdték... :( Btw, telefon ment, sync volt, tehát a központot látta...Persze emilt nem kapok róla, mert többszöri kérésemre sem sikerült egy normális (akkor még) axelerós emailcimet csinálniuk. Nem mintha hiányozna, de legalább ilyenkor előzetesen informálnának. Dataneték meg bírták tenni vala...
Előzmény: Törölt nick (23626)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23627
cs_geza Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23625
hajnali 6.10kor nekem is elment a zádéesel, olyan 6.40 körül még nem ment, azóta még nem néztem. Viszont nekem a gépem nem purcant ki...;))))
Szocmunka Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23624
Sziasztok!

Nem vagyok nagyon netjáró, de most egy-két dolog miatt felkeveredtem ide. Bár sokat olvastam már ezt a fórumot, de egy-két dolog miatt hamarosan írnom is kell még ide.

Szóval üdvözlök mindenkit!
kiscowboy Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23620
no, csak felvergődtem én is ide

reggel a T-lófax mondta be az unalmast, aztán rögtön utána utolért a végzetem: összeomlott a windowsom, valszeg valami virus miatt, mert a billentyüzet is meghótta magát, meg se nyikkan többé.

most rakom újból
de mielőtt nekifognék, Árpi, ha segitenél: ugyanaz a problémám: van egy LILO rajta, ha elkezdek Windowsot telepiteni rá, megint elszáll, mit tegyek előtte?
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23619
A héten meg kell kapnod.
Előzmény: Törölt nick (23618)
Árpi Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23617
Nem tudom, hogy mi kötelező nekik, csak azt, hogy mióta nem ott tankolok (régebben szinte kizárólag ott tankoltam), érdekes módon közel 1 literrel kevesebet fogyaszt az autóm 100 km-en. Bár ez lehet, hogy nem az ő hibájuk, hanem a másik kút erénye, ahová járok, mert amikor két alkalommal máshol tankoltam, ismét felment a fogyasztásom. Serintem Neked sem túl nagy kitérő ha a munkahelyedre autóval jársz, próbáld ki párszor egymás után a MOL székáz melletti MOL kutat (Petőfi hídról lejösz, utána párszáz méterrel, a BME villanykari kolesszal szemben)! És érdekelne a tapasztalatod, mert ott tankolva elég jelentősen kevesebb benzint fogyasztok (nem 600, hanem 660-700 km-enként kell beállnom).

Amúgy hogy mitől félhetnek, ha félnek? Gondolom attól, hogy vannak autók, amiket a rendszám alapján nem talál meg a rendőrség sem. Persze nem tudom, mitől olyan bátrak, hogy attól viszont nem félnek, hogy valaki leüti őket (jatt helyett) amikor fizetni kellene. Lehet, hogy a főnökeik szerint emberből több van, mint pénzből, vagyis első a bevétel?
Előzmény: babydevil (23597)
orca75 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 23616

Sziasztok!

Én voltam kutas is régen, kérdezzetek nyugodtan.

Ez előzőekhez hozzászólás:

Babydevil, jól tetted hogy nem hagytad magad. A kutas csak felajánlhatja a segítségét, de nem erőltetheti rá a vevőre. Az etnikumra való hivatkozás meg talán egyszer még megbosszulja magát. Én nem tenném a helyükben az tuti.

A kúton csak akkor nem lehet tankolnod önállóan,ha ki van írva hogy nem önkiszolgáló. Pl. az autógázkút ilyen. Nem is lenne helyes ha ott is tankolhatnának maguknak az emberek mert balesetveszélyes lenne a fagyásveszély miatt. Ezért nem is indul el a kút, csak ha a kútkezelő egy mágneskulcsot tart a kútfej oldalához.

Sajnos többet tényleg lehet tankolni az autóba a kút és a kutasok hibáján kívül is. Az autó tartálya valóban nem hitelesített. Amilyenre a gyárban sikerül. Plusz ha a  dieselnél kiakasztod a pisztollyal a levegőztetőt akkor még további literek mehetnek bele. Lealábbis amikor még én voltam kutas (főleg a volkswagen tipusoknál) volt ilyen. Ha a vevő szerint nem lehet beletankolni annyit a tartályba akkor persze mehet a vita. Én ilyenkor mindig az ügyfél kezébe nyomtam a panaszkönyvet hogy legyen nyoma a panaszának és vizsgálják ki. Azt tudni kell azonban, hogy ha ő ragaszkodik a Fogyasztóvédelmi vizsgálathoz és nem kap igazat az összes költség őt terheli. Emiatt az emberek nem nagyon válalják ezt be.

A kutak adagolásának tűréshatára már nem emlékszem pontosan 4 vagy 5 ezrelék. Plusz-minusz. Természetesen nem minusz, de nem mehet pluszba az előbbi érték fölé sem. Az OMH hitelesítés kötelező időszakos vizsgálat, a mérőt beállító emberke felel azok beállításáért.

A lényeg, amivel a tényleges trükkök elkerűlhetők, csupa nagybetűvel:

HA NEM IS TE TANKOLOD MEG AZ AUTÓDAT HANEM A KUTAS, TE MARADJ AZ AUTÓNÁL A TANKOLÁS BEFEJEZÉSÉIG.

Sajnos a színvonal a kutak bérbeadásával erősen csökkent, márkától függetlenül.

Előzmény: otterlo (23614)
otterlo Creative Commons License 2006.02.06 0 0 23614
Volt, hogy 62 litert tankoltam náluk a 60 literes tankba. Szóvá tettem, de természetesen megmagyarázták: az ő mérőjük tökéletes, biztos a tartályom tágult ki :)) Még meg is sértődtek is egy kicsit: mit tételezek én fel róluk!
Előzmény: florg (23605)
florg Creative Commons License 2006.02.06 0 0 23613
Magam részéről rajtakaptam őket (benzin és mosatás terén egyaránt), úgyhogy kihagyom.
Tecsóban még nem tankoltam, de a Cora benzinnel nincs gondom.
Előzmény: ÖregMackó (23612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!