Keresés

Részletes keresés

mergests Creative Commons License 2014.05.14 0 0 9407

és ha megkapod mi lesz a következő lépésed?

Előzmény: vapour (9391)
emil777 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 9406

Hello Gabor,

 

Remélem, nem írtál alá semmit (és nem adtál nekik pénzt)!!! :)

 

Nézd meg a 2004, 1957, 1661 bejegyzéseket...

 

  Emil

Előzmény: mtszk (9404)
újmóni Creative Commons License 2014.05.14 0 0 9405

B.kker, hihetetlen kreativitás mutatkozik a szerencsétlen emberek további lehúzásában.... :(

Előzmény: mtszk (9404)
mtszk Creative Commons License 2014.05.13 0 0 9404

Kedves Fórumtársak!

 

Mai nap voltunk édesapámmal a Hotel Sales Kft. előadásán az Astoria szállóban. A legújabb csali, hogy egy amerikai cégen keresztül egy pontrendszerbe kerül az üdülőjog, aminek az értékét levásárolhatom (bármire). Majd miután levásároltam, az üdülőjog lekerül a nevemről.

Mindössze 483ezer forintot kell kifizetnem, mint az amerikai cég licensz díja. :D:D

 

Jó üzlet. :D:D:D

 

Esetleg volt már valaki hasonló előadáson?

 

Üdv,

 

Gábor

agnes1977 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 9403

Akivel szerződést kötöttem Bánlaki Tibor

 

Előzmény: emil777 (9393)
pontos63 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 9402

Kedves Üdülési Jog Tulajdonosok!

1995-ben vásároltunk üdülési jogot, éveken át megelégedéssel használtuk a saját piros hetünket, kicsi gyerekeinkkel szívesen jártunk a keszthelyi "üdülőnkbe". Évek múlva a "hetes" rendszert átkonvertáltuk a "points" rendszerbe. Erre a tájékoztatón elhangzottak (nagyobb rugalmasság, nincs időhöz kötve, nem egész hetekben kell gondolkozni, repülőjegy vásárlására is felhasználhatók a pontok!, stb.) alapján szántuk el magunkat. A várt előnyöket azonban nem tudtuk igazán élvezni, alig fordult elő, hogy ilyen formában - RCI csereüdülés - nyaraltunk volna. Életformánk, körülményeink változtak, nem igényeljük az üdülésnek ezt a módját. Nosza adjuk el!

És itt jön a kérdés! AKI A POINTS RENDSZERBEN VAN, ANNAK TULAJDONKÉPPEN MIJE VAN? MIT ADHAT EL? Már ha egyáltalán el tudna adni. Mert ugye a keszthelyi két piros hetünk már nem a mienk, csak annak a pontértéke. Tud valaki erről valamit? Esetleg vissza lehet váltani a pontokat hetekre (miként anno a tájékoztatón elhangzott)? Volt már erre példa?

Kíváncsian várom az információkat!

mukka49 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 9401

Itt kereshetsz sorstársakat:

 

http://www.pertarskereso.hu/panaszok/udulesi-jog/comment-page-11/#comments

 

Úgy tudom, nem jött létre egy pertársaság se, de lehet, hogy Neked sikerül.

 

A fenntartási díj állandó emelése nem jogalap egy per indítására. Legyél nagyon óvatos. A pereskedés sok pénzbe kerül és semmi se garantálja a nyerést, az meg pláne nem, hogy 14 év után akarod felmondani a szerződést.

Gondolom, tudod, hogy perindításkor be kell fizetned a perelt összeg 6%-t, plusz az ügyvéd költségét, amiért pert indít a nevedben.

Ha a szerződésedben nincs semmi hiba, vagyis megfelel az 1999-es kormányrendeletnek, jól gondold meg.

Nekem van ismerősöm, akit perbe fogtak, mert nem fizette az éves díjat. Ő lett a pervesztes, vagyis ki kellett fizetnie utólag az elmaradt díjakat kamattal együtt, plusz a teljes perköltséget.

Én az ajándékozást választottam.

Előzmény: Dobogómajoros (9394)
fittt Creative Commons License 2014.05.10 0 0 9400

érdemes a Facebook-on létrehozni egy zárt csoportot, ahová csak azokat engeded be, akik arra érdemesek.

Ha álnéven becsúszik vmi "féreg", akkor azt egyszerűen törölheted a csoportból, ha felfedi magát, így nem rontja tovább a hangulatot; nem viszi a friss infókat a csaló cégeknek.

Ide meg kiírhatod a csoport nevét, h megtaláljanak, akikkel szeretnél kapcsolatban lenni

persze ennek alapja, h legyen FB profilod, legyél felhasználó - regisztrálni kell

Előzmény: Dobogómajoros (9397)
Viraghalmi Imre Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9399

                             Tisztelt Dobogómajoros!

 

Elérhetőségem  viraghalmi@gmail.com

 

Várom jelentkezését

Előzmény: Dobogómajoros (9397)
Viraghalmi Imre Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9398

                                       Tisztelt Dobogómajoros !

 

Én megírtam Önnek az élérhetőségemet ,mivel sorstársak vagyunk. Nem kapta meg?

 

                       Üdvözlettel : Virághalmi

Előzmény: Dobogómajoros (9397)
Dobogómajoros Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9397

Nem vagyok járatos a fórumokon. Tud valaki jó tippet adni, hogy lehet úgy felvenni a kapcsolatot a sorstársakkal, hogy utána ne kapjon az ember kéretlen telefonokat, vagy e-mailokat?

Előzmény: Viraghalmi Imre (9396)
Viraghalmi Imre Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9396

                                          Tisztelt Dobogómajoros és Fórumosok!

 

Én is hasonló cipőben járok a Club Dobogómajorral. Szeretném felvenni a kapcsolatot a sorstársakkal ez ügyben. 

 

     Üdvözlettel:  Virághalmi Imre

újmóni Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9395

Azért mertem megbízni bennük, mert egy igen jó nevű szálloda adta nekik ki  a termet és reménykedtem benne, talán ők utánajárnak alaposan a dolgoknak kiknek adják ki és milyen célból a termeiket.

 

 

Naívság!

 

ISmered azt a mondást, hogy "létezik az az összeg, amiért korpásodik a hajam".....???

 

Ha az lenne, amit írsz, akkor már az összes termékbemutatós lehúzós cég becsődölhetett volna.....

 

 

Előzmény: agnes1977 (9392)
Dobogómajoros Creative Commons License 2014.05.08 0 0 9394

Tisztelt Fórumozók!

Olvasom, hogy olyan valakit kerestek akit már bepereltek.

Én 2000-ben vásároltam üdülési hetet a Club Dobogómajorban. Az üdülőben voltunk és ott beszélt rá a vételre - egy kétszemélyes apartman 40. hetére - egy Toronyi Csaba nevű úr.

2012-ben telt be a pohár, amikor a kezdeti 30000 forint körüli éves  fenntartási díj az eltelt 12 év alatt 70000 forint fölé ment. A RENTINVEST Kft-nél 2012 novemberében a bérleti szerződést, körülményeimben beállt lényeges változásra hivatkozva, azonnali hatállyal felmondtam. Azzal a kitétellel, amennyiben felmondó levelemre 15 napon belül nem érkezik érdemi válasz, a felmondást elfogadottnak tekintem.

Válasz azóta sem érkezett. Viszont először közjegyző által kibocsájtott fizetési meghagyást küldött a tisztelt cég, az elmaradt 2013 évi fenntartási díj beszedésére. Majd mivel a felmondásra hivatkoztam, továbbment és most a Keszthelyi Járásbíróságon van az ügy.

Szerintük rendkívüli felmondásra csak akkor kerülhet sor, ha a Kft. valamely lényeges szerződésszegést követ el.

Szerintem elköveti az indokolatlanul magas fenntartási díjjal, ami hozzájárul az üdülési jog forgalomképtelenségéhez. Kikerülhetetlenül rákényszerítve a bérlőre egy folyamatosan emelkedő költséget és fenyegeti azzal, hogy nemfizetés esetén végrehajtást kér a jövedelmére, nyugdíjára, végső soron ingó és ingatlan javainak árverezésére.

Elköveti azzal, hogy az eladáskor tartott bemutató előadáson a vétel érdekében elhangzott csábító ígéretek közül szinte semmit nem tart magára nézve kötelezőnek és betartásukra az évek során még kísérletet sem tesz.

Biztos senki nem vett volna üdülési jogot, ha a vételnél felhívják a figyelmét arra, hogy a 99 vagy 30 év hosszú idő, a szerződő féllel azalatt bármi történhet és nemfizetés esetén elviszik a házat a feje fölül.

E helyett nekünk például a tisztel Toronyi úr azt mondta, hogy az üdülő komplexum még most van kiépülőben, a kiegészítő szolgáltatásokból, mint lovarda, tenisz, stb, valamint a bérlők által igénybe nem vett, de a Kft által értékesített üdülési hetek bevételei majd csökkenthetik is a fenntartási díjat, nem csak folyton emelkedik az infláció mértékében. Továbbá a bérleti jog befektetésnek sem rossz, mert értéke növekszik és bármikor eladható lesz.

Ezért ügyvédem tanácsára keresek olyan üdülési jog vásárlókat, akiket hasonló ígéretekkel vettek rá a vásárlásra. Esetleg olyanokat, akiket 2000-ben, Dobogómajorban, éppen Toronyi Csaba vett rá a vásárlásra és ezt hajlandók írásban tanúsítani is.

emil777 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 9393

Szia Agnes,

 

Üdvözöllek a fedélzeten :(

 

Azért mertem megbízni bennük, mert egy igen jó nevű szálloda adta nekik ki  a termet és reménykedtem benne, talán ők utánajárnak alaposan a dolgoknak kiknek adják ki és milyen célból a termeiket.

 

A szállodák BÁRKINEK kiadják a termeiket, cask fizessenek érte... És nem jérnak utána, miféle csirkefogó bagázs veszi ki őket...

 

Ki kötötte veled a szerződést??? (név szerint)

 

       Emil

Előzmény: agnes1977 (9392)
agnes1977 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 9392

Sziasztok! Oyan problémám lenne, hogy hallott-e valaki az AÁB-Invest nevű cégről, mert 2014. márciusában kötöttem velük szerződést HomeCHoliday Plus programcsomagra. 4 részletben kellene kifizetnem a kért összeget, de a héten  napon egész napos hívogatásom ellenére elérhetetlen volt a cég, annak ellenére, hogy azt mondat az ember, bármelyik nap hívhatóak és készséggel segítenek. A fele pénzt már befizettem, de nem tudom most mi tévő legyek. Azért mertem megbízni bennük, mert egy igen jó nevű szálloda adta nekik ki  a termet és reménykedtem benne, talán ők utánajárnak alaposan a dolgoknak kiknek adják ki és milyen célból a termeiket. A recepción is tudtak erről a cégről. Készségesen felvilágosítást is adtak a tájékoztatóról nekünk. Az aktuális havit valószínűleg már nem fogom befizetni. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki, aki már használta az ő kártyájukat szállásfoglalásra?

vapour Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9391

A mi esetünkben annyiban volt más a helyzet, hogy mi befizettük az idei évre vonatkozó fenntartási díjat és ki is használtuk. Továbbiakra nézve én is csak annyit tudok mondani, hogy várjuk a következő januárt és nem várjuk a sárgacsekket.

molandi Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9390

De, januárban kiküldték az éves díjat, meg a számlavezetés díját. Azt nem fizettem és most küldtek minuszos számlát. Nem tudom mi a pontos neve, de már csekk nem volt hozzá:)

Előzmény: yupka (9386)
újmóni Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9389

Mindazonáltal LEHETETLEN eladni az üdülési jogot. Töredék áron se kell senkinek. Mert nem éri meg!

 

 

Előzmény: Lokibá (9387)
újmóni Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9388

Egyszerű tesztet végezz: ha hajlandók rá, hogy eladás után kérjék a jutalékot (az eladási ár %-ban, vagy másként), akkor esetleg érdemes velük szóba állni.

 

Ha előre kérnek pénzt, akkor tartsd távol magadat tőlük.

 

 

Előzmény: Lokibá (9387)
Lokibá Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9387

Kedves Emberek!

Érdekelne, hogy mi a véleményetek Timeshare Market nevű cégről.  Mennyire átverősek? Vagy megvan az esély, hogy el tudják adni a hetemet?

Üdv: lokibá

yupka Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9386

T.repedt!

Szintén hasonló a szitu,mint molandinál,èn sem fizettem be az ez ėvi fentartásit,a szerződėsben pedig az áll,hogy nincs többè jogom ès nem kell semmit fizetnem ezután.Mondjuk ėn nem kaptam minuszos számlát,ezèrt ez most kissè "izgat".Lehet,molandinak nem küldtèk ki januærban a csekket ès így kapott minuszos szæmlát?Nekem sajnos kiküldtėk,de többet nem akarok fizetni,mivel mindkėt fėl egyező akaratával írtuk alá,visszavonhatatlanul.Jövő januærban kiderül,mi a helyzet,ugyanis mèg mindig hivogatnak,hogy   mivel üdüløjoggal rendelkezem,ezėrt kedvezmėnyes ajænlatuk van ide-oda blabla.Ilyenkor felvilægosítom a vonal másik vėgėn lèvőt,hogy nagy betūkkel vèsse be,hogy mær nincs ès nem kėrek a kedvezmėnyûkből.

Előzmény: molandi (9385)
molandi Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9385

Az ez évit nem fizettem be januárban, de a szerződésben ugy van, h minden eddigi tartozásom megszünik (aláírtam, ők is, visszaküldték, tehát megszünt), valamint kaptam egy számlát amit nem kell fizetnem (minuszos). A pontos nevét nem tudom igy fejből, de ha szükséges megkeresem.

Előzmény: repedt (9384)
repedt Creative Commons License 2014.05.07 0 0 9384

T. mérges vagyok!

 

Nem tudok olyanról akit pereltek, de olyanról itt is olvashatunk, akit behívtak és perrel fenyegettek - lásd pl. Aniko15, 2116 hsz. Ezért lenne érdekes, hogy az elengedettek további sorsáról is halljunk. Várom tehát yupka, molandi, vapour és a többiek beszámolóját arról, hogy:

- kaptak-e csekket az Abbáziától az elengedés óta?

- jelezte-e bárki, de főleg hivatal, hogy az ajándékozási szerződés jogilag aggályos, netán érvénytelen?

Előzmény: mérges vagyok (9382)
Replay Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9383

Ha valakit azzal kábítanak az üdülési jog eladásának igéretével cégek, hogy fizessen fordítási díjat vagy külföldön történő hirdetésre díjat, vagy mert az orosznak stb. kell a vízumhoz az üdülési jog, mert a külföldiek tömegével veszik a magyar üdülési jogokat, annak itt egy cikk a külföldiek ingatlanvásárlásairól, megyékre lebontva. 

Érdekes, hogy külföldi állampolgárok tavaly 32 esetben vásároltak üdülőt vagy hétvégi házat.

 

http://index.hu/gazdasag/2014/05/06/ingatlan/

 

mérges vagyok Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9382

T.repedt!

 

Kösz a választ.

De olyanról tudsz-e akit már pereltek mert nem fozette nekik az éves díjakat?

Én nem. fenyegetni pedig fenyegethetnek,behajtó,végrehajtó csak bírói itélet alapján jöhet.

 

Persze én azzal tisztába vagyok,hogy a cégeknek az a legjobb ha fizetsz,és nem mégy el,vagy esetleg  ingyen visszaadod. Mert megprobálja újra eladni,s sajnos még mindig akad balek.

"mérges vagyok"

Előzmény: repedt (9381)
repedt Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9381

T mérges vagyok!

 

Többféle módon próbálok üdülőfenntartási kötelezettségemtől (üdülési jog) megszabadulni, közülük az egyik mód az, ami már yupkának, molandinak, vapournak és másoknak sikerült: jogomat az Abbáziának ajándékozom. Korábban erről a témáról többünk is vitázott. A probléma az, hogy a szerződésben az áll, a jog csak magánszemélynek adható tovább, az alapítvány, akinek ajándékozunk, visszont nem az. Erre azt mondtam, bár az alapítvány tényleg nem magánszemély, de ugyanaz, aki a jogot létrehozta és eladta. Végül nekem ezt írod:

 

Az eladó és a részvény tulajdonos a TS Apartman Club NyRt.  Az alapitvány pedig valamilyen ABBÁZIA. Akkor,hogy is van a magyarázatod?

 

Lehet, hogy jogilag nem tiszta az ügy, de a következőket kell meggondolni.

1. Bár a részvénytulajdonos NyRT és az alapítvány, akinek ajándékozunk cégbejegyzés szerint nem azonos, a két társaság tulajdonosai azonban nagy mértékben átfedik egymást, azaz azonos társaság a tulajdonosa mindkét szerveződésnek. A tulajdonosi kör kis erőfeszítéssel még az interneten is kikutatható.

2. Az ajándékozási szerződést a két érdekelt fél közös beleegyezéssel köti.

3. Az ajándékozási szerződés nem sérti sem harmadik fél érdekét, sem az állam érdekét.

 

Az 1. pontból az következik, hogy sem az NyRT sem az Abbázia nem fogja megtámadni a szerződést.

A 2. pontból következik, hogy a szerződést az ajándékozó jogtulajdonos sem támadja meg.

A 3. pontból az következik, hogy az állami hivatalt senki nem értesíti a jogi aggályról.

 

Természetesen ettől függetlenül egy hivatal vagy bíróság valahogy mégis rájöhet a szabálytalanságra és érvénytelenítheti szerződést. De veszi-e a fáradságot a hivatal, hogy önszántából ilyen ügyeknek utánajárjon csak azért, hogy a szabálytalanságot kutassa? S ha mondjuk érvényteleníti, akkor mi van? Az Abbázia újra követelheti az évi apanázst, én pedig a hetemen újra besétálhatok az apartmanomba? Akkor az már egy más helyzet, mert mégis a kezemben van az ő elengedő nyilatkozatuk.

 

Ha a szerződést egy hivatal érvényteleníteni akarná azért, mert az van benne, hogy az üdülési jog csak magánszemélynek adható tovább, akkor egy sokkal súlyosabb problémával is szembe kell néznie: A jogot egy NyRT hozta létre úgy, hogy az tőle már csak magánszemélyhez kerülhet, tehát még ő maga sem veheti vissza. Ez már igazán súlyos jogi aggály, mely a kezdet kezdetén létrejött és sok tízezer jogtulajdonost érint országszerte. Ebbe aztán semmilyen hivatal nem akar belebonyolódni!

 

Mégis, pontosabb tájékoztatást csak a már felszabadított rabszolgáktól kaphatunk. Ezért megkérdezném yupkát, molandit, vapourt és a többieket, valóban leszállt-e róluk az Abbázia, tényleg nem küld már több csekket? Ha ez pár évig így marad, akkor az ügy már hivatalosan is elévül. Milyen boldog lennék, ha ilyen helyzetbe kerülnék! Nem érdekelne a szabálytalanság, de még az sem, hogy jóval több mint 1 milliót vesztenék! (Legalábbis egyenlőre így gondolom.)

Előzmény: mérges vagyok (9364)
emil777 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9380

Köszi Móni,

 

Így valóban gyorsabb :)

 

Emil

Előzmény: újmóni (9379)
újmóni Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9379

NEm is kell átváltani, itt van bal oldalt a "gyorskeresés".... Ha oda beírja, kidobja az összes olyan hsz-t, amiben szerepel...

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9125916&aq_ext=1&aq_text=dinasztia

 

 

Előzmény: emil777 (9378)
emil777 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 9378

Hello barruu,

 

Javaslom, váltsd át 500 db/lap-ra a megjelenítést és keress rá a dinasztia szóra

 

 

Emil

Előzmény: barruu (9377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!