Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12371
Szia!

Az jó jel, ha nincs gyulladás.De ne felejtsd el, hogy nemcsak a gyulladás fájhat.
Nálam nem volt (persze most van, mert direkt létrehozták), mégis van fájdalom.
Nem vagyok a híve a deréköveknek, mert nem jó az izomzatnak,de rövid távon, az ilyen favágós, talicskázós napokra jól jöhet.

Az a kiegyenesedett lordosis, ami neked is van,nagyon rossz terhelést ad a porckorongoknak.Ráadásul még a nyaki szakaszra is befolyással van.
Üdv.



Előzmény: ex-petike23 (12370)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12370

Szia !

 

"Én úgy emlékszem,hogy neked az elején nem fájt a derekad, far-és lábfájdalmaid voltak."

 

Igen, így volt.

A lábamban végigfutó ideg gyulladt be, így a bal tompor-lábszár tájék fájt.

Ezt a gyulladást okozta (mint ar MR-en kiderült) a porckorong-protrusio, ami nyomta az ideget.

 

A denevérpadon lógás után kezdtem el "érezni" a derekam.

Nem fájt, csak egy kicsit kellemetlen érzés volt, amit muszáj volt "kimozgatni", csípőkörzéssel.

Miután abbahagytam a lógást, ez is abbamaradt, illetve csak nagyon ritkán érzem (enyhén), egy-egy rossz mozdulatnál, emelésnél.

 

Nem tudom, mennyire jó jel, hogy kb. 5 hónapja nem jött vissza a gyulladás.

Jó lenne, ha soha nem jönne vissza. :-(

Előzmény: Törölt nick (12369)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12369
Szia!
Én úgy emlékszem,hogy neked az elején nem fájt a derekad, far-és lábfájdalmaid voltak.Persze, gyüjts be több infót. Nekem az a tapasztalatom, amit már leírtam.
A feltaláló, Búják Attila tapasztalata nekem nem mérvadó, nyilván mert érdek áll mögötte.
Az biztos, hogy szegment instabilitásra nem jó.:(

Kérdezz rá a dokitól,hogy nem nyújtja-e túl a szalagrendszert.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (12368)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12368

Szia Brigi,

 

köszi !

Na, hát legyen okos az ember.. :-(

A lógást akkor most hagyom, a tornát folytatom.

Jövő héten megkérdezem az OGGyK-ban, megírom, mi a véleményük.

 

Abban reménykedem, hogy ezt a problémámat egy túlerőltetés váltotta ki (december végén 2 nap alatt elég sok fát vágtam össze, pakoltam be, meg szenet talicskáztam; megfájdult közben a derekam, de folytattam; rá 2-3 hétre jött ez a gyulladás), és hogy talán magától rendbe jön annyira, hogy már nem okoz panaszt.

 

Február közepén ment le a gyulladás, ennek lassan 5 hónapja; azóta szerencsére semmi komoly gond.

A denevárpadozás előtt a derekamat sem éreztem.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (12366)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12367
Még annyi,hogy nekem szinte u.az van a derékban, mint neked.
Enyhe torsios skoliosis,kiegyenesedett lordosis,protrusio.A különbség, hogy nekem nem nyom semmit.
Azt írják,hogy a pad jó a gerincferdülésre.Hát nálam ezt nem bizonyította.Én már nem lógok,mert ilyen hosszú idő alatt sem hozott eredményt.
Ha ez a terápia használ a nyakamra,bevetem a deréknál is.Ezt megbeszéltük a dokinővel.Saját magán is alkalmazta.

Elnézést az elírásokért! :)
Előzmény: ex-petike23 (12365)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12366
Szia! A véleményem csak a saját példámon tudom elmondani. Nekem három protrusio volt a nyakamban, legutóbb pedig csak kettő.A doki erre azt mondta, hogy ennek nincs semmi jelentősége,mert ezek a protrusiok jönnek mennek.Azután megbeszéltem ezt a gyógytornásszal is, neki is ez volt a véleménye. Az viszont egészen biztos, hogy a nyakra nem hat a pad, mégis kevesebb protrusiot láttak a felvételen.A dokinő azt mondta,lehet ha holnap néznék meg ,ott lenne. Azt határozottan állítom, hogy a pad használata elött nem éreztem a derekam.Már jó ideje használtam,amikor egyszercsak becsipődött.Véletlen egybeesés? Nem tudom! Viszont már három szakember is óvott tőle.Rácz doknornő határozottan állítja,hogy meg nyújtna szalagokat, ezért instabilitáshoz vezet. Kiváncsi leszek mit mond majd adokid. inst abilshoz vezet.
Előzmény: ex-petike23 (12365)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 12365

Szia Brigi!

 

Köszönöm a kérdésedet; szedem a napi fél Benfogammát. Már egész jó a lábam, de hátul még picit mindig érzéketlenebb, mint a másik.

3 hónapig csináltam a denevérpadozást (este, lefekvés előtt 15-20 percig, majdnem teljesen függőlegesen lógva). Másnap mindig egy kicsit kellemetlen érzés volt a derekamban, nem fájt, csak olyan fura egy kicsit.. nem tudom, hogy azért-e, mert javul, vagy az izom húzódik, vagy a szalag nyúlik ?

Onnan tudom hogy a lógás miatt volt, mert kb. egy hónapja elutaztunk, és nem volt lehetőségem lógni, és rögtön elmúlt. Azóta nem lógok (lehet, hogy kéne?).

 

Készült közben egy második MR, két doloban tért el az elsőtől (a 3 hómap denevérpadozás előttitől):

- a réginél "kifejezett" kiboltosulást írtak, az újnál csak kiboltosulást;

- a vélemény a réginél "hernia" volt, most meg "apró hernia".

 

Ugyanaz a doki végezte a leletezést, de nem tudom, hogy most csak más volt a szóhasználata, vagy ez jelent-e valami szignifikáns eltérést.. Kheirónt kértem meg, hogy vesse össze a kettőt.

 

Két hét mulva megyek az Országos Gerincgyógyászati Központba, ott talán megmondják, hogy javult vagy nem változott, és hogy mennyit érdemes lógni.

 

A derekam O.K., nagyon ritkán "érzem" egy kicsit, de nem fáj.

1-2x volt, hogy rosszul emeltem, akkor is egyegy pillanatra "éreztem".

Bőröndöt kellett vinnem, azt igyekeztem egyenes derékkal, akkor nem volt semmi gond.

 

Hát egyelőre ennyi... mi a véleményed ?

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (12364)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.03 0 0 12364
És te hogy vagy? Olyan rég írtál magadról. Javult a lábad?
Előzmény: ex-petike23 (12361)
porcika88 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 12363

Valami olyanra emlékszem, igen. Tetszett a gép mikor kipróbáltam, mondtam hogy szerzek én is otthonra, és akkor mondták, hogy ne . Mert nem lehet állandóan használni, csak módjával. És inkább csak akkor ha fájdalom indokolja . De ez gravitációs pad volt, nem az igazi denevérpad ami asztalszerü. Lehet úgy értette, hogy nekem nem javallott. nekem tetszett mert kényelmes volt 

Előzmény: ex-petike23 (12361)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 12362
Ha nincs tünet, én nem mennék. Az mr már nem lesz tökéletes, csak megijeszt.Sok embernek van protrusioja, úgy, hogy nem tud róla. Ha tudna, esetleg fájdalmat is okazna, mert kialakulna egyfajta betegségtudat.
Előzmény: porcika88 (12360)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 12361

"nekem denevérpadra azt mondták gyogytornász és manuálos is hogy hetente max egyszer 5 perc. Több ne"

 

Szia !

 

Mit mondtak, hogy többet miért ne ?

Meggyúlnak a szalagok, vagy miért ?

Üdv!

Előzmény: porcika88 (12356)
porcika88 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12360

Nem hagyom abba , a félsz minden nap a seggemben van . Tudom hogy bármikor gond lehet . Hétvégén egy áruházban meg is rémültem vásárláskor mert lehajoltam egy üdítőért és éreztem oldalamban kis fájdalmat . Mondhatni majdnem sírva fakadtam.  . Nem a mini fájdalom miatt, hanem pánikféle, hogy megint kezdődik a horror mi lesz velem. Gyorsan csináltam pár betanult mozdulatot, jobb lett. Meg elmentem azonnal haza . Mondtam ma is , hogy nézze meg minden helyén van -e, de nem talált semmi eltérést . Lehetett sima izom húzódás Is . Medence meg minden ott van ahol multkor helyre lett pakolva . Ha talán az a nyamvadt protrusio vagy mi helyrement , meg gyulladás nincs, de van az arthrosis a csigolyámban ami tud ilyen hirtelen kis fájdalmat előidézni . Ezt mondta doki is . Nincs nagyon porc csak kevés, bármikor jöhet fájdalom. Ezért kell hamar a tanult pár mozdulat . 

Örülök persze, hogy már 5 hete nincs a horror, de minden nap a tudatomban van és nem tudom kikapcsolni max 2-3 órára meg éjszaka. Ez nem tudom mikor fog elmulni:-( nem jó ez az állandó Figyelés koncentrálás. Sokszor kolléga szól, hogy ne tapizzam a gerincem , ne ellenőrizzem állandóan hogy minden jó-e, hisz nem fáj . De észre se veszem egy álló  beszélgetés vagy várakozás közben . Szóval hiába jó, agyamban még para van nagyon . Nehéz elhinni mikor azt mondják hogy semmi gond . Talán majd sokadik alkalomra . 2 hetente megyek továbbra is . Nem hagyom abba . Majd talán egy mri -re is elmerészkedek majd télen . 

Előzmény: Törölt nick (12357)
MBman Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12359

"nekem denevérpadra azt mondták gyogytornász és manuálos is hogy hetente max egyszer 5 perc. Több ne"

Szerintem ez egyéntől függ. Van akinek jó, van akinek nem.

Előzmény: porcika88 (12356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12358
Nem tudom mi az ott a szövegem végén.:)
Előzmény: Törölt nick (12357)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12357
Naná, hogy örülsz!

Érdekes ez a denevérpad. Amikor megvettem (négy éve), a nyakam miatt vettem meg. Azután tudtam csak meg, hogy a nyakra hatástalan.Gondoltam, nem baj, jó lesz a derékra megelőzésképpen.Addig semmi gond nem volt az ágyéki gerincemmel.Egy lógást követően úgy becsipődött a izületi tok,hogy kb1 hétig szenvedtem,alig tudtam egyedül felöltőzni.
Azóta érzem,hogy ott is van gond, csak azt tudom kezelni.
Akkororiban az Ormos doki figyelmeztetett,hogy csak enyhe szögben használjam. Sajnos nem hallgattam rá. :(

A doktornő most azt mondta,hogy nem kell több manuálterápia, pedig már van időpontom.Nem mondom le,legfeljebb majd megmondom neki, hogy a nyakam hagyja ki.
Kicsit oldódott a merevség.

Ne hagyj fel a mozgással, nehogy visszajöjjön ez a nyavalya, mert ma már tudom, hogy könnyebb
megelőzni, mint megszabadulni tőle.De nagy gratula, hogy neked sikerült. :)


d sikerült
Előzmény: porcika88 (12355)
porcika88 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12356

Jobbulást !!!

nekem denevérpadra azt mondták gyogytornász és manuálos is hogy hetente max egyszer 5 perc. Több ne

Előzmény: Törölt nick (12353)
porcika88 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12355

Most voltam a szokásos manuálon . Minden a legnagyobb rendben, minden a helyén, semmi nem mozdult el semmi nem roppant Vagy fáj. kölcsönösen megdicsértük egymást, jó munkát végeztünk . Örülök nagyon :-) 

1323333 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12354

Hát minden rossz után a jó jön.Jing-jang... Denevérpadot nekem is szidta a doki, így én egyszer este 10 percet lógok rajt..

Előzmény: Törölt nick (12353)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12353
Az majd csak a harmadik után derül ki. A doktornő szerint onnan érezhető a javulás.Egyenlőre arra figyelmeztetett, hogy rosszabb lesz,nehéznek fogom érezni a fejem és felerősődik a fájdalom, lehet duzzanat, fekfájás, szédülés kb. három napig.Na és nem tornázhatok.Nem is tudnék! :( Teljesen merev a nyakam, egyenlőre semmilyen irányban nem mobilis.Nem tudom,hogy ez normális e.Jó lenne, ha Similis beugrana és elmondaná. Egyébként az injekciózás nemcsak a nyakat,hanem a hátat, sőt az egyik lapockát is érintette és egy új eljárást is bevetett a nyak oldalsó izmaira..Nem volt kellemes! Nagyon nem ért egyet a denevérpad használatával, gyakorlatilag lebeszélt róla,mondván,hogy nagyon megnyújtja a szalagokat. A manualterapeuta sem dicsérte. Szóval néhány napig szarul leszek. :(
Előzmény: 1323333 (12352)
1323333 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12352

remelem jol sikerult..

Előzmény: Törölt nick (12351)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12351
Talán egy kicsit.Ma megyek a Rácz dokornőhöz nyaki gerinc injekciózásra.Rtg alatt csinálja,hogy lássa hová, milyen mélyen szúrogat. Hát van bennem félsz! :(
Előzmény: 1323333 (12350)
1323333 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12350

igen.én is azt érzem😃.köszi az újabb tanácsot.Te jobban vagy?

Előzmény: Törölt nick (12349)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 12349
Akkor a hátsó izmod "gyengélkedik".Itt is használhatsz hevedert.
Előzmény: 1323333 (12348)
1323333 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 12348

köszi.Fekve könnyen ment az állonal nem tudom kunyujtani teljesen a labam.de jot tett😃

Előzmény: Törölt nick (12347)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12347
Az első gyakorlatnál a kinyújtott láb azt jelenti, hogy a talpad a mennyezetet nézi.Remélem érthető!
Előzmény: 1323333 (12345)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12346
Ha nem éred el a lábujjad, használj hevedert, vagy egy törcsit, amit átvetsz a talpadon. Kíméletesség? Azt neked kell érezned, hogy meddig mehetsz el. A mérlegállás inkább egyensúly gyakorlat, nem nyújtja a combizmot.Próbáld ki ezt a két gyakorlatot, mindkettő combizom erősítő és nyújtó is egyben, csak más, más helyen nyújt. 1./Lábemelés oldalfekvésben: a bal oldaladra fekve könyökölj a bal kezedre, s könyököd legyen a törzsed vonalában.A két lábad feküdjön pontosan egymáson.Húzd fel a fent lévő lábad és fogd meg a nagylábujjad , majd nyútsd ki a lábad. 2./Lábemelés állva: állj háttal a falnak, bal kezed tedd csípőre. Jobb lábad húzd fel és jobb kezeddel fogd meg a nagylábbujjad, majd nyújtsd előre a lábad.Törzsed legyen egyenes, ne görnyedj előre.Tartsd ki a pózt néhány másodpercig. Fal nélkül is lehet, de kezdetben jó a segítség. Természetesen a másik oldalra is meg kell csinálni. A többi nehezebb ezért nem írom le. Remélem hasznos lesz!
Előzmény: 1323333 (12345)
1323333 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12345

hatso combizmom hogy tudom nyujtani kímeletesen."?Van egy olyan erősítő gyakorlatom ami utan faj a hatso combizmom a belső fele..Az erősitő" jobb láb felhúz majd kinyújt hátra.merlegállasba..közben a bal gynge lábam tartja na akkor feszül a hatsó combom a terdhez közel..inkabb izomlazszerű erzes..Felrakni fotel szelere szoktam rahajolnode akkor is faj a nyujtas..

Előzmény: 1323333 (12344)
1323333 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12344

Próbálom.sajna nem megy.gyogytornasz szerint idő és ez is menni fog.Végülis nyujttt labbal talajr se tudtam megerinti már megy😃igaz fél év kellett hozza..

Előzmény: Törölt nick (12343)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12343
Ennek a gyakorlatnak az a titka,hogy ahogy ülsz,két kéz a fül mellett,nyútod a törzset fölfele,és ahogy döntöd előre lassan,
figyelni kell végig a törzs nyújtására.Szinte húz a fejed.
Így még a talpad is át tudod ölelni.
De nem szabad púpos háttal csinálni,mert árt a legalsó porckorongnak.
Előzmény: 1323333 (12342)
1323333 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12342

Hajrá! Az erősites sokat fog hasznalnu.Meg mivel hajlekony vagy szerintem hamar us fogsz erősödni😃Én meg most a hatizmom nyujtasaval probalkozom..terpeszüles ellentetes kezzel lab megfoggasa .hát nehezkes estere megfogom azert a labujj veget...a hatam nem neged odahajolni☹

Előzmény: Törölt nick (12341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!