Keresés

Részletes keresés

szulejmanszultan Creative Commons License 2013.03.30 0 0 616

Köszönöm, erre voltam kíváncsi! Jelenleg cserépkályha van, de később, lehet majd bevezettetem a gázt. Előre tervezek, olyan megoldást keresek, ami mindkét tüzelési mód esetében alkalmazható, ne akkor kelljen újra béleltetnem. Saválló béléscsőben gondolkodom. A jelenlegi keresztmetszet kb. 130 mm átmérőjű csövet enged. Ez a méret megfelelő lehet? A kitorkollási magasság valahol pont 8 méter körül lenne - talajszintről számítva. (Eddig még senki sem mérte meg pontosan mennyi is az annyi)

Előzmény: citcat 18-16v (615)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.30 0 0 615

A kamix csak fa tüzeléshez engedik de abból is csak cserépkályhára és kályhára kandallóra de már kazánt nem lehet, gázkészüléket csak előírás szerinti kéménybe leht kötni így nálad ha lakótérben lesz akkor 80mm-es alucső osztottban vagy 80/125 ha nem magasabb 8 méternél.

Előzmény: szulejmanszultan (614)
szulejmanszultan Creative Commons License 2013.03.30 0 0 614

Oké, akkor marad a zárt égésterű gázkazán. http://www.diametrus.hu/zart_egesteru.htm E honlap jól tájékoztat ezen készülékek alapvető beszerelési lehetőségeiről. Ezek szerint, ha a kémény megfelelő műszaki adatokkal rendelkezik, akkor egy zárt égésterű gázkazán használható a lakótérben - ekkor a szétválasztott rendszerű telepítést választhatjuk. Itt tehát a kérdés az, hogy a KAMIX belső vakolásos eljárás biztosítja-e ezeket a műszaki feltételeket? Egyáltalán, milyen műszaki szempontok alapján dönt ebben a kérdésben a kéményseprő? Eddig csak a flexibilis alumínium cső volt az amiről kiderült, hogy már egyáltalán nem engedélyeznek, mint tömörség javító eljárást. (A Furánflex eljárást most bizonyos szemontok miatt hagyjuk ki a számításból)

Utólagos bekötésről gondolkodunk egy jó állapotú, de felújítandó kémény esetében.

Előzmény: citcat 18-16v (611)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.30 0 0 613

Amikor egy kínai étterembe jártam javítgatni akkor tökéletesen megtanítottam a konyhás lánynak hogymi a különbség a szabad és a lehet között.Mindíg modta hogy nem szabad, de lehetett....

Előzmény: matthiasii (612)
matthiasii Creative Commons License 2013.03.30 0 0 612

 Nos pont azt nem fejtettem ki, hogy  mi az a ritka eset amikor még elmegy a nyilt égésterű kazán. Pl. külön épületben  - kazánház stb !!

Előzmény: citcat 18-16v (611)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.30 0 0 611

A jelenleg érvényes előíráspk szerint nem! Lakótérbe mér csak zárt égésterű készüléket engedélyezik, nyitottat csak külön kazánházba(a garázsba nem!)leht tenni.

Előzmény: szulejmanszultan (609)
matthiasii Creative Commons License 2013.03.30 0 0 610

 Mindenfajta kéménybe lehet  gázkészüléket kötni. Még sima téglakéménybe is !

 

 Csakhogy bizonyos kémény fajták élettartama így jelentősen lecsökken.

 Pl. a téglakéményeké.

 Így  elterjed, kialakultak a különféle bélelési technológiák.

 Kezdetben a flexi alú cső, korlátott életartalommal ( ma már még utólag se engedik), aztán a merev alu cső, vagy a saválló bélés.

 Elhuzásos kéményeknél bedig a furánflexes megoldások.

 Mondjuk így hogy gázkészülékeléggé tág fogalom abba sokminden tartozik  például még agáztűzhely is és konvektor, de gondolm valamilyen kazánra gondoltál. A kazánok is több csoportra oszlanak,   rövíden a teljesség igénye nélkül   gravitációs illetve ventillátoros túrbós. Ez utóbbira még ennél is szigorúbb előirások vannak speciál  füstelvezető rendszereket kell kiépíteni. Eredetileg csak a  un. nyilt égésterü készülékekre / hagyományosokra  gondoltam, nos azt mindenfajta kéménybe be lehet kötni  - ha az egyéb feltételek teljesülnek.

 Legfeljebb az életartalamuk jelentősen lecsökken.

 A többit beszéld meg a gáztervezővel ill. az illetékes kéményseprővel.

A szabad és a lehet igaz hasonló,  de nem teljesen ugyan az !!

Előzmény: szulejmanszultan (609)
szulejmanszultan Creative Commons License 2013.03.30 0 0 609

Tisztelt Fórumtársak!

 

Nem tudjátok, hogy a belső vakolásos (KAMIX eljárás) módszerrel javított (tömörré tett) kéménybe gázkészüléket be lehet kötni? Netán csak saválló béléscsővel szerelt kéménnyel lehet használni gázkazánokat?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

 

spucc Creative Commons License 2013.03.28 0 0 608

Kösz, megkereslek az ügyben.

Előzmény: citcat 18-16v (607)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.27 0 0 607

Azt már fúrni kell 165mm-re maróval max145mm-ig lehet.

Előzmény: joevagyok68 (606)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 606

De neki - vagyis a kazánjának -150-es a füstcsöve (atmos DC22S) !

 

Előzmény: citcat 18-16v (605)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.27 0 0 605

Miért kellene a14x14-es kéményt külön maratni a bélelés árában benne van(130-as csőnek általában3500/m-ért marom le ha csak azt kérik)

Előzmény: spucc (602)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 604

Ezt most találtam...régebben volt szó róla !

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124287727&t=9114615

Előzmény: spucc (602)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 603
Előzmény: spucc (602)
spucc Creative Commons License 2013.03.26 0 0 602

Szia,

Kösz a tájékoztatást.

 

Tavaly nyár óta teljes külső-belső lakásfelújításban vagyok, szigetelés, nyílászáró csere, erkély építés, tetőtér szigetelés felújítása (mégiscsak 30 éves az épület, és a mocsok nyestek is randalíroztak) , cserepezés (síkpala le), és akkor már a kéménybélelés is.

 

A kéményem valóban 14x14 es, ami átmérő 130 ra leszűkítve tény, hogy necces lesz. Az a helyzet, hogy a marás elég drága, de még nem döntöttem, lehet, hogy mégis beadom a derekam.

Tudsz, vagy valaki más, pl kit kat  olyan céget, aki nem aranyárban vállal marást?

Ja, ha a "kit-kat" -ra keresek ebben a fórumban, nincs találat....; esetleg egy másik fórumon keressem? Vagy netán a "kit-kat" nem egy olvtárs, hanem egy ige lenne?...:-))

 

Előzmény: joevagyok68 (601)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 601

Üdv

rég jártál erre..:-) vagyis a fagázosba..

 

Tapasztalat: Jó

Ősszel kotortam, egy szezon után alig volt benne valami.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122163882&t=9147701

Hátránya, hogy a főfal amiben megy, már nem melegszik át annyira. Bélelés nélkül a konyhában még reggel is lanygos volt.

 

De neked - ha jól emlékszem - 14x14-es a kéményed. Nem ?

Nekünk szerencsére 14x20 és azt kitudtam bélelni ovál 150-essel.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a régi tetejét visszabontottam födémig és onnan egy 2 méteres szerelttel folytatódik! :-) Most még volt bátorságom felmenni...

 

A 14x14-et csak maratva tudod kibélelni normális mérettel (ami neked kell a 150-es kivezetéshez) Anélkül csak 120-as , kis szerencsével és néhány szorulással a 130-as megy bele..

De majd erről kit-kat mond bővebbet...

Előzmény: spucc (600)
spucc Creative Commons License 2013.03.26 0 0 600

Helló Joe!

 

Ha nem zavarok, megkérdezhetem, meglévő kémény utólagos (saválló lemezes ) bélelésével kapcsolatban van valamilyen tapasztalatod?

Már nem emlékszem, végül Te hogy oldottad meg, bélelted, vagy építettél egy újat?

 

Én eldöntöttem, most megcsinálom. Amit belinkeltél, ott elég reálisak az anyag árak. Kivitelezőt keresek..

 

Üdv,

 

Spucc

Előzmény: joevagyok68 (573)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.03.07 0 0 599

Azért egy két kérdést feltehetnél nekik 

1 nem cseréltek esetleg készüléket mostanság

2 megnézették-e hogy nincs-é véletlenül egy kis füstgáz visszaáramlás

3 akészüléket mikor tisztították ki (ha lerakódás van a hőcseélőn akkor meg is pusztulhatnak)

4 nem állítódott el a készülék teljesítménye (ha túl kicsi akkor nagyon lehül a füstgáz és attól döglik a cső)

5 tudja-e,hogy ahol már átment a falon a folt ott már csak a tégláig levert vakolat cserével lehet végleg eltüntetni azt.

Előzmény: Gyurco78 (598)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 598

Kiderült időközben, hogy több sebből is vérzik a bélés, ilyen flexi alucsű-szerű izé van benne, ami már nem elfogadott, és mintha az összetoldásoknál se lenne túl jól megcsinálva. És már a felső szomszéd falán belül is kijött a barna (szar)folt, nemcsak a külső oldalán a tűzfalnak. De elvileg megcsinálják a kéményseprők beavatása nélkül (véleményem szerint jogosan, ha eddig nem tűnt fel nekik, hogy rossz, akkor most ne tartsák a markukat).

 

Előzmény: hajléktalan úr (597)
hajléktalan úr Creative Commons License 2013.02.24 0 0 597

Üdv.Azt atért nézd meg,hogy nem-e "kéményseprő"béleléssel lett kibélelve az a kémény. Az olyan,hogy alulrol1mcsőő,felülről meg talán4m,régebben így kalózkodtak az urak.

Előzmény: Gyurco78 (596)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 596

Azért foglalkozom vele, mert én vagyok a közös képviselő :)

Az a valamikor már úgy 30+éve lehetett, miért most jött elő csak?

Előzmény: Lá Kreacione (595)
Lá Kreacione Creative Commons License 2013.02.20 0 0 595

 Ha a folt nem a Te lakásodat veszélyezteti, akkor minek foglalkozol vele.

 Ez a kémény valamikor egy szilárd tüzelésü készülékhez csatlakozott. Az ott-akkor  felgyülemlett korom, stb. most vizet kapott és attól szinez.

 Ha hozzád közeledik, akkor gyorsan lépj !!

Előzmény: Gyurco78 (594)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 594

Abból vettem észre, hogy tűzfalon, amiben a kémény megy, egy bazi nagy barna folt jelent meg...

Nyílt égésterű cirkoja van rajta a szomszédnak, azért ez mégsem üzemszerű, hogy a falon kereszül füstöl. Bár arra gondoltam, hogy mivel nem a kéményseprők vették észre, ezért őket ki is kéne hagyni az egészből, a bélelő csinálja meg normálisan, és ennyi. Eddig se mentek fel megnézni, ezután se fognak.

Nincs kedvem a közös költséget ilyen hülyeségre költeni, ez egy 6 lakásos társasház, 100 éve megvan kéményseprőjárda nélkül. Ráadásul van 5 kémény, most ha erre kifizeti a ház, akkor jön majd a többi lakó is, hogy neki is fizessük, elviszi az egész költségvetést.


Előzmény: Korundos (593)
Korundos Creative Commons License 2013.02.20 0 0 593

 Azért ez így elég homályos !!

 Van egy kémény aminek kilukadt a bélése !

 Ezt miből vetted észre ?

 Nem mindegy, hogy milyen készülék csatlakozik a kéményre !

 Egy zárt égésterű gázkazánnál halálos lehet, egy nyilt égésterű gáz vagy egyéb tüzelő készüléknél közömbös.

  A kémény ajtó jelenleg miből van ?

 A kémény bélelő riogat ?

 Az a dolga , így szerez magának ügyfelet.

 A tető kibúvó, kéményseprőjárda kötelező  - emeletes társas házaknál .

 Elviekben  földszintes házaknál is, ha ki akar menni a kémény tetőhőz.

 Az egy más dolog , hogy soha sem mennek ki oda a seprők.

 Elviekben nem is kell !

 Tisztítás,  ellenőrzés biztonságosan megoldható  e nélkül is.  Még egy koszos,  vegyes tüzelésű készülékhez csatlakozó kémény is  jól / hatékonyan tísztítható a padlástéri tisztító ajtóról - nekem a 12 kéményemből  az elmúlt 30 évben  így lett megoldva mindegyik.

 Egyedül a zárt égésterű gázkazán kéményéhez kell felmenni az első vizsgálatkor a kémény tetejéhez. Ekkor labdázzák le a felső kémény lukat - aztán soha.

 Egyébként mik vagytok ? Társasház ?

 Ha igen,  csináltassátok meg az előírt járdát/kibúvót, had járkáljon ott fenn a magasban a seprő !!

 A kéményseprőkkel légy udvarias, megértő !!

 A bélelőt meg küld el !!

Előzmény: Gyurco78 (592)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 592

Érdeklődnék, hogy mennyire elfogadható a mélyen tisztelt kéménysprők által a padlástéri tisztítóajtó? Van egy kémény, aminek úgy néz ki, kilukadt a bélése (persze nem kéményseprő vette észre...de akkor minek jár minden évben), és most a bélelő azzal riogatja a házat, hogy kötelező tetőkíbúvó, kéménysprőjárda, miegymás. Nem mintha eddig akár a padlásra is felmentek volna.

KalásziM Creative Commons License 2013.02.19 0 0 591

 Lehet,  hogy pontatlan voltam.

 Városi gáz Bp-már kb. 120- 130 éve van, de csak világítási és főzési célból.

 A földgáz nagyjából a 60 -as évek elején érkezett Bp.-re.

 Előbb csak a nagyüzemeket preferálták.

 Tény néhány Hérás cserépkályha fűtés már a 60 -s évek elején is létesült, de csak kizárólag privilegizáltak és szerencsések számára  - a tömeges hozzájutás csak a 80 -as évekre tehető.

 Volt olyan külső kerület a hová csak ekkor építették ki a vezetékeket.

 És amit a90 -es évelben csináltak az a ló másikoldala. Nagyon erőltették a földgázfelhasználást olyan rétegek számára is akiknek erre nincs jövedelmük !!

 

Előzmény: Friczy (590)
Friczy Creative Commons License 2013.02.18 0 0 590

A 80-as években kezdődött kissé téves adat. Kb. tíz éves lehettem, amikor az otthoni gázkészüléket (akkor még csak egy gáztűzhely, később lett csak konvektor) átállították a korábbi városi gázról földgázra. Ez a 60-as évek vége, 70-es eleje. Akkoriban volt népszerű a kéménybe köthető gázkonvektor, valamint a cserépkályhából átalakított Héra gázkályha is. A cirkofűtés már valóban a 70-es évek végén, 80-as években terjedt el igazán.

Előzmény: KalásziM (589)
KalásziM Creative Commons License 2013.02.15 0 0 589

 Ezt az 1970 -et honnan veszed ?

  A földgáz lakossági felhasználása csak  az 1980 -as években kezdődött és kb. 2000 -re teljesedett ki !

 Az első tapasztalatok is csak úgy a  90 -es években jelentekeztek.

 Tény a földgáz rombolja a hagyományos téglakéményeket.

 A városi gáz az nem - igaz olyan mamár nincs !!

 

 

 Kötelező a kéményeket bélelni?

 Új építésnél igen  !!!

 Meglévőnél ? Hát konkrétan nincs így leírva sehol. A kéményfalnak épnek kell lenni belülről.

 Az egy más dolog, hogy a kéményseprők szereptévesztésben vannak !

 Ennek okai :

 tudatlanság,

hiúság,

 bünős összefonódás

 stb.

 Tény, hogy a béleletlen kéménynél az elhasználódás lényegesen gyorsabb, de az ebből adódó balesetek nem többek nem kevesebbek mint az egyéb veszélyes tevékenység során.

 Sokkal több baleset keletkezik pl. egy elhanyagolt ( nem tisztított ) nyilt égésterű gázkazán hibájából.

 Meg sok egyéb oka is van a CO baleseteknek.

 Pl. kiesik a füstcső, kedvezőtlen légköri viszonyok stb. stb.

Előzmény: lacus117 (588)
lacus117 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 588

Nem arra gondoltam én sem...

Szomszédnak ilyenje van még nem panaszkodott az elmúlt nyolc éve alatt... kb akkor csinálták neki

 

Ami lényegesnek tartottam az ez:

Kötelező a kéményeket bélelni?

Magyarországon az 1970-es évek óta gáztüzelésű berendezések esetében minden esetben igen! A kéménytechnika fejlődésével a légtömör kéményeknek egyre nagyobb a jelentősége.

 

A többit én is fentartásokkal kezelem, de nálunk is a kéményseprő is 200kilóért akart hepciáskodni, aztán egy kéményes cég 130ért csinálta meg anyaggal mindennel együtt.

 

Aztán a kéményseprők meg nem szóltak semmit. 5éve működik minden...

 

Üdv.:

Laci

Előzmény: Lá Kreacione (587)
Lá Kreacione Creative Commons License 2013.02.15 0 0 587

 Sok minden mellett ezt is írják :

 

 

 "Néhány méter hosszú, tejesen egyenes kémények esetét leszámítva, minden más megoldásnál olcsóbb. Garancia a rozsdamentes acélcsövekre általában 10 év, a FuranFlex® béléscsőre 25 év, ugyanakkor áraik közel azonosak. "

 

 Ennyierővel 35 évet is írthattak volna !!!

 

 

 Aki 10 évnél nagyobb garanciát kínál bármire, az komolytalan !!

 

 Mondom én akinek a 15 kéményébők akad 120 éves is  és még mindig jók !!!

 E helyett inkább mutatnának be helyet, ahol már 15 éve funkcionál az ilyen bélelés !!



Előzmény: lacus117 (585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!