Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 272
Mi USD-t vittünk. Kb. 65 shillinget adtak egy dollárért. Ebből kb. 1 shilling=3 Ft árfolyam jön ki.
Előzmény: Törölt nick (270)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 269
Van egy pár kép az oldalamon, majd lesz több is, de egy kis ízelítőt kaphatsz.
Előzmény: Törölt nick (267)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 268
Na, nem találtam semmi cetlit, de anyám is úgy emlékszik, hogy 100 kenyai schilling volt egy üveg víz. A schilling meg az euro között nagyjából 3as szorzóval kellett számolni.
Előzmény: Törölt nick (267)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 266
No, a kajálás úgy megy, hogy mivel ez egy egytulajdonban lévő komplexum, (ahol én voltam) ezért több szálloda közül lehet választani, hol eszel éppen. Az étteremben középen volt a pultosrész, ott készítették a kaját, az orrom előtt sütötték a húst, ott vágták fel a gyümölcsöt. A reggelihez kaptunk kávét és teát. Túra: ami az iroda szervezésében van, az úgy működik, hogy a park területén, fönt volt egy étterem, aznapra nem a szállodában kaptuk meg a kaját, hanem ott.
A part: ne képzeld, hogy mindenhol kidobhatod magad a partra, mivel egyrészt nagyon korallos, másrészt pedig ott vannak a beachboyok. Róluk olvass vissza. T9bbiek mondják, nem vészesek, hát én, anyámmal együtt majdbe..am.
Mi majdnem mindig a sok medence közül választottunk. Ott járkálnak pincérek, bármikor rendelhetsz, nem lesz szükséged kp-re, ugyanis cetlizés megy a szállodák közül mindegyiikben, és kijelentkezéskor egyösszegben perkálsz majd. Nagyon kényelmes megoldás.
Előzmény: Törölt nick (265)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 264
Sőt, van valami olyasmi, hogy heti x euroért lehet olyat választani, hogy ingyen ihatsz nemtom hány órától-ig... Ezt sem érdemes. Elő kell szedjem a papírokat, megnézem, milyen ásványvíz árak vannak.
Nasi nem kell, már csak azért sem, mert olyan, hogy élelmiszerbolt vagy cukrászda, olyan nem létezik. Asszem egy hipermarket van csak, mi nem voltunk ott, mert csak taxival lehettett volnaenni. A másik pedig az, hogy sütifélék is vannak az étkezéseknél. Annyit ehetsz, amennyit akarsz. Nem fog kelleni semmi más kaja.
Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 262
Válassz all inclusiv ellátást. Akkor tényleg nem sok pénzt költesz.
Előzmény: Törölt nick (259)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 261
No, az árban benne volt nekünk minden, kivéve az innivaló, a matracbérlet, a szafaribelépő, a légkondi. No, azért kell külön fizetgetni, de nem volt vészes. Már csak azért sem, mert kaptunk fejenként asszem 20 euros bont, ami lejött a végösszegből.
Nem is tudom már, mennyi költőpénzt vittünk, de még egy átlagos európai nyaralás alkalmával is többet költöttem, mint ott.
Hogy mit kell kerülni? Nem is tudom. Mi is rosszul voltunk 1 napig, de nem a salátától. Gyümölcsöt is rengeteget ettünk, de attók sem, inkább egy olyasmi hús lehetett a bűnös, ami hasonlított a mi pörköltünkhöz.
Töröko v. Egyiptom meg sem közelítheti ezt az élményt.
Eszembe jutott az utazási iroda, amivel mi voltunk
www.conquest.hu
Nézd meg, még last minut-abbak is lesznek szerintem... ;)
Előzmény: Törölt nick (259)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.30 0 0 258
Na, végre valaki!!
Kemény elhatározás ez részedről, vagy csak nézelődés?
Mellesleg itt az oldal, eddig ezt találtam:
http://www.afrozoom.hu/
Előzmény: Törölt nick (257)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.04.19 0 0 256
Gratulálok Mariska! Szeretném, ha már az én nyaralásom is bébi miatt maradna el, és nem azért, mert nem engednek el, meg pénzem sincs... :(
Előzmény: mariska_xx (255)
mariska_xx Creative Commons License 2004.04.03 0 0 255
Látom-látom!

Jól vagyok, kezdem felvenni a klasszikus pingvin-formát. És egyre kevesebbszer jut eszembe az elmaradt nyaralás, főleg akkor, amikor az autókázás is nehezemre esik, lépcsőt mászni kín, és különben sem vetköznék le szívesen idegenek előtt fürdőruhára ;)

Mellesleg kislány lesz :)

Előzmény: satine (254)
satine Creative Commons License 2004.04.03 0 0 254
Mariska, hogy vagytok???

Látod, más se utazik Kenyába, nem csak Te. :))

Előzmény: mariska_xx (252)
apaf3j Creative Commons License 2004.03.30 0 0 253
Ha érdekel valakit, eladó egy darab Park/Lonely Planet Kenya útikönyv (magyar nyelvű). 5000 Ft. (Újonnan 6500,-). Használatlan (kettő van belőle.) Budapesti vagyok, írjatok mailt vagy hívjatok a 2570283 vezetékes számon (egész nap).
mariska_xx Creative Commons License 2004.03.01 0 0 252
Oks, de ha kívánsz nekem egy 2005ös évi kenyai nyaralást, annak örülni fogok és akkor még csak a babonásabbak sem szólhatnak semmit ;)
No igen, a fontossági sorrend... már beletörődtem. Addig is nézegetem a képeket meg a képeskönyvet és olvasom ezt a topicot, hátha valaki mesél valami jót.
Előzmény: satine (251)
satine Creative Commons License 2004.03.01 0 0 251
Mariska, asszem elszálltam :))
Azt mondtam, nagy bölcsen, hogy mindennek megvan az ideje, no és van egyfajta fontossági sorrend :))

és hogy milyen jó lesz gyerkőccel lubizni az óceánban Kenyában :))

és hogy nem kívánok semmit, mert még korai!!!!!!
Majd idővel!

mariska_xx Creative Commons License 2004.03.01 0 0 250
Nanáhogy vagyok babás topicon! :) Hiszen megrögzött indexes vagyok, kiemelten erős kommunikációs ingerenciával :)
Koraterhességesben kezdtem, aztán már át kellett menjek a szülés, terhesség 2.0-ába. Ma kezdem a 17. hetet. 12-ig szarul voltam, még a fürdőszobáig is kín volt kimenni, kórházlátogatás és bentüdülés is volt, de miután túlvagyok ezen, mennék már egyre messzebb :) Jó messzire!
Mellesleg, amikor kiderült ez a dolog, akkor az első, ami az eszembe jutott, hogy na, akkor lőttek az idei kenyai útnak. Kispapától erre föl karira kenyás képeskönyvet kaptam, hogy ha már nem mehetek, nézegethetem. Kisdög, mi?
Előzmény: satine (249)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 249
Jesszus!
Gratula!!!
És akkor tényleg maradj a "popsidon"!
és mikorra?
Vagy valami babás topicon is???
Előzmény: mariska_xx (248)
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.29 0 0 248
Jaja, most van pedig 1et fizet, 2őt kap akció!
Hát igen, főnököt sürgősen lecserélni!
Én is úgydeúgy mennék... most babát várok, dokim szerint ne kockáztassam meg a dolgot :((
Marad jövőre...
Előzmény: satine (247)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 247
Akarnék én :))
Szerintem az 1 hét kevés, a 2 hét ideális,
de 4-ig is maradnék - csak a fizetésem és a főnököm másképp gondolják ezt :((
Előzmény: mariska_xx (246)
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.29 0 0 246
Senki sem akar menni?
mariska_xx Creative Commons License 2004.02.14 0 0 245
Sziasztok!
Tudom, jó sok időre eltűntem :)
Nekem nagyon húz vissza a szívem Kenyába, de most sajna egy kis ideig nem mehetek, pedig mindig csak azt figyelem, mikor van valami nagyon jó lehetőség. Olyat találtam most is, hogy sajnálom, hogy nnem mehetek.
Egy hét 117e-ért 2 hét pedig ajándék szafarival 165e-ért, ezen kívül pedig 2 hét áráért 4 hétre lehet menni egy pár időpontban.
satine Creative Commons License 2004.01.27 0 0 244
Szia, H.G., majd összejön, hidd el!
Üdv a Kenya-topicosoknak, de sajnis az ember nem engedheti meg magának, hogy sokfelé utazzon... ez az ember én vagyok, így most nem Kenya a visszatérő úti célunk...
Talán jövőre...
Előzmény: Hermione_Granger (243)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.26 0 0 243
Dél-Afrikáról én is sok szépet hallottam, egy ismerősöm lakott is ott pár évig.
Nekem továbbra sincs kilátásban utazás... :(
Előzmény: satine (242)
satine Creative Commons License 2004.01.23 0 0 242
Az összes Afrika!
Azaz Afrika Kupa, foci, Tunéziában...
Bár most a Dél-Afrikát is annyira leírták, hogy nem bírunk ellenállni....
de hamarosan eldől...

és Neked???

Előzmény: Hermione_Granger (241)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.23 0 0 241
És mi lesz helyette??? Azt nem hiszem, hogy semmi :)))
Előzmény: satine (240)
satine Creative Commons License 2004.01.22 0 0 240
Hát, Kenya megint elnapolva...
Előzmény: Hermione_Granger (239)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.19 0 0 239
De érdekes! Hétvégén néztem, de itt nálunk nem árulták. Keresem még, érdekel engem is!
Előzmény: satine (238)
satine Creative Commons License 2004.01.16 0 0 238
Nem, nem érdekes... bocsi.
Előzmény: Hermione_Granger (237)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.16 0 0 237
Sajnos nem, még meg sem vettem, elfeledkeztem róla...
De még nincs veszve az ügy! :)
Előzmény: satine (233)
Hermione_Granger Creative Commons License 2004.01.16 0 0 236
A Tsavo East-ben teljesen korrekt hotelben aludtunk, és nem volt túl drága.
Előzmény: satine (232)
satine Creative Commons License 2004.01.15 0 0 235
Pontosan,
pláne, aki a last m-utakat figyeli...
Előzmény: Törölt nick (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!