Keresés

Részletes keresés

HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8193

Akkor tutira kezdhetem újra a festés procedúráját? ez nagyszerű! Már holnap nekilátok! De jó, hogy van nekem ez a fórum!:-))))

 

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8190)
skaloz Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8192
Ha csak annyi a gond, ami a képen látszik, akkor próbáld meg a vizes csiszolást, ha nagyobb felületet borít, akkor a festék lemaratást. Ráfestéssel ne próbálkozz, mert tényleg csak rontasz rajta, és  - jobb esetben - marad a lemaratás. Rosszabb esetben gyárthatsz belőle egy lezuhant roncsot ( kiégettet) diorámába :)))
Előzmény: HA-SLN (8188)
ironclad Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8191
Szia!
Én is éltem már át hasonlókat,és a Szi-ti tényleg tuti!Az átlátszó cuccokra is nyugodtan mehet,legjobb,a belemerítés-úgyhagyás-pár órára,meg kell várni,amíg az utolsó rétegig leér a cucc,aztán én egy fogkefével segítek rá.
Mél nem jött .
Előzmény: HA-SLN (8189)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8190

Nem, csak a festekkel banik el. Szerencsere :)

 

 

Előzmény: HA-SLN (8189)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8189

Ok lehet a maratásnál maradok. De tudnom kellene mi lesz a ragasztóval, és a glettanyaggal.

Már találtam búvárszemüveget!!:-)))

 

Laci

Előzmény: phantomII (8185)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8188

Sóval itt a gépezet elcseszve:

http://img.tar.hu/lacisajt/img/16436088.jpg

HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8187
Köszi a tanácsokat! SziTi nem szedi le a glettet is? Nem bántja a rasztót?
Előzmény: phantomII (8185)
phantomII Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8186
Aztán mikor letelik 4 nap, csak száradtnak lehet már tekinteni a dolgot, újra festem. Talán menni fog! Meglátjuk!!!

Nem biztos. Próbáld azt amit mondtam lentebb. Ne gányolj, mert csak jobban elrontod.
Előzmény: HA-SLN (8182)
phantomII Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8185
Egyrészt a topikban már párszor leírtuk, hogy fényes fehéret hogy is festünk. Először alapozunk ugyanazon típusú fehér matt festékkel, 2-3-4 vékony rétegben. Úgy a negyedik réteg már szépen fog fedni. Minden esetben 1-2 nap teljes száradási időt várunk. Ha megvan a teljes fedés, akkor 1-2 vékony réteg fényes fehérrel fújunk, amivel gyakorlatilag csak a felületi texturát állítjuk be, mert a fehér színt félig az alapozás adja, 1-2 vékony fehér még igencsak nem fedne így.

Most per pillanat két lehetőséged van:

1. Ha vékony a festék a gépen, akkor 600-as vizes papírral szépen megcsiszolod az egészet és elkezded a több. vékony réteges fehér matt alapozást, de vársz 2-3 napot meleg száraz helyen, hogy megszáradjon rendesen a gép.

2. Veszel háztartási boltban SziTi-t és lemaratod róla. Asszem másfél éve februárban fényképpel illusztrálva megadtam a használati és biztonságtechnikai utasítást hozzá, a hozzászólásaim közt keresd meg.
Előzmény: HA-SLN (8179)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8184
Vagy nem! Egyre pókhálósabb, azaz növegszik a terület! Na megyek lefotózom!!!:-(
Előzmény: warbirds (8181)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8183

Valszeg nem szaradt meg az alapreteg teljesen. Az enameleknel jobb akar egy hetet is varni a retegek kozott. (Vastagsagtol fuggoen.)

 

Nekem akrillal sikerult eloadnom hasonlot, es auto polirpasztaval simogattam le a torzsrol. (Ha szimplan NaOH-ba nyomod (lefolyotisztito), akkor minden festek lejon. Nem tudom, nalad ez mennyire szamit, de en az 1/48-as pilotafulket inkabb erintetlenul hagytam.)

 

Előzmény: HA-SLN (8179)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8182

Azóta lehiggadtam! Most más szemmel nézem már a dolgokat!!

Sűrű festékkel ecsettel átmegyek a réseken, az tuti betapasztja őket.

A festék tömíti a rést, de mivel a mostani fehér vastagsága+ adott mélységet a vonalaknak, nem lesz feltünő. Aztán a legfinomabb csiszolópapaírral leszedem a feleslegeket, ugyaníg a kis kicserepedett részt, illetve itt is a felesleget.

 

Aztán mikor letelik 4 nap, csak száradtnak lehet már tekinteni a dolgot, újra festem. Talán menni fog! Meglátjuk!!!

 

Laci

Előzmény: warbirds (8181)
warbirds Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8181

Laci!

 

Még mindig csinálhatsz belőle valami pofás extrém festésű gépet... Fel a fejjel! Szerintem le tudod szedni a festéket, de azt már a profibbaktól kérdezd, hogyan... Sok sikert! Üdv! warbirds

Előzmény: HA-SLN (8179)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8180
Email ment!
Előzmény: ironclad (8171)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8179

Beszámoló a ma délután történt katasztrófáról:

 

Helyszín: Alsónémedi, Airbus fényező hangár.

 

Szóval a z amúgy fehér törzset kicsit szürkére alapoztam, mert nem volt fehér matt festékem. 2 nap múlva nekiláttam a fehér fényes felület felhordásának, mivel az Airbus A321-es törzse teljesen fehér.

 

A fehér Revell festéket hígítgattam, mikor próbafújásra került sor. Ezt egy kisebb sík felületen próbáltam, és csak köbködte a piszoly a festéket. Túl sűrű! Még egy kis hígító, tettem ezt addig, amíg szépen nem porlasztott.

 

Nekiláttam a festésnek. Kicsit híg lett, de nem volt nagyon vészes. Sajnos kisebb résekbe nem nagyon akart belefolyni a festék fogalmam sincs mitől. Bár ezt a jelenséget eddig is tapasztaltam, csak akkor nem szürkére mentem fehérrel, henem fehér műanyagra fehérrel. Nem volt ennyire szembetűnő a probléma.

 

Ekkor elöntötte a **** az agyamat. Valami baj van!!! Beszőtte a pók hipp hopp a törzset, vagy aszlyosra szárítottam a felületet?? Valami nagy gáz volt, ugyanis márványosra, vagy pókháósra repedezett a felület.:-( Megoldotta a szürkét a fehér festék hígítója??

 

A festés azonnal félbemaradt! Most térképes törzsű gépem van, ami ráadásul a mintázatoknál is héba hóban szürke maradt.

 

Van remény?? Megszárad felcsiszolom, és újra festem??

 

Most lelki beteg vagyok!:-(((

 

Laci

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8178
Kuggyed :)
Előzmény: phantomII (8168)
Friki Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8177
Üdv Mindenkinek!

Eladó az alábbi bontatlan (még fóliázott állapotban vannak az öntvénykeretek!) makett, egy csomó extrával:

1:35 Dragon 6185 - T-34/76 German Army (németek által zsákmányolt és használt)
- fém esztergált lövegcső;
- fém vontatókábel;
- Panzer III-as parancsnoki kupola, nyitható-zárhatóra elkészíthető kémlelőnyílásokkal;
- átlátszó műanyagból készült kémlelőnyílás-üvegek, lámpák;
- fotomaratott alkatrészek extrém részletekkel;
- színes összeállítási útmutató.
9.000.-

A maketthez több ajándék kiadványt adok! A listát, melyről választani lehet, kérésre mailben küldöm. Akit érdekel, írjon! freaky@freemail.hu
BlackP Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8176
sziasztok! ha valakinek akadna egy eladó transporter t2-es kisautója, mindegy mekkora, mindegy milyen színű, csak nagyrészt hiánytalan legyen. http://www.geocities.jp/shijimi_1_3/13977.JPG egy ehez hasonló buszt szeretnék. mailcímemre(blackp.vw1972@freemail.hu) jelezzétek, ha van. köszönöm!
Cyberworld Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8173

Valóban, a Li-2 mindkét oldalán hét ablak van, a DC-3-nál a bal oldalon csak 6, de a makettek, igaz befalazva, de tartalmazzák a plusz ablakot.

A kör alakú ablakos C-47 nagy ritkaság, a katonai verzióknak is ugyanolyan kiosztású szögletes ablakaik voltak.

 

Még az ilyen különleges feladatú gépeknek is:

http://www.ec47.com

Előzmény: vlevi (8172)
vlevi Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8172
Jól tudom, hogy az ablakok is mások?
Sőt biztos, mert a C-47-es kerek ablakokkal van, a DC-3 szögletessel, a LI-2 szögletessel, de változó számú ablak van.
DC-3
C-47
LI-2
Előzmény: Cyberworld (8170)
ironclad Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8171
Ez a címem:
kalocsai@jetfly.hu
Előzmény: HA-SLN (8165)
Cyberworld Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8170

Én is a TOFF-ra gondoltam, bár nem ismerem őket, csak a matricáikat:)

Legjobb lenne egy vegyes készlet, matrica plusz maszkolósablon a nagyobb dolgokhoz és esetleg a motorburkolat mintáihoz.

 

A legfontosabb, hogy az orosz motornak csak egy hengersora van, ezért rövidebb oldalról a burkolat. A másik pedig az, hogy a motornyílás tágabb elől és a görbülete kisebb ívű. Persze maga a motor is más... Az első görbületet fel kell tölteni mondjuk pillanatragasztó és műgyantapor keverékével, és csiszolással kell az új formát előállítani. Hátul csak le kell fűrészelni, csiszolni. A legbonyolultabb alkartész(szerintem) a motor alatti olajhűtő a maga mosolygó száj formájával. Ezt műgyanta tömbből fogom újragyártani. A motort  egy I-16 Rata készletből fogom pótolni (ha sikerül a műgyantaöntés). Persze a motorburkolatot is lehetne ebből pótolni, de egy kicsit drága lenne.

A légcsavar is más formájú, de csiszolással megoldható az  átalakítás.

Sajna nem tudok ennél egyszerűbbet.

 

Amit ősszegyűjtöttem eltérést ezen kívül:

-A panelvonalak a szárny alján teljesen mások.

-Bal oldali kis csomagtérajtó a vízszintes vezérsík előtt

-A pilótafülke ablakai mögött plusz ablakok.

-a függőleges vezérsík előtt a törzs tetején kis ablak.

 

A Monogram makett egész teles elfoglaltság lesz:)

Pozitív panelvonalas, átkarcolni, szegecselni kell, ráadásul szépen, mert az ezüst minden hibát megmutat.

Előzmény: Törölt nick (8169)
phantomII Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8168
Megnézel nekem 1-2 makettet abban a csodaboltban? Mert akkor emailben adnék rá listát.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8166)
Cyberworld Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8167

Brutális Harmónia!

Referenciafotók a másodi világháborús magyar gépekről:

http://home.mit.bme.hu/~tade/pages/acpicts.htm

 

A HAD gyárt Me-109 matricát. A rendelkezésre álló fotóim alapján a V.8+31 festési utasítása helyes, a Hasegawa makettből pedig átalakítás nélkül meg lehet építeni.

 

Laposmacska!

A Li-2-t 48-ban szeretném megépíteni, de megvan a 72-es Italeri és a 48-as Monogram makett is.

Corlelban megrajzoltam már az összes feliratot a lehető legrészletesebben.(korábban hivatásszerűen rajzoltam Corellel)

Már csak matricagyártót kellene találni hozzá, legalábbis a kis feliratokhoz.

Van két A0 méretű többnézeti rajzom is egy nagyon kedves ismerősöm jóvoltából.

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8166
Szvsz nem off. Ez egy nyugis topik :)

Meg akartam venni a helyi makettboltban a Dragon 1/35 88mm Flakjat, es a pacak kozolte, hogy nem hajlando eloasni a kupac melyerol... Egyszoval megprobalkoztam az R/C Model cimu bolttal, ahol meg eletemben nem jartam, es lass csodat: a makett mekkaba jutottam... meg hurik is voltak. ;) (Na jo, egy volt, es azt is en vittem.)
Makettek makettek hatan, igazi Gunze (!!) festekek -eddig nem tudtam sehol venni, otthonrol hoztam-, rendesen feltoltott Testors, Polyscale, es amit akartok. Istenem! Tudtatok, hogy a Fuji keszit pagodakrol maketteket?? (Ja, hogy Fuji teljes repulokinalat megvolt, az nem kerdes. Az 1/16-os Tamiya Tigris, az osszes Trumpeter T-34... az osszes Trumpeter repulo, minden meretaranyban. Alig birtam elszakadni.)
Mindenesetre megvettem a keszletet, es barkinek csak ajanlani tudom, barmit epit is. (Igen, meg a feher szivarok rajongoinak is.) Egyszeruen olyan a minosege, a kidolgozottsaga, az extrak, hogy barki, aki makettezik, csak orommel er hozza. Ilyen makettem meg nem volt -es nem kerult 70 dolcsiba, mint a T-34. Nem tudom, otthon mennyiert vesztegetik, de itt 26-tol 34 dollarig lattam; egyszoval nem draga, sot! A Tamiya kitek fele ennyire szepek, es duplajaba kerulnek.
Ezek az uj dragon kitek vannak olyan jok, hogy annak ellenere, hogy a nemet harckocsik sosem erdekeltek, biztosan fogok mindegyikbol epiteni egyet.
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8165
Feltenném ide a fergeteges képet magamról, de itt az túl OFF!! Adsz egy emailcímet??
Előzmény: ironclad (8164)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8164
Fa kilátóterasz a kocsi tetején,behalok:-DDDD,karosszék van?:-DDD
Én csak a leszálló Migeket,meg Albákat tudom itt lesni,a reptér végi kerítéstől kb 100m a futó,úgyhogy elég alacsonyan jönnek,és hatalmas huzatot csinálnak,süvítenek a fák,meg minden.
Előzmény: ironclad (8163)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8163
Hát,elképzellek:-DD,tök jó!
Ma bementem a makettboltba,ezek fogtak meg:Ez Heller,1/125,6ezernyócé,Na,azt hiszem,ezt holnap megveszem,ez 3ezer5száz,és egyedi ez a Golf Air logó rajta.Na jó,a DC10-es azért dögösebb.
16€aaz ebayen a Tu134,zofortkaufen,de nem tudom,hogy kell fizetni.
Ez meg most off lesz:én mostanában kezdtem gondolkodni egy motoros siklóernyő projekten,talán jövőre összejön.
Előzmény: HA-SLN (8162)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8162

Jah! Ponte zé!!!:-)))

 

Ha má nem vezethetem, legalább csiszolászom!

De én ennél jóval fanatikusabb vagyok ám!!!:-)))

Flight Simulator, és repülőgépfotózás.

 

Nem riadok vissza a játékben egy óvceánon túli úttól sem, így van hogy 10-12 órát utazom egy komolyabb útvonalon. Persze közben nem lehet hozzám szólni, mellettem a valós térképgyüjtemény, és az asszony sztyuárdeszt játszik....:-)

 

A fotózással kapcsolatban meg, főként ferihegyre járok. Az öreg autóm tetejére szereltem egy kilátóteraszt fából, és onnan fotózok a pálya szélétől. Ma is kint voltam reggeltől estig!! Sőt ha egy szép gép megy mondjuk Prágába, késntelen vagyok elautózni egy fotóért.

 

A makett, meg egy új dolog, de remélem hasonló méálységekbe merülök ebbe is, pont úgy mint a többi (a polgári!!!!!) repüléssel kapcsolatos hobbimba!:-)))

 

Laci

Előzmény: ironclad (8145)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8161
Van itt,aki konkrétan a német e-bayról rendelt már?
Az eladó küld meg egy számlaszámot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!