Keresés

Részletes keresés

Anika76 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 59
Egy próba:
Anika76 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 58
Jaj elfelejtettem megkérdezni,neked milyen fajták vannak??
Anika76 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 57

Szia!

Húúúúú köszi szépen ezt most ki fogom próbálni,sajna nem vagyok egy számítógépguru,remélem sikerülni fog!

Az az igazság,hogy ennek a kocának ez már a 3. ellése volt,és soha sem volt ilyen dila,mint most!Ellés közben nagyon jámbor,akkor akár a szájába is turkálhatnánk/persze ezt nem csináljuk/,de most másnap reggelre már csinálta a fesztivált,alig lehet bemenni hozzá!Tegnap kiengedte a párom,míg fogazott,hát ez kínjába meglátogatta a tyúkokat,felborította a téglarakást,benézett a kecskékhez is......úgyhogy egész délután javítottuk amit megrongált!Nem tudjuk mi van vele,de nagyon vigyáz a kicsikre,v

életlenül sem nyom el egyet sem,pedig közel 3 mázsa.Láttam már ennél rosszabbat is,de egy kicsit idegesít a dolog!

Hát sajna nekem törpe cochinok vannak,én is szeretnék óriásokat,de lövésem sincs honnan.Majd talán tavasszal tudok szerezni tojást,sajnálom hogy nem tudok segíteni!!!

Előzmény: holmogorov (56)
holmogorov Creative Commons License 2009.11.07 0 0 56
Sziasztok!

Szia Anika!

Szerintem nem kell külön program a képek lekicsinyítéséhez. Én a Microsoft Office Picture Managert szoktam használni. Egyszerűen megnyitod benne a képet, a megjelenő képen nyomsz egy jobb-egérgombot, kiválasztod a Képek szerkesztése pontot. Jobb oldalon megjelenik a menü, onnan kiválasztod az Átméretezés pontot, ott a hosszabbik fehér csík végén lévő nyilat lenyitod, kiválasztod a Web nagy lehetőséget és lejjebb nyomsz egy Ok-t. Aztán tetszőleg elmentheted valahova. Amikor azonban kilépsz a programból, a végén felajánlja, hogy minden változtatást menteni akarsz-e. Válaszd a NEM-et (ezért kell előtte elmenteni a képet egy másik mappába), mert az eredeti méretű képeid is lekicsinyednek.

Nem lehet, hogy a fogazás miatt vadult meg a koca? A kismalacok visítása is okozhatta.
Egyébként szoktál eladni tojást a tyúkjaidtól? Nekem főleg a cochinból kellene, persze csak ha az óriásról cochinról van szó.
Előzmény: Anika76 (55)
Anika76 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 55

Szia!

Van itáliai,cochin,spanyol fehérarcú,barnevelder,amrock,sávos plymuth,anyukámnak vannak még arái,de én avval nem foglalkozom.Ezeken kívül pedig hagyományos magyar tyúkok/kendermagos,kopasznyakú/.Éppen tegnap reggelre vitt el a róka 5 tyúkomat,mert a párom ment ki etetni,és elfelejtette bezárni őket!

Képet már szerettem volna felrakni,de nincs meg hozzá egy programom,és túl nagyok a képek.Remélem gyorsan meg tudom szerezni,és akkor természetesen rakok fel képeket.

Jahhhhh!gyönyörűek a malackák,ma fogaztunk,vasaztunk.......hát.....volt egy kis ugrálás a koca miatt,de minden ok.Eddig nem volt vad,de most meghülyült,nem tudom mi van vele,előfordulhat,hogy ahogy egyre többször ellenek,úgy vadulhatnak is???

Előzmény: holmogorov (54)
holmogorov Creative Commons License 2009.11.06 0 0 54
Sziasztok!

Szia Anika!

Milyen fajtájú tyúkjaid vannak? Tudnál képeket feltenni vagy küldeni?
Előzmény: Anika76 (53)
Anika76 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 53

Szia!

Hát.....van egy-kettő.Tartok még kecskéket,nyulakat,baromfit,ezekből vannak dísztyúkok is,libák,most hozzák a kacsákat...na meg persze vannak házőrzők is!

Eddig ennyi.....lehet hogy még lesz más is,de jelen pill.helyhiányban szenvedünk,talán jövőre sikerül tovább építeni a hátsó udvart,na akkor lehet bővíteni az állatállományt!!

Előzmény: kisgazda17 (44)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 52
Szia
Örülünk hogy itt vagy:) Várjuk a képeket.
Előzmény: zso2385 (45)
holmogorov Creative Commons License 2009.11.04 0 0 51
Ó, köszönöm.
Előzmény: csaby74 (50)
csaby74 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 50
A gratuláció az neked szól.:-))
csaby74 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 49
Bocs hogy nem irtam ki a neved az előbbi hsz ben.:-)
Előzmény: holmogorov (48)
holmogorov Creative Commons License 2009.11.04 0 0 48
Természetesen üdvözlünk a fórumon és reméljük jó sokszor hozzászól és ellátsz minket képekkel, tapasztalataiddal stb.
Előzmény: zso2385 (45)
csaby74 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 47
Szia.Miért ne fogadnánk be?Ne hülyéskedj.Fain kis oldal ez.:-))Gratula a topik gazdának.
Előzmény: zso2385 (45)
holmogorov Creative Commons License 2009.11.04 0 0 46
Sziasztok!

Szia Zso2385!

Pontosan milyen fajtáid vannak?
Tudnál képeket küldeni az Ukrajnában honos fajtákról megnevezéssel? Én sok fajtáról hallottam onnan, de nem tudom, hogy mindegyik létezik-e.
Előzmény: zso2385 (45)
zso2385 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 45

Sziasztok.

Ukrajnából irok,kárpátaljáról.Énis sertésekel foglalkozok kb 1 éve.

Nagyon tetszik az oldal remélem befogadtok és aktivtagja lehetek az oldalnak.

Jelenleg 10 disznóm van külömbözö életkoruak s fajták.

Majd rakok fel képeket

kisgazda17 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 44
Hát lehet hogy vannak, de mint látod nehéz őket szóra bírni:))
Szóval "okoskodj" csak nyugodtan, az nem okoskodás ha valaki leírja a tapasztalatait.
Engem a szomszédasszony tanított évekig, a baromfineveléssel kapcsolatban mindenre. Nagyon hálás is vagyok érte:) (szegénynek hányszor csípte véresre a kotlóskacsa a kezét, akkor én még nem mertem hozzájuk nyúlni.
Megkérdezhetem hogy a disznón kívül van-e még más állatod?
Anika76 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 43

Szia!

Na én sem vagyok tutiász a disznók terén,de amit tudok az saját tapasztalat,na meg néhány kedves,segítőkész igazi falusi szomszéd sok-sok segítőkészsége,rengeteget tanultunk tőlük,nagyon jó,ha vannak ilyen emberek a közeledben!

Ezek a malackák már most úgy néznek ki,mint a díjbirkózók,nagyon masszív testfelépítésűek,és már látszik rajtuk a "4 sonka"!Némelyik pedig fekete foltos.Jujjj....nem akarok ám okostojáskodni,vannak itt,akiksokkal jobban értenek hozzájuk!!!!

Előzmény: kisgazda17 (42)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 42
Szia
Igen szerintem is szép szám a 11 is, és lehet a sokmalac nem tett volna jót a kocának sem, főleg ilyen időben. REmélem ők már jól lesznek. Bocsi nem nagyon értek a disznókhoz, milyen a pietran beütés:)?
Előzmény: Anika76 (41)
Anika76 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 41

Sajnos ma reggelre már csak 11 db volt,de nem a koca hibája,5 nappal előbb jöttek,sokan is voltak,úgyhogy ezt kell szeretni!

Mi már arra is gondoltunk,hogy a disznót is megviseli ez a lökött időjárás,gondolom ez is közrejátszott,hogy előbb ellett.De így is örülünk,ez is szép létszám,és úgy néz ki velük nem lesz baj!Különben gyönyörű kis állatkák,vasgyúró az összes,látszik rajtuk a pietrain beütés.A koca eddig is ügyes volt,nagyon meg vagyunk vele elégedve,tuti hogy ő sokáig velünk marad!

Előzmény: kisgazda17 (40)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 40

Szia

Gratulálok hozzájuk, ez szép teljesítmény,dícsérjétek meg a kocát:)))

REmélem nincs semmi gond, aztán majd várjuk a fényképeket és a további fejleményeket:)

Előzmény: Anika76 (39)
Anika76 Creative Commons License 2009.10.31 0 0 39

Sziasztok!

Ma este 16 kismalacunk született,gyönyörű pietrain beütéssel,nagyon szépek!!!!Igaz nem tudni,mennyi marad meg belőle,itt nagyon hideg van,már most -4 fokot mértünk,250-es infra mellett,téliesített elletőben vannak,remélem nem lesz baj!!

Húúúúú ....nagyon örülünk!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 38
Üdv! Szépek a hízók!! Nekem hungahib h39-ek voltak, nagy kedvencek! Most egy magyar nagy fehér kocasüldőm van, meg egy lapály ártány!!
A hízóidon jól látszik a pietrain beütés!!
Előzmény: holmogorov (36)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 37

Szia

Nagyon szépek a disznajaid:)

Kedvenceim a tarkák.

Szerintem nem biztos hogy ezta kisseb kocát jó meghagyni anyának, mert hátha az utódjai is gyengébb növekedésüek lesznek.

Ugye jól látom hogy az ártány a legnagyobb?

Előzmény: holmogorov (36)
holmogorov Creative Commons License 2009.10.27 0 0 36
Azért látszik a különbség, NEM?!57
Előzmény: holmogorov (9)
holmogorov Creative Commons License 2009.10.27 0 0 35
Sziasztok!

Íme néhány kép a malackáimról:
1.-3.-5. kép: ő az ártány, ő lesz az első áldozat.
2. kép: ő az egyik kocasüldő, talán anya lesz belőle
4. kép: ő is kocasüldő, egy kicsit kisebb mint a másik kettő, lehet ő is anya lesz
6.-7.: hárman a képen

123457

Egyébként nálunk minden anyadisznót Bözsének neveztünk, az ártányok meg általában Bercik, de inkább nem nevezzük el őket.
Régen volt egy hatalmas kanunk, duroc volt és őt is Bercinek neveztük. Hozták hozzá a kocákat búgatni. Akkora agyara volt, hogy .....
kisgazda17 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 34
Ez szerintem is teljes mértékben igaz. Bármelyháziállat tud olyan kezes lenni mint a kutya.
Előzmény: Texas Chris (33)
Texas Chris Creative Commons License 2009.10.25 0 0 33
Szerintem is vannak az állatoknak érzéseik, érzelmeik és van jellemük. Amit nagyon jól ki is mutatnak, csak foglalkozni kell velük, meg kell őket ismerni, ki kell ismerni őket. Aki nem foglalkozik állatokkal és aki csak a hasznot látja bennük és csak enni ad nekik, az soha nem fogja megismerni őket.
Előzmény: kisgazda17 (32)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 32

Szia

Én régebbe még a kacsák,tyúkok közül is elneveztem a kedvenceket:)

Konda szerintem inkább csak azért jön oda mert tőlem általában kap 1-1 tojást, kis bűntudatom van miatta de hozzá nem mindig megyek, vele apu foglalatoskodik.

De azért szeretem, és a disznónak is megvan a magához való esze.

A magyartanárom szerint az állatoknak nincsenek érzései, ők nem tudnak örülni vagy búsulni de szerintem ez egy nagyon nagy marhaság. Ilyet csak az mondhat aki nem foglalkozozz még komolyabban állattal.

Előzmény: Anika76 (31)
Anika76 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 31

Szia!

Látom nem csak én adok nevet az állataimnak,nálunk a kocát mindig csak "mamusnak"szólítjuk,és komolyan mondom egy kis idő múlva szinte mind hallgatott rá!

Előzmény: kisgazda17 (28)
kisgazda17 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30

Szépek a süldőid!!

A mi ártányunk is nagyon szereti a tököt és imádja ha vakarjuk a hátát, még vinnyog is közben. Haláli:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!