Keresés

Részletes keresés

lore Creative Commons License 2000.03.02 0 0 591
Ja, fargo: lore f@sz@ gyerek, esőben-hóban-fagyban is ott lesz. :))

Volvósok!
Holnap reggel meg én megyek az Ivanicshoz fél 8-ra (biztosítónak kell vmi papír). Jár arra valaki? Fekete S40, alufelni, hátsó szárny + bazi nagy amigo :)))))

lore

Előzmény: fargo (590)
fargo Creative Commons License 2000.03.02 0 0 590
Sorban érkeznek az emilek, re: Volvo találkozó. Remélem leszünk egypáran, s aki most nem tud eljönni, annak talán sikerül legközelebb.

Bár az éjjel felébredt bennem a gyanú, hogy minek most hétvégére találkozót szervezni, mikor jövô hétvégén lesz "official" találkozó is, de arra jutottam, hogy végül is miért ne, akinek van szabad két órája és szívesen összeröffenne márkatársaival az szívesen kijön megfagyni...

Kaptam visszajelzést a "kettesvolvósoktól", próbálnak minél többen eljönni. Jeleztek az Alfások is, "álnéven" járt itt egy italophil kollega, ôket is érdekelné a dolog. Szóval fel vagyok izgulva :-)

**********

Ma jártam az Ivanicsnál, (egy alaktrészért -- nincs ivanicslátogatási-viszketegségem), s ott láttam egy akciós S40 modellt. Randa sárga volt, különlegességként az átlátszó búra alatti krómozott fényszórótestnek csak maga a foncsora volt ezüstös, a többi fekete. Viszont a felnije! Az nagyon dögösre sikeredett, s belül az S70-eshez hasonló félbôr üléshuzatok voltak, szóval tök jól nézett ki, sárga ide vagy oda. Bár állítólag lehet tetszôleges színben is rendelni.

Nem tudom, mire fel ez a sárga-mánia Volvoéknál, anno az elsô sorozat 850R-t is csak sárga színben lehetett akciósan kapni.

Láttam egy elég jónak ígérkezô vételt is: 850 AWD, 57k km (!!!), majdnem full extra, 96.11-es, szépen megkímélt állapotban, 5M forint. Szerintem ez elég jó vétel lenne: egy alig több mint 3 éves kocsi, minden jóval felszerelve, ráadásul relative kevés futott kilométerrel, NÉGYKERÉKMEGHAJTÁSSAL, az eredeti beszerzési árának kevesebb mint kettô-ötödéért.... hmmmm...

850 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 589
Hello skacok,

most kaptam infokat a volvos "kollegától"(thx Kristóf!)
Az S40 arca megváltozik október környékén, kissé amerikásabb(Isten óvja a Volvot!!) lesz, ergo S80 minta. Ezt nem akarom. Megjelenik az S60 ősz környékén, de ezt biztos tudjátok.
Majd még jelkezem.

Üdv
850

850 Creative Commons License 2000.03.02 0 0 588
Fargo!

Kössz az emilt, sajna nem megy a dolog. Veletek ellentétben én sajnos vidéken lakom. De az erő legyen veletek, sok sikert és a legközelebbiről is kérnék tájékoztatádt!

Üdv
850

Bolas Creative Commons License 2000.03.02 0 0 587
Köszi, majd utánajárok a dolgoknak.
De nekem nem jött be a conrad.hu.
Előzmény: Harvester (583)
Pirítós Creative Commons License 2000.03.02 0 0 586
Ha nincs versenyem szombaton, én is igyexem ott lenni!
Hali,
Pirítós
Pirítós Creative Commons License 2000.03.02 0 0 585
ha nincs versenyem szombaton, én is igyexem ott lenni!
Hali,
Pirítós
fargo Creative Commons License 2000.03.02 0 0 584
Bolas:

Aha, most már értem, mi a különbség a "duda" meg a "kürt" között. Viszont euek alapján "kürtöt" sajna nem tudok ajánlani...

Előzmény: Bolas (582)
Harvester Creative Commons License 2000.03.02 0 0 583
Ilyen kürtöt láttam:
1. Conrad katalógusban, az üzlet az oktogonnál egy üzletházban (www.conrad.hu) Van 6990 és 26990 forintos változat (tavalyi ár).
2. Németországban az OBI barkácsboltokban. Lehet, hogy van magyarországiakban is, de a közelemben csak Brico Store van, OBI-ban régen jártam.

Márc. 11-et beírtam a naptárba, de még az is lehet, hogy addig sunnyogok szombaton, hogy a felvonulási tér felé menjünk a telekre :) (Nem mintha útba esne...:)))

Fargo: a kapcsoló nem gond, az egyik bolt megígérte, hogy szerez.

Harvester

Előzmény: Bolas (582)
Bolas Creative Commons License 2000.03.02 0 0 582
Ha tényleg kiváncsi vagy, akkor íme:

Aminek fémből van a kürtje.
Saját kompresszora van.
Legalább 2, de inkább 3 v. több ágú legyen.
A kürtök hossza érje el a 20 cm-t, hogy meglegyen a megfelelő hangmélység.

Eddig ilyesféléből csak 24 voltosat találtam, ami kamionokba való..

Tehát ha nem ugratásból kérdezted a 'specifikációt', akkor a kérdésem ismét adott!

Előzmény: fargo (581)
fargo Creative Commons License 2000.03.02 0 0 581
Bolas,

mi a különlegesen jó kürt specifikációja?

Előzmény: Bolas (580)
Bolas Creative Commons License 2000.03.02 0 0 580
Köszi fargo vettem az adást!

Igaz kicsit nekem is becsúszott egy dolog, de megpróbálom eltolni, vagy ha nem sikerül, akkor később megyek, de mindenképp ott a helyem!

Képzeld fargo, én is pont ma hallottam arról a másik volvos találkozóról..
Ne várjunk személyes meghívóra, hanem induljunk velük!
Konvojban nyomulás Dunabogdányba, ott napközben rácsusszanunk néhány gulyáslevesre, utána hatalmas party egész este...
Legalább is nekem ezt mesélte a haverom, akinek 242-es volvoja van!!

Ő mondta hogy nagyon jól szokott sikerülni és nem kérdés az, hogy egy volvosnak ott a helye!
Nem kell meghívó, elég ha volvoval jössz!
Tehát Harvester előre jelezd az asszonynak, hogy jövő hétvégén nem tudsz telekre menni..

(Márpedig igen jó kürtöt igen nehéz találni!
Nekem legalább is idáig nem sikerült!
Esetleg egy konkrétabb hely?)

Előzmény: fargo (579)
fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 579
Szia Templar, üdv T Márkatársak!

Minden topicbeli szereplôt megbombáztam egy maillel a szombati találkozót illetôen.

Templar: beszéltem valakivel, aki a másik klubot csinálja, (illetve "A" klubot), de még küldök egy mailt a 200-as homepage-re is.

A Felvonulási tér szerintem is jó ötlet.

Előzmény: Templar (578)
Templar Creative Commons License 2000.03.01 0 0 578
Templar újra felütötte fejét!
Kösz a mélt fargo! Elvileg szombaton melóm lenne, de vannak dolgok amik minden más elé valók :-)
Előzetes mentegetőzésképpen: a Felvonulási teret annak méretei miatt javasoltam, az merő véletlen, hogy a közelben lakom.
A múlt heti 200-as összejövetel csúcs volt, azt hittem leszünk vagy hárman két kocsival, erre csak jöttek és jöttek a Volvók, látnotok kellett volna (illetve kell szombaton remélhetőleg).

Templar

fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 577
Tényleg, ha esik az esô, akkor is eljöttök? Én ott leszek...
lore Creative Commons License 2000.03.01 0 0 576
lore mindent elkövet... pl. pénteken járok egy anti-esőtáncot, nehommá az edusó szilárdnak legyen igaza! :)
Ma megint láttam azt az extrás, gyönyörű 760-ast!! Pár év múlva a klubtalálkozón olyannal villogok majd! :-)

lore

fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 575
Szerintem valahol középen, ahol hely is lesz. Meg fogjuk találni egymást. Ha valaki egy vgy több Volvot lát, mellette az ácsorgó tulajjal, akkor az lesz az.

Gyere lore, délre hazaérsz.

Előzmény: lore (574)
lore Creative Commons License 2000.03.01 0 0 574
Egyetértek, csapódni kell, lemaradtunk... de szvsz tök jó, hogy vannak errefelé ilyen emberek akik ebbe munkát feccölnek...

lore kollega megpróbál elmenni, mégha csak rövid időre is.

Akkor a téren hol pontosan?

VOlVore

Előzmény: fargo (572)
fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 573
Harvester,

az ajtókapcsolók sajna nem jöttek össze, sajna a 460-assal eladtam ôket, bennemaradtak a kocsiban :-(

Bolas:
Kürt? Szerintem bármelyik valamirevaló autós boltban találsz olcsón jobbnál jobb kürtöket, de meg lehet próbálni a Volvo bontókat is, hátha kapsz jó állapotú használt darabot...

Előzmény: Harvester (569)
fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 572
Hali.

Nos, a következô a fennforgás: lelkes Volvo ôrültek már elkezdték egy Volvo Klub alakítását, 11-én szombaton lesz a második találkozójuk, ahol konkrét infokkal tudnak szolgálni majd a klubról. Mivel sok szervezési munkát öltek már bele a dologba, (állítólag évekkel ezelôtt lefoglaltattak domain neveket, adatbázisokat kreáltak, stb.), én azt javasolnám, hgy lehetôség szerint csapódjunk hozzájuk. Két külön klubot alakítani nincs értelme, csak az erôforrások szétforgácsolódásához, széthúzáshoz vezet.

Az egyik fô szervezôvel beszéltem, megígérte, hogy ma este bedugja a fejét és személyesen is meghívást tesz a jövô szombati rendezvényükre. Mivel nem én szerveztem, úgy éreztem nincs jogom oda bárkit is meghívni -- ez az ô bulijuk. Nekem azt mondták, mindenkit szeretettel várnak, de az mégiscsak más, ha ôk teszik meg ezt a meghívást. A találkozó paramétereit azért -- gondolom -- nyugodtan ideírhatom:

Március 11., szombat, 10 órakor a budakalászi Cora áruház mellett, a Brico Store parkolójában. Innét Dunabogdányba fognak menni, ahol egy étteremben, gondolom ebéd keretében lesz igehirdetés. Azt hiszem én el fogok menni.

A kollegát, akivel sikerült eszmét cserélni, meghívtam az általunk szervezett találkozóra. Mivel az akkori állapot szerint a szombat délelôtt tűnt a legmegfelelôbbnek, ezért azt mondtam neki, hogy szombaton, 10 órakor a Felvonulási téren fogjuk szeretettel várni. Ezért ezt az idôpontot mostantól tekintsük úgy, mint a találkozó végleges idôpontját. Remélem lore kollega is el tudja hozni a 40-est, s minél többen el tudtok jönni Ti is, Tisztelt Márkatársak :-)

lore Creative Commons License 2000.03.01 0 0 571
Izgatottan várom a döntést, mert már nekem se mindegy az időpont: szombat 12-től vasárnap 12-ig nincs volvo :(((( Hiába a vidéki utakra a volvo abszolút favorit a családban és ezt megértem :).
Max. leparkolom a vectrát 200m-el arrébb és mint érdeklődő sétafika nézgelődöm köztetek....

lore

Bolas Creative Commons License 2000.03.01 0 0 570
Lehet, hogy mégis meg tudom csináltatni a kipufogót szombatig..
:-)

Tudom, hogy most nem igen vág a témába, de ki tudna nekem szerezni egy normális kürtöt a Volvomhoz?

Harvester Creative Commons License 2000.03.01 0 0 569
A kapcsoló jól jönne, megpróbálok szombaton menni, de tényleg nem tudok semmit ígérni :(
Azért majd írjátok ki a fórumba a végleges helyszínt és időpontot!

Harvester

Előzmény: fargo (567)
fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 568
Klub ügyben vannak fejlemények, vissza fogok térni rá, csak még beszélnem kell egy kollegával telefonon, at elôbb megszakadt, valószínűleg lemerülhetett, mert azóta csak rögzítô van...
fargo Creative Commons License 2000.03.01 0 0 567
Ajtónyitó kapcsolóm, ha minden igaz, van 2 darab, ha akarod, a Tiéd. Ha esetleg eljönnél szombaton, akkor ott oda is adhatnám...
Előzmény: Harvester (566)
Harvester Creative Commons License 2000.03.01 0 0 566
Harvester mindent preferálna, de a hétvégén csak a papuccsal fogja csapkodni a konyhaasztalt....:-( Majd meséljetek! Legközelebb tuti megyek.
850: Amúgy szereti a kocsimat... (amikor taxit játszom).

Ja még valami: találtam egy Volvo boltot Óbudán:
Tel: 367-0972 Bpest, III ker. Búza u. 8. A Szentendrei úttal párhuzamos kis utca az Aquincum HÉV megálló mögött.
Teszt: 400-ashoz ajtónyitó kapcsolója és kerékdob-rögzítő patentje nem volt, de felajánlotta, hogy rendel.Sajnos a rögzítő patentről minta alapján sem nagyon tudta, hogy pontosan melyik részén van az autónak. Ja, és Saab-okhoz is tud alkatrészt. Lehet próbálkozni.

Harvester

Előzmény: fargo (561)
CYRUS Creative Commons License 2000.03.01 0 0 565
Esetleg lehetne azoknak is küldeni egy -egy mailt akik a korábbiakban irogattak ide de mostanában nem!! Talán nem néznek be de lehet érdekelné öket a találkozó...
Előzmény: CYRUS (564)
CYRUS Creative Commons License 2000.03.01 0 0 564
cyrus
Szombat délelôttöt preferálja, de tulajdonképpen mindegy. Felvonulási tér is jó.
Előzmény: fargo (561)
Bolas Creative Commons License 2000.02.29 0 0 563
Bolas:
Szombat délelôttöt preferálja, de tulajdonképpen mindegy. Felvonulási tér is jó.
lore Creative Commons License 2000.02.29 0 0 562
lore:
Szombat délelôttöt preferálja, de tulajdonképpen mindegy. Felvonulási tér is jó.

Előzmény: fargo (561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!