Keresés

Részletes keresés

DeRosa Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1060

A (nemet) forgalmiban benne van az az 1 (azaz egy) gumimeret, amivel futhat a kocsi.

Erdemes azt szereltetni...

 

Amugy

http://www.reifendirekt.de/

 

Udv,

deRosa

Előzmény: DeRosa (1058)
vmarko Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1059

195/65 R15 ha emlékezetem nem csal:) de holnap megnézem, mert most nincs itthon az autóm

DeRosa Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1058

meret?

 

deRosa

Előzmény: vmarko (1057)
vmarko Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1057

azt meg tudnátok mondani, h a németeknél kb mennyibe kerülne négy használt téli gumi szereléssel(konkrétan le kéne kapni a nyárit a felniről és rádobni a télit) együtt?

Bayern73 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1056

amugy megy ket reklam a nemet teveken az egyik a goodyear amikor a csaj ele megy a szarvas es kb felmeteren megall a hoban es a szelvedot le se fejeli meg az a masik amikor az iskolasok varakoznak es ket kocsi siklik vagy 20metert a harmadik meg centire megall....

 

na azert ennyire ez nem mukszik...DDDD

 

a szarvas menne a konderba a kocsi meg a karosszeriashoz DDDDDD

Bayern73 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1055

pont ez az az ominozus 7fokos hatar.

 

amugy hora van direkt hogumi ha jol tudom.

 

sot,ismeros 1988-ban jart kinn a Szovjetunioban valahol az Uralon tul ott ugy mukodtek a dolgok hogy szogesgumi,a varos utcain 40cm vastag letaposott jeg volt,es a Volgak Ladak Moszkvicsok 80-as tempoval flangaltak.

az oreg hozott szogesgumit,felrakta a Ladajara,kivagtatott vele a lekotort 8-asra es ugy szikrazott mintha flexeltek volna DDDDD

 

elmeselte meg hogy arra olyan hideg van hogy a minusz 40es fagyallo nem birja.ezert a panelhazak ablakaibol logott le a kabel hogy ejjelre vagy amikor all a kocsi bedugjak a futest.es ruszkik ide vagy oda nem piszkaltak egymas kabelet.

 

a Krazok meg a tobbi teherauto meg alagyujtassal indultak...

Előzmény: Törölt nick (1054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 1054

Nem a ho miatt kell teli gumi, hanem az alacsony homerseklet miatt, ahol a nyari gumi kemenyebb kevereke szarabbul tapad (illetve az eltero mintazat a latyakot sem tudja olyan hatekonyan kiszoritani maga alol). 

 

Bei Glatteis, Schneeglätte, Schneematsch, Eis- oder Reifglätte darf ein Kraftfahrzeug nur mit Reifen gefahren werden, welche die in Anhang II Nummer 2.2 der Richtlinie 92/23/EWG des Rates vom 31. März 1992 über Reifen von Kraftfahrzeugen und Kraftfahrzeuganhängern und über ihre Montage, die zuletzt durch die Richtlinie 2005/11/EG geändert worden ist, beschriebenen Eigenschaften erfüllen (M+S-Reifen). 

 

Jegen is jobb a teli:

 

 

40et fizetsz alapesetben, 80at csak akkor, ha fennakadast okoztal (nem tudsz elindulni pl, es all mogotted a sor).

Előzmény: Csopaki malom (1043)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 1053

sziasztok

 

egy kis segitsegkeres.volt munkatarsnom besokalt Also Szaszorszagban Cloppenburgban.szeretne hazakoltozni,de autoja nincs.a gond hogy bevasarolt nehany butort,kanape,stb melyek ujak es nem szeretne itthagyni.

ha van esetleg Cloppenburg,Oldenburg,Brema kornyeken olyan magyar aki rendelkezik mikrobusszal,es osszehozhato lenne a hazakoltoztetes kerem keresse Nemes Anettet a 004917253998163-as telefonszamon.

sajnos en egyebet nem tehetek iranta Bajororszagbol 800kmrol.

 

koszonom

 

Attila

wekerlei Creative Commons License 2011.12.14 0 0 1052

Van Köln környékén valaki, aki takarítással szeretne keresni egy pár eurót?

koch 1978 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1051

Köszönöm szépen a segítséget megfogom nézni!!!!

 

 

Üdv: sanyi

Előzmény: Eleonoora (1038)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1050

lakotarsam december 23-an penteken delutan 2 orakor indul haza. ha esetleg valaki ebben az idopontban utazna haza,akkor 1 fot es csomagjat Budapestig el tudna vinni Landshut kornyekerol.

 

erdeklodni Vida Jozsef  015157992392

Bayern73 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1049

pedig akadnak ilyenek DDDD igaz nemet forum de volt szerencsem olyat is latni Becs elott,hogy a palyat kotorta egymas mellett ket gep,a harmadik savot bekenhagytak.kb 80-as tempoval toltak feketere az utat.de volt olyan aki leelozte a hokotrokat...sietett

Előzmény: Csopaki malom (1048)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1048

Persze. Ha bármit történik, a biztosító biztos, hogy semmit nem fizet olyannak, aki télen nyári gumival trükközik. Lehet, hogy a rendöri ellenörzést esetleg megússza, de a biztosító könyörtelen. (Tudom, mert sajnos életem egyik felelötlen idöszakában egy nemzetközi biztosítonak dolgoztam.) 

 

Szóval eszembe sem jutna mégcsak megpróbálni sem. De nem is szeretnék sok olyannal találkozni a német autópályákon, aki csak gyorsan átsuhanna az országon nyári gumival, mondván, hogy Angliában nem kell és azon a "kis úton", amíg hazaérek Mucsaröcsögére,  csak nem lesz baj... 

Előzmény: DeRosa (1047)
DeRosa Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1047

Nagyreszt egyetertek, de a biztositok stb szemeben a hatar +7C.

Ha hozzavesszuk, hogy egyik kanyar iylen, masik olyan (eszaki domboldal, deli lejto, tengerszint feletti magassagvaltozas stb) akkor teljesen jogos meg a +7C-ban valo "kukacoskodas" is.

 

En naponta csak 15km-t uatzok meloba, de van kozben egy kisebb hegyecske, es kb 150m szinteses, ez szinte egesz evben 3-5C kulonbseget jelent a lakhely es a melohely kozott. 

Szoval nem vennek ra merget, hogy az ellenorzes helyen vegzett "7 fokot mutat a homero" teszt megved barkit is...

 

De mindegy is, szerintem felelotlenseg elindulni egy NL-D-A-HU utra nyari gumival telviz idejen.

Nem kell ho, eleg +2C +vizes ut es egy varatlan forgalmi helyzet... Ha elotte megallnak, es o megy bele hatulrol vkibe, akkor meg a biztositoja se fog fizetni egy vasat se. Sok-sok gumi arat lehet karokozni egy pillanat alatt.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Csopaki malom (1043)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1046

OK, persze, én a német topikban a német szabályozásról beszélek. Nem tudom, hogy pl a cseheknél mi van. Az osztrákoknál ugyanaz mint a németeknél:

 

"Die Vorschrift zur Winterreifen-Pflicht gilt von 1. November bis 15. April (seit 1.1.2008) mit dem ausdrücklichen Zusatz "bei winterlichen Verhältnissen". Das heißt bei Schnee, Matsch oder Eis. "

 

lásd: http://www.winterreifen-pflicht.at/winterreifenpflicht_pkw.html

 

Előzmény: Bayern73 (1045)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1045

Persze én ezt inkább csak azoknak mondom, akik télen átutazóban vannak Németországban, mert gondolom, aki itt lakik, az saját jól felfogott érdekében összel felrakatja a téli gumikat....

 

igen,egyetertek veled,de az atutazoknak meg ott van Ausztria...ott meg meg a holancnak is benn kell lennie a csomagtartoban.

 

2002 januar elejen mikor eloszor jottem ki Nemetorszagba,Sopronnal az osztrak hataror leellenorizte a teligumikat es megnezte a holancot a csomagtartoban.amugy epp az altalad emlitett egesz turheto ido volt,ho egy szal se.

 

nem hiszem hogy ez a szabaly azota valtozott volna.

Előzmény: Csopaki malom (1043)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1044

Bocsánat, az utolsó mondat értelmszerüen: "akit havas úton nyári gumival elkapnak....."

Előzmény: Csopaki malom (1043)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1043

Németországban nincs konkrét idöpont, amikortól kezdve és ameddig a téli gumik kötelezöek.

 

A szabályok "csak" azt mondják ki, hogy havas, jeges, latyakos, csúszós utakon az "útviszonyoknak megfelelö" gumi kell. Ez lehet téli gumi, vagy un. "Allwetterreifen" is, amit sokan itt egész évben használnak. Az a lényeg, hogy a gumi profilján legyen egy M+S jelölés (Matsch + Schnee). Ha a rendör ellenöriz, ezt a jelzést keresi elöször a gumin. De mondom, elméletileg akkor van baj,ha  konkrétan havas-jeges úton mész nyári gumival. Ha mondjuk január 10-én plusz 5 fok van és süt a nap, akkor senki sem tud megbüntetni a téligumik hiánya miatt, mert esetleg abban az idöpontben azon az úton a nyári gumi is megfelelö lehetett. 

 

Persze én ezt inkább csak azoknak mondom, akik télen átutazóban vannak Németországban, mert gondolom, aki itt lakik, az saját jól felfogott érdekében összel felrakatja a téli gumikat....

 

Akit havas úton téli gumival elkapnak, annak 40-80 euro büntetés jár, esetleg " flensburgi büntetpontokkal" megspékelve. Meg persze nem engedik továbbmenni, úgyhogy elég nagy szívás lehet belöle.....

Előzmény: Bayern73 (1040)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1042

az teny hogy Hollandia klimaja enyhebb mint pl Bajororszage.de ott is le tud esni 5-10centi ho,es akkor a varosokban megindul a balfaxkodas.megall az elet szinte.minuszok is tudnak ropkodni,-10fok is lehet.es a teligumi nemcsak a horol hanem az 5fok alatti aszfaltrol szol.

 

volt szerencsenk 2eve egy nyarigumikkal felszerelt autoval hazautazni.kerdesemre hogy hat a teligumik hol vannak? hat otthon X varosban a garazsban...

a ho Frankfurttol indult Nurnbergnel mar allt a palya.bundasuton elkuzdottuk magunkat Regensburgig,ott mentunk vissza a palyara,addig allt a stau.

 

25ora alatt ertunk haza Magyarorszagra,es 20kmel a varosunk elott meg majdnem sikerult is csattanni egyet.

 

zuhogtak rolam a kovek mikor kiszalltam a kocsibol...

Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.13 0 0 1041

Télen jönnek a hülye Hollandok nyári gumikkal az Alpokba síelni, de sebaj, így születnek az ilyen vicces "?" videók. Ezt egy kollégám vette fel telefonnal tavaly előtt télen:

http://videa.hu/videok/jarmuvek/hollandok-nyarigumival-auto-baleset-holland-TSe81SD2TrLi73nn

Előzmény: Bayern73 (1040)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1040

nehany hete az Antenne Bayern bemondta hogy 80euro a penzbirsag ha valaki ilyenkor nyarigumikkal kozlekedik,illetve a nyarigumikkal kiszedett auto nem folytathatja utjat.magyarul az ADAC jopenzert elviszi egy gumishoz,vehet teligumit es mehet tovabb.

jomagam is eltem Hollandiaban,ott is tud esni a ho,es ennek ellenere ott az autosok zome nyarigumival szerencsetlenkedik.

 

3-4hete rakattam fel a teligumikat,akkor kerdeztem hogy tulajdonkeppen melyik datumtol kotelezo?

 

a valasz az volt hogy O-tol O-ig azaz Oktober vegetol Osternig,Husvetig.

 

sajnos a Wizzair ilyenkor nem olcso,de pl 3utas jegyenek az arabol meg Hollandiaban is lehet teligumit venni...

Előzmény: egerszegi (1039)
egerszegi Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1039

Ne haragudj, nem bantasbol irom, de leginkabb NE AUTOZZ igy....korulbelul elkepzelhetetlen hogy abban az idoben fagypont felett lesz a homerseklet, es annak is nagyon nagy a valoszinusege hogy elkapsz egy havazast. magaddal es masokkal szemben is gaz.

 

Nem opcio egy Wizzair hollandiabol vagy valami hasonlo? Vagy sok cuccal vonat? CNL?

Előzmény: vmarko (1016)
Eleonoora Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1038

http://www.indeed.de/Koch-Jobs

 

szakácsállások..Németben.

Előzmény: koch 1978 (1037)
koch 1978 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1037

Sziasztok!

 

Ha tudna valaki segíteni megköszöném szeretnék Németországban dolgozni és élni. Vendéglátóipari végzettségem van több mint 12-éves gyakorlattal. A tanulópénzt már kifizetem. Csak biztos érdekel de minden megoldás. Szeretnék végre normálisan élni. A német nyelvtudásom egy alap szakmai nyelvtudás. Erre az email cimre írjatok: sdobk88@gmail.com. Köszönettel!

DeRosa Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1036

Szia,

 

asztaloseknal/lakatoseknal az angol ugyse sokat segitene, igy ezen nem kell bankodni. ;-)

De nem akarok rajtad poenkodni!

 

Szoval 0 nemettel tenyleg nehez lesz, es ha elmesz egy "husuzem" szeru helyre, akkor az angyon konnyen 22-es csapdajava valhat, hogy azt nosztalgika02 is irta.

 

En sajnos nem a legjobb nyelvi tanacsado vagyok, mert en "kommunikalok", nem nyelvet tanulok. Igy nehezen elem meg, ha valakinek nehezen/lassan megy a tanulas. Egy jo tanacs: nem kell feltetlenul hibatlanul beszelni, hanem mondani kell! Ez a ferfiaknak jobban megy. Es ezert tessek akar semmit se ertve az elejen leulni a nemet TV ele es hallgatni, es hozzaszokni a nemet beszedhez!

 

Leirom, hogy egy nem messze elo ismeros hogy kezdett itt vallalkozasba (o komuves) szinten 0 nemet nyelvtudassal.

Szoval az o testvere itt el mar par eve csaladostol, es beszeli a nyelvet, de most foallasu anyuka.

Tesot kihoztak a sjaat hazukat rendberakatni, aztan elkezdtek keresni neki kisebb megbizasokat a my-hammer oldalon. A nemetul tudo teso intezte a hirdeteseket, a targyalasokat stb, a komuves meg melozott. (Este meg nemetet tanult.)

Most mar vagy egy eve csinaljak, most fog kijonni a srac felesege is.

 

Ha ama sogorod vagy kicsodad vallalna, hogy elmegy veled felmerni, felvenni es atadni a munkat (honapokon keresztul!!!) akkor neked is mehetne valami hasonlo. (Feltetelezem, hogy jo szakember vagy, akinek a munkajaval elegedettek lesznek az ugyfelek.)

 

Azt megkerdezhetem neked, hogy milyen cegformat alapitottak itt erre a vallalkozasra.

 

Es hidd el, HA jo szakember vagy es eljutsz egy jo konyhanemetig, akkor itt arany eleted lesz! Tenyleg nagy hiany van (es lesz) ketkezi munkasemberekbol, a fiatalsag csak irodai munkat tud maganak elkepzelni... :-(

 

Toi-toi-toi ahogy errefele mondjak azaz Hajra!

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Dózerbike (1031)
DeRosa Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1035

Ha igy irtak, akkor en tarsalgasi szintet gondolnek elvarasnak.

De elegge furcsanak tartom ezt a megfgalmazast egy nemet/osztrak hirdetesen.

 

deRosa

Előzmény: Eleonoora (1034)
Eleonoora Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1034

Álláshirdetésben van,és Ausztriába,Németbe.. Deutsch small talk.

Ez érdekelt volna,hogy nekik mi,hogy elég a kis nyelvtudás?köszi

Előzmény: DeRosa (1032)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1033

Csak egy reményed van, hogy hamar, könnyen tanulsz nyelvet (ha szerencséd van), és ha rájössz, hogy hogyan kell. Ha nem, akkor....

 

Az oszták némettel Németországban is elboldogulsz, nincs akkora különbség. Nem is a szakszavakkal van gond, hanem a mondatalkotással, a nyelvtannal, hogy ki tudd fejezni magad. Meg hogy megértsd, amit mondanak.

 

Németországi nyelviskola van, nem is olyan drága (a Volkshochschule-ban 2 Euro kürül van egy óra, persze esetleges létszámú csoportban, esetleges minöségü tanárnál), viszont a tanfolyamok idöpontja nem biztos, hogy passzolni fog - nyelvet nem tudó segédmunkásként, aki örül, ha egyáltalán kap munkát, nem fogsz tudni Neked tetszö idöpontban elmenni a munkahelyröl a tanfolyamra, szerencséd kell hogy legyen!

 

Ha kalandnak fogod fel, lehetöségnek, akkor még nincs nagy baj. Csak azt ne tedd, hogy leégeted magad mögött otthon az összes hidat (pl. eladod a fejed felül a házat, hogy az abból bejött pénzzel finanszírozd a németországi kalandot, vagy ilyesmi), hogy legyen hová visszamenni, ha mégsem sikerülne.

 

Nagyon szorítok Neked!

Előzmény: Dózerbike (1031)
DeRosa Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1032

Szia,

 

1.) (kotetlen, privat) beszelgetest jelent (pl. konferencian a kaveszunetben, vacsora mellett). De nem igy kiabalva, hanem csak "small talk". ;-)

A gyakorlati eletben ezt akkor kerdezik, ha van megfelelo szakmai angolod, es kivancsiak, hogy amugy is tudnal-e angolul kommunikalni a kollegakkal, ugyfelekkel...

 

2.) egy programozasi nyelv, minden objektum orientalt nyelv ose...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Eleonoora (1030)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.11 0 0 1031

Sajnos angolul sem tudok, vagyis soha nem tanultam, csak ami rámragadt a neten, filmekből, zenékből.

 

Sajnos  én még csak oroszt tanultam...Csak azt bánom, hogy nem már egy éve kezdtem el németül tanulni.

Jó lenne egy olyan munkahely, ahol türelmesek lennének a nyelvtudást illetően. Biztos hogy először vért fogok izzadni, de teher alatt nő a pálma. Meg hát nem sok választásom van.

 

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataid!

 

Texas Chris,  neked is köszi!

Előzmény: Szipolyka. (1027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!