Keresés

Részletes keresés

kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27778

A képen az emlegetett 545 RX van, még az első időkben.

Az FS 400-on amivel mostanában dolgozom, a gyári fej van, igaz már csak a ház eredeti, mert ugye a fedél és orsó cserélve lett párszor.

A 120-on most lett cserélve komplett fej, vagy 8 év után, mert a ház belső része amire az orsó megy nagyon megkopott, és az végett nem adta a damilt rendesen.

Persze fedél és orsó sok lett véve rá.

És igen ahogy írod, a mostani fejnél nagyon nehéz benyomni a biztosító fület, ezért jó egy ajtó kulcs a zsebben.

Úgy látszik a régebbiek még sokkal tartósabb, és jobb anyagból voltak.

A saját 400-as gépemen is még eredeti a fej háza(7. éves).

Az erős pörgős gépek nagyon szórják a szecskát, a gyengébbek már nem annyira, mert nagyobb fűben jobban visszaesik a fordulatuk.

Valahogy én ezt vettem észre, bár lehet nem így van.

A kínai gépem amíg megvolt, az sem mocskolt össze ennyire, igaz 2 LE környékén mozgott csak, és alacsonyabb volt a fordulata is.

Nekem jobban bejön a Stihl fej(40-2), de lehet csak azért, mert régóta azt használom.

Előzmény: babarucu (27777)
babarucu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27777

Néha besegítek egyházi terület ápolásban, ahol egy husi 543rx-es géppel nyírok. Ez a gép nem szór teli, pedig nem profi.

Az összes régebbi gép szarva elhajlik főleg ha rézsűt kell vágni.

A stihl fejet nevetségesnek tartom, a 400-ra tavasszal sikerült egy olyan szart venni ami nem csak extrán kopik, de ráadásul segédszerszám kell hozzá a damilcseréhez, mert kézzel benyomhatatlan a nemtommineve akasztó. 

A gépeden husi fej van?

Előzmény: kriszbon (27776)
kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27776

Nálunk a 400-as az 5. szezonját futja, úgy kb minden nap valamennyit (3-4-5 néha 6 tank) a gázbovdenre kellett ráállítani, mert megnyúlott kicsit.

Persze a szokásos légszűrő csere, meg 1x benzinszűrő is lett cserélve véletlenül. :-)

A 120-as az sokat futott öreg gép(vagy 14-15 év) de még kínlódik, igaz az sokat volt javítgatva.

Volt egy Sparta 25 is, rövid úton átküldték a másvilágra, de hogy ki vette ilyen helyre azt a gépet azt nem tudom már.

A stihl hám valóban meleg és vág is, épp ezért használom most már a Husqvarna hámot a 400-hoz, mert az nagyon jó szerintem. :-)

A szarv szorítónál nem próbáltátok szálirányban kicsit megcsiszolni a felfényesedett felületeket(cső+bilincs)?

Vagy valaki nagyon meghúzta, és meg lett erőltetve, akkor viszont csere.

A damilfejnél csak az árával nem értek egyet, amúgy én jónak tartom.

A többi gép is összemocskol rendesen, legyen az bármilyen szép formatervezett burkolat is.

 

1 tank után:

 

 

 

Előzmény: babarucu (27775)
babarucu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27775

Az egyik 6. szezonos 300-on most volt visszahúzó rugó cserélve. Én általában a 400-as géppel nyírok aminek ez a 3. szezonja.

Havi szinten 1-1,5 héten keresztül van használva ami kb annyi óra amit írtál.

Lázadó típus vagyok, ellenzek minden beskatulyázott dolgot, úgy mint pl fűkaszánál, fűrésznél husi vagy stihl az isten.

Ilyeneket újba biztos nem vennék, mivel a cégnél stihlek vannak így van vele tapasztalat, üzembiztos jó gépek.

Vannak hibái is: az egyik a szarvszorító, amit képtelenség annyira rögzíteni, hogy el ne mozduljon

Az agyonpárnázott hám kurvameleg, vállban vág.

A damilfej anyaga hulladékból összeolvasztott izé, ami 10eFt nevetségesen szar.

A védőborkolat el van tervezve, szkafander kell hozzá ha damillal nyírsz.

Motorikusan tökéletes

Előzmény: apii (27767)
babarucu Creative Commons License 2013.06.22 0 1 27774

Csak arra reagáltam, hogy nehogymár egy agyonsztárolt márka méregdrága termékét ki kelljen fogni.

 

Előzmény: stihl170D (27766)
Gábor02 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27773

Kösz szépen!

Előzmény: FuxtecHu (27768)
stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27772

Arra bizony ! Sőt, láttam az aláírt garis javítólapon, hogy "méltányossági alapon garanciális", és a kiírt henger/dugót .

Előzmény: kriszbon (27770)
kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27771

Ebben tökéletesen igazad van, de pl. nálunk kicsit más volt a helyzet szerintem, mivel kb. annyit ment összesen a gép, mivel új volt.

Minden géptípusnál gyártónál akadnak hibásak, legyen az bármilyen élvonalbeli, csak ugye nem biztos hogy mi értesülünk azokról itt a fórumon.

Ezekről speciel értesültünk, mivel mi fórumozunk itt, és belefutottunk ilyen problémába.

 

Szerintem ha a szerviz hozzáállása, és hozzáértése, vagy hozzá nem értése nem ilyen lett volna, akkor esetleg meg lett volna említve a hiba, vagy még annyi sem.

Előzmény: apii (27767)
kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27770

"Aztán másik szervíz, ahol azt mondták, koszos volt a szívótorok, és kopott a henger . Cseréltek"

 

Ez most komolyan így volt hogy arra hivatkoztak?

Hisz új gép volt, mert ha jól értem arról van szó?

Ez a koszos szívótorok elég érdekes, mert papír szűrő van benne ugye, és hacsak nem vacak anyagból csinálták, és jól illeszkedik, annak elméletileg nem szabad koszt beengednie.

Pláne ilyen rövid idő alatt annyit, hogy "elkopjon" a henger+dugó.

Előzmény: stihl170D (27753)
FuxtecHu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27769

FuxtecHu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27768
Előzmény: Gábor02 (27750)
apii Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27767

Amelyik géppel legalább havi 40 órát dolgoznak, azt karbantartani, javítani szükséges. Az elején még bírja egy darabig átnézés nélkül, de minél korosabb, annál több apró nyavalya előjön rajtuk.Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy visszahúzó rugó törés, gázbovden szakadás, zéger gyűrű elkopás, csavarkiesés, gyertyapipa kikopás stb. Szerintem!

Márkától függetlenül!

 

stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27766

Biztos úgy van, ahogy mondod . mondanál egy példát, mi az amiből MINDEGYIK hibátlan ?

Mert amiről beszélünk, ezeknek sem volt "nagy bajuk" . Viszont tudok több példát is nem hibátlan Stihlre, Oleora (írtam is) .

Előzmény: babarucu (27765)
babarucu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27765

Bocs, hogy belevaúzok, de ha valaki kiad 2-3kilót egy profinak nevezett gépre, ne kelljen már kifognia közülük egy hibátlan jót.

A melóhelyemen 99%-ban fs 300 és fs 400-as gépek vannak,1% oleo nemtom mi, lehet úgy kb 50db.

Kézről kézre járnak a gépek, 10 gépet használunk 35-en, gondolom a többi is így pöröghet cégen belül, nagy bajuk nem volt.

Csak molos benzint kapnak, gyári stihl olajat és zsírt. A régebbi gépeken persze észrevenni a kopást.

Előzmény: stihl170D (27756)
Gábor02 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27764
Nevetséges az is, hogy a hozzá adott leírasban egyszer 1:40 javasol aztán 1:25, a honlapról leszedett anyagban meg 1:50..tuti bekrapálna 1-2 nyírás után :-D
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27763

Van egy qva egyszerű képlet, bármilyen mennyiségű benya bármilyen arányú mixelését egy mozdulat kiszámolni vele, onnantól kezdve meg csak mérőedény kérdése a dolog.

Előzmény: Kukuma (27758)
Gábor02 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27762
Na ez az... A külső műanyag dobon balra felé mutat a nyíl amiben meg feltekertem a damilt es beleraktan vissza meg jobb felé... Pedig mashogy nem lehet bele rakni mert csak ugy passzól bele a kozepébe az egyik oldalon a rugó a másikon meg a koppinto gomb középső része
Előzmény: Kukuma (27761)
Kukuma Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27761

Tegyél fel pár képet a damil befűzés szerintem a forgás irány jel is van rajta 

Előzmény: Gábor02 (27759)
flybird Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27760

Ez sajnos más termékkel is így van. Amikor bemész és újonnan megveszel valamit , akkor szépen mosolyog az eladó, de ha már visszaviszed el sem köszön.

Előzmény: kriszbon (27755)
Gábor02 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27759

Hello!

 

köszi!

És a befűzéssel kapcsolatban?

Előzmény: Kukuma (27757)
Kukuma Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27758
Előzmény: Gábor02 (27750)
Kukuma Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27757

 1:33 KEVERÉK        

 4 L   121,2 ML  

Előzmény: Gábor02 (27750)
stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27756

Így van. A szervízben faszkalapok ültek . És pont ilyenek ülnek egyes Stihl szervizekben is . A kérdés csak az, hogy sikerült-e éppen kifognod egy hibátlan gépet . Mert akkor a nyerő a Stihl . Ellenkező esetben meg .... azt te el se tudod képzelni . ;-)

Előzmény: kriszbon (27755)
kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27755

Én sem azt írtam hogy szar típus a gép, inkább csak a környékbeli szerviz hozzáállását akartam leírni, meg ugye hogy mi sajnos így jártunk ezzel a géppel, amire nagy szükség lenne.

Azért ehhez a garanciális dologhoz másképpen is lehetett volna viszonyulni szerintem.

Mert sajnos azt kell hogy mondjam, az ilyenek járatnak le egy nagy nevű céget, vagy éppen annak egy adott termékét, ami másnál jól működik.

Előzmény: stihl170D (27754)
stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27754

Mellesleg elmesélhetném, milyen volt a VADI ÚJ FS400 szarrá kopott karburátorral, amit 1 hónaposan cserélni kellett . Ettől még nem mesélem, hogy szar a Stihl .

Előzmény: stihl170D (27753)
stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27753

Ahha ! Izgi ! És ?  Én vettem kettőt . Az egyik a mai napig műxik jól, a másik 3 nap után kb ezt kezdte, amit leírtál . Irány a szervíz, ahol volt némi cirkusz a LUKOIL benzinnel, majd átadták javítva, PONT OLYAN SZARUL . Aztán másik szervíz, ahol azt mondták, koszos volt a szívótorok, és kopott a henger . Cseréltek hengert/dugót, és azóta az is HIBÁTLAN !!! Mit szerettél volna mesélni ???

Előzmény: kriszbon (27751)
fefe73 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27752

Én simán elhiszem neked amiket írsz és nagyon várom a fejleményeket.

Megérdeklődtem,hogy mennyi garos meghibásodás volt ezzel a géptípussal,azt a választ kaptam,hogy nem volt....azaz 0 darab.....

Én ezt akkor is fenntartásokkal fogadtam,de próbálom elhinni,hogy ez egy ilyen jó gép,a gond az,hogy nem ezt hallom csak róla....

Előzmény: kriszbon (27751)
kriszbon Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27751

Apropó, erről A KASZA ami ugye az 545 RX dologról jut eszembe, hogy ugye volt gond a múlt évben a miénkkel, mint ami a tiednél is előfordult.

Általános gyengeség nem kipörgés stb.

A múlt évben nem került el szervizbe, csak az idén tavasszal.

A szerviz első alkalommal visszaadta 2 nap múlva, természetesen a hiba továbbra is megmaradt.

Erről annyit, hogy nem állandóan van jelen, hanem néha azért észhez tér a motor, de akkor sem az igazi.

Másodszorra a szerviz azt mondta valamit tekergetteg rajta, de annak a kaszának semmi baja, hiába mondtuk hogy az nem üzemel normálisan.

Azt mondta kimérte a fordulatot, és az jó.

Valóban elég rendesen üzemelt, csak az alapjáratra kellett ráálítani, mert az első tanknál ha elengedted a gázt leállt.

Ment is vagy 20-25 üzemórát, de aztán úgy beadta a kulcsot, hogy füvet egyáltalán nem lehett vele vágni, annyira gyenge volt a motor, a fordulatot lassan vette fel, de persze nem pörgött ki rendesen, és szaggatottan is működött.

Nyélgázon amennyire megpörgette a fejet, kézzel meg lehetett fogni, olyan bika volt. :-))

Harmadszor visszavittük, a szervizes azt mondta be lehet öltözni, és el lehet vele kezdeni kaszálgatni ott a kis városkában közterületen, hogy ha elő jön a hiba, akkor esetleg foglalkozik vele, amúgy nem.

Mondtuk neki, hogy mi ugyan nem kaszálgatunk sehol.

Erre bevitte a műhelynek titulált lukba, majd hallottuk hogy beindította, persze nem pörgött rendesen.

Egy ideig csend volt, majd ismét hallottuk a gépet, kicsit jobb volt a hangja, de nem hallatszott rendes működésnek.

Kijött a figura két fecskendővel, hogy mintát vett a benyából ami a gépben volt, és hogy sok benne az etanol, az övékével renben működik(hallás alpján ez nem volt igaz).

Persze semmiféle labor meg ilyesmi vizsgálat, csak szaglás alapján.

Amennyiben továbbra is onnan vesszük a benyát, nem foglalkozik a géppel, amivel azon kívül hogy kiöntötte a benyát, eddíg sem foglalkozott.

Jelentsük fel a kutast, meg kérjünk vizsgálatot, ő is jelenthetné de most nem teszi stb.

Persze a gép most sem pörög normálisan, szaggatottan működik a motor, és nem is pörög ki teljesen.

A vezetőség nálunk most úgy döntött hozzunk a szomszéd településről benyát, és próbáljuk azzal ki.

Szerintem mindjárt melegépen a központnak kellett volna írni, nem ezzel foglalkozni.

A szervizes eleve nem is akart vele foglalkozni, mert nem tőle lett véve, hanem ugye a Krinor hozta le nekünk.

Mondta is, hogy nem érti hogy került ide Pécsről ez a gép, és hogy ezt jelentenie kellene a központnak, meg miért nem oda visszük ahol vettük(ő hivatalos márkaszerviz lenne).

Első

 

Hivatalosan számlára van véve a benya, a kút tulajdonosa tájékoztatva lett, aki azt mondta nem is etanol van benne, hanem valami mást használnak(MOl benzin).

A településen szinte mindenki onnan hordja a benzint a kisgépekbe(én is) egyikkel sem tapasztalható ez a hiba, csak ezzel az izével.

 

Persze tudom a szervizes uraság megmondta ne okoskodjunk hogy a többi gép(a jó ég tudja mennyi pontosan) jól működik azzal a benzinnel, mert ez X-Torq motor, és ez más.

 

A gép jövő héten lesz próbálva a máshonnan származó benzinnel, itt megjegyzem amit a szerviz rakott bele, szerintünk azzal sem működik rendesen a motor most sem.

 

Továbbra is csak 2 megbízható kaszánk van csak, ami ugye Stihl.

Lehet ez is be lessz dobva a sarokba csak, de hát mi mit foglalkozzunk vele, mikor nem nekünk kellene cirkuszolni a szervizzel.

Csak ugye nekünk melósoknak hiányzik nagyon az a gép.

Előzmény: stihl170D (27749)
Gábor02 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27750

Üdv mindenkinek!

 

Van egy Al-ko bc 4535 fűkaszám. Megérett rá, hogy damilt cseréljek benne. Vettem hozzá egy csomag husqvarna 2,4 mm damilt.

A kérdésem az lenne, hogy kell bele fűzni? Röhej de nincs leírva a használati útmutatójában.

Én levágtam egy 8m damilt, azt ketté vágtam és befűztem kis visszahajtással a műanyag orsóban lévő 1-1 lyukba és együtt egyirányba feltekertem rá majd a szélén lévő két kis vájatba bele akasztottam, utána a külső fém karikába belepasszintottam és annak az 1-1 lyukán kivezettem a damilt és vissza tekertem az egészet.

 

Illetve másik kérdésem, hogy jó e az 1:30-as keverék neki. 4l benzinhez 1,3deci sthil olaj.

Valamint a légszűrőjét, hogy tisztítsam? Mossam ki vízzel és cseppentsek rá 1-2 csepp olajat?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

stihl170D Creative Commons License 2013.06.22 0 0 27749

Milyen lenne . A KASZA ! Csak így ! :-))

Előzmény: Gepesz35 (27746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!