Keresés

Részletes keresés

Sony Creative Commons License 2000.12.20 0 0 159
En a Westendben lattam, a Lehel ter feloli bejaratnal, egy szimpla konyvespultnal... (angol + magyar verzio)
Előzmény: cukorbogar (152)
Béni Creative Commons License 2000.12.20 0 0 158
Én a Mamutban a Libriben láttam többnek is az angol változatát.
(Honnan a fenéből kerülnek elő elektronikus változatok egy könyvből?)
Előzmény: cukorbogar (152)
cukorbogar Creative Commons License 2000.12.20 0 0 157
Köszönöm a segítséget. Az a legrosszabb így karácsony körül, hogy szívesen adnám ajándékba is embereknek, de hát nem mindenki kíváncsi rá, lássuk be...pl. a legcinikusabb öcsém, aki szabályosan kiröhögött hogy ezt olvasom (pedig ráférne, de ő túl praktikus: szerinte röhejes a Roxfort-Oxford referencia-erőltetés stb.)És baglyot hol lehet kapni?
Előzmény: Julia (154)
Julia Creative Commons License 2000.12.20 0 0 156
Ok.! Kerem!!
Koszonom!
Előzmény: Hoborc (155)
Hoborc Creative Commons License 2000.12.20 0 0 155
Ha kéred, szívesen elküldöm angolul Zip-elve mind a négy kötetet.
Előzmény: Julia (154)
Julia Creative Commons License 2000.12.20 0 0 154
En a Baross utcanal a koruton van egy idegen nyelvu konyvesbolt, ott megtalaltam tegnap elott meg az elso konyvet is. (az angol kiadasok, nem az amerikaiak talalhatoak!)
Bye.
Előzmény: cukorbogar (152)
Julia Creative Commons License 2000.12.20 0 0 153
Haho!
Nagy keresem volna: hol talalhatoak elektronikusan az egyes konyvek? Vegigneztem am a hozzaszolasokat, de semmelyik megadott www oldalon nem talaltam semmit.
Koszi!
cukorbogar Creative Commons License 2000.12.20 0 0 152
Na, szóval csak annyit akartam kérdezni, hogy melyik boltba érdemes menni, ahol lehet mindet kapni angolul, mert én eddig csak a "Goblet of Fire"-be akadtam bele. Esetleg olyan, ami sokáig van nyitva? köszi
Előzmény: H.Potter (148)
Sony Creative Commons License 2000.12.20 0 0 151
Ráadásul Rowling a szokásos testi tulajdonságot köti a rosszindulathoz - azaz a kis Dudley (nem t'om, hogy hivták a magyarban :-( ) kövér.

Dudley nem azert undorito, mert kover, hanem azert kover, mert undorito a jelleme. Olyan habzsolos igazy fogyaszto, aki mindent maganak akar! Az ilyenek gyorsan meghiznak, mert az ennivalo legnyilvanvalobb tarolasi helye a has ;)

Előzmény: Béni (140)
Feanor Creative Commons License 2000.12.20 0 0 150
Aszongya: "Voldi"... Segíccség! :-)
Előzmény: ZedIzDead (149)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.20 0 0 149
Nem stimmol, mert a varázslat ugyebár fordított sorrendben adja vissza a varázslatokat, és az már korábban kiderült, hogy Voldi a fatert nyírta ki először, csak utána jött az anyuka, aki ugyebár megvédte Harryt. Szóval lehet, hogy a fordító értelmezett egy kicsit.

[ZedIzDead]

Előzmény: H.Potter (148)
H.Potter Creative Commons License 2000.12.19 0 0 148
Nem tudom, feltűnt-e nektek is, de az angol verzióban Harry apja bukkan elő először a pálcából, míg a magyar fordításban az anyja. Tehát az angol verzióban az apa nyugtat és az anya mondja meg, mit tegyen Harry, míg a magyarban fordítva. Szerintetek ez szándékos???
olvAsó Creative Commons License 2000.12.19 0 0 147
MAry Lennox:
"Annyit írnék még, de naagyon álmos vagyok. Nincs valakinék egy Hermione-féle idő-visszaállító óra"

Az idő vissza állító óra téged nem állít át más állapotba, csak más időbe.

animágus: azt nem szabadna kihagyni belőle
lehetne pl. Harry egy magyar mennydörgő :)

olvasó

Előzmény: Mary Lennox (136)
szanzavéra Creative Commons License 2000.12.19 0 0 146
Nem tudom , velem ven-e baj, vagy ti látjátok rosszul, de én nem láttam a jellemeket annyira valószínűtlennek. Dumbledore elég halvány, de egy mesében szintew kötelező, hogy egy ilyen figura is legyen. A többiek pedig emberien jók és rosszak.Sirius pl. talpig becsületes, hűséges, de kissé korlátolt figura. Annak idején az a tréfája Pitonnnal kissé túlment a határon...Én is megsértődtem volna.Vagy Barty Kupor, senior.Ő csakugyan nagyon jól tudja, mi a jó és rossz, de ez vajon jó tulajdonsága-e?És egyébként: egy ilyen regény végül is arról szól, hogy a "hősök együtt tűzön-vízen át", aki ezt megkérdőjelezi, a műfajt kérdőjelezi meg.
Előzmény: Scyllum stellare (143)
cukorbogar Creative Commons License 2000.12.19 0 0 145
Scy, szerintem mázlista vagy, ha olyan igazgatója van a gyereknek...nekem ez a McGalagony archetípus lebegett a szemem előtt, amikor még még tanárként láttam magam. Bár lehet, hogy túl merevnek látod. Amúgy meg ez a "10 pontos erkölcs"-téma szerintem inkább csak egy utópikus cél, nem az elvárt realitás - i.e. a lécet fel kell tenni, hogy minél nagyobbat ugorjunk. Egyébként McGalagony keresztneve sem véletlenül Minerva, tisztára Pallasz Athéné vállán a bagollyal. Ikre, szegény Dumledore meg annyira Gandalf, hogy Rowling tutira kinyiffantja, hadd küzdjön Harry-Frodó egyedül és mutassa meg az erejét. A gond számomra az, ahogy Harry egyre idősödik, egyre inkább veszít emberi/gyerekes tulajdonságaiból és fennáll a veszély, hogy egyre sematikusabb hős-típussá változik.
Rozsa Creative Commons License 2000.12.19 0 0 144
Az igaz, hogy nem hülye, de nekik még az egyértelmű példák kellenek.Bár az igaz, hogy kellene egy-két jó mugli is.
Előzmény: Scyllum stellare (143)
Scyllum stellare Creative Commons License 2000.12.19 0 0 143
Az, hogy vannak ilyen majdnem 10 pontos erkölcsű varázslók a sztoriban, engem kevésbé zavar. Ne felejtsük el, hogy eredetileg kinek iródott a könyv.

Ez nem mentseg, sot inkabb sulyosbito tenyezo. A gyerek sem hulye.

Scy

Előzmény: Béni (140)
( turpi ) Creative Commons License 2000.12.19 0 0 142
Hell!

Nincs meg valakinek a Discworld nevu jatek? Akinek esetleg megvan nem tudna feltolteni valahova?

Elore is koszi!

Jo varazslast! :)
turpi

Béni Creative Commons License 2000.12.19 0 0 141
Rastaman: Baromi jó ez az oldal, amit küdtél. Letöltöttem róla a képernyővédőt, es meglátogattam a Pronunciation Guide-ot (A fontosabb tulajdonnevek kiejtését mutatja be egy bájos női hang, feltéve, hogy van hangkártyád). Pl. a Slytherin-t azt hittem Szláj-ként kell kezdeni, de nem is.
Vol...Tudodki nevének a kiejtését pedig nagyon érdekesen mutatják be.
Előzmény: Rastaman (135)
Béni Creative Commons License 2000.12.19 0 0 140
Ha már a zavaró dolgoknál tartunk, nekem leginkább a Dursley-k bemutatása nem tetszik. Alig van hozzánk hasonló mugli a könyvben, és ezek is ilyen emberi toprongyra sikeredtek. Ráadásul Rowling a szokásos testi tulajdonságot köti a rosszindulathoz - azaz a kis Dudley (nem t'om, hogy hivták a magyarban :-( ) kövér. Legalább ellenpontként bemutathatná Hermione szüleit, akik feltehetően rendes muglik.

Az, hogy vannak ilyen majdnem 10 pontos erkölcsű varázslók a sztoriban, engem kevésbé zavar. Ne felejtsük el, hogy eredetileg kinek iródott a könyv. Mellesleg talán Dumbledore-on kivül majd mindenki felmutatott eddig legalább egy kis "emberi" gyarlóságot.

Ja, és bár a kutya az ember legjobb barátja, de ez nem biztos, hogy vonatkozik a nagy loncsos szőrű fekete változatra, ami mint tudjuk a közelgő halál egyik tuti jele! :-)

Előzmény: Scyllum stellare (139)
Scyllum stellare Creative Commons License 2000.12.19 0 0 139
McGalagonyról valahogy a gyermekem iskolaigazgatója jut eszembe :))) Hmmmm... :))))

Scy

Előzmény: Feanor (137)
Scyllum stellare Creative Commons License 2000.12.19 0 0 138
IMHO jó mondod Filburt.

Perselus a kedvenc. Lupist is szerettem, ha visszatér örülni fogok neki.

A patkány kifejezetten intelligens állat, és igencsak jó a túlélőkéje. Féregfark mindkét patkányképet hozza. Mármint a közmegegyezésen alapuló pejoratívat, és az előbbi más szempontút is.

Engem is zavarnak a teljesen való- és életszerűtlenül viselkedő figurák. A legnagyobb baj, hogy maga a főhős is ezek közé tartozik :((( Túl négy köteten sorolni lehetne a figurákat, akik sohasem hibáztak és egész életükben mindig az erkölcsi imperatívust képviselték. Na ne má'... Még egy ilyen kötet és Voldemort fan leszek, dafke.

Scy

Előzmény: Filburt (132)
Feanor Creative Commons License 2000.12.18 0 0 137
McGalagonyról senki nem ír semmit. :-( Én nagyon szeretem őt! Azt hiszem, kifejezetten jó pedagógus, aki tud elfogulatlan lenni, ha kell (pontlevonás a Griffendéltől), és tud hallgatni az érzelmeire (Malfoy húzásai a Mardekár-Griffendél meccsen). Szóval szerintem nagyon jó arc! Kaphatna majd valami fontosabb szerepet is a buliban!
Előzmény: Mary Lennox (136)
Mary Lennox Creative Commons License 2000.12.18 0 0 136
Her-my-own-knee :)
Lupin a legeslegjobb!!

(Annyit írnék még, de naagyon álmos vagyok. Nincs valakinék egy Hermione-féle idő-visszaállító óra, :) )

Előzmény: Béni (123)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.18 0 0 135
Lehet, h eddig csak nekem kerulte el a figyelmemet, de egyik topicba se lattam a hivatalos oldalra mutato linket. Ime:

Hivatalos Harry Potter oldal(angolul)

Rastaman

Rastaman Creative Commons License 2000.12.18 0 0 134
Ide is beriom a masik topicba irt hozzaszolasomat

Erre az oldalra kasza hivta fel a figyelmunket.
Vmi olyasmit olvastam,h rajongok tartjak fenn, eleg tartalmasnak tunik, a szinekrol inkabb ne beszeljunk! :)
Van sok mas is a www.fandom.com-on, pl. Gyuruk Ura, mindenfele manga (ezert nem vagyok tulsagosan oda), streetfighter, simpsons, star wars meg meg mittomen, szoval aki fantasy rajongo, az nezzen korul! Tuti van Dune is pl.

Szoval az oldal:
www.fandom.com/harrypotter

Fandom= fan mint fanatic, rajongo, dom, mint domain

Ja, Dune nincs...
:(

Rastaman

Rastaman Creative Commons License 2000.12.18 0 0 133
Hm, szerintem ha ilyen listat kene osszeallitani, akkor Lupin, Perselus Piton, "Remszem" Mordon (Aurelius, ha jol emlekszem, csak nem az auror-i multja miatt?)

Rastaman

Előzmény: Filburt (132)
Filburt Creative Commons License 2000.12.18 0 0 132
A 4 gyerekkori barát... Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem Lupis prof szimpatikus közülük a leginkább... A többi olyan sablonos. Harry apja a fehér szarvassal az abszolut tökéletesség... Szerintem gázos.

Sirius mint nagy fekete kutya... A kutya az ember legjobb barátja, blah blah blah...

Féregfark. Érdekes.... Miért lesz vkiből akarattal patkány? Ez inkább előrelátás... Nem erős, de fürge és észrevétlen... Trükkös... Viszont a történet szempontjából nagyon is jól meghatározott oka van.. A patkány mint olyan "undorító". És hát csóró Féregfark sem az egyik legszimpatikusabb szerepet kapta...

Viszont Lupis (Holdsáp). Szerintem eszméletlen jó. Azzal a vérfarkas múlttal, jelennel és jövővel a nyakán van benne jó és rossz mint mindenki másban. Van benne tartás. Humor. Komolyan mondom, Pitonnal ők viszik a prímet. A többiek eléggé sablonosak néhol.

Na ennyit mára.

Filburt

Előzmény: Rastaman (131)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.18 0 0 131
Hm, szerintem Sirius inkabb magaban nem bizotts, vagyis felt, h belole konnyebben kiszedik...
Az h Dumledorenakj nincs terkepe elég egyszeru: mert a negy gyerekkori jobarat csinalta, akik titokban lettek animagusok....

Rastaman

Előzmény: cukorbogar (129)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.18 0 0 130
Bot helyett inkább pálca, Hawkes helyett Fawkes, de máskülönben igazad van :-)

[ZedIzDead.kötözköd]

Előzmény: Rastaman (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!