Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2157
Csirke sütéskor a tepsibe szoktam szórni 1 nagyobb fejet ujjnyi csíkokra vágva. A húsnak is jó, és sütve is finom a zeller.
(mondjuk a zellerkrém levest amikor csak tehetem kihagyom :-))
Előzmény: szaboildiko (2156)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2156
Juj de jó, nagyon szeretjük a zellert, amikor húslevesbe teszek mindig el kell osztani, hogy kié mennyi. Másképpen a zellert nem is tudtam hogyan kell felhasználni. Most már fogom. Köszönöm.
Előzmény: Rece-fice (2154)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2155
Ja, szóra sem érdemes... Arra való:-)
Előzmény: szaboildiko (2153)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2154
Hogy ne legyünk étlen-szomjan:

Elért a 3. receptlánc: telítődtem...
Nektek mégis elküldöm saját fejlesztésű, legolcsóbb zellerkrémlevesem recipéjét : a mennyiségek ízlés szerintiek.

Kisujjnyi vastagra szeletelt, hámozott zellert vegetás vízben jó puhára főzök.
A nagyon rostos, keményebb részeket összeturmixolom kicsi liszttel, szerecsendióval és curryvel - majd a pénztárca vastagságától függő mértékben tejszínnel sűrítem. (Ha ki akarok tenni magamért, akkor a az összes zellert összetöröm, és csak tejszínnel
sűrítek: hónap végén viszont egyre több zellerkarikát félreteszek másnapi
kirántáshoz - szerecsendiós majonézzel pompás! Aki nem rajong a rántott zöldségért, annak sajtot is panírozok...)
A tejföl is jó pénztárcakímélő elem a habarásnál! Igyekszem nem kifuttatni az összeöntött krémet, és kis rotyogtatás után levesgyönggyel, pirított kenyérkockával tálalom.
A pirítosra - ha van - sajtot is szabad olvasztani (szintén a flanc kedvéért)...

Más zöldséggel is érdemes kísérletezni - a fűszerezés lehet egyéni... Karfiollal szoktam, de még nem forrta ki magát:-))
A zeller íze karakteres, ezért lehet lazítani...
Képem nincs - el lehet képzelni - mind a 10 ujját megnyalja a vendég!
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2153
Szióka! Még egyenlőre nem szorgalmas xszemező, csak szorgalmas gyűjtögető vagyok, gyorsan hörcsög módjára el is mentettem mindkettőt, gyönyörű! Köszönöm szépen.
Előzmény: Rece-fice (2149)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2152
Rece-fice! Légyszi küdj az emelemre , mert én nem tudok küldeni, mert a gép haragszik rám, nem enged, utána már tudok irni. köszi. veramami
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2151
Lányok Nagyon köszönöm a jó kivánságokat, és a virágokat is , ...............
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2150

Néha magam se találom a kincseimet: csodaszép gránátalmás!
Előzmény: Rece-fice (2149)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2149
Szorgalmatos keresztszemezgetőknek,!

Feltöltöttem Ricamo Italiliano c. lapból néhány nagyobbacska rece- v. xszemes mintát!Majd jönnek még apróságok...
Ízelítőül a kedvencem!
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2148

Kedves veramami!

 

Csatlakozom a lányok köszöntéséhez.

 

Kívánok én is nagyon boldog névnapozást !

Előzmény: veramami1 (2146)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2147
Veramami! Isten éltessen sokáig! Szeretettel: Ildikó
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2146
Rece-fice! Köszönöm a gratulációt. családi ünnep ez nálunk. 12, 13.. Majd irok privátba
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2145
Varemami!

Te hol lakozol? Privátban is írhatod:-) A tolnai mintagyűjtemény miatt kérdem... A személyposta miatt - hátha járok arra:-))))

HOHÓ! Isten éltessen Veronikaként erőben egészségben! Ugye kedden volt a névnapod!
Itt egy virág Neked:
Előzmény: veramami1 (2119)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2144
Lliann!
Nem tévedtél: tényleg necc=rececsipke, csak az utóbbi a hivatalos elnevezés...
pl. Szomolyán sem a neccet használják.
A népviseletes kép a szomolyai legifjabb nénike, aki még rececsipkézik:-) A polgármester felkarolta a hagyományt, és van néha kiállítás, bemutató a technikából... Néhányan ígérik, h. majd visszatérnek, és megtanulják - de én vagyok az 1, aki ezt meg is tette....
Nem jársz néha a dorozsmai ócskapiacra? Lehet ott még vajon találni - elérhető áron régi kézimunkákat?
Szegeden voltam egyetemista, de sose jártam kint... Igaz, más is volt az érdeklődésem... Nohe akkoriban tanultam a vásárhelyi hímzést: annak monopóliuma volt akkoriban! De szerveztek tanfolyamot a Hódikötben! Még ma is van egy csomag fonalam:-)
Előzmény: lliann (2140)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2143
Laci! Sajnálom....
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2142
Köszönöm szépen, megkaptam, itt aztán lehet válogatni igazán.
Előzmény: Pcsiffy (2141)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2141
Küldtem, remélem jó címre.
Előzmény: szaboildiko (2138)
lliann Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2140
Nem tudom miért recét írtam mindvégig a neccelésre gondoltam fel sem tünt, hogy rosszul írom. Talán a neved a rece- fice zavart meg, bocsánat.
Előzmény: Rece-fice (2139)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2139
Lliann!

Makó? Szuper!
3. életemben virágkötő leszek....

2 éve nem élek már otthon... nem ismerek senkit, aki neccelne - tudod, arrafelé így mondták!
Előzmény: lliann (2134)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2138
Jaj ez nagyon szép, elküldenéd nekem a mintáját kérlek. Köszönöm
Előzmény: Pcsiffy (2131)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2137
Még van egy a város központban, az Andrássa úton. Nem tudom mennyire vagy ismerős, ahol van a borkóstoló (bocsi másképpen nem tudom, mert sikátorban van) azután egy pékáru, majd órás és az órás után van egy kis sikátor, no ott kell jobbra fordulnod, ha a vasútállomás felől jössz, balra, ha a főtérről és ott lesz még egy kis kézimunka bolt. De ott még nemigen jártam, nem ismerem az ellátottságát. Sajnos igen, tudom, elég drága emez.
Előzmény: Pcsiffy (2131)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2136
Akkor ezt kihagyom. (rossz tapasztalataim vannak a postával, nem szeretném hogy elvesszen)

Azt kell bepötyögni, hogy [ (kapcsos zárójel nyit AltGR+F billentyű), b, majd ] (kapcsos zárójel zár AltGR+G billentyű). Ezután beírod amit vastagítani szeretnél.
Majd kapcsos zárójelbe a /b
Ha nehézkesen megy, akkor egy txt fájlba írdd be, onnan csak be kell illeszteni hozzászóláskor.
Előzmény: veramami1 (2135)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2135
Laci!Csak postán tudom elküldeni a könyvet, ha érdekel légyszi az email cimemre küld a cimedet, és feladom. Még kérdezném Tőled, hogy mit kell megnyomni a billentyüzeten, ha kiemelni szetnék, Pl név
lliann Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2134
Tudom a RECE a lényeg és gyönyörű, csak mint volt virágkötő nem hagyhattam ki a virágot sem bocsánat, ha félre érthetően fogalmaztam.
Szerintem élnek még kevesen akik recéztek a Tápéi Háziipari Szövetkezetnek. Vásárhelyről hordták át a kész csipkéket. Egy embert én is ismertem, de már régen, azóta sok minden történhetett.
A Dél-Alföldön élek én is, kicsit délebre mint HMVásárhely, Makón.
Előzmény: Rece-fice (2121)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2133

Igen elég közel lakunk Bcsabához kb 30 km.

Gyerekkoromban a szomszédnéni megtanított azúrozni, de lehet, hogy már nem emlékszem rá. Ő még most is csinálja csodaszép dolgokat készít még ma is.

 

Előzmény: Rece-fice (2132)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2132
Pcsiffy
Ejha! Szintén Dél-Alföld?

Az azsúrt is szeretjük...
Kongréra, aidára különösen illik...
Előzmény: Pcsiffy (2131)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2131

Én igazi "tót" lány vagyok a nagymamám igazi tót menyecske-sajnos már nem él, de nem találtam semmi rece dolgot a holmija között. Neki inkább azsúrozott dolgai vannak-voltak. Szőttesek, tót kézimunkák.

Ildikó Békéscsabán csak az az egy kézimunka bolt van a centerrel szembe? Vagy tudsz esetleg olcsóbbat?

Elkezdtem hímezni az órán, de a tesóm úgy döntött neki goblen kell, mint a kép, így most számolgatom, de elég nehezen haladok vele.

 

Remélhetőleg valami hasonló fog belőle kisülni.
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2130
Jaj én is szertelen, hát most látom,hogy nem is a Lacihoz kell menjek - pedig szivesen, mert helyes fiatal ember:)), igaz, hogy a fiam lehetne - hanem a linkre. Odamegyek!
Előzmény: szaboildiko (2129)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2129
Köszönöm szépen.

Igen lent lakom dél-keleten konkrétan Békéscsabán. Tudod én kézimunkával - a kötésen kívűl - nem igen foglalkoztam. Horgolni is csak most tanultam két éve a 70 éves keresztanyámtól. Amit tudok, azt mind itt tanulom mostanában Tőletek és csak nyelek és nyelek a sok gyönyörűségtől és szomorú vagyok, hogy miért csak most kellett nekem ezekkel a dolgokkal megismerkedni és látom, hogy mennyi mindenre nincs időm.
Hiszen ahhoz, hogy az ember jól tudjon dolgokat készíteni rendesen meg kell tanulni, hozzávaló eszközök stb. ugye. Dehát hjaj sajnos az idő nagyon rövid.
Azért mentegetek én is hörcsög módjára, mint mindannyian, hátha éppen az fog kelleni, ami nincs meg és hátha éppen ahhoz lenne kedvem, ami nincs. Megyek a Lacihoz köszi.

Képzeld az "Isten hozott"-tat újból meg kell varjam a kis húgomnak, az első az öcsémé lett, nagyon örült neki, mert úgy megtetszett neki és mondta, hogy naa Ildi, ilyen nekem is kell! Hát ezt ugye nem lehet visszautasítani?!:))

Hát így vagyok én édesem a kézimunkával, nagyon örülök, hogy ilyen társaságba keveredtem, mert ez pusztán a véletlen műve volt. Bár azt mondják véletlenek nincsenek.
Előzmény: Rece-fice (2128)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2128
Ildikó!

Ha szépet szeretnél látni akkor a Lacinak ajánlott lapról barangolj szerte: A csipkeöltések szimbólumai!

Ezért vagyunk mi megszállottak Ágota, Csipke47Marika, kicsit fertőzve már CsipkeKata is... A rece Vásárhely-Orosháza környékének nagy kincse volt a háború előtt: sőt a tótok is használták nyakra-főre:-) konkrétan főkötőre... Úgy rémlik, Te is a déli végekről vagy:-))))))))

Nálunk még élő rece-központ a Bükk-alján Szomoly - járt már ott fórumos különítmény! De ez a néni a legfiatalabb ottani életben-tartója is...

LACI!

A guipure az a technika, mikor a háló fölé segédszálakat fektetnek és csipkeöltéssel hímeznek díszítő motívumokat.
Tehát g. létezik vagdalásos, szálkihúzásos munkáknál is...
Előzmény: szaboildiko (2126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!