Keresés

Részletes keresés

WWW19 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 195
szia

Andromeda utazási iroda (Székesfehérvár)
ha pesti vagy akkor ott is fel tudnak venni a buszra.
utazási időpontok
autóbusszal
szeptember 5, 12, 19, 26, és még augusztus 29.
repülővel
szeptember 6, 13, 20, 27 és augusztus 30.
Buszköltség 29.900.
(Most ennél az irodánál erre az időszakra majdnem 30 ezer 2 főre a szállás, így elég olcsón adom, mert én nem tudok elmenni, és hát az idő sürget)
Az átírás ingyenes.
Az iroda köldött nekem adatrögzítő lapot amit vissza kell küldeni nekik, ezt is oda tudom adni. Megpróbálom beszkennelni a lapokat és elküldöm mailen, és ha tényleg érdekel a dolog, akkor odaadom, és nem kell megvárnod, míg az iroda küld neked.
Ha aug 29-ig foglalsz, akkor adnak 2% kedvezményt, nem sok, de ez is valami.
Légyszíves írj nekem e-mailt, ha te nem kívánod publikussá tenni az e-mailed
zsolty_17@freemail.hu


Előzmény: ilzo29 (194)
ilzo29 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 194

Szia!

Szeptemberben kb mikor kell utazni?

Melyik irodával?

Mennyi lenne az útiköltség?

Köszi!

Előzmény: WWW19 (193)
WWW19 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 193
2 fő részére Görögországban Paralián stúdiós elhelyezés eladó
feltétel: szeptemberi utazás, az adott utazási irodával kell utazni.
ár: 14.900. Ft.
christinesmall Creative Commons License 2005.08.19 0 0 192
A fodrászom görög származású lány, ő Olympia Beach mellé jár nyaralni, mert ott laknak rokonai. Azt mondja, borzasztó rossz véleménnyel vannak a magyarokról. Minő véletlen, ő is azt említette, hogy az igénytelen, egyszerű csürhe berágja magát egy tavernába, berakja a magyar mulatóst, és azt bömböltetik egész éjjel. Persze biztosan nem csak a magyarok miatt olyan a hely, amilyen, gondoljunk csak a Balatonon leledző német vagy holland, a "nyugati kultúrát" képviselő turistákra... Én egyszer véletlenül voltam Paralián, study tour-on. Se előtte, sem utána nem állt szándékomban ott nyaralni. Semmi görög nincs benne.
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.19 0 0 191
Nem tudom, milyen a kenyér Paralián, de Görögországban máshol egészen jó. A félpanzió meg úgy kell neked, ha ilyen hülye voltál.

A cheese-saladdel belefutottál valszeg valami görög előételbe, amelyek rettenetesen finomak...
Előzmény: Tavaszutca (145)
WWW19 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 190
2 fő részére Görögországban Paralián stúdiós elhelyezés eladó
feltétel: szeptemberi utazás, az adott utazási irodával kell utazni.
ár: 25.000 Ft.
Tina83 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 189
Az nem görög sali volt hanem vmimás...nem emlékszem a nevére...
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.18 0 0 188
Ha a 4. képen látható valamit görög salátaként kaptad, akkor nagyon rossz helyen jártál.
Előzmény: Tina83 (148)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.18 0 0 187
Az nem juhtúró volt, hanem kecskesajt. Mellesleg nem árt ha tudod, azt amit mi túrónak nevezünk, mindenhol sajtnak nevezik.
Előzmény: Tavaszutca (145)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.18 0 0 186
A lukumádesz a cukrozott, lyukas fánkféle.
Előzmény: Tavaszutca (143)
IanStuart Creative Commons License 2005.08.18 0 0 185
Köszönöm a válaszokat, majd szólok ha döntöttem.
Tina83 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 184

Én azt mondom , jól éreztem magam Paralián, de nem a hely miatt hanem mert jó társasággal mentünk oda.

 

Mi is elmentünk ide-oda, de az időnk nagy részét vagy a parton vagy az apartmanba tölttük.

Az éjszaka valóban zajos . Engem inkább az idegesített hogy a tilos behajtani tábla nem jelentett senkinek se akadályt és símán behajtottak a kocsikkal mototrokkal...

Még nekünk kellett "majdhogynem" elnézést kérni ha leléptünk a járdáról ami valjuk be nem mondható járdának....főleg nem ennyi embernek, meghogy az árusok ott ültek széken stb....

 

Az apartbanba viszont csend volt, leszámítva egy- két ajtó csapkodást....

 

Mindennek ellenére még egyszer nem megyek Paraliára mert egyszer is bőven elég volt ezekből az élményekből ami elénk tárult.

Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.17 0 0 183
Szia, én voltam ott átutazóban. Pont Thessaloniki magasságában ért az éjszaka, ezért leautóztunk Paraliáig (ami egyébként tengerpartot jelent, Paralia Beach, ehe ehe ehe). Találtunk is szállást, ott aludtunk, csodálattal vegyes borzalommal néztük az éjjel kettőkor motorokat bőgető hülyegyerekek, tapló, alsókategóriás magyar, cseh, lengyel és román turistákat, akik tömegben és suhogóban vonultak az utcákon, pörköltevő "tavernákat", pizzázókat, a McDonalds-ot (!), a giroszt mustárral, kecsappal és majonézzel, papírmasé "ókori" görög díszleteket, egyszóval borzalom az egész.

Másnap indultunk tovább Kréta felé, mintegy "kiszabadulva" eme borzalomból.
Előzmény: tefi (182)
tefi Creative Commons License 2005.08.16 0 0 182
Azokból a hozzászólásokból meríts infót szvsz. akik már voltak ott.

Akik itt fikázzák a helyet azoknál 2 variáció lehetséges:

1. Legalább már 1-szer voltak ott - akkor viszont nem értem milyen alapon fikázzák a másikat, aki odamegy -amikor ő is ott volt?
2. Még nem voltak ott - akkor honnan tudják,hogy milyen ott -vki. elmondta neki, aki ismert 1 olyan embert, aki ott volt?

Nekem nincs összehasonlítási alapom 1-szer voltam GörögO-ban.
Mi is ilyen célzattal mentünk mint Te.
Közel legyenek a kirándulóhelyek: Olympos, Dion,Platamonas, Meteorák.
A maradék időben pedig heverésszek a homokba és úszkáljak a tengerbe.
Persze a Balatonba is lehet úszkálni, de nem mindegy,hogy milyen meleg -lásd tavaly és idén!!

Ennyit és semmi mást nem vártam a helytől.
Nem érdekelt,hogy az étterem szakácsa görög-e v. afgán.
Az sem töltött el különösen örömmel,hogy tudtak velem magyarul beszélni szinte mindenhol.
Sem a horvátoknál sem az olaszoknál a kutya nem szólt hozzánk magyarul és mégis jól elvoltunk!!!
A házban ahol laktunk 10 apartman volt és mindenki magyar volt -Lagzi Lajcsit nem hallottam és az éjfél körüli hazaérkezésünk után nem zajongott senki a 2 hét alatt.

Megjegyzem eddig ezt az oldalt kultúrált topicnak tartottam, de már kételkedem.
Előzmény: IanStuart (181)
IanStuart Creative Commons License 2005.08.16 0 0 181
Én jövőre tervbe vettem Paraliát, de most eléggé bizonytalanná tett egy-két hozzászólás. Az lenne a kérdésem, hogy ha nem töltök az érkezés és a hazautazás napján ott nappalokat (Értsd: Athén, Olympos, Meteorák..stb. -vel tölteném a nappalokat) akkor sem érdemes odamenni? Esetleg ugyanezen programokat melyik szimpatikusabb településen érhetem el.
Tina83 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 180

Az Orex aztán marha nagy szinvonal....he he

 

Én biztos nem megyek többet Paraliára.

Jővőre Horvátba megyünk.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (167)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.16 0 0 179
Persze hogy az. Csak a küldetéstudat mozgat :-)))
Előzmény: kanCa (178)
kanCa Creative Commons License 2005.08.16 0 0 178

attól tartok, szélmalomharc ez... :((((

Előzmény: Jacques de Molay (177)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.16 0 0 177
:-)

Igazából nem is gondolom, hogy nála lesz foganatja. Talán másoknál, akik a fórumot olvassák.
Előzmény: kanCa (176)
kanCa Creative Commons License 2005.08.16 0 0 176
falra borsó, barátom. úgysem érti. meg aztán jön majd mindjárt a gyanúsítás, hogy te meg én ugyanaz vagyok... :))
Előzmény: Jacques de Molay (175)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.16 0 0 175
És kifogtátok a legnagyobb cikit, ami abban a máskülönben gyönyörű országban csak fellelhető. Persze ez még nem ok arra, hogy védjed :-)
Előzmény: tefi (173)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 174
Paraliával egyszerűen az a baj, hogy pénzkidobás - elmész Görögországba, és akár Siófokon is lehettél volna, szinte SEMMIT nem lehet átérezni a görög hangulatból.

A másik baj, hogy olcsósága miatt nagy eséllyel lehetnek nem túl magas kultúrális szintű szomszédok az apartmanban, akik aztán reggel 6-ig istent, embert nem ismerve bömböltetik a Lagzi Lajcsit, mert ők most nyaralnak.

Sajnos mára már egy tömegturistatelep alacsony költségvetésű utazóknak, akik örülnek, hogy meg se kell szólalni külföldiül.

Meg lehet nézni - 1 éjszaka erejéig - de azt a pénzt számtalan más variációban el lehet költeni Görögországban.



Előzmény: tefi (173)
tefi Creative Commons License 2005.08.15 0 0 173
Minek kell odamenni?

Valahol el kell kezdeni nem?
Előtte többször voltunk Olasz és Horvát O-ban.
GörögO-ban még nem jártunk -ide mentünk először -ennyi.

Paraliára nem érvényes a lószar és a sok veréb efektus?
Előzmény: Jacques de Molay (171)
kanCa Creative Commons License 2005.08.15 0 0 172
nem mindenki... ahogyan én sem.. az igényesség nem pénz kérdése...
Előzmény: tefi (168)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.15 0 0 171
Tessék:

1. Lefoglalod a repjegyet a Sky-nál Athénig, úgy, hogy 1 forintos legyen, ez most (idén) megthető jövő június-júliusra. Ekkor teljes repjegy két személyre (illetékkel) 40000 forint, azaz 160 euró. A kompjegy Heraklionig (Kréta) és vissza retúr kedvezménnyel 2 főre 110 euró. Buszjegy szigeten belül a déli partra, Sougiába odavissza két személynek 20 euró. Sougiában egy éjszakára egy szoba előszezonban 20 euró körül van, tehát 14 éjszakára 280 euró, azaz összesen 160+110+20+280 az 570 euró, vagyis pontosan 142 ezer forint (Krétán, repülővel, ahova a Neckermann fejenként 200-250e forintér visz).

2. Autóval Thássos szigete olyan 200-250 euró utiköltséggel bír, komp olyan 30 odavissza, egy éjszakára a szállás olyan 20-25 euró. Számoljunk 20-al, ekkor a költség 500-550 euró, vagyis 125e forinttól indul.

Ezek a teljesen komfortos, családi nyaralások, idén (a benzin sokkal drágább). Ha egy kicsit nomádra is veszed a figurát, esetleg kempingben alszol, még olcsóbb. Paralia a legundorítóbb, leggusztustalanabb hely egész Görögországban, még Sarti is nagyságrendekkel jobb. Minek kell odamenni?
Előzmény: tefi (170)
tefi Creative Commons License 2005.08.15 0 0 170
Tavaly 2 hét Paralia- június vége-július eleje - 3 személyes apartman.
Szállás 68.000 Ft + teljes utiköltség 50.000 Ft. -oda-vissza benzin + autópályadíj.
Összesen 118.000 Ft.

Várom a javaslatot 1 kéthetes nyaralásra ennyiért.
Előzmény: Jacques de Molay (169)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.15 0 0 169
Nem teljesen értem azt, amit írsz, de meglepődnél, hogy egy kis fantáziával ugyanannyi pénzből, mint Paralia, mit ki lehet hozni.
Előzmény: tefi (168)
tefi Creative Commons License 2005.08.15 0 0 168
Nem mindenki úgy lopta össze a vagyonát és nem mindenki minimálbéren élő vállalkozó!!!

Biztosan Ők is szívesebben mentek volna repülővel vmelyik görög szigetre v. a Bahamákra.
Előzmény: kanCa (166)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 167
Hát én majdnem bepisiltem a nevetéstől ezen a hozzászóláson :)

Mégis mire gondoltál, hogy az utcai ékszerárusok az OREX színvonalát hozzák? :))

Előzmény: Tina83 (132)
kanCa Creative Commons License 2005.08.14 0 0 166

me paralia ócsó és jóóóó.... és mégiscsak görögbeee van!!! és mer magyarul is lehet beszélni a görögökkel.

 

;-)

Előzmény: Jacques de Molay (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!