Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mikky59 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 3455
Hát mindenre! Most ez komoly! Aranyárban van az alkatrész a 607-hez és mindent cserélni akarnak,mert szinte senki se ért hozzá. Nagyon jó autó,az biztos. Elektromos problémák tömkelege. Álltában elromlik. És ez is komoly! Leállsz este és reggel már nem megy a tolatóradar. Aztán ugyanigy jársz az ablakemelővel,a rádióval,a centrálzárral. A rádió és fed.computer displayt 10 percig látod,utána összefolyik rajta minden. Én most ilyenekkel szopok. Százezrekért (esküszöm) megjavitanák. Ha nem dealer-hez viszed,akkor is te vagy a burzsuj és a falusi villanyszerelő is egy havi jövedelmét követeli tőled 4 órás méregetésért,meg 3 izzó cseréjéért. Persze ha megy,akkor 220 a vége. 130-as utazónál fogyaszt 6.5 litert. Akkora csomagtartó,hogy egy fél szobányi cuccot bepakolhatsz. Ez tényleg 5 személyes autó. 4 óra alatt 500 km-ert autópályán simán lenyomsz. Én Rotterdamba menet 1500km-t 13 óra alatt megteszem. Kb ennyi.
Előzmény: stdt (3451)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 3454
Szia!

Lehet venni bármelyik szervizben, kb. 1000 Ft.
Előzmény: joco012 (3453)
joco012 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 3453
Nincs meg valakinek véretlenül a magyar kezelési útmutató vagy honnan lehet letölteni?
joco012 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 3452
köszi máté! Sikerült beállítani a fényszórót most jól visz.
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3449)
stdt Creative Commons License 2009.12.09 0 0 3451

Sziasztok!

 

406 TD-ém van, váltanék 607-re.

A 2.2 HDi-re gondoltam.

Mit tanácsoltok, mikre figyeljek oda vásárlásnál nagyvonalakban.

2004-05 körülit szeretnék.

 

Előre is köszönöm!

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 3449
Szia!

Gratulálok az új szerzeményhez!

A navigációval kapcsolatban, néhány hozzászólással ez előtt kérdezte valaki ugyanezt, kérlek olvass vissza egy kicsit, nem szeretném még egyszer leírni. Szerintem ott kitértünk minden eshetőségre.

A tompítottal kapcsolatban. Valószínűleg azért nem találod a kapcsolót, mert automatikus lámpamagasság állítóval rendelkezik az autó. Amennyiben szerinted nem jól van beállítva a magasság, úgy érdemes beállítani. Gondolom tudod hogyan zajlik egy ilyen dolog. Egyébként az állítási lehetőséget a lámpa hátulján lévő automatikus lámpamagasság állítón találod, egy műanyag imbusz csavart kell tekerni.

Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: joco012 (3448)
joco012 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 3448
Sziasztok. Most vettem egy 607-est 2.2-es hdi nagy kijelzős. A két jobb felsö ikon a gps-é de sötétebb mint a többi és rá se lehet menni mi van ilyenkor? meg a tompitott igen le ver de nem tudom hogy kell állitani nem találok kapcsolot.
acsi65 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 3447
Köszi. utána érdeklődök.
mégegyszer köszi a segitséget
Előzmény: Mikky59 (3446)
Mikky59 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 3446

peugeot SW PÓTÜLÉSEK,207 karosszériaelemek,légzsákrendszer,206,307,406,407,607,Partner,Citroen Xsara,Picasso,Berlingo alkatrészek nagy választékban,gyári,bontott és utángyártott karosszériaelemek kedvezménnyel!FAP SZŰRŐ FELÚJÍTÁS GYÁRI TECHNOLÓGIÁVAL!!!

  • Ár: 0 Ft
  • Feladó: Peugeotrade
  • Telefon: 06209612761
  • Referencia szám: 8514275
  • Hely: Budapest XX. ker. - Pesterzsébet
Előzmény: acsi65 (3441)
Jorgi_607 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 3445
Nagyon köszönöm a helpinget, holnap kihívom látógatóba a puttonyával együtt, aztán leírom, mit alkotott...
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3444)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 3444
Szia!

Én ismerek egy emberkét, bárhová kimegy házhoz is.
Komoly cuccal dolgozik (Würth). Nekem már kétszer is segített.
Nem tudom az igazi nevét, mindenki így hívja: Mikulás.
http://autosegely.extra.hu/

Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Jorgi_607 (3443)
Jorgi_607 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 3443

Sziasztok!

 

 

SOS óriási segítség kellene. Tud valaki PC diagnosztizálni (Peugeot 2000 szoftverrel)? Már felgyülemlettek a problémák, amiket csak géppel lehetne megoldani, meg persze olyan kolléga segítségével, aki érti is amit csinál (nem csak a szokásos szervizes dolog, hogy hiba listáz-töröl, aztán persze embernek fingja sincs, mi is volt a hiba oka). Nem ingyen kérem persze...

 

 

Köszi

Mikky59 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3442

FAP folyadék van benne?

Ha nincs,akkor nem is fog kitisztulni!

A Sárkánynál a Nagykőrösi uton elég normálisak voltak. Fredibeni-ról meg inkább hallgatok.

Nekem is az a tapasztalatom,hogy segghülyék a szerelők. Alkatrészcserélgetők. A komputerük meg csak azt mutatja ki pld. hogy generátorhiba. Igen,meglazult egy vezeték,de ők kicserélik az egészet és ujra jó. Persze,mert meghuzta a meglazult kábelrögzitő csavart,amikor felrakta!!!! Lelketlen,minimálbéres,taknyos kölykök,vagy idióta vén hülyék. Tisztelet a kivételnek. De azok rögtön odadják a telefonszámukat,hogy este hivd fel,mert nekik felfordul a gyomruk ettől a rablástól. Engem kiröhögtek,hogy miért sokallok 320 000 Ft-ot egy ablakemelő kapcsolóért,meg egy fedélzeti komputer LED-ért! Ami gyári hibás volt!

Előzmény: acsi65 (3441)
acsi65 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3441
köszi. megprobáltam a kiégetést nem jött össze, de egy probát megért. kösz a segitséget. a probléma az , hogy két szakszerviz se mond ugyanazt. ha nemtudja megcsinálni akkor is elkéri a pénzt, csak azért mert látta a kocsit, majd másra fogja.
mindegy kihez megy az ember, a szakszervizbe is olyan emberek vannak akiknek közük sincs az egészhez. ha valaki szerelt már autot az többet tud. a szakszerviz csak a programok miatt vannak, megcsinálni már csak kisérletelzés. 50 évesen is csak tanulonak tartom a 99 %-át. az ember kifizetné az összeget csak jo legyen. de hiába fizeted ki, akkor se jo, mert a hozzáértés 0000000000f és mehetsz tovább hátha valaki egyszer tudja mit kell csinálni 3 percig. csak ez a végén sok száz ezer az egy forint helyett.
Előzmény: Mikky59 (3440)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3440
Még valami. Azt hiszem,hogy hülyeséget irtam,mert nem UTC hanem FAP folyadék! Nem tudom honnan vettem. Ha valakiből hülyét csináltam ezzel,akkor bocsi.
Előzmény: Mikky59 (3439)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3439

Elnézést kérek mindenkitől,aki esetleg azt hitte,hogy én valami katalizátor szakértő lennék. Nem!!! Most leirom,hogy mi történt velem.

Vettem egy 2000-es 2.2 HDI-t 5 éve,110 000 km-el. Városban használtam kb. 1000 km-t. Egy idő után kijelezte,hogy valami gond van a motornál,de semmit nem vettem észre. Telefon a dealernek,szerelőt adott az meg azt mondta,hogy csinál néha ilyesmit. Lehet,hogy egy tized másodpercre van valami gond csak,de a komputer regisztrálja és ennyi. Szarjak rá. Kimentem Olaszba. Visszafelé leesik a teljesitmény,ujra lámpa,csekkokom és kiirja,hogy a környezetvédelmi rendszer meghibásodott. Leállitom,ujrainditom és megy normálisan. Otthonról megint hivom a szerelőt,behiv. Ellenőrzés,semmi. A motorhiba jelző lámpa állandóan ég,de semmi hiba. Hollandiába megyek. Egyszercsak teljesitmény ujra minimum. Ujra inditás,rendbe jön,a fogyasztás 10-12 liter-re emelkedik. 6-7-ről. Visszafelé Bécsnél ujra átmegy trabantba,de már ugy is marad! Elviszem másik dealerhez. Komputeres ellenőrzés és jön egy szerelő,aki az adatok alapján rögtön köpi,hogy katalizátor+részecskeszűrü súlyos eltömődés van. Mivel az emissziós érték túl nagy lenne,ezért visszaveszi a komputer a gázt,ezért nem megy. Megoldás? 500 000Ft,minden csere! Na mondom kösz. A szomszédom,aki egy másik Peugeotban melózik,azt mondja,hogy vigyem hozzájuk.

A többit már részletesen leirtam. Megoldódott 50 000 Ft-ból! És ez nem valami gányolás,a használt katalizátorokat gyárilag ugyanigy ujitják fel!!!

Előzmény: Mikky59 (3438)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3438
Ha üres a tisztitófolyadékos tartály,akkor már nem hiszem.
Előzmény: acsi65 (3437)
acsi65 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 3437
bocs, hogy megint irok. nagyon lomha lett az auto. ha már vissza fogta az autot akkor már nem lehet kiégetni? mindenképen kell az ultrahangos tisztitás?
Előzmény: Mikky59 (3427)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3436

Köszi

Végre valaki. Egyszer emlitették,hogy ha gally környékén van a pótakksi,akkor csinálhat ilyen hülyeségeket. De nem nagyon hittem benne. Most megpróbálom és beszámolok róla. Senki ne feledje,hogy a 607-es elértéktelenésének fő oka az,hogy vagyonokért akarnak,persze mindent cserélve,piti dolgokat megjavitani!!!!!!!!

Előzmény: cacak (3435)
cacak Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3435

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon. Három hónapja vettem én is egy 2.2.HDI-t. Hasonló jelenségek voltak nálam is. Álló motornál jöttek sorban az üzenetek légzsákhiba, ABS hiba, fékhiba,stb. A tükröket hol nyitotta, hol nem. A bal oldali ajtót a központi zár nem mindig nyitotta ki, és a rádió magától kikapcsolt, vagy néha lefagyott (kocsi leállítása után tovább szólt, nem lehetett kikapcsolni). A fórum végigolvasása során, ami nem volt egyszerű kezdtem el gyanakodni, mivel a legtöbb hiba pár napos állás után jelentkezett, és kibontottam a csomagtartóban lévő akkumulátort. Gyári francia feliratok, az autó 8 éves...Vettem bele egy újat, azóta lekopogom az összes hibajelenség elmúlt. Nem mondom, hogy neked is ez a baj, de hátha tudtam segíteni a tapasztaltakkal.Üdv.

Előzmény: Mikky59 (3434)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3434

Köszi Máté

Azért irtam le a többi hibát is,mert arra gyanakszom,hogy lehet valahol egy közös pont,egy csatlakozó,vagy ilyesmi,ahonnét eredhet ilyen hibák forrása. Talán valamelyik,nem látható helyen levő. A motortérben van ilyen,de az jó. Ebben a kocsiban van annyi elektronika,hogy ember legyen a talpán aki tipusismeret nélkül kiméregeti. A dealer,meg cserélni akar mindent,ja én meg fizessem. Millió körül lenne!!!! Talán eszedbe jut,vagy valaki másnak,hogy az ablakemelő,a bal hátsó tolatóradar szenzor,a tempomat kapcsoló,és a rádió erősitőnek van közös pontja,ahonnét eredhet a hiba. Előre is köszi mindenkinek!

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3433)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3433
Mikky 59!

Ilyen rádió probléma már volt itt valakinek. Én ilyennel nem találkoztam még. Nekem RM2 rádió van benne, annak a hátulján asszem két kábelköteg van, elképzelhető hogy ott van valami probléma - de ez csak egy nagyon gyenge találgatás a részemről.

Jorgi!

A leírtak alapján szerintem nem jó a meghajtó egység, de azért megér egy próbát, hogy az összes kábelt leellenőrzöd hogy a helyén van-e.
Jorgi_607 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3432

Hello!

 

Először is köszi a választ. Az a helyzet, hogy a 2 ikon, amit említesz, ott van a felső sorban, de nem aktív. Azaz el van sötétülve, nem megy rá a kijelölés. Iránytű meg egyéb helyen (alul, felül, sarokban) egyáltalán nem jelenik meg. Meg tudod nézni (ha esetleg ilyen típusod van), hogy az egység fizikai bekötésénél milyen csatik mennek a fejegységbe? Vagy amit leírtam azt jelentheti, hogy biztosan kuka az eszköz?

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3430)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3431
Szia
3416 alatt irtam a kocsi hibájárol. Nem tudsz segiteni? Látom vágod az elektronikát.
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3430)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3430
Szia!

Összesen 6 ikon van a kijelzőn. Ebből a felső sorban az utolsó kettő vonatkozik a navigációra. A gyújtás ráadása után néhány másodperccel aktív kell hogy legyen mindkettő. Ha a kijelzőn nincs ott a kis iránytű (general info. módban, vagy nav.guidance módban), akkor nem jó a meghajtó egység. Ha ott van, de a térképet nem lehet megnyitni, akkor lehet hogy a lemez rossz, vagy valamelyik kábel nincs a helyén.
Ha rossz, érdemes nézni bontott autókból ilyen egységet, ugyanis az új igen drága.

Remélem tudtam segíteni, várom hogy mire jutottál.
Előzmény: Jorgi_607 (3429)
Jorgi_607 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 3429

Kedves márka- és típustársaim!
 
A következő igen nagy problémával fordulnék hozzátok: van nekem egy 2001/12-es 607 3.0 V6 24V Pack. Igen-igen szeretem a vasat, eddig nem is volt vele gond. Nagy kijelzős egyébként. Most viszont kellene használnom a navigációját (eredetileg egy 2004-es gyári franciao. térkép volt benne, de az ugye nem nagyon jó budapestre, azzal viszont azt hiszem talán működött...), vettem is sok pénzért egy írt 2009-2010 kelet európát, de nem ismeri fel, vagy olvassa. A tünet a következő: beteszem, beszívja, majd lehet hallani, hogy pörgeti, jár a fej, majd megáll. Ezt a ciklust ismétli addig, amíg le nem állítom az autót és ki nem kapcsol. A lemezt nem adja ki semmilyen módon, akárhányszor, akármennyi ideig nyomom a gombot. Adalékok: szétszedtem a VDO fejegységet és manuálisan kibogarásztam a CD-t, valamint megpucoltam az optikát, meg a belsejét, hátha csak ennyi a gond. Nem, a hiba ugyan az maradt. Az alsó nyáklapon van egy bővitő/kiegészítő modul, talán a szoftver, amin van egy fehér verzió matrica: PSA 6.1. Még két érdekesség: nem világít a POWER LED a fejegység elején és a hátsó 2 soktűs csatiból csak a fehér van bedugva, a feketébe semmi (egyébként kiépítve sincs olyan kábelcsatlakozó, végignéztem az egész csomiban a kábeleket). Mi lehet a gond? Először kellene frissíteni a szoftverét, mert új a térkép? Vagy az írott CD a gond (lassan írtam)? Esetleg hardverhiba?

 

Nagyon várom a segítségeteket...

 

 

Köszi

acsi65 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3428
köszi. megprobálom.
Előzmény: Mikky59 (3427)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3427
Megirtam volna! Egy szomszédom melózik egy dealer-nél. Ő intézte. Gondolhatod! Én csak lapitottam a 400 000-es ajánlat után 50000-ből meguszni. Nézz utána,én már elköltöztem onnét és kellemetlen volna ilyenért felhivni! Nem hiszem,hogy bonyolult volna. Próbáld meg a tisztitást,amit irtam. A tanksapka nyilásánál van a folyadék betöltésének a helye. Aláfekszel és meglátod. A szervizben is egy csövön,kézben tartva töltik fel. Ha nem vette el a teljesitményt,akkor még nem hiszem,hogy ultrahanggal tisztitani kell. Nézz utána a gázolajos feltöltésnek és ha ugy gondolod,akkor hajrá! Nem hiszem,hogy kárt tennél benne! Ja az enyémet ugy visszavette,hogy egy kamion letolt egy emelkedőn,aztán meg mikor kipucolták,akkor 210-et ment(azóta is)!!!! Tehát észre vennéd,ha ez lenne!
Előzmény: acsi65 (3426)
acsi65 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3426
nagyon köszi a segitséget és a tanácsot. esetleg a cimet vagy telefonszámot nemtudod a maszeknak? egyébként már egyszer kiirta, de utána megszünt tankolásnál.
Előzmény: Mikky59 (3425)
Mikky59 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 3425
Akkor a következöt javaslom: menj el egy Peugeot kereskedésbe. Mondd el a hibát. Kimérik computerrel,hogy mi a hiba. Ha katalizátor eltömődés az ok,akkor csend! Majd közlik,hogy minden csere,több százezer a költség. Mire te,kösz ennyi pénzem nincs. Fizetsz pár ezer forintot,aztán szarsz rájuk! Budapesten,Angyalföldön van egy maszek,aki ultrahangos tisztitóberendezéssel kb. 10-20 ezerért kipucolja a katalizátort. Leszereled,elviszed. Lehet,hogy ök is megcsinálják helyben. Semmi különös munka,berohadt egyszerü csavarok. Ha szakad,kicseréled,pár forint csak. Készülj rá,hogy még órákig rezegni fog,tehát nem lehet azonnal visszaszerelni és indulni vele. Ha UTC folyadék is kell hozzá,azt helyettesitheted gázolajjal. 10 ezer literje az UTC-nek és a gázolaj szinte ugyanolyan jó. Ezt olvastam valahol. Nekem UTC feltöltéssel eggyütt kb. 50000 Ft-be került. Mindenestül. Peugeot dealer nem fogja ajánlani,mert 180000 Ft egy uj katalizátor,ezen 40% haszna van! Rád ver még computer cserét,meg egy csomó szart és lesz vagy 400 000 Ft a vége! A diesel katalizátor örök életü!!!! Csak tisztitani kell 80 000km-ént. Ez 5 perces müvelet. Befecskendezés,motorpörgetés stb. Ha sokat városozol,csak akkor tömődik el! Normál esetben a teljesitményt is lecsökkenti az elektronika,ha ez még nem történt meg,akkor lehet,hogy segit az is,hogy 5 percig mész 3000 majd 5 percig 4000 majd 5 perc 5000-es fordulaton. Ha minden oké,akkor ki is tisztul és kész! Meleg motorral csináld. Előtte nézd meg az olajnivót is. Az UTC (tisztitó,kiégető) folyadékot minden tankolás után fecskendezi be! Tehát,ha 2000 Ft-ént tankolsz,akkor annyi UTC-t fog benyomni,ami elég lenne 10 szer ennyi üzemanyaghoz is! Semmi gond,csak nagyon fogy,10 000-ért literje! Ugy számol,hogy 60 liter üzemanyaghoz 1 spricc. Érzékeli a tankba dugott pisztolyt és erre reagál! Remélem segitettem. Ja ezt én már lejátszottam! 607 2.2HDI
Előzmény: acsi65 (3424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!