Keresés

Részletes keresés

Xaxonos Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7664
Szerencsés vagy hogy ilyeneket meg tudsz enni. Mi,ha már furcsán néz egy állat azt sem esszük meg. Abban igazad van hogy lehet amit a tescoba vesznek az még gázabb de engem nagyon zavarna hogy valami már életébe bele rágcsált a libámba. Nehari meg de engem kirázott a hideg a soraidtól most. Birlak de ne hivj meg ebédre. :)
Előzmény: edit111 (7643)
hvgabriella Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7663

Szia!:)

Azért, mert elvileg nem kotlik, még tojik. Ergo ha nem is kotlik még ki lehet keltetni a tojásait.

 

Előzmény: inmi (7660)
juhosttt Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7662

Én sehol nem olvastam, h kotlanak-e vagy sem. Valami hiteles írás is van erről?

Amit olvastam, hogy javítónak jó a landeszi liba. wikipédiában olvass utána.

 

Sokan mondják, hogy a keltetőben kelt jószág sem kotlik.

Nekem húshibrid-sussex(keverék sussex) tyúkokból 5 kotlott meg, ebből 4 sikeresen megült és költött is. DR.weis-nek állítólag a pekingi vagy vmi más nem kotló típusu kacsája ült meg állítólag.

A keltetőben kelt kacsáim sorra kotlottak el, igaz csak 4 db érte meg azt a kort, a többit levágtam az aktív tojásszezon után.

 

Arról se olvasni sehol tudományosan, hogy a keltetőben kelt jószág nem kotlik el. Ez a hülyeség onnan kelhetett szárnyra, hogy sokan olyan fajtákat keltetnek, elve nem kotlanak, de mégis ilyen háztáji fajták/hibridek. De lehet más az oka, mindegy.

 

Előzmény: inmi (7660)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7661

Nem tetted hozzá, hogy ez a libavágás kóser módra. :)

 

Előzmény: inmi (7659)
inmi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7660

Azannya... akkor vehetek jövőre megint libákat, mert az enyémek biza landesziek. Nem baj... levágom őket, a tányéron meg mindegy, hogy kotlottak vóna-e.

Előzmény: felvidékipéter (7654)
inmi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7659

Várjál, kinyitom a dokumentumot, az asztalra mentettem el,. egyik topictársunk tette közkinccsé:

 

"

Na jó kiírom ide, aki akarja használja, de kérem senkinek nem vagyok kíváncsi a beszólására.

Sajnos az elmúlt időben kifogtam 2 elmebeteget, nem hiányzik a magas vérnyomásomnak :S

Persze én se vagyok normális, hogy felvettem a vita fonalát :D :

 
Szóval lehet nevetni: kivasalom a kacsát- libát. Anno egy zsidó ismerőshöz mentem, mert neki elpusztultak az ikerbárányai, de a jó anyabirka már kitőgyelt. Nekem meg volt épp 2 cumisüveges báránykám, kölcsönadtam őket. Így nekem se kellett cumiztatni-venni a tejet-, neki meg nem gyulladt be a birkacici :)
Nos éppen egy munkásuk pucolta a vadkacsákat...lestem ám nagyon, ellestem :))
Szükséged lesz 1 asztalra, egy pamut konyharuhára, egy régi, de működő vasalóra.Az ismerős gázon melegítette a régi szenes vasalót, én egy régi elektromost használok. Ha nagyon-nagyon rossz időben kapod el a kacsát, akkor egy szemöldökcsipeszre. Ja és 1 tál vízre.
A kinyúvasztott kacsát tedd magad elé az asztalra, feje a bal kezed felé essen. A ruhát mártsd vízbe, picit csavard ki, takard be a kacsát vele. Picit húzd a ruhát a fej felé, ezáltal a gőz könnyebben megy be a tollba. Ezután jól vasald át a ruhát a maximumra állított vasalóval. Jól nyomd rá, a kacsesznek már nem fáj. Vedd le a ruhát, és ha jól csináltad, nagyon könnyen jön ki a toll- és tok is. Addig ismételd területről-területre míg van toll rajta. Ha a tokból 1 centi kinn van az is kijön. 1 kacsa kb 6-7 vízbe mártásból megvan. hasa-háta-2 szárny 2 oldala-meg a nyak
 Egy a fontos, esős időben ne vágj kacsát, mert olyankor átkenik magukat faggyúval, nehezen megy át a víz, akárhogy is pucolnád.
Évek óta így pucolom, helyben senkinek nem árulom el. Segíteni viszont például a hentesünk feleségéhez mentem. Csak lesett, mert azt hitte viccelek. Szóval ez nem vicc.
Ennyi, sok sikert a vállalkozó kedvűeknek! Remélem  lesz aki kipróbálja, mert nekem nagyon megkönnyíti a pucolást ez a trükk!
Üdv Gabi"

 

Előzmény: Dalmi75 (7658)
Dalmi75 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7658

Könyörgöm!!!

Ma apósommal levágtunk 2 kacsát,pontosan úgy pucoltuk mint ahogy a csirkéket szoktuk...:(( a 2 kacsát 6 órán át pucoltuk...:((

Csirkét mindig tartottunk,kacsát eddig még nem...most van 20 darab.

Biztosan van a kacsa pucolásra is valamilyen módszer...Kérhetek segítséget??

Előre is köszönöm! (természetesen az eredményről beszámolok)

Dalma

Előzmény: hvgabriella (7018)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7657

a parlagi ludak a legjobb kotlók, vagy ha tisztavérueket szeretnél akkor a szlovák dunamenti lúd, cseh lúd, frank lúd, fodrostollú lud stb kikeltik a kislibákat.

Előzmény: hvgabriella (7656)
hvgabriella Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7656

Szia!

Én sem tudtam, hogy libánál is van ilyen.

De gondolj csak bizonyos tyúkfajtákra! Tyúknál is van, amelyik minimális, vagy semmilyen kotlási hajlammal nem rendelkezik, és vannak a jó kotlósok. :)

Előzmény: Muity Mijo (7655)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7655

Na jó, ez nekem magas ....

Előzmény: felvidékipéter (7654)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7654

hello, az az oka hogy kotlás ellen lettek szelektálva, ha el is kotlik nem uli ki a tojásokat.

Előzmény: Muity Mijo (7648)
hvgabriella Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7653

Nos én is szagulok az egészségügyhöz.

Aki eszi, egye.

De én is dettó szem előtt tartom, hogy akik évente meghalnak gombamérgezésben,azok is extra magabiztosan értettek a gombákhoz.

Meg az okos katonák, akik nyárson sütöttek,  finom volt, csak a nyárs mérgező...

Nem kívánom ragozni, de ez a példa jut eszembe: Barátnő koraterhes, vetélésre utaló jelekkel. Mondom: azonnal orvos. Erre az okos válasz: még korai,mert neki amúgy se volt soha vetélése..

Szóval csak annyi, hogy hibázni nagyot csak egyszer lehet.

Előzmény: Muity Mijo (7652)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7652

Esete és embere válogatja. Hidd el, nyitott vagyok a különlegességekre, ettem én már ürgét, nutriát, kecskebékát, éticsigát, varjút, osztrigát, polipot, semmi gondom velük, de az általad melített némely vad és a gombafélék óvatosságra intenek.

Nem véletlen ugye például, hogy a vaddisznóhús kizárólag szakember bevizsgálását követően használható fel kolbásznak, szaláminak.

De gomba esetében is akad a baráti köröben olyan Székelyföldön, aki úgy ismeri a természetet, mint a tenyerét, aztán mégis kevés híján belehalt egy mérgező gomba spóráival fertőzött rókagomba fogyasztásába.

Ha gyógyszerész vagy, akkor vélhetően tisztában vagy azzal mi és hogyan fogyasztható, de ez olyasmi, mint annak a 14 éves bajai kislánynak az esete (a Pandúrból tolta a bicaját a Sugó-hídon gyalogolva), akit rendőrök először alkohol és narkó szondával ellenőriztek, majd azzal gyanúsítottak meg, hogy esetleg a fagyijában lehet kábítószer és megszagoltatták a kutyájukkal. Nem ért hozzá az orrával, de a kislány számomra érthető módon mégis nagy ívben elhajította a melegtől csorgó finomságot. Szerencséje volt, hogy a zsaruk nem büntették meg szemetelésért.

 

Előzmény: edit111 (7651)
edit111 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7651

Jaj de jó, akkor még van 4 napom!:)  Gyógyszerész vagyok, tanultam valaha mikrobiológiát, igaz, nagyon régen volt. Nem kell, hogy higgyetek nekem, csak gondolkodjatok józanul: kapott valaki  veszettséget vadállat húsának elfogyasztása miatt? (fácán, őz, nyúl, vadkacsa stb.) Végeznek veszettség elleni vizsgálatot a vadakon? Nem, megesszük nyugodtan. Soha egyetlen vadat sem harapott meg róka, és a vad esetleg túlélte? Dehogynem. Nem számít. Megesszük, és nem lesz bajunk, még ha hordozza is az az állat a veszettséget. Az evéssel nem a véráramba, hanem a tápcsatornába kerül a libasült, amit előtte sterileztünk a sütőben. A veszett rókát megfogni szerintem veszélyesebb, mint a megharapott állatot megenni. Lehet a kezeden apró seb..., stb. Erre iszom egy sört....hátha fertőtlenít :)

Előzmény: juhosttt (7650)
juhosttt Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7650

A madarak valóban nem fogékonyak a veszettségre, de hordozzák, és épp így terjedhet. Mondjuk utána kell nézni, hogy a vírus milyen hőfokon pusztul el. Nem minden pusztul el sütés hatására. Én nem foglalok állást hogy helyesen döntöttél-e. Ha elkapjátok a veszettséget 10 napon belül a tünetek elkezdenek jelentkezni.

Előzmény: edit111 (7649)
edit111 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7649

Te kihagyod, én nem. Így nem lehet a fertőzést elkapni. Minket ugyanis nem harapott meg sem a róka, sem a liba. Márpedig fertőzött állat nyála kell, hogy a vérbe jusson a betegség kialakulásához. A madarak egyébként sem fogékonyak  a veszettségre.  A sütéssel pedig sterilezed az állatot.  Ezerszer inkább megeszem a saját libám, még ha róka harapta is, mint a tescogazdaságosat. Nem buzdítok, csak megnyugtatok. Hátha van még olyan, akinek elkapta a róka a madarát, és az túlélte. Nyugodtan süsse vagy főzze meg! Nem kell pazarolni. A megharapott kacsát is meg fogjuk enni, igaz, már kutya baja.

Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7648

Hoppá: "a landeszi nem kotlik el"!

 

Nekem ez nem áll szándékomban, de megleptél. Mi ennek az oka?

 

Előzmény: felvidékipéter (7647)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7647

szia Feri, nekem vannak eladó libáim, van szlovák parlagi liba, ami elkotlik, meg butykos liba is, és Virtrol vagyok komáromtol 18km, ha erdekel jelentkezz tsz 0905655829, 0903429427

ps. a landeszi nem kotlik el

Előzmény: feri7111 (7621)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7646

ha valakit érdekel van 2viador gunaram és 2 bütykös gunaram! már lassan mindeggyik udvarol, és sajnos már dúl közöttük a harc :S

+1 vadliba gunár

Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7645

Két éve a két hobbi-barim átszökött valahogy a szomszéd kertjébe, és az egyik naná, hogy megtalált egy olyan addig rejtett aknát, mely fedele félrecsúszott és egy fugába valahogy beszorult az egyik hátsó lába. Menekülvén addig kapálózott, míg az aknatető annyira félrecsúszott, hogy a bari belezuhant az aknába, mégpedig olyan szerencsétlen módon, hogy a lába továbbra is beszorulva maradt, de fejjel lefelé a levegőben függve elpusztult csórikám.

Mindezt rövidesen észrevettük, rohantunk kimenteni szegényt, de mire sikerült kihúzni már nem élt. Nem élt, percekkel előtte lehelhette ki a lelkét, még meleg volt, és sógorommal nagy dilemma előtt álltunk.

Na most, ezt az állatot egy vágóhíd úgy feldolgozta volna, mint a sicc, de mivel mi évente szoktunk lebarnulni, ugyan fájó szívvel és korgó gyomorral, de inkább a temetés mellett döntöttünk.

 

Egyszóval: bátor voltál, vagy inkább merész ...?

Nagy pecásként a nagybátyám nyakába kullancs fúrta be magát. Még időben észrevették és egyik doki haverja megnézte, majd alaposan kivizsgálták. Igen: Lyme-kóros lett. Bika erős szervezettel, lórúgásnyi injekciózással mintegy fél éven át kezelték, amikor gyógyultnak nyilvánították. Piszok nagy szerencséje volt.

 

Én a helyedben konzultálnék megbízható orvossal.

 

Előzmény: edit111 (7643)
hvgabriella Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7644

Jujj!!

Az, hogy Te megetted az a saját felelősséged, de ne buzdíts senkit arra,hogy róka által összeharapdált állatait megegye!

A fertőzés leggyakoribb formájában a veszett állat harapás útján a sérült bőrfelületen keresztül a nyálával juttatja be a vírust a szervezetbe, véráram szállítja a vírust a szervezetbe szét.

A vírus nyállal csak az agyvelő fertőződését követően ürül intermittáló (szakaszos) jelleggel. A lappangási időt befolyásolja a harapás helye (központi idegrendszertől való távolsága) és a megharapott testrész idegekkel való ellátottsága, mivel a vírus az idegpályákon halad (kb. 3 mm/óra sebességgel) a központi idegrendszer felé, illetve az idegsejtekben képes nagymértékben elszaporodni.

 

 

Te magad írod:"a veszettség csak harapással fertőz, vagy ha valami módon a véráramba jut a kórokozó. 

A combja belső felületét olyan csúnyán szétmarcangolta a róka, hogy a fél combot ki kellett dobnom. Nem gyógyult volna soha be a seb."

 

Szóval, én köszönöm, de kihagynám a rókanyálas libasültet. Se patkány, se görény tányérjából nem eszem.

Előzmény: edit111 (7643)
edit111 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7643

Sziasztok,

hétvégén megettük a beteg libát. 1 hétig tömtem, aztán egyik reggel annyira tátogott szegény, azt hittem a légcsövébe ment a kukorica. Inkább levágtam, minthogy elpusztuljon. A combja belső felületét olyan csúnyán szétmarcangolta a róka, hogy a fél combot ki kellett dobnom. Nem gyógyult volna soha be a seb. A légcsövében nem volt 1 szem kukorica se, talán a melegtől tátogott.  A mája már szép világossárga volt, de elég kicsi. A sültje is finom volt.  Ne féljetek róka által megharapott állatot megenni, a veszettség csak harapással fertőz, vagy ha valami módon a véráramba jut a kórokozó. Pl. megnyúzol egy veszett rókát, és van egy seb a kezeden. Az már tuti halál.  Ha félni kellene rókaharapott állat megevésétől, akkor sosem lenne biztonságos fácánt, vadkacsát, vagy őzet enni.  (A tömés nagyon macerás dolog. Létezik valami egyszerű készülék erre?)

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7642

akkor jó:D csak nekem is furcsa volt a gunaram... elöl bütyök, hátul búb XD 2szarvúúú... csak nem kecske XD

Előzmény: CsendesB (7638)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7641

Visszatérve: úgy mégis, kb. hány baromfi zabált fel 1 mázsa oltott meszet ilyen rövid adő alatt?

 

Előzmény: japipapa (7632)
terania Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7640

Budakalász

Előzmény: CsendesB (7639)
CsendesB Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7639

Megkérdezhetném mere felé laksz.

Előzmény: terania (7636)
CsendesB Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7638

Szia, nekem általában szokot ilyen bubos libám lenni minden évben, szerintem ugy alakul ki ez is mint a bubos kacsa, de ugyanugy megnöl szerintem ez nem betegség.

Előzmény: Gyuri1027 (7635)
terania Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7637

 

Hopp, ez lemaradt!

Előzmény: terania (7636)
terania Creative Commons License 2012.08.22 0 0 7636

Érdekelne valakit néhány fodros liba?

 

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 7635

helló:)

 a legelső képeden lévő libának a fején dudor van... ez mitől van? mert az én ,,vezér" viador guaramnak is ilyen a feje talán picit kissebb

Előzmény: CsendesB (7625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!