Keresés

Részletes keresés

szilascet Creative Commons License 2015.06.13 0 0 39014

Ami azt illeti, szerintem hétvégén és nyári délutánokon a Szentendrei-ág, különösen az alsó szakaszon már nem igazán alkalmas hagyományos kajakkal élvezetes kajakozásra. Tengerivel nem okoznak gondot a motorosok, de a hangjuk akkor is zavaró. Vagy reggel korán kell evezni, vagy inkább a főágra menni, az legalább széles, mindenki elfér.

Előzmény: SzeZo (39013)
SzeZo Creative Commons License 2015.06.13 0 0 39013

Ne csináld már! Te is teljes kört mentél, csak Luppánál kezdted.

Látod, nem volt hülye tanács, hogy köss a hajód után egy rönkfát - úgy nem húztál volna el tőlem annyira:-). Erős vagy, de ezt már az őszi kerülésnél is lehetett látni, ahogy szinte mindig a csapat előtt, vagy az első részében jártál.

Amint elváltunk, olyan vízi forgalom lett, hogy csak lestem (persze, egyre közelebb volt a Római). Egy kigyúrt-kopasz szépen becélzott és csak méterekkel húzott el mellettem. Az 5-ös kőnél van egy apró rugany, oda jutott minden: vízisí, jet ski, kisebb-nagyobb motorosok. A gúla alakú hullámok között nem volt értelme ráfordulni az esetenkénti oldalhullámokra, de ez jó is volt, mert az említett rugany rendesen bedobott közép felé. A legjava az utolsó 100 m-re jutott. Már készültem kikötni, mikor full gázzal indított egy törpe-yacht úgy 30 m-re tőlem. Még volt időm ráfordulni, de nem vettem észre a visszaverődő hullámokat, azok oldalba kaptak. A lapáttámasz és a hajóm megoldotta - nem borultam. Ezért is mondtam neked, hogy csak tényleg el kéne hinnem (nem elég tudnom), hogy nem akar ez a hajó velem borulni.

A csuklyás-izmom (inkább csuklyás-bőr az:-)) még mindig fájdogál. Majd elmúlik.

Tényleg jó menet volt, de az időjárás beállító gombokon tudtam volna tekerni egy kicsit.

 

A csónakházban megkérdeztem az egyik edzőt, hogy a kicsik milyen hajóval kerülnek szigetet. K1-gyel...

Előzmény: szilascet (39011)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 39012

Köszönjük a beszámolót! öröm volt olvasni .. és akkor te már előrébb vagy, egy hód farokkal :)

Előzmény: szilascet (39011)
szilascet Creative Commons License 2015.06.12 0 0 39011

Ma SzeZoval megnéztük milyen a vízállás a Duna Váci-ágának kövezései fölött, és ha már felértünk a szigetcsúcshoz, visszafelé a Szentendrei -ágon csorogtunk le.  Én a tengeri kajakomból próbáltam belevinni SzeZot (aki egy portyát nyüstöl) a rosszba, egy gát fölött át is evezett a csábításomra, de végül győzött a józan ész, és a többi gátat messziről elkerültük, leginkább a szemben lévő -mosott-  oldal mentén.  Így volt rá mód, hogy fejlesszük az erőnlétünket is. Közben megtekintettük a teljes szállodahajó portfóliót, ami szintén okozott izgalmakat (na nem nekünk, persze, hanem a daliás kajakosokat bámuló német nyugdíjasoknak). Meleg volt, de néha lengedezett a szél, túlélhető volt. Azért visszafelé jól jött a rásegítés (a sodrás formájában).  Végül Szentendre alatt SzeZo gálánsan adott nekem pár km előnyt, de mivel én Luppa-szigetnél feladtam a versenyt és elhagytam a pályát, a célt jelentő BKV Előre stéget végül is -a komoly csuklyásizom-merevedéssel küzdő- SzeZo érte el, így a nehézségek ellenére övé a dicsőség. :-)))

Köszönöm Szezo, hogy megosztottad velem a társaságod és az élményeidet és tapasztalataidat a Dunáról. Jó kajakozás volt.  Ja, végre láttam egy hód farkát :-)

(A mosolyokat kérem odaképzelni :-) )

 

szilascet Creative Commons License 2015.06.12 0 0 39010

Hát nem tudom, tudományosan mi a helyes elhelyezkedés a kajakban, de nekem az vált be, hogy ha a lábtartón van a lábam, akkor lefele nyomva a térdem, éppen ki tudom egyenesíteni a lábam. Ezt azt is jelenti, hogy ha kell az egyensúlyozáshoz, be tudom támasztani  a belógó combtámaszba úgy, hogy még  elérem a pedálokat. El kell játszani vele, de így tudsz lábbal pumpálni evezés közben, mint egy verseny/portya kajakban. Nekem ez egy fontos előnye a WS-nek.

Előzmény: S.V.77 (39009)
S.V.77 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 39009

Igen újonnan vettem  a Mo...ex-be.Még sosem volt tengeri kajakom sőt ami eddig volt kajakom egyikben sem volt lábtartó ebben meg lábtartó kormánnyal extrázva.Meg a beülőn  elől az a két oldali műanyag beépítés.Nem tudom hogy kell benne normálisan ülni a térd feletti comb rész a műanyag alatt legyen gondolom?Berakom a képet hogy mire gondolok.

Előzmény: szilascet (39005)
Fourty Creative Commons License 2015.06.10 0 0 39008

Véleményem szerint, ez így nem jó kategorizálás!  Egy hosszméret még nem jelent semmit. Lényegesebb hány kilós, milyen magas kajakosra idealizálják a hajót.  Milyen széles legyen az a 530-540-es? Mekkora legyen a vízvonal hossza?

Ha megnézed a régebbi tervezésű 5m alatti PE Puffint, gyorsabb, stabilabb sok 510-515-ös más PE-nél.

Előzmény: Emdzsí (39006)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.10 0 0 39007

Nagy gratula hozzá!!

Előzmény: S.V.77 (39000)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.10 0 0 39006

Nekem hiányzik egy 530-540-es hajó még, amiért nem lő le azonnal a rendőr ha a Puntón szállítom. Azért ez 585cm extra bizzarr lenne a kocsimon.

Előzmény: Fourty (39004)
szilascet Creative Commons License 2015.06.10 0 0 39005

Grat a hajóhoz, én is szeretem. Érdekes színe van, újonnan vetted?

Nekem van egy TM Reval Midi is, az érezhetően stabilabb, de a lábtere a Wind Solo-nak nagyobb, nekem jobban bejön. És atomstabil egy portya vagy K1 után.

Előzmény: S.V.77 (39000)
Fourty Creative Commons License 2015.06.10 0 0 39004

Egyetértek veled! Kiemelkedő minőségben gyártanak a hazai gyártók közül. Ráadásul rugalmasak, korrektek, megbízhatóak. Esetleges sérüléseket, hibákat a garancia időn túl is korrektül orvosolnak.

Egyedül egy jó női (50-60 kg-os kajakosra méretezett) hajót hiányolok a palettáról. A Zephir nagyon nem az, tapasztalataim szerint a Hunter kb. 75- 80 kg-tól működik igazán. Kb. a Tahe Reval midi, Airquatic Pacific méretben. Akkor nagyjából lefednék a teljes piacot.

Előzmény: Nobiai804 (38997)
Arza Creative Commons License 2015.06.09 0 0 39003

én egy 585cm-s hajótól (rövidebbtől is :) ) min azt várom el, hogy szkeg és/vagy kormány nélkul is egyenesen haladjon...

 

De ez lehet, hogy csak az én rigolyám :)

Előzmény: JéEs (38999)
Fourty Creative Commons License 2015.06.09 0 0 39002

Sok örömöt és kellemes vízentöltött órákat kívánok benne!

Előzmény: S.V.77 (39000)
Fourty Creative Commons License 2015.06.09 0 0 39001

Küldtem mailt a megadott címre.

Előzmény: JéEs (38999)
S.V.77 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 39000

Sziasztok

A sok márka és méret között vívódva végül is megleptem magam egy Tahe Marine Wind Solo-val.NEM BÁNTAM MEG CSÚCS EZ A GÉP :-)Nagyon könnyedén lehet vele gyorsan haladni,szépen hasítja a vizet.A hullámokat szinte meg sem érzi :-)

JéEs Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38999

Fourty,

 

Hát igen, a Hunterhez képest, másfél éve ahhoz szoktam hozzá. Lehet, hogy csak adaptálódni kell, de egyelőre ezt érzem. Nem kifordul hanem mintha lecsúszna kicsit az irányról skeg nélkül.

Előzmény: Fourty (38994)
JéEs Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38998

Emdzsí,

 

Így van, nem érezhető a negyed skeg, a fordulékonyságát sem rontja. Izgalmas hajó.

Előzmény: Emdzsí (38996)
Nobiai804 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38997

Bevallom, én nem vettem észre , hogy a Hunter és az Artic között ekkora különbség lenne.

Gyorsabb, nem kérdéses...de nem nagyságrenddel.

 

Viszont abban tökéletesen egyetértek, hogy Gyuriék tényleg "kilógnak" a sorból, nagyon komoly

minőségi és optikai fejlődésen mentek át. Csak kalapot tudok emelni előttük !

Előzmény: JéEs (38992)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38996

Ez minimális, még nem vesz le a sebességből.

Előzmény: Fourty (38994)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38995

Kösz, remélem majd ki tudom próbálni. Jó lenne egyeztetni valamit jövő hétre.

Előzmény: JéEs (38992)
Fourty Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38994

Ezt az "elcsúszást" a Hunter siklásához viszonyítva érzed? Számomra elég meglepően hangzik! 

Előzmény: JéEs (38992)
tankap Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38993

had kérdezzem meg még egyszer: bárkinek bármi a wetsuitoutletről? még 50 font hiányzik nekem az ingyenes szállításhoz (ha nem lesz jelentkező, megrendelem szállítási díjjal amiket kinéztem, de hátha valakinek pont jó lenne valami - pl az a kipróbált és nagyon bevált Yak Tahu mellény, amit én is rendelnék :) )

JéEs Creative Commons License 2015.06.09 0 0 38992

Emdzsí

 

Sokkal gyorsabb. A Gubacsi hídtól az M0 hídig szoktam evezni, és azt vettem észre, hogy a szokott távomat gyakorlatilag két nagy levegővétellel megtettem ( képletesen persze). A grönlandi formának hála ( hard chine) nem kellenek korrekciós csapások, kis csípődöntésekkel tudom irányban tartani a hajót, így nagyobb sebességet tudok fenntartani. Kifelé döntve eszméletlen jól fordul, hiába 585 centiméter. Ami nem teszik: 1/4 skeget mindig használni kell, skeg nélkül elcsúszik (vagy csak én nem szoktam még hozzá). Az első deck nekem alacsony (de én jobban felhúzott lábbal evezek), a hátsó deck pedig magas (ez személyes preferencia, aki nem akar hátradőlős rollokat csinálni, annak nem számít). A raktér hatalmas, az ülés/beülőkeret ugyanaz, mint a Hunterben, tehát nagyon kényelmes. A festés, kidolgozás szerintem világszínvonalú, akárcsak Gyuri többi hajójánál. Hiányolom még a rendes combtámaszt, de ez persze egyénileg kialakítható.

Előzmény: Emdzsí (38990)
Combat Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38991

Ha tudom, hogy a Lupán lesz szívesen kipróbáltam volna.

Előzmény: JéEs (38983)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38990

Na majd kipróbálom, mennyire gyors, a Hunterhez képest mondjuk?

Előzmény: JéEs (38988)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38989

Kedves Mindenki, júni 20-ra szerveződik egy Tisza-tó körbeevezés, vagy valami hasonló... ha valakit érdekel, lehet jönni, szólni stb... :)

JéEs Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38988

Nem az enyém, 5 cm híján nem tudom tárolni, úgyhogy megyek a Zegulért, amit említettem. Készítek róla egy hosszabb videót, amit Gyuri tud használni kivetítőn, ezért hagyta nálam, és ezzel párhuzamosan megbeszéltem vele ezt a tesztelést. A jövő héten is lesz időpont, vasárnap megadom azt is. Egyébként meglepően jól fordul, a vízen nem tűnik nagynak, inkább csak az előnyei érvényesülnek. A parton mozgatásakor furcsa, hogy nagyon messze van a vége. Elég könnyű hajó egyébként.

Előzmény: Emdzsí (38987)
Emdzsí Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38987

Most akkor ez már a tiéd? Sajna szombaton egész nap dolgozom:( 

Előzmény: JéEs (38985)
Shearwater Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38986

Nagyon jó film, az öltönytől és a zoknistoppolástól lepadlóztam. Ha már szóba került a Hunter, a meglévő mellé keresek még egy szép állapotú használtat megvételre.

Előzmény: JéEs (38983)
JéEs Creative Commons License 2015.06.08 0 0 38985

!!!!TESZTNAP!!!!      !!!TESZTNAP!!!

 

Kedves Tengeri Kajakosok!

 

E hét szombaton - tehát június 13-án délelőtt 9-13 óráig lehetőség van Kabai Gyuri hajójának , a Kape Arctic 585 kajaknak a kipróbálására, tesztelésére. A tesztlehetőség természetesen ingyenes, igény esetén lapátot/mellényt/spricót biztosítok (a sajátomat). Az esemény promóciós célzatú, az evezésekről videofelvétel készül, ha ezen nem akartok szerepelni, kérlek a helyszínen jelezzétek. A hajó a mellékelt képeken látható, 585 (!!!) cm hosszú, karcsú, gyors grönlandi hajó. Kérlek az időpont miatt keressetek a cselovek@freemail.hu vagy a nullahathetven-ötötven-huszonkettő-kilencvennégy elérhetőségeken, és akkor előjegyzek nektek egy időpontot, szeretném ha mindenkinek lenne 25-30 perce evezni a hajóban, és ne kelljen várakozni. Az esemény helyszíne: Kolonics Központ Vízitelep előtti zöld móló Csepelen a Gubacsi híd alatt ( a képeken látható helyszín, pontos cím a vízitelep honlapján). A tesztelés a Kolonics Központtól függetlenül zajlik, Kabai Gyuri baráti alapon biztosította számomra/számotokra  a hajót, tehát kérlek a vízitelepet ez ügyben telefonon ne keressétek.

A hajó jellege miatt a tesztevezést gyakorlott evezősöknek javaslom, kezdőbbeknek nem.

 

 

Terveim szerint jövő hét folyamán még egy ilyen tesztevezést tudnék szervezni. Az esemény elnevezése: THE BIGGER IS BETTER - DAY

 

Üdv mindenkinek, várom a jelentkezéseteket!

Jankó Sanyi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!