Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2593

Nekem csak a nyakam éget le!

Előzmény: Törölt nick (2592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2592

Panther, nem hülyéztelek, egy regényt írtam neked, de a rendszer "megette" az előbb, röviden jófej vagy, csak így tovább  :)  mennem kell műszakra,nincs semmi időm, ne csapongj , és jó mélyen ásd be magad a témába, mert eléggé mély!  Atyaúristen!  Szép napot! Ja, napkrémet vigyetek, ne járjatok úgy, mint én , ki szétégette magát a földeken! Juj, ez fáj!

Előzmény: B.Panther (2591)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2591

:) köszi a nyilvános lehülyézést :D

De ha korrekt akarsz lenni, akkor pls mond is meg, h mi a hiba, ne csak azt, hogy hülye vagy öcsém ;)

 

Előzmény: Törölt nick (2590)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2590

Hát panther... az első mondat az igazi... de azért sok sikert.... itt sztem kevesen vágják a témát,nem egy elektronikai fórum,sztem sok ez ide, mondhatnák többen:értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa? Drukkolok, hogy legalább te átlásd  a témát, mert látni vélem a hiányosságaidat azért...DD fejet csinálni nem egyszerű, majd meglátod... Remélem nincs harag...(miért is lenne, nem azért mondtam)

Előzmény: B.Panther (2584)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2589

:)

Előzmény: Törölt nick (2588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2588

HIHI

Előzmény: hopecke. (2587)
hopecke. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2587

Tévedsz csak 15 perc teszt volt.. délután dolgozom a héten.. tökömnek van kedve járni a földeket..

Előzmény: Törölt nick (2585)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2586

Én arra is gondoltam hogy a másik fej valamivel kisebb lesz mint a nell feje a big így másképp hangzik hihi!

Előzmény: B.Panther (2584)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2585

Azt láttam mit írtál de csak ennyit teszteltetek ?  Legnagyobb mélység egy adót nagyobb fémtárgyra stb! Ja gondolom keresőztetek nem tesztelgettetek hihi

Előzmény: hopecke. (2583)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2584

Hát, bocs hogy közbe szólok :) de okoskodnék kicsit.

-Mélység: ez számottevően inkább abból adódik szerintem, hogy a két tekercs mágneses erővonalai milyen.....térben metszik egymást, és mekkora a céltárgyad (mivel ez utóbbit értjük, így maradt az első kérdés) Mivel a két tekercset rezgésbe helyezve kell fixálni (pontos illesztés úgy, hogy a vett jel szép színuszos legyen, és úgynevezetten... nullára kell állítani,) ez az adott tekercs formánál nem változtatható---> ergó, az én véleményem szerint úgy növekszik az érzékelési mélység különböző fejenként, ahogy az egymást fedő/metsző rész... "tágul" középen, azaz ahol a 2x "D" metszi egymást.

-Másik, a súly, és a mélység kérdése ismét.... ahhoz, hogy a TX tekercsen egy adott áram follyon, ahhoz megfelelő iminduktivítás, menetszám, és vastagságú huzal kell.... így elvileg adott az is. (bár elvileg kevesebb menettel és sűrűbb tekercseléssel lehet ugyan akkora induktivítást csiholni... de ez kisebb ellenállást jelentene, és így a TX elektronikája lehet hogy túl terhelődne.) szóval nem biztos ha könnyebb akkor jobb is. Meg persze lehet csinálni vékonyabb huzalból, hogy a belső ellenállása megegyezzen, igaz így tovább bírja a készülék (aksik, elemek) de... csökken a hatásfok, mert akkor meg a TX tekercsre eresztett áram lesz kicsi (hiába jó az induktivítása, de ha nem folyik elég áram azon a nyomorult tekercsen, gyenge lesz a kiküldött mágneses hullám, ami ugye kisebb keresési mélységet eredményez)

Szóval.... én maradnék a jól bevált Orosz módszernél :) ... legyen benne anyag XD.

Bár... majd holnap lehet utána járok, ha találok csatit, akkor lehet fogok építeni egy könnyű kivitelt is, ami szép hosszú jószág, azaz ami igaz keskeny, de v 50-70 cm-t át lehet vele fogni. azaz baromi gyorsan lehet vele haladni. Könnyű és hosszú, de így csak kis mélységre lesz jó, de előbb egy nehezebb kivitelt fogok leni.

Szép estét az Urakna :)

Előzmény: Törölt nick (2580)
hopecke. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2583

Ja és a max érzékenyéget el kell felejteni.. legalább 2 ot vissza kell venni.

hopecke. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2582

Meg olcsóbb... irtam lentebb hogy mit tapasztaltam..

Előzmény: Törölt nick (2581)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2581

Én is a  Detectet várom szerintem súlyra kisebb lesz és talán jobb valamivel  mivel a név kötelez!HIHI

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2580

Menyire változik a nagy fejtől a gép tulajdonsága?Előny hátrány a súly nem érdekel inkább a jel menyire pontos illetve milyen mélységig tudja a dolgát? 

Előzmény: hopecke. (2578)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2579

Szép darab :)

Én vsz több fejet nem fogok már venni, inkább kísérletezek gyártással. Ez a 8,5x11-es elég használható, és némi szerencsével 15-20k-ból sikerül is építenem egyet... már csak a csati lesz kérdéses :/

Amíg az nincs, addig neki sem állok XD

Előzmény: hopecke. (2578)
hopecke. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2578

Egy kedves ismerősöm nek köszönhetően,élőben is tezstelhettem ma a BIG Nel-t  ha jol emlékszem 10 vagy 20 filléres -t használtunk, és kb 20 cm+mélység.. alig hittem a szememnek.

Össze raktuk hasonlitás képpen a két gépet..  Annyit azért elmondhatok,hogy nagy fej,és nagy is a súlya. Szóval kösse fel a gatyót aki ilyet vesz. Mondjuk engem ez a veszély nem fenyeget,90 ezerem nincs rá..

Megvárom inkább a Detect mit okoz..

 

Előzmény: Törölt nick (2576)
expert1 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2577

Fémkeresőt vennék 50-ezer forintig! Garrett ace 250 fémkereső is érdekel!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2576

https://www.youtube.com/watch?v=h3LqFC1wRh0

cibola Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2575

fémkeresözéshez társat keresek,sümeg,tapolca,keszthely térségéböl!!! andras01@citromail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2574

Nem azt nem de ki tudja nem panelben lakom hanem falun úgy hogy fenne tudja a lényeg hogy most próbáltam ki és a fülesem ami vezeték nélküli kettő közé beraktam a gépet mitha a fémet húzogatnál előtte úgy mozog a kijelzőn az érték úgy hogy rádió interferencia lesz a ludas szerintem de nem is érdekel addig még csak itt bent csinál ilyet kint is volt egy hely ahol csinálta szántóföld de elmentem onnan és már meg is szűnt de ha visszamentem megint csinálta ezt eljátszottam vele még 5 szőr azon a helyen és megnyugodtam hogy nem a gép hülyült meg!

Előzmény: B.Panther (2572)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2573

bár jó kérdés hogy az a ... nem is emlékszem, v 4,5GHz az mennyire játszik bele a mi 18KHz-es jelünkbe :/

Előzmény: Törölt nick (2569)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2572

valaki nem fordított egy irányított wifit a szobádra? :D

(mellesleg ha így volna, az neked sem lenne... hasznos dolog)

Előzmény: Törölt nick (2569)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2571

hát, szerintem az hogy vizes-e v sem, az mindegy, inkább a beltér miatt gerjed.

Az enyém szintén, viszont ha leteszem bekapcsolva, akkor elhallgat (ha nem mozog)

Csak akkor "érzékel" fémet (mondjuk inkább hogy mágneses teret/jelet, így pontosabb) ha.... relatíve mozgás van.

Azaz... a géped mozog a fémhez képest, vagy a fém mozog a géphez képest.

A másik lehetőség, hogy pl egy vezetőben megindul az áram. (pl felkapcsolsz egy hagyományos izzót, és az így kialakít egy mágneses tere, ami meglöki a gép mágneses terét) utána elvileg elhallgat, de én azért ezzel nem lökdösném az enyémet, nehogy... nagyot kapjon :), amx jó messziről próbálnám ki, aztán egyre közelebb, de ehhez most nincs kedvem. (arra vigyázz, hogy a sugár négyzetével arányos változás itt is él! sőt, a két tekercs metszéssíkja miatt talán durvábban is. azaz ha 1m-ről alig volt valami, az 10cm-ről több mint 100x-os ütés lesz számára.)

Ha kint elhallgat, akkor ok. Amúgy ha nagyon kicsit serceg, szerintem annál jobb, jobban kidobja a változást, de lehet, hogy ebben tévedek. (én amióta vattával kitömtem a hangszórót, azóta nem hallom sercegni :D)

Előzmény: Törölt nick (2568)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2570

Kérdez majd rá hogy milyen fajta ha nem gond? köszi!

Előzmény: B.Panther (2567)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2569

Na jó azért tudom hogy lakásba gáz de amikor újan vettem akkor még nem jelzet össze vissza azon a helyen ahol bekapcsoltam a lakáson belül !Bár tudom hogy a lakásba minden zavarja de akkor ott azon a helyen nem volt ilyen interferencia ami zavarta volna most meg ugribugrizik össze vissza a kijelző de ha kiviszem már nincs gond hála istenek!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2568

Az én goldom olyan ha meg van mosva és vizes akkor marha érzékeny de lehet hogy a wifit érzékeli mert nem tudok csinálni vele semmit csak ha kiviszem akkor elhallgat all metálba így is úgy is serceg kicsit 

Előzmény: B.Panther (2566)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2567

:) na ez jó kérdés. Valami régebbi típus, de jó minőségű. (vm csúcskategóriás gép volt anno, de szerintem volt vagy 10 éve hogy vette)

Előzmény: Törölt nick (2549)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2566

A lakás tele van vezetékekkel, vasalással stb... ott nekem is gerjed, de szerintem a Pro-ók szintén ugyanígy. Szóval azon ne csodálkozz. Engem még riogattak azzal is hogy nagyfessz vezeték közelében sem fog megfelelően működni.

Előzmény: Törölt nick (2547)
B.Panther Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2565

Hát... had kérdezzem, slaggal szoktad mosni? mert akkor begerjedhet, ahogy veri a víz. Berezonálnak a tekercsek. (és nem vagyok benne biztos hogy hogyan van lerögzítve a tányérban a 2 tekercs, így nem javasolnám a csapatást. Inkább áztasd le, és puha kefével, akár autómosó kefével is, szerintem az jobb, de ez is csak az én véleményem :) )

 

Előzmény: Törölt nick (2546)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2564

Itt a válasz az aranyrög leadásáról !

Kedves Norbert!

Amennyiben személyesen elhozza az eladásra szánt arany tartalmú tárgyat(rögöt),ha lehetséges,azonnal bevizsgáljuk.

Az eladás nem kötött engedélyhez,vételi jegy ellenében megvásároljuk öntől,ha megtudjuk a pontos nemesfém

tartalmát a tárgynak. Ha olvasztás,vagy szinítés szükséges, annak feltételéről személyesen tájékoztatjuk.

Üdvözlettel:

Golderado Kft.

Előzmény: Törölt nick (2551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!