Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

treffhetes Creative Commons License 2002.01.15 0 0 641
Hali mindenkinek,

szakember: Nekem vaszontetos autom van es(amint ezt mar gondolom olvastad) a zajjal bizony van nemi problema. 140 felett eleg zajos tud lenni, illetve amennyiben fuj a szel, azt nagyon szepen hallod a teton at. Allitolag az uvegtetos cuccossal is hasonlo a helyzet. Mindenesetre a szerviz azt mondta, hogy van valaki, aki az elso terelo spoiler-t kicsit nagyobbra cserelte es azota erosen csokkent a zaj. En meg varok erre a cserere (nem tudom hol csinalnak ilyet :-( ), de egyebkent hozza lehet szokni. Kicsit hangosabban kell beszelni.Ennyi.
Az elonyeit viszont oldalakon at tudnam ecsetelni, a szmogos dugon at valo jobb szelloztetesen at, a fustelvezetes(ertsd dohanyzas) hatekonysagan at, azert a megafrenetikusabsolutcoolnagyonkiraly erzesen keresztul amivel nyaron kozlekedsz a nyitott teteju autoddal :-))

na udv
treffhetes

Előzmény: SzakEmber (640)
SzakEmber Creative Commons License 2002.01.14 0 0 640
Az üvegtető/vászontetővel azt akartam kérdezni, hogy nem hangos-e nyitott/csukott állapotban. A WhatCar ugyanis azt írta, hogy nagyobb sebességnél a vászontetős autóban nagy a szélzaj. Persze az angolok véleménye egy francia autóról nem mérvadó. A szín pedig azért érdekelt, mert több színnél panaszkodtatok fényezési hibára, meg arra, hogy eltér a lökhárító színe. Persze ez már majdnem mindegy, mert megrendeltem az autót. Van egy új felszereltségi szint is: Exlusive, de nem ilyet kértem, mert 3száz ezer a különbség :(((.
Előzmény: igazi hős (639)
igazi hős Creative Commons License 2002.01.14 0 0 639
Üvegtető: nekem nagyon tetszik, az amúgy sem kis tér óriásinak tűnik. Kinyitva majdnem kabrió feeling :-)
Miért érdekel a tiziano? Egy ismerősömnek ilyen Picassoja van (t. vörös+üvegtető), szerintem jól néz ki.
Előzmény: SzakEmber (636)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.01.11 0 0 638
A bsi alapszolgáltatása az, attól müxik az egész :-)))
Ez a rendszer hangolja, meg vezérli az egész hóbelevancot a befecskendezéstől az ABS-en keresztül a rádió automatikus hangerőszabálozásáig.
Amit te tudsz ki/be kapcsolni az a sebességfüggő ablaktörlő,ha az első ablaktörlő be van kapcsolva hátramenetbe kapcsolva a hátsó automatikusan elindul, a központi zár, ha nem nyitunk ajtót 20 mp. után visszazár, a refit fel lehet kapcsolni kb30 másopercig világít, aztán kikapcsol magától, sebessségfügő hangerőszabályozás, elindulás után az ajtók kb.20 km/h sebességnél bezáródnak...talán ennyi. Aztán váltpzattól fügően van, amelyiket nem lehet ki-/bekapcsolni, mert az abban amiben ülsz éppeg nincs. pl az enyém nem zár vissza. Ja, fontos, hogy ezen funkciókat csak a szervizben tudják átállítani, tehát már előre találd ki, hogy mit akarsz!
Előzmény: SzakEmber (636)
BX_thomas Creative Commons License 2002.01.11 0 0 637
:-))
Előzmény: CXmaniac (634)
SzakEmber Creative Commons License 2002.01.11 0 0 636
Hello mindenkinek,

A közeljövőben Picasso-t szeretnék beszerezni. Végigböngésztem a topicot és a következő kérdéseim lennének:
- Van-e tapasztalat üveg- v. vászontetővel
- Van-e valakinek tiziano gyöngyház szinű autója
- össze tudnátok szedni, hogy mi a BSI alap és opciós szolgáltatása, hogy kell bekapcsoltatni

Kérem a hozzáértőket, hogy válaszoljatok, holnap megyek körülnézni.
Kösz:Sze.

TUBY Creative Commons License 2002.01.10 0 0 635
BX_Thomas

Kösz az infót!
Az egy torkú karbival kevesebbet eszik? Nekem 2 torkú van ha kinyit a második torok egy pillanatra meg is torpan ilyenkor sok anyagot vagy levegőt kap? Mindkettő lehet!
Na mindegy ma viszem szerelőhöz megnézik a gázt és mondom hogy nézze meg a benzint is.

Előzmény: BX_thomas (633)
CXmaniac Creative Commons License 2002.01.09 0 0 634
Javaslat: Kösd ki a gázt.
Mindig csak gond van vele.
Előzmény: TUBY (631)
BX_thomas Creative Commons License 2002.01.09 0 0 633
Nem a 16 liter gázt mondtam...
A 12 l benzin városban elmegy. De állittasd be a porlasztót. Nékem 1.6 benzines 1 torkú weber porlasztós volt /ujabb kasznis/ országúton max 8 liter. Nagyon állatként kellett viselkednem hogy 9 litert egyen kint!
Gázból 15%-al többet eszik mindenik jószág.
Meg a gázt sem árt megnézetned!
jótanács.
Gyere bulizni! :-))
Előzmény: TUBY (631)
TUBY Creative Commons License 2002.01.09 0 0 632
Monyesz!

84-es évjárat és ugyanolyan karbi van rajta mint a 86-os 1.9 TRS-en

Bx_Thomas

Te neked mikori volt az 1.6-osod és mennyit evett (és persze milyen használat mellett)?

Előzmény: monyesz (630)
TUBY Creative Commons License 2002.01.09 0 0 631
Bx_Thomas

Azt mondod, hogy az 16l-es gáz fogyasztás normális, én biztam benne, hogy 12 l-el eljárok!
Lehet hogy Ladát kellett volna vennem? az bőven eljár ennyivel pedig nehezebb "kockább" és fele ennyi kütyü van a porlasztón.

Előzmény: BX_thomas (629)
monyesz Creative Commons License 2002.01.09 0 0 630
Az enyém 1.9 szívódízel és kombi.
A fogyasztásról: lehet hogy az 1.6-os többet fogyaszt, de elgondolásom szerint városban kevesebbet, mint az 1.9-es.
Persze erről BX_Thomas többet tud, neki 1.6-os volt, kb. egy hónappal ezelőttig.
De használtautó katalógusom otthon van, majd én is megnézem. Sok függhet a karburátor fajtájától, amiből volt egypár az 1.6-os különböző kiadásaiban.

Monyesz

Előzmény: TUBY (627)
BX_thomas Creative Commons License 2002.01.09 0 0 629
az 1.6-osban kevesebb az erő mint az 1.9-ben. Az 1.9 könnyebben mozgásba hozza auazt a sújt.
Ha kéttorkú a karbid akkor biz ennyi! lehet rajta szegényiteni de akkor gyengébb lessz. /mármint a gázon/
Előzmény: TUBY (627)
Richard Gere Creative Commons License 2002.01.09 0 0 628
Köszönöm a tippet.

Miki

TUBY Creative Commons License 2002.01.09 0 0 627
Köszi az infokat megnézem a többi topicot is
milyen BX-ed van tudsz valamit a gyári fogyasztási adatokról?
Van egy használt autó katalógusom abban az 1,6 TRS többet eszik vagy másfél literrel mint az 1,9 TRS ez el írás lehet vagy tényleg többet eszik?
Nagy bátyámnak egyébként 1,9TRS-e van kombi ráadásul, de az jó egy literrel tényleg kevesebbet eszik, ez csak beállítási gond vagy tényleg igaz amit a katalógus ír?
Egyébként detto ugyanúgy néz ki mind a két motor(1,6 és az 1.9)és a porlasztó is detto egyforma.Mi lehet a magasabb fogyasztás oka?
Előzmény: monyesz (625)
szpidro Creative Commons License 2002.01.09 0 0 626
Sziasztok!
Még mindíg van elfekvőben BX 86 utani nagyindexes jobb első sárvédőm piros színben, Xantia/XM dísztárcsám ami 15" -os kerékre jó. Jelképes összegért megválnék tőle.
üdv
monyesz Creative Commons License 2002.01.09 0 0 625
Tuby !
Nekem BX-em van, de gázhoz nem sokat konyítok. De mivel több gázos autón sem éreztem a gáz szagát, ebből következtetek arra, hogy amit írtál az nem természetes dolog.
Viszont az Indexen van még két topic amit ajánlanék a figyelmedbe:
Olcsó autózás, földgáz, biodízel (itt gázosok sűrűn előfordulnak, még szerelők is)
PSA-Peugeot-Citroen (itten AX, BX, CX, ZX, XM, 2CV, Pugok találhatók)

Monyesz

Ui.: Richard Gere, neked is ajánlom a PSA-s topicot !

Előzmény: TUBY (624)
TUBY Creative Commons License 2002.01.09 0 0 624
Citröen BX 1.6 TRS Benzin-gázos autót vettem nemrégiben van valakinek ilyennel tapasztalata?
Főleg a fogyasztás érdekelne és az, hogy normális-e hogy az autónak leállítás után is gáz szaga van, még a szabadban is nem csak a garázsban.
A méréseim szerint gázból 16l eszik benzinből kb:10l a benzin fogyasztást nem sokkallom, de a gáz az egy kicsit "gázos".
Az autónak mindig gázszaga van ha garázsban áll és ha a lámpánál menetközben megállok a fűtésen keresztül is jön be a szaga (nem hinném, hogy az égéstermék szaga).
A gáztartály mérő műszere hosszas állás után sem jelez hiányt így valószínüleg menetközben szivárog el a gáz, így viszont nem értem miért van ilyen erős gáz szag ha áll az autó.

Előre is köszi az infókat!

Richard Gere Creative Commons License 2002.01.09 0 0 623
Sziasztok!

Van egy 1979-es Dyane-om elég jó állapotban. Vagy bontót keresek, ahol alkatrészeket találhatok hozzá, vagy egy vevőt, aki törődne is vele.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Miki

ui.: Írjatok, ha valakinek ilyen autója van, továbbá alkatrész ügyben minden megoldás érdekel!

BX_thomas Creative Commons License 2002.01.09 0 0 622
köszönöm a hozzászólásokat és akkor ez azt jelenti, hogy eme táborból senki nem széndékozik részt venni a bulin? thanx... :(
bbks Creative Commons License 2002.01.09 0 0 621
Nem szedtem le a hátsó burkolatot egy furatot raktam rá a vezetéknek, és olyan csipogót választottam, amelyik felületre szerelhető, nem sülyyesztett. Vagyis két csavarral oda lehet rögzíteni. Katalógusban szintén van ilyen.
A csipogót rögtön a mély hangszóró fölé szereltem.

bbks

Előzmény: MaRTiNuS (617)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.01.08 0 0 620
off
Trefhetes!
Valamelyik nap késő délután betörtek a lányom iskolájába, és a zárt tanteremből, amig a lányok tornáztak elvitték az értekket, Ez kb 18óra körül volt. Mikor mentem a lányomért én probáltam felhívni a rendőrséget, a 107-en, és a 112-őn kb 10perc után vették föl. Addig az autmata mondta a magáét...
on
Előzmény: treffhetes (615)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.01.08 0 0 619
Én is aztat hittme, hogy állandóan megy a külső hűtőventilláto, de nem. Amikor bekapcsolom az egész hóbelevancot elindul, aztán valamikor (amikor rájön, hogy hideg van:-)), megáll, és nem hűti a hűtővizet, meg a légkondi hőcserélőjét.

Az első abalak fűtés "hivatalos" neve első ablak párátlanítás, és így már érthetőbb a direkt légkondi bekapcsolás is. Azt viszont nem tudom, ha kikapcsol 10-15 perc múlva automatikusan, vissza áll-e az eredeti állapot?

Előzmény: MaRTiNuS (618)
MaRTiNuS Creative Commons License 2002.01.08 0 0 618
-18 fokban mikor mentünk akkor 10km után melegedett fel a motor (országúton mentünk), ment mellette a Auto-ban első ablak fűtéssel a cirkuláltatás (tehát A/C volt). Én azt nem értem -18-ban az ablak fűtéshez minek a klíma és, ha megy a klíma akkor mindenképpen elindítja azt az 1db ventilátort ami hűti a hűtővíznek a hűtőjét és a klímájét ez szerintem -18 kicsit már sok :)

Aki megfigyelte a két hűtő egymásnak van rakva és rajta egy nagy venti.

Mondjuk nyáron szép hatása volt, mert mikor 10 percen keresztül hegynek mentünk fel klímával vagy mentünk a hágón fel rendesen túráztatva a motort akkor is csak 2 csík égett!

Ha a Skandinávoknak +fűtést raknak be akkor az Afrikaiaknak meg +klímát?! :)

Előzmény: MaRTiNuS (617)
MaRTiNuS Creative Commons License 2002.01.08 0 0 617
Azért kérdeztem, hogy mekkora, mert pl. Somogyi honlapján az árnál 160mm, ha rámész az infora akkor már 165-öt ír és mindenhol látok 165 és 160mm-es hangszorókat.

Fater ért az elektronikához mivel villamosmérnök meg ezt még a hülye gyerek is meg tudná csinálni :) Csak fater nem akar barkácsolni. a Magast különben úgy kötötted be, hogy leszedted a hátsó ajtó borítását?

Előzmény: bbks (616)
bbks Creative Commons License 2002.01.08 0 0 616
Még nincs beszerelve, csak beszerezve. Tavaszig nem is rakom be, mert ilyen kiaszott hidegben nincs kedvem szerelni, fűtött helyem meg nincs.

A helyét még én sem találtam ki. Elméletem szerint a gyári kijelző vezető felőli oldalára bemehetne, mégpedig süllyesztve.

Ennyi: bbks

Előzmény: treffhetes (615)
treffhetes Creative Commons License 2002.01.08 0 0 615
Hali mindenkinek,

eloszor is BUEK mindenkinek.
bbks: nem tudnal valami fenykepet feltenni a beszerelt cuccrol? nagyon kivancsi lennek, hova sikerult beszerelni a kijelzot. Egyebkent meg a jeladoval kapcsolatban, nem lehet, hogy ezt a computer is tarolja? (marmint a fordulatszamot)

ja igen, tortent velem egy erdekes eset a citroen assistance szolg.gal kapcsolatban azt akartam megosztani a nagyerdemuvel.
Naszoval vasarnap ejjel egy hoszabb turarol hazafele passaunal a benzinkutnal, tovabbindulaskor a kocsi azt mondta, hogy "battery charge fault" akksinemtoltest jelzo lampa eg elektromos fogyasztok nem muxenek. Na tanakodtunk egy kicsit, leallit, ujraindit, ugyanaz. Ujra, ugyanaz. Majd felhivtuk a kocsi hatuljara ragasztott matrican szereplo szamot. Jo 5 percen keresztul hallgattam a "minden vonalunk foglalt, kerem varjon" cimu magnouzenetet, majd megunvan a dolgot(a citroenassistance vegulis nemzetkozi, vagy mi a szosz) felhivtuk a nemet assistance-t. Ott felvettek az adatokat, majd mondtak, hogy sajnos magyar forgalomba helyezesu auton ok nem tudnak segiteni, de megkerdezik a magyar kollegat. Elkerte a szamom, hogy majd visszahivnak. Eltelt 3 perc es (persze ahogy ilyenkor lenni szokott) elinditottuk a kocsit es nem produkalta a hibat, ugyhogy elindultunk haza. Egyszercsak csorog a telefon es a magyar assistance hivott vissza, hogy mi a problema es hogy miert nem oket hivtam eloszor. Mondtam neki , hogy probaltam, meg a szitut, meg hogy mar muxik a dolog es ha hazaertunk majd a szerviz megnezi otthon. O jol megigertette velem, hogy ha barmi gond adodna Ot hivjam fel, mert O tud segiteni. Mondtam jo, majd megprobalom :-))
Na csak annyit akartam ezzel a hosszu tortenettel mondani, hogy nagyon jo ez az assistance(es ugy tunik, hogy tenyleg muxik), de azert nem art ha az ember beszel nemi kulfoldi nyelvet, mert az neha nagyon meggyorsithatja a folyamatokat(csokkentve a bosszusagot)

na ennyi
udv
treffhetes

Előzmény: bbks (609)
BX_thomas Creative Commons License 2002.01.08 0 0 614
Na punnyadó galeri! Ébresztő:
Az időpont amiből választani kellene:
- január 11-12-13 /péntek érkezés/
- január 18-19-20
- február 1-2-3
- február 22-23-24
ezek a lehetséges időpontok. Ami miatt dönteni kell az az hogy a szállást le kell foglalnom! Csak csoportosan mehetünk mert ez egy jurta! kör alakban hejezkednek el a szobák 6db 4 ágyas plussz emeleten még 4 szoba. A jurta közepén van az előtér konyha meg egyebek.
1600 huf forint/éj/fő, diák 1400 ft/éj/fő. Ha valaki párban jön és nem akar közösködni akkorsem kell az egész szobát fizetni! Télviz idején elig vannak. A többi hétvégén már foglalt a jurta. Apartmant szándékosan nem néztem mert akkor szét lennénk szeparálva! Kaja van de az étterem csak hétvégén van nyitva.
A Strandtól 100-re van a bejérat 2 melegvizes medence működik darabonként 30 valahány fokos gyógyvizzel.
telefonszáma a jurtának: 49/534-018
Péntekig választ kell adni! Elfaxingolom a létszámot és akkor mehetünk! De ha valaki nem jön azt kinyiffantjuk! :-))
Mindenkit szeretettel várunk a talira.

vmijen Médiát kérjek? ujság + tévé...

Pontos hely: Bogács Fürdő u. 6.
Tom

bbks Creative Commons License 2002.01.08 0 0 613
Nem mintha a diesel hangosabb lenne.
Előzmény: Hárs (610)
bbks Creative Commons License 2002.01.08 0 0 612
Én is ezt hittem... Most viszont hiányzik. Nem a sebességi fokozatok megválasztásához, hanem nagyon sok más fontos információt lehet leolvasni...

bbks

Előzmény: BX_thomas (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!