Keresés

Részletes keresés

Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 413

Ytongból épült 2001-ben még a hőszigeteléssel várni akarok , nem rég vettem kell 1 év míg anyagilag rendbe jövök :)

Előzmény: joevagyok68 (412)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 412

Első körben , ha még nincs - akkor hőszigetelj..

majd olvasgass.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=130349646

 

Előzmény: Ambzso (411)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 411

Én , mint mondottam Gáz-os házba nőttem fel, most az új szitu miatt keresek alternatív megoldást vagy véleményt , hogy létezik e téli meleg gáz nélkül :) 

Előzmény: mosogep-szerelo (410)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 410

Nálunk, és a környéken mindenkinél, így van vagy 25 éve.

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.17 0 0 409

Építeni nem szeretnék, max így hagyom a köv tél lesz a próba mit.ad...Szülői ház gázzal volt fűtve - radiátor- most ez új lesz nekem  kíváncsi vagyok a költség megtakarításra... ha egyáltalán lesz :)

Előzmény: Beer_ci (408)
Beer_ci Creative Commons License 2014.05.16 0 0 408

Felesleges kiadás. Hagyd úgy ahogy ahogy van, vagy olvasd el a topikot, és építs egy új kályhát. Van itt infó bőven!!

Előzmény: Ambzso (406)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 407

"Ezt hogy lehet megvalósítani?"

Úgy, hogy rákötöd - ízé a szerelő ráköti a gázkazánt a rendszer előremenő és visszatérő csövére..

Persze visszacsapókkal..hogy ne "fűtsék" egymást !

 

DE ez

"Láttam egy ismerősnél olyan rendszert hogy a vegyestüzelésű kazánnak a fűtéskörére rá dolgozik egy gáz kazán is"

miért is olyan furcsa ??

Én még olyat nem láttam, ahol a gázkazánnak és a vegyesnek KÜLÖN fűtőköre(hőleadói) lettek volna kiépítve !

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.15 0 0 406

Vettem egy házat ami vegyestüzelésűvel üzemel és gondolkozom az átalakításon...

Előzmény: Beer_ci (405)
Beer_ci Creative Commons License 2014.05.15 0 0 405

Minek?------

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.15 0 0 404

 

Láttam egy ismerősnél olyan rendszert hogy a vegyestüzelésű kazánnak a fűtéskörére rá dolgozik egy gáz kazán is.Ezt hogy lehet megvalósítani?

sur5al Creative Commons License 2014.05.06 0 0 403

Ja jól van, csak azt hittem nem olvastad az előzményeket.:D

 

Köszi, kedves tőled. Már kacérkodtam a gondolattal, hogy veszek egyet. Két dolog tart vissza. Az egyik az ára, a másik, hogy megint szét kellene vágnom a rendszert.:D Ez ugye egy bérelt ház, így is sokat invesztáltam már. Pusztán azért, hogy elmondhassam, itt leírhassam, hogy 15 vagy 25kW a teljesítménye szerintem nem éri meg a pénzt és a fáradtságot.

Előzmény: Ybasc02 (402)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 402

Igaz, a felső része nem volt meg "improvizáltam"... azért mindent én se rajzolok bele ha meg is lenne, hadd agyaljanak mások is hátha valami más variáció is születik :-)  Köszi.

 

Azért kíváncsi lettem volna hogy mennyit lehet levenni a hőcserélőről ebben a formában. Ha közelbe lettél volna kölcsön adtam volna a hőmennyiség merőmet.

 

Előzmény: sur5al (401)
sur5al Creative Commons License 2014.05.03 0 0 401

Még jó, hogy ismerek ilyen ügyes kezű grafikusokat.:DDD

 

Jó a modell. Annyi eltéréssel, hogy az alsó vízcsöves hőcserélő függőleges része van csak falazva, fölötte még van két sor 6/4"-os réteg vízszintesen. Ezek felett van a kupola alatt egy tartály, ami viszont vizes és 12 db füstcső bújik át rajta. Aztán pillangó, érzékelő, kémény... Itt látható részletesen a "bele".

 

Az össz. vizes vas felület több, mint 4m2, amiből a közvetlen füst-vas-víz felület 2,5m2. A teljesítményét nem tudom, de 130m2 szigeteletlen kőházat napi 2-3 vödör fenyőfával jól kifűt + HMV is erről megy.

Előzmény: Ybasc02 (398)
sur5al Creative Commons License 2014.05.03 0 0 400

Köszi. Persze, nem hagy nyugodni, de nem akarom szétverni a mostanit. Leginkább az a gond, hogy a meglévő két hőcserélőt kinek passzoljam el. Jók egyébként, csak nem illeszkednének a koncepcióhoz.

Előzmény: Ybasc02 (397)
Beer_ci Creative Commons License 2014.04.30 0 0 399

Mint ha az enyémet látnám...:) Nagyon hasonlít!!

Előzmény: Ybasc02 (398)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 398

Remélem nem gond...végül is befejeztem a rajzot a megvalósított koncepciódról :)

 

Előzmény: Ybasc02 (397)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 397

Látom jól muzsikált, gratula ! 

 

Jövő szezonra átalakítod fordított égésűre mert látom nem hagy nyugodni a gondolat... :)

Előzmény: sur5al (396)
sur5al Creative Commons License 2014.04.22 0 0 396

Hopp, kicsit elmaradtam.:( Az előző hozzászólásban már említettem, hogy működik a tercier. Ez így is volt, de akkor még adagoló nélkül. Közben az is elkészült, március elején össze is hegesztettük. A lemez vékony volt (2-es), saválló, szóval nem sikerült túl jól, de azért mutatja a tervet:

 

 

Próbák is voltak, bár már nem kellett nagyon tüzelni. Itt látható egy videócska is róla.

 

Ez meg itt két fotó, utóbbin kiemelve az érdekes részleteket:

 

 

 

Az ott nem lenne, ha zárva a tercier. Hogy miért nem oldalt nyomja az utánégetést (a lyukakon, ott is nyomja egyébként, csak nem olyan látványos, mert fenn nagyon húz a kémény), arra talán magyarázat a következő fotó, amin látszik kicsit összetaknyolta a hegesztő, a felső él elég "szellős":

 

 

Na, majd kijavítjuk őszre!:D Azért rendesen adtunk neki, olyan 10-15 begyújtás után egészen elszíneződött a szép saválló cucc:

 

Ilyen volt:  Ilyen lett: 

 

A szürkébb a belső oldal. Kicsit poros. Remélem nem fog hamar elégni.

 

Összességében hozta az elvárásokat, elégedett vagyok vele. Az ablak tiszta, a gázok elégnek, nincs korom (fenyővel tüzelek!). Ennél jobb már csak fordított égéssel lenne.:D

 

Csak azt nem tudom mit fejlesszek rajta jövőre?:DDD

Előzmény: sur5al (362)
sur5al Creative Commons License 2014.03.17 0 0 395

A Walltherm? Venti nélkül működik. Van azért huzatigénye. Az előző hozzászólásban van link az adatlapjára.

Előzmény: József Bagosi (394)
József Bagosi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 394

Volna egy kérdésem.Ventilátor nékűl működie ez a tipusu kandallo.

Előzmény: Ybasc02 (206)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.24 0 0 393

Teljes  hosszában, szorosan illesztve, de a hőtágulás miatt nem hegesztettük össze a tartállyal. A szerepe csak annyi hogy védi a tűzteret a koromtól, és megemeli annak a belső hőmérsékletét, mertnem közvetlen  a harang alá sugározza a hőt.

A következő napokban kiderül majd mit tud...-10 fokban..

Előzmény: sur5al (392)
sur5al Creative Commons License 2014.01.24 0 0 392

Értem. Akkor ez a második verzió. Ez a lemez mennyire simul a tartályra? Tud neki átadni meleget?

Előzmény: Beer_ci (391)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.22 0 0 391

A kerek pillangószelep a tűztér kiömlőjét szabályozná. Attól lefelé tartó lemez, csak a tűztér felső részét védi a lekormolódástól, így a korom nem tud bekerülni a tűztér és a vízterek közé.

A többit jól látod.

Előzmény: sur5al (390)
sur5al Creative Commons License 2014.01.22 0 0 390

Hát azt, hogy nekem először úgy tűnt, hogy egy lemez van, ami ráborul a betétre ill. a betét+víztér formációra egy bizonyos távolságot tartva. Így ez az egy lemez kényszeríti igény esetén lefelé a füstöt, ami végigkúszik a betét+víztér külső felületein, majd lenn fordul és fel a kéménybe. Így írtad/rajzoltad, nem? Azt nem értem mi a másik lemez?

 

Ha a bekezdés első részében írt módon megy a szerkentyű, akkor gondolom a másik lemezkúp tereli és gyűjti a lenti fordulás után felfelé induló füstöt a kémény irányába. Erre írtam azt, hogy miért nem maga a kályha fala/teteje végzi ezt a gyűjtést, úgy még az is intenzívebben melegedne.

 

Ha viszont két süveglemez is van, és a kettő között megy le a füst, akkor nem éri a betét külső falára akasztott tartályokat közvetlen. Ami a hőcserét rontja ugye. Esetleg annyira rásimul a tartályokra, hogy vas-vas kontaktus is van? Akárhogy is, ez esetben a két lemez között lemegy a füst, majd a felső lemez felett/azon kívül száll fel és megy a kéménybe, közben melegítve a kályha falát és tetejét.

 

Az is lehet, hogy nem értettem meg teljesen hogyan is megy ez az égető.

Előzmény: Beer_ci (389)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.21 0 0 389

Így van. Mit nem értesz rajta?

Előzmény: sur5al (386)
sur5al Creative Commons License 2014.01.20 0 0 388

Hasonló. Ma 14 fok volt, de reggel hideg volt (az elmúlt napokhoz képest): 7 fok. Próbáltunk tegnap korcsolyázni, zárva volt a pálya és csorgott róla a víz. Esténként 8kg fenyő megy a házi égetőbe. Az is főleg a HMV miatt.

Előzmény: joevagyok68 (387)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 387

off

felénk tavasz van hőmérsékletileg..

felétek akkor nyár ?

:-)

on

Előzmény: sur5al (386)
sur5al Creative Commons License 2014.01.19 0 0 386

Akkor nem értem miért van két lemez kupola. A képekről úgy tűnik, hogy ez és ez között megy le a füst.

Előzmény: Beer_ci (385)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.16 0 0 385

A kerek pillangószelep a betét kiömlőjén van, csak huzatszabályzó szereppel bír.  Ritkán használom,  csak ha azt akarom hogy a tűz ne legyen intenzív. A visszafordító szelep a négyszögletes. Azzal választható hogy a füst közvetlenül a kéménybe jusson, /begyújtáskor a szükséges parázs eléréséig,/, vagy visszafordítsa a füstgázt a vízterek mellé egészen le a padkáig. 

Előzmény: sur5al (383)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.15 0 0 384

Oksi, majd megírom...

Előzmény: sur5al (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!