Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 149
Aztán rendszeressé vált, hogy felhívtak a rendes munkaidőm kezdete elött 3 órával, hogy azonnal mennyek, be. De a csúcs az amikor akcióváltáskor éjjel 2 re értem haza mert természetesen 10h kor nem hagyhattuk abba a munkát.  
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 148
Aztán rendszeresen elkezdtek berendelni úgy, hogy a szabadnapodon felhívtak, hogy most azonnal menyél be, vagy kiderül, hogy megváltoztatták a munkabeosztásodat, de nem szóltak róla.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 147
Természetesen a túlóráztatás nem úgy működött mint ahogy kéne, 24 órával előbb bejelentve, hanem amikor végefelé közeledett a munkaidőd egyszerüen közölték, nem tudsz hazamenni mert munkavan. 2-3 órát ráhuzattak veled.
Előzmény: bpetya111 (145)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 146
Pl: Elösször annyi emberrel dolgoztunk, hogy a 2 hónapos időelszámolás még kijött, de egy idő után elkezdték kirúgni a munkatársakat és állandó túlórákat kértek tőlünk. 
Előzmény: bpetya111 (145)
bpetya111 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 145
Ezekről nem mesélnél egy picit bővebben??
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 144
Ennyi munkaügyi szabályt még egy munkaadóm se sértett meg ilyen rövid idő alatt. Úgy dolgoztunk, mint az ipari robotok.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 143

Sziasztok Aldi dolgozó voltam, az "Unimátrix 7- szintü dolgozója".

Érdekes, számomra tanulságos és valahol komikus karcolata a  6 hónapos munkaíszonyomnak története. :)

cybermil Creative Commons License 2009.02.22 0 0 137

Sziasztok!

 

Engem is komolyan érdekelne, hogy pl egy boltvezető mennyit kereshet??

bpetya111 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 136

Budaörsöt azt hiszem (majdnem) Pestnek vehetjük, a 80 óra itt is kb. bruttó 90e. Nem fizetik külön a takarítást, egyszerre kb 3-4 ember viszi az egész boltot. Kaja idő elvileg van csak, gyakorlatilag nincs, beapod a szendvicset, de az első falat után gyanúsan néznek, hogy miért nem vagy már kint, stb.

bp

Előzmény: laposalátét (133)
bpetya111 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 135

Szevasz!

 

Tény, hogy jobb a kevesebb óraszám, mint az elbocsájtás.

De igen, benne van a munkaszerződésben, hogy semmit nem vállalhatsz! De nem is tudnál, mert a munkaidő beosztásodat tényleg csak max 1 hétre tudod, az is minden héten változik.

 

bp

 

Előzmény: Nutt (129)
hansy71 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 134
magyar minőség = magyar árú???
laposalátét Creative Commons License 2009.02.15 0 0 133
Havi 100 óra bruttó 110 leépitésután 80 óra 90 bruttó nics szünet pihenő vidéken.
Ezzel szemben Bpesten a takaritást is külön fizetik álitolag.
Teljesitmény bérezés a vezetönek és a hejetteseknek ami anyit takar minnél kisseb létszámal oldja meg a napi feladatot annál faszább csaj annáljobb a teljesitmény.
Jobb teljesitmény több prénium inentöl kezdve akinek vannak önálló gondolatai annak csengettek.Bérezés a fővároshoz közeledvel a bérek magasabbak
Nutt Creative Commons License 2009.02.10 0 0 131

Szia Laposalátét!

 

Ha jól tudom Dunaújvárosban 2 Penny van. Melyikre gondolsz?

Kellemes napot mindenkinek!

Előzmény: laposalátét (130)
laposalátét Creative Commons License 2009.02.08 0 0 130
Szia Nutt menj a dunaujvárosi pennybe ott rendvan és vásárlok is
Nutt Creative Commons License 2009.02.01 0 0 129

Sziasztok!

 

Reagálva az egyik hozzászóláshoz(Aldi):

 

Véleményem szerint még a jobbik megoldás az, ha csökkentik a havi teljesítendő óraszámot, nem pedig elbocsájtják a dolgozók x%-át. Nem úgy mint számos cég erre a megoldásra kényszerül a jelenlegi helyzet miatt.

Tudomásom szerint nincs a szerződésben, hogy nem dolgozhatnak más munkahelyen is az Aldis alkalmazottak! A boltvezetőn múlik, hogy össze tudja egyeztetni vagy sem az alkalmazottak "kéréseit" a vezetők és a saját elvárásaival. Rajta múlik az is, hogy mikorra tudja elkészíteni a következő heti beosztást.

 

Az árakkal kapcsolatban:

Vannak termékek amik olcsók és vannak, melyek drágák.A fórum hozzászólásokból sokszor azt vettem ki, hogy összehasonlítják a diszkontot a hipermarkettel(Aldi-Lidl-Tesco-Interspar). Nem kellene, mert különböző a felépítésük, a nagyságuk, a választékuk. Én régen sokszor vásároltam a Tescoban, de szinte mindig azt tapasztaltam a blokkon, hogy átvertek. Pl:Ha a blokkolás közben szóltam, hogy xy termék nem blokkolt áron volt ki írva, még a kasszás volt felháborodva, hogy mertem szólni. Ezért már nagyon ritkán megyünk be, csak ha muszály. Az Intersparban csak húst szoktam vásárolni, mást nem, mert nagyon drágának tartom. A Pennybe talán 2-szer mentem be (két különböző városban), de amit ott tapasztaltam (kosz, káosz, hosszú sor, 1 kasszás) rávett arra, hogy ne menjek be többet abba az üzletbe.

bpetya111 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 128

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm az Aldinál dolgozik, az egyik Pest közeli Aldiban. Az elején másképpen indult. Sokmindent ígértek, nemigen jöttek ezek össze. A múlt héten is kirúgtak embert és a létszám nagy részének csökkentették a munkaidejét!!! Ha nem tetszik, mehetsz! Persze a munkaszerződésben benne van, hogy semmilyen más melót nem vállalhatsz mellette, de nem is tudnál, mert vasárnap tudod meg, hogy jövő héten mi lesz a beosztásod, semmi rendszeresség nincs benne, egyik nap 4 órát, a másik nap 9 órát megy, csak meglegyen a heti x óraszám, azt is egyszer reggel, másszor este. Szóval egy nagy rakás s..r az egész!

 

bp

laposalátét Creative Commons License 2009.01.22 0 0 127
Humánus dolgozó centrikus induláskor 22fö 1év mulva 10 12 fö
Indulási ígéret senki nem lessz elküldvel válogatott jocsapat
És aki munkahelyet hagyott érte ??????????????????
Mehet a só bányába???????????
jobbhorog Creative Commons License 2009.01.20 0 0 126

Ugyanez tapasztalható Keszthelyen is. A Lidl tele, az Aldi előtt 3-4 autó.

A Lidl-ben jelen pillanatban dupla annyi árucikk kapható, általában az azonos minőség valamivel jobb áron. Ami döntő érv viszont sokak számára a Lidl mellett, az az, hogy a Lidlben rengeteg akció van, amikor minőségi cuccokat tényleg jóval olcsóbban lehet megkapni. Hetente 30-40 árucikk van így leárazva, de egyes boltokban még több is (a boltvezetők is akciózhatnak, pl. Keszthelyen mindig több az akció, mint Tapolcán). Az Aldiban alig van áru, magasak az árak és alig van akció. Ennek megfelelően alig van vásárló is.

Előzmény: laposalátét (125)
laposalátét Creative Commons License 2009.01.19 0 0 125
Szevasztok
Dunaujváros aldi pang a lidl nem lehet olcsobb? vagy nagyobb a választék?
mobima Creative Commons License 2008.12.21 0 0 124
Ma voltam Budakeszin az Aldiban és ha már odáig elmentem, megnéztem mellette a nemrég nyilt a Tescot is. Továbbra is az Aldit tartom szinvonalasabbnak a kisebb választék ellenére is, igy maradok ennél :)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.12.18 0 0 123
Nem is tudtam, hogy a Lidles Leibniz eredeti :-o
Előzmény: Wormie (120)
fokhagymabors Creative Commons License 2008.12.17 0 0 122
és akkor még a felmérésben ezüstérmes tesco sajátmárkás eledeleiről nem is beszéltünk...
Előzmény: H_G (119)
H_G Creative Commons License 2008.12.17 0 0 121
Na, speciel olyan "hajós" csokiskeksz Spar néven is van...
Előzmény: Wormie (120)
Wormie Creative Commons License 2008.12.17 0 0 120
és arról sem beszél, hogy pl. az Aldi vagy Lidl sajátmárkás kekszeit a Bahlsen gyártja, ami más boltok polcain kb. háromszoros áron van kint, igaz, csilivili csomagolásban. (no nem mintha bármi kifogásolnivalóm lenne az aldi termékek csomagolásával)
Előzmény: H_G (119)
H_G Creative Commons License 2008.12.17 0 0 119
...az angliai viszonyok között, ez nem biztos, hogy ugyanúgy van Európa-szerte.

"A The Grocer szerkesztője kiemelte, hogy több más kutatás azért hozza ki tévesen a legolcsóbbnak a diszkontokat, mert az ő sajátmárkás termékeinek árait a hagyományos üzletekben kapható nem sajátmárkás termékek áraival vetik össze. Ezen körkép esetében a szupermarketeknél is a sajátmárkás árukhoz ragaszkodtak, így el is olvadt a diszkontok előnye."

Aldi nekem továbbra sincs a közelemben, de ha a Lidl sajátmárkás áruit hasonlítom a Sparéhoz, kevés kivétellel ég és föld... Utóbbiban tényleg az ismert márkákat ajánlatos venni, ha meg is akarom enni tényleg.
Előzmény: Skorpió (118)
Skorpió Creative Commons License 2008.12.17 0 0 118

http://index.hu/gazdasag/vilag/altito081217/

 

"Kiderült az Aldi-titok" - cikk az Indexről.

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.12.09 0 0 117
Rajta bizony. Egy kis csokin kellett is bogaraszni a negypontos betuket, amiknek mar csak a hajtas alatt jutott hely, a reces reszen :)
Előzmény: Wormie (116)
Wormie Creative Commons License 2008.12.09 0 0 116

Eddig rajta lett volna az összes nyelv??? :-O

BEvallom őszintén, nem böngésztem mindig végig az összes feliratot, de néha azért el szoktam olvasni (főleg új termékek esetén). Már így is nagyító kell hozzá, pedig amúgy a szemem mint a sasé :-DDD. Ha még több nyelven lenne rajta, már tényleg olvashatatlan lenne.

De ettől még akármi is lehet.... :-)

Előzmény: Alejandro DeSilva (115)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.12.09 0 0 115

"Én azt nem tartom túl valószínűnek, hogy No-ban készítenek valamilyen árut, és abból az I. oszt. megy N.o- AU, a másodosztály meg a keleti blokkba. "

 

Ezt ertem, de akkor mi szukseg van ketfajta cimkezesre, ha a 14 vagy hany nyelv eddig is elfert a csomagolason. Mindenkeppen plusz koltseg, amit csak az tud megmagyarazni, ha ezzel a kiadassal mashol meg tobbet sporolnak.

Előzmény: Wormie (114)
Wormie Creative Commons License 2008.12.08 0 0 114

VAgy én értettem félre azt, amire reagáltam

 

"az idehozott, de nemetorszagban keszitett cuccaikon sincs rajta a de/at leiras"

 

vagy Te az én válaszomat.

 

Én azt nem tartom túl valószínűnek, hogy No-ban készítenek valamilyen árut, és abból az I. oszt. megy N.o- AU, a másodosztály meg a keleti blokkba.

 

 

Most hirtelen nem tudom előbányászni, de szerintem te is olvashattad, és biztosan te is jól felháborodtál :-) azon a Spar nyilatkozaton, mikor az átvételkor azt mondták, hogy ugyanolyan minőségben és árban lesznek a sajátmárkás termékeik. Hát egy frászt! :-((((

 

Ezt nem is tudtam, hogy veszteségesek... Persze biztosan van benne némi könyvelői trükk is. ;-)  Engem azért bosszant, mert ezzel gyakorlatilag választék szűkítés történt. 

 Az persze könnyen meglehet, hogy a magyar piac - hosszú távon - nem tud eltartani három hard diskontot (bár a Plus nem kifejezetten ez a kategória volt, de effelé tendált), de az mégiscsak dühítő, hogy a hard diskontok választékát alulmúlva, áraikat pedig jócskán felülmúlva akar a Spar nyerészkedni. :(

Az új IS áruházaikban - talán... - megvan az a környezet + választék, ami indokolja a hipereknél magasabb árszínvonalat. De amit a Plusok helyén műveltek, az tényleg gyalázatos.

 

Nem baj, ezzel is az Aldi felé terelik a vásárlókat. Csak ugye még nincs elég sok helyen Aldi.

Előzmény: jobbhorog (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!