Keresés

Részletes keresés

Thernitibi Creative Commons License 2000.08.27 0 0 471
Józsi

És ki lessz az új földesúr?

aktual Creative Commons License 2000.08.27 0 0 470
Kornél!

Ebben a faluban az utcák is bevetettek, nem, hogy a belsőkertek. Mária Terézia ugyan a hadmérnökeivel nem ezért terveztette a széles utcákat, de most ez a funkciójuk.
Ugye nem gondolod, hogy a disznótartó a húgylevet kiviteti a szeméttelepre éés szt ott bálába préselve fogják tárolni?
Józsi

Előzmény: Matkovits (469)
Matkovits Creative Commons License 2000.08.27 0 0 469
Hát tényleg nincs közelebb Bajához, de Vaskúttól azért elég messze van. Úgyhogy fenntartom; a gondozatlan belsőkertek, a trágyalé és a többiek jóval inkább szennyezik a falut, mint egy a legújabb technológiát használó telep - ami nem mellékesen a falunak hoz jövedelmet.
aktual Creative Commons License 2000.08.27 0 0 468
Kedves János!

Örülök, hogy újra köreinkben üdvözölhetünk, bár, ha jól emlékszem még szabadságod töltöd, jó pihenést kívánok.

János! Nem akar Téged senki sem provokálni, hol találkoztál már megint ilyennel?
Ez a fórum arról szól, hogy önálló emberek önálló véleményeiket, kérdéseiket elmondják, kicserélik. Engem lehet megvádolni azzal, hogy valamely csapathoz tartozom, csak az a baj, hogy nem igaz. Nem tartozom csapatokhoz, nem tartozok pártokhoz. A szocikkal szimpatizálok és ennyi.

De... A történet arról szól, hogy lesz-e kiugrási lehetősége ennek a térségnek ,és benne Vaskútnak a jelenlegi szarból, vagy sem
Gondolom ezt a hulladéklerakó / nem jut eszembe a neve / építésével kapcsolatban írtad. Már megbocsáss, de nem csillog a könnytől a szemem, ha ez a telep látomásaim közt megjelenik. Megosztotta a falut, a közvéleményt és nem hiszem, hogy ez jó. Bár az oszd meg és uralkodj nem új keletű találmány.
Mai hír, hogy valahol népszavazást tartanak hasonló ügyben. Amennyiben nincs meg az 50%+1 f a testület dönt. Nem lesz meg a szükséges szavazat, mert az emberek nem fognak elmenni szavazni. Az aláírásukat adják egy népszavazáshoz, mert a lakásukon keresik fel őket, hogy Maris néni, Pista bácsi akar-e ezt, vagy azt.
Tavaly Vaskúton is ez történt. A népszavazás érvénytelen volt, mert hiányzott kb. 80-100 fő, de a megjelentek mintegy 80%-a nemmel szavazott.
Ezt a 80%-ot kellene észérvekkel meggyőzni, köztük engem is, hogy ez a hulladéklerakó nagyon jó. Ez kell nekünk.
Milyen kitörési lehetőségei lesznek attól a falunak, ha a környék szemete nálunk rakódik le??

Az, hogy a térségi hulladéklerakó egy összetett projekt része ez most derült ki a helyi lapban írtakból. Miért kell az információt cseppenként adagolni? Semmi bővebbet nem tudok, tudunk a 300 milliárdos projektről.
Tudod a hosszú évek alatt belénk ivódott a gyanakvás: mi inspirálja a nyugatot, hogy nekünk hulladéklerakónk, optikai kábelünk, szennyvíz csatornánk legyen?
A balkán bekebelezéséhez nem igazán szükséges. E nélkül is sikerült is sikerült a Hazánkból baromfi ólat csinálni.
Kérlek ne tekintsd a kérdéseket provokációnak, viszont a válaszodra tényleg várok.

Kovács Józsi

Előzmény: mmugy (463)
marfai Creative Commons License 2000.08.27 0 0 467
Nekem működik. Le tudtam tölteni a térképet.

A térségi hulladéklerakót egy meglehetősen nagyszámú településből álló közösség kívánja megépíteni. A közösség vezetője, a téma gesztora Vaskút. Az új "hulladéktörvény" végrehajtása elkerülhetetlenné teszi ezt a térségi léptékben is jelentős beruházást. Több mint ezermillió forintról van szó.

Remélem, hogy a jelentős fejlesztést a község befogadja. Bízom benne, hogy az érintettek a lehetséges előnyöket is számba veszik, amikor mérlegelik a kérdés súlyát. A Felső-Bácskai települések körében a hulladékgazdálkodás korszerű megoldása, fejlesztése az egyik legnagyobb feladat. Vaskút a hulladéklerakó megépítésével a térségben meghatározó közműre tesz szert.

A németországi tapasztalatok alapján a gazda-település jobban jár, mint a beszállító tag-települések. A magam részéről sok sikert kívánok ebben az ügyben Polgármester úrnak.

Márfai P.

Előzmény: aktual (466)
aktual Creative Commons License 2000.08.27 0 0 466
A szerver megint nem müxik, átküldöm emilben légyszi rakd fel
aktual Creative Commons License 2000.08.27 0 0 465
Mijó!

Engem végtelen örömmel tölt el, hogy a mai narancsos hatalom teljesen tisztakezű! Bár oly jó visszaemlékezni székház eladásra, Simicskára, kőbányákra, autópályára stb.
Nem Mijó én nem kívánom vissza azt az időt, de azt hiszem nem ilyen lovat akartunk!!

Még a Jánostól megkapod a térképet mellékelek

egy db általam alkotott térkép

-et. Nem makulátlanul pontos, de nagy eltérés nincs benne.

Józsi

Előzmény: Mijo (464)
Mijo Creative Commons License 2000.08.27 0 0 464

"... a TSZ-bol
lettek milliomosok egy szalmaszál megmozgatása
nélkül ..."

Hát igen, életünk - és sokak halála - egy nagy fejezete a téeszcsék ! Pláne a tiétek, mely egykor kiemeltként kezelve, boven adott mit ellopni, mit lerabolni annak a maroknyi embernek, akik mindig is mások feje felett basáskodtak, leginkább azon lobogó égisze alatt, mely visszatértében a Kovács esmételten bizakodik. Ebben a világban nem is adatott meg a "tisztelet" azoknak, akik nem nyúltak le minél nagyobb szeletet a tortából ..., kevés, a tolvajok által hülyének nézett, de valójában karakteres egyéniség kerülhetett ezekbe a berkekbe !

Mijo

Előzmény: mmugy (463)
mmugy Creative Commons License 2000.08.27 0 0 463
Kedves Józsi!

Nem hagytam magam egy jó ideje provokálni,továbbra sem fogom.
De... A történet arról szól,hogy lesz-e kiugrási
lehetösége ennek a térségnek ,és benne Vaskutnak a jelenlegi szarból,vagy sem.Ajánlom figyelmedbe a legutóbbi cikkemet a helyi ujságban részletesebb
informáciok megszerzése végett.
Nevezetesen:Vagy csinálunk valamit,vagy a tökünket
vakarjuk és sajnálkozunk.
Arról is szól még a
történet,hogy néhány milliomos ujgazdag nem fogja
az én farkammal a csalánt verni.A sajátjukkal megtehetik.Ehhez jó szórakozást kivánok nekik.
Tudod apám 40 évet rakodott-abba rokkant bele.
Ma sincs semmije,csak a becsülete.De az van neki.
Ezzel én ugyanigy vagyok.Azt pedig mem fogom eltürni,hogy olyan emberek,akik abbol a TSZ-böl
lettek milliomosok egy szalmaszál megmozgatása
nélkül,amelyért az apámhoz hasonló Vaskutiak a
verejtéküket és egészségüket adták éhbérért
nekem meg akarják szabni,hogy mi csinálhatok és mit nem,saját érdeküket pedig közösségi érdeknek
tüntessék fel és mindenféle kapitális hülyeséggel
tömjék az emberek fejét.Már akiét lehet.Mert egyre
kevesebb partnert találnak ehhez.Jó lesz vigyázni
mert lehet hogy pár hónap mulva 4-5 ember marad
csak a csapatban a vaskutiak közül.Ide akarsz te is tartozni?

Matheisz János

Előzmény: aktual (448)
mmugy Creative Commons License 2000.08.27 0 0 462
Kedves Mijo!

Nem nagy kérés.Az internetre viszont nem tudom
feltenni.Majd eljuttatok egy példányt.

Matheisz János

Előzmény: Mijo (451)
aktual Creative Commons License 2000.08.26 0 0 461
Péter!
Azt hiszem nem értettél meg!
Képviselőt visszahívni '90 óta nem lehet, ugyanis az új parlament legelső dolgai közé tartozott ennek a lehetőségnek az eltörlése,valamint afizetésük jelentős megemelése.
Azért gondolom az ellenzéknek lehetősége van kiverni a palávert az ilyen és hasonló dolgok miatt. Emlékezzél a ToJo, hogy balhézott ugyan ezért a Bokrossal.
Az internet nagyobb tömegekkel való elérhetőségét az előző kormány forszírozta /sulinet/, de az az OVi-éknak nem igen tetszik és rendessen le is lassították, vagy leállították.

Hozzád hasonlóan én is az SZEGFÜ-t szeretném látni a bársonyszékben.

Kovács

Előzmény: marfai (457)
Thernitibi Creative Commons License 2000.08.26 0 0 460
Józsi

Első olvasatra majdnem seggre ültem, ha történetesen nem ülök.
Az MSZP megregulázná az internetet? Ez marha érdekes lenne.

"Az Internettel kapcsolatban sem a szabályozás a cél," írja a Márfai.

Hát igen. Nem mindegy, hogy vidd ki a bilit, vagy...

Viszont vannak olyan polgári erők, akik a szolgáltatók belső ellenörzését akarnák bevezetni, magyarul benézni a jelszó mögé!

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.26 0 0 459
Kedves Péter!

Engem az efféle pártszövetség nem nagyon érdekel és persze más sem, de azért jelzem, hogy nem eléggé elitélhető módon vettem mégis a bátorságot és letöltöttem / remélem nem virusos -:))) / és talán el is olvasom!

Z.

Előzmény: marfai (458)
marfai Creative Commons License 2000.08.26 0 0 458
Kedves Jóska!

Ime az igért szöveg RTF formátumban:
Innen lehet letölteni az "Infrastruktúra, informatika" c. anyagot /Jelzem, hogy vitaanyagról van szó. Azt is tudni érdemes, hogy MSZP-s anyag, csak az töltse le akit az efféle pártszövegek érdekelnek. Az mindenesetre világos lesz, hogy szabályozási szándékról szó sincs, ellenben jelentős fejlesztésről igen./

Márfai P.

Előzmény: marfai (457)
marfai Creative Commons License 2000.08.26 0 0 457
Kedves Jóska!

Az MSZP kormánypárt lesz a következő ciklusban. (ha tőlem kérdezed, a rákövetkezőben is. :-))))
Gyanítom, hogy képviselőt visszahívni nem az ellenzék feladata. Már csak azért sem, mert nem lehet. Aláírást gyűjteni megoldhatatlan célra: nem túl vonzó feladvány.:-)
Az Internettel kapcsolatban sem a szabályozás a cél, hanem az, hogy hasonlóan az alapközművekhez mindannyian hozzáférjünk. (a rászorultak ingyen, a többiek méltányos árért)
Nem fejtem ki a program vonatkozó részét, nézze meg aki akarja.:-) Annyit megteszek, hogy később iderakom, hogy az Interneten hol lehet elolvasni.

Márfai P.

Előzmény: aktual (453)
Mijo Creative Commons License 2000.08.26 0 0 456

De igen, emlékszem !
Na és ez aztán marha közel van a faluhoz ...
Nem igaz, hogy nincs egy átkozott térkép, hol szeretnék kiépíteni ..??

Mijo

Előzmény: aktual (455)
aktual Creative Commons License 2000.08.26 0 0 455
Mijó! A borkombinát melleti pálinkafőzdét nem tudod hol volt?
Most még az hiányzik, hogy bemeséld nekem, hogy a rakiját nem szereted!(:
Előzmény: Mijo (451)
Mijo Creative Commons License 2000.08.26 0 0 454

Azt hiszem Józsi nagy igazságod vagyon !
Aki korpa közé keveredik, és így tovább ........
Bennem még az is nagy csalódást jelent, hogy kisgazdák között sincs olyan - legalábbis már nincs ! - aki kifogásolná, merné kifogásolni soraik között a férgesét, úgy látszik ami Torgyán kevésbé kényes izlésének megfelel, az törvényszeruen elfogadható mindegyiknek :((...
De jajveszékel is ám a parlament, teli a sok ártatlan barikával, hogy lám, a nyikhaj senkiházi utcáról bejött bunözok konspiratív tanuvallomásukkal lejáratják magát a politikát, az emberek politikába vetett hitét !!

Ennyi feddhetetlenül ártatlan ember jónevu apácazárdában sincs, nem hogy azok között, akik segítsége és részvétele nélkül nem zajlódhatott volna le olyan mérvu nép és nemzetrablás, aminek szenvedo alanyai lesznek még az ükunkoáid is !

Visszatérve az atyánszkyra: tehát az "övéi" - lelkük rajta - megturik, de hogy a ma ellenzékinek nevezheto vonal is olyan lágyan cirógató és elnézo viszonyulást mutasson vele szemben, mint a mindenki által utált nagyokat fingó, de tole pénzt remélo nagynénivel szemben szoktak tanusítani, az egyszeruen undorító, valóban megutáltatik a teljes politika, a teljes politikai apparátus ! De a koalíciós vonal is sunnyog rendesen .., mit kapott nagy pofával atyánszkytól a Zsigó a bajai sajtóban, mint "szüloatyjától", azt jobbérzésu ember nem tudná egykönnyen benyelni, de ez csak szó nélkül turve kummog, rá se ránt a körülötte/területén zajló vérlázító történésekre.
Szegényházban Jóska ez a divat, ahol lukas a gatya a seggünkön, nagyobb valószínuséggel hajlik a nép a prostitúcióra. Már csak azért is, hogy szivárogjonjon még bárhonnan is, bárki által is olyan továbbiak, amibol "csurranhat pár csepp arany", de ha az nincs, jó az ezüst, meg a bronz, meg a többi kevésbé nemes is, Kalányosék se túl finnyásak, csak a MÉH vegye át a cuccot, hiszen sürget az ido, ham-hama, mert lemaradunk még a morzsákról is, nem hogy a javáról !

Tudod mi a röhej, az, hogy a mi sajtónk csakis és kizárólag az országot nagy dírrel és durral elhagyni szándékozó cigányokról pofázik, de hogy a mai ifjak és kevésbé ifjak széles körében miféle nyugatra asszociáló módi dívik az utóbbi években, önmagukat rabszolgasorsba hajtó, és önmagukat megalázó életkörülmények közé kényszeríto, itthon teljes reményüket vesztett polgáraink révén, arról nem regél az a fáma, mely a politika megutáltatásától félti a nemzetet. Pfujjj, egyre jobban undorodom ettol az álszent világtól !

Mijo

Előzmény: aktual (453)
aktual Creative Commons License 2000.08.25 0 0 453
Vleményem szerint a parlamenti ellenzék feladata lenne! Félek, hogy nem áll helyzete magaslatán.

Inkább az internett szabályozásán töri a fejét.
Tényleg Péter a következö ciklust is az ellenzéki padsorokban tölti az MSZP?

Kovács

Előzmény: Mijo (452)
Mijo Creative Commons License 2000.08.25 0 0 452

Istenem, csak hol lelhetnék fel ilyen lelkes polgárokat aláírásokat gyujteni, atyánszky képviselokénti visszahívására ....?

Mijo

Előzmény: Arkhin (446)
Mijo Creative Commons License 2000.08.25 0 0 451

Kedves Matheisz János, nagy kérés lenne-e igényelni a tervezett objektum térképkivonatszeru ábrázolását ?
Ugyan én ezt a Kovács Józsi által említett pálinkafozdét nem tudom hol van, így nincs mihez viszonyítanom, de eddig én is abban a hiszemben voltam, hogy Bokod irányába kint a francban, jóval közelebb lenne Bajához, mint Vaskúthoz ..?

Mijo

aktual Creative Commons License 2000.08.25 0 0 450
Megvallom nem egészen!
Előzmény: Mijo (449)
Mijo Creative Commons License 2000.08.25 0 0 449

"... tudod az aranyból is cseppen !"

Józsi, te átok, tán csak nem hogy a mi kábelünkre, a bajakonyhánkra, a parkolásunkra, a szoborfelújításunkra, a muvházeladásunkra, a kollégiumi konyhafelújításunkra, stb. gondolsz :)!??

Mijo

Előzmény: aktual (448)
aktual Creative Commons License 2000.08.25 0 0 448
Kornél!
Az a szar sajnos nincs közelebb Bajához mint Vaskúthoz, ugyanis a valamikori pálinkafőzde mögött 1000 m-re tervezik megvalósítani.
Őseid valóban foroghatnak a sírjukban, hogy a valamikor jómódban élő, a mezőgazdaságot magas szinten művelő község földtelenné vált, a régió szeméttelepévé válik.

A valamikori tsz területének a határa nem egyezik meg a vaskúti határral, mert ha emlékeim nem csalnak még Szeremlén is volt a tsz-nek területe.
A község szemételhelyezését meg kell oldani ebben max. igazad van.
Egyébként megítélésem szerint itt nem a szeméttelepről szól a történet, hanem a pénzről.
1,5 milliárdos beruházásról szól a fáma. Az nagyon sok pénz, tudod az aranyból is cseppen!
Itt van az eb elhantolva.
Józsi

Előzmény: Matkovits (447)
Matkovits Creative Commons License 2000.08.25 0 0 447
Az biztos, hogy az őseim forognak a sírjukban. Ez azért nem normális, ami nálatok megy. Az a szar közelebb lesz Bajához, mint Vaskúthoz. Vaskút határa egy fura közigazgatási határ - emlékszem a kisállomásnál lévő szőlőnket a vaskúti tsz vágta ki -, ezzel a határral visszaélni, manipulálni pofátlanság. Inkább a saját szemeteiteket tüntessétek el...
Előzmény: Arkhin (446)
Arkhin Creative Commons License 2000.08.25 0 0 446
Kiemelés a Vaskúti Hírharangból:

>>Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy ismét kettő vaskúti lakos kezdeményezésére aláírásgyűjtő ívek kerültek hitelesítésre, melyek alapján népszavazást kívánnak kezdeményezni hulladéklerakó témában. A kérdés a következő:
„Egyetért-e Ön azzal, hogy idegen szemetet (hulladékot) ne hozzanak Vaskútra, csak a vaskúti szemétnek legyen hosszú távú és rendezett kezelése, elhelyezése Vaskúton?”
A hitelesített aláírási íveket július 21-én, pénteken adták le. A kérdőíveken összesen 768 aláírás szerepelt. Hogy ebből mennyi a hiteles, azt a Választási Bizottság jelenleg vizsgálja.<<

Már megint...

Vajon lesz-e Vaskúton érvényes népszavazás?
És vajon hány lesz még ugyanarról a témáról?

Arkhin

Mijo Creative Commons License 2000.08.16 0 0 445

Én ugyan nem hinném, hogy ez az utóbbi hozzászólásod különösebb magyarázatra szorulna, de legyen: szerintem a Béla azon felül, hogy a Tanács Istvánnal kapcsolatos hozzászólásomat diplomatikusnak véli - no, lám, néha ilyen is akad :))) -, semmi mást nem kívánt kfejezésre juttatni, mint azt, hogy sajnálatos módon még mindig csak nagyon keveseknek adatik meg a netezés lehetosége, pláne kevés azok száma, akik ezt önerobol muvelhetik. ( Megjegyzem: jómagam egy közintézmény ilyen jellegu résztvételét, mint a közéletben folytatott kapcsolattartást, kifejezetten üdvösnek és kívánatosnak ítélem ! ) Vagy megadatik, de kevés a kurázsi hozzá, mert mi egy alapjaiban fosós nép vagyunk, még ha tükörbe nézünk, is összerezzenünk :)!
Na, most hogy a tomahawkok néha röpködnek, ez annak az inprovizációs lehetoségnek is köszönheto, amit ez a mufaj lehetové tesz, néha belefér a fésületlenség, ha a kikívánkozó mondandó oly gyorsan tör fel belolünk ! De ez - ugye ? - nem csak a Vaskút topicot jellemzi, néha a többiben sokkal keményebben röpködnek a lónemiszervek, és mégis túléljük az ezekbol adódó traumát. Egyszóval közel sem mindig a diplomcia jellemzi létünket, bé is tenné a kiskaput ! A Béla meg lehet, hogy csak a tiétekre asszociál !?

Amíg közérdeku a felvetés, tök mindegy, hogy korrektúrázott-e, vagy spontán módon szabadonfutó, mint ami a köznapi diskurzusainkat is leginkább jellemzi, zömében félretéve az eröltetett modorosságot ! Jómagam például általában képtelen vagyok mellozni az utcai stílusomat, úgy látszik Burszki doktor esetemben egy ilyen ritka kivételre bukkant :))...

Ennyi !

Mijo

Előzmény: Bellami (440)
pj6521 Creative Commons License 2000.08.16 0 0 444
Kedves Bellami ! Nagyon orulok, hogy a tarsaiddal szemben ilyen magasra allitottad a mercet.De annak mar kevesbe orulok ,hogy mikozben mindenkitol elvarnad a sajat magad altal felallitott merce atugrasat, Te magad boven a merce alatt szaladgalsz. Magyarul, panaszkodsz a topic szinvonalara azaz "szellemi szintjere" ,mikozben a reszveteleddel ,a hozzaszolasaiddal inkabb az adatbazist higgitod,mintsem a nivojat emelned.Lehet,hogy a tartos kulfodi tartozkodasom, avagy az aluliskolazottsagom teszi ,de egy kukkot sem ertek az iromanyaidbol.Szamomra ugy tunik .mint egy ertelmes szavakbol osszeallitott "nagy magyar filmek " tanito bolcsessegeit felhasznalva ,de valojaban egy ertelmetlen es szamomra ertelmezhetetlen szohalmazt krealtal volna ossze.Ha jol emlekszem mar az elozo hozzaszolasoddal is problema volt, akkor szegeny Schmiz Pistinek okoztal sok almatlan ejjszakat,mert nem tudta megfejteni a leveled mondandojat.A Mijohoz lenne egy keresem o altalaban ha csak teheti igyekszik segiteni mindenkinek , amennyiben o erti az egeszet sziveskedjen szamomra magyarra leforditani.Bellamitol ezt nem kerem ,mert ugy sem ertenem .Udv. Jakab.
Előzmény: Bellami (440)
aktual Creative Commons License 2000.08.16 0 0 443
Ugyan mi a fenétől érteném? Vadászkutya legyek, ha értem mit akar a Béla ezzel mondani! Fogalmazhatna pontosabban!
Kovács
Előzmény: Slepi (442)
Slepi Creative Commons License 2000.08.16 0 0 442
Kedves Béla!
Lennél olyan kedves bővebben kifejteni, hogy érted azt a "túlnyomórészt közpénzt". A szűk kör még érthető, bár relatív, de mitől lesz belterjes? Lehet, hogy a Kovács Józsi érti, de én nem.
Előre is kösz.

Slepi

Előzmény: Bellami (440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!